Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 55, 56, 57 ... 62, 63, 64  Naslednja
 Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
anzezaf
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 10, 2018 6:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Dec 2017 20:00
Prispevkov: 2


Tudi jaz bi prosil za kak nasvet glede nakupa dilc...

Visok sem 176 cm, tehtam 65kg. Smučam zelo dobro, nisem pa ravno v tekmovalnem rangu, nekako bi se uvrstil v dobrega rekreativca..

Rad delam daljše zavoje pri malček večji hitrosti in sovražim občutek ko sprednji konec dile zaplapola / zavibrira pri hitrosti, zato sem se pred kratkim odločil da nabavim ene rabljene elanove GSX letnik 2010 (radij 17m) ampak sem hitro ugotovil da stvar ni zame.
Hudo težka reč in pri manjših hitrostih je skorajda nisem mogel obrnit, so kar silile naravnost, tako da se nisem počutil ravno varno na obljudeni progi.
Po drugi plati jih lahko pa samo hvalim pri visokih hitrostih, dila niti malo ne zaplapola / zavibrira in res gre pelje se šika, samo kaj ko so proge povečini prenatrpane in prekratke da bi izvajal take vragolije, čeprav je ornk lušt

Torej nekako zdaj iščem dilo ki bo lepo vodljiva v krajših zavojih vendar istočasno ne bi smela zaplapolati ob večjih hitrostih. Sklepam da bi bila Elanova SLX serija nekaj takega kar iščem?
Če kaj pomaga imam zelo dobre izkušnje z rossignol radical r9x ti oversize, samo pohvale brez pripomb.

Hvala vnaprej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 11, 2018 5:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

pol probaj amphibio serijo, ki so kao narejene za krajše in daljše zavoje...te kao race dile res služijo samo za tisto, kar so namenjene

doma imam amphibio 14 in so recimo isto dolge kot slx ki jih tudi imam, ampak se pri višji hitrosti in manj ostrih zavojih čisto drgače obnašajo.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Piljo
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2018 6:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Nov 2017 22:00
Prispevkov: 9


Probaj nekje rentat tudi fischer progresor serijo (800 oz f18 je nova). So jo kar hvalili, ima dvojni radijus tako za kratke in dolge zavoje. Sam jo se nisem probal tako da ti ne znam povedati iz prve roke. Stopnicko visje je 900 oz f19
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Skimit
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2018 9:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2014 18:53
Prispevkov: 84
Kraj: NM

Vozim progressor 800. Dila zavije takoj, ko pomisliš na zavoj, menjava smeri je neverjetno lahkotna, pri nekoliko višji hitrosti pa na trdi podlagi kar konkretno zavibirira, tudi vodljivost pri takih hitrostih ni na nivoju kot RC4 SG, ki sem jih imel prej...ampak RC4 ne nataknem več pa če me tepejo, saj sem imel pri manjših hitrostih in zapiranju zavojev občutek, kot da ne znam smučat... 800 je res dila s katero uživam. Tudi ko bo zrela za zamenjavo, bom vzel novi model...sam se ocenjujem za stopnjo slabšega smučarja kot si (nisem ljubitelj večjih hitrosti na trdih podlagah, zato bi bil morda progressor 900 boljši zate. Probaj, kot pravi Piljo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sniip
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 13, 2018 9:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Jan 2008 13:17
Prispevkov: 9


anzezaf je napisal/a:
Tudi jaz bi prosil za kak nasvet glede nakupa dilc...

Visok sem 176 cm, tehtam 65kg. Smučam zelo dobro, nisem pa ravno v tekmovalnem rangu, nekako bi se uvrstil v dobrega rekreativca..

Rad delam daljše zavoje pri malček večji hitrosti in sovražim občutek ko sprednji konec dile zaplapola / zavibrira pri hitrosti, zato sem se pred kratkim odločil da nabavim ene rabljene elanove GSX letnik 2010 (radij 17m) ampak sem hitro ugotovil da stvar ni zame.
Hudo težka reč in pri manjših hitrostih je skorajda nisem mogel obrnit, so kar silile naravnost, tako da se nisem počutil ravno varno na obljudeni progi.
Po drugi plati jih lahko pa samo hvalim pri visokih hitrostih, dila niti malo ne zaplapola / zavibrira in res gre pelje se šika, samo kaj ko so proge povečini prenatrpane in prekratke da bi izvajal take vragolije, čeprav je ornk lušt

Torej nekako zdaj iščem dilo ki bo lepo vodljiva v krajših zavojih vendar istočasno ne bi smela zaplapolati ob večjih hitrostih. Sklepam da bi bila Elanova SLX serija nekaj takega kar iščem?
Če kaj pomaga imam zelo dobre izkušnje z rossignol radical r9x ti oversize, samo pohvale brez pripomb.

Hvala vnaprej


Zdravo. Imam podoben problem. Sem malenkost vecji in tezji (180cm,70kg) in vozim elan slx 165. Zadnjic sem probal dvoje smuci in so se izkazale za dobro vodljive pri krajsih zavojih in mnogo boljse oz. bolj stabilne pri visji hitrosti ter daljsih zavojih - elan slx 170cm 2018 (13,5m radij) in salomon xrace sw gs 170cm (15m radij).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Cemmac
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 23, 2018 1:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jan 2018 1:10
Prispevkov: 5


Pozdravljeni,

Potreboval bi pomoč z nakupom smuči. Sem začetnik (od 5 razreda osn. šole nisem smučal cca 19 let).
V hervisu sem si, malce na žalost naivnosti kupil Head Next Edge gtx pancarje z samo flex 75(pravijo da je premalo), katere sem zadnjič na krvavcu stestiral na izposojenih smučkah.
https://www.hervis.si/store/Obutev/Smu%C4%8Darski-%C4%8Devlji/Smu%C4%8Darski-%C4%8Devlji/Head/NEXT-EDGE-GTX-SMU/p/COLOR-2216996

Izkazalo se je da v bistvu od 5 razreda tistih sulic niti nisem tako pozabil in se mi zdi da sem na koncu že zbral korajžo za lepo zavijanje. imel spodnje smuči by jecom. Razen fajn bolečin v predelu mečev zaradi stiska pancerjev, v redu, morda preveč zapeto vse skupaj- premajhne spodaj niso.. moram še kdaj poskusiti.. Te smuči sem imel. Radij 14.1/ 160cm (jaz 176)
http://www.ski24.pl/narty,elan-exar-erise-elan-esp-10-0,30-k-8247-10479-p

Vprašanje,
Ali lahko glede na to imam pancerje flex 75 trdoto, kupim kake Intermediate smučke, ne čisto počasnih, vsaj tako so mi svetovali. Nisem pa še dosti ponudbe gledal, nekaj v Intersportu.

Hvala za pomoč

Lp,
Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 23, 2018 4:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

flex 75 je za 10-12 let stare deklice rekreativke.

Moje mnenje je da odsmučaj letošnjo sezono na teh pancarjih in testiraj še par izposojenih dilc (različne dolžine, radiji in geometrije, znamke...), drugo leto kupi pancarje flexa 100-130 (odvisno od znanja in fizične pripravljenosti) in glede na podlagi testiranj kupi na smučarskem sejmu pred sezono dilce za cca 100-200€, orientiraj se na to kar ti je na testiranih najbolj ustrezalo. Raje glej par let stare modele, za malo € dobiš že marsikaj, glej da niso suhe na ploskvi in da imajo še dovolj robnika.

Na hervis pozabi. LP
_________________
Rossi Radical RX WC, Elan GSX WC, Elan SLX WC, Stockli Laser GS, Fischer WC SG, Rossignol Radical WC ZB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Cemmac
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 23, 2018 4:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jan 2018 1:10
Prispevkov: 5


To pa škoda dosti. Čeprav se zdijo kr dost trdi..
Hvala za odgovor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 23, 2018 8:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

Če se hočeš čimhitreje naučiti bolje/dobro smučati enostavno ne smeš kupovati preslabe opreme, saj zavira tvoj napredek. Predvsem to leti na pancarje, če so premehki ne boš dobro čutil smuči, tudi ti nebo jasno kaj pravzaprav moraš narediti, da bo smuča pravilno oz dovolj hitro in močno prijela--> posledično ji ne boš dovolj zaupal-->ne boš upal postaviti toliko na robnik kar vse skupaj še potencira...
_________________
Rossi Radical RX WC, Elan GSX WC, Elan SLX WC, Stockli Laser GS, Fischer WC SG, Rossignol Radical WC ZB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 24, 2018 2:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Alen Luzar je napisal/a:
flex 75 je za 10-12 let stare deklice rekreativke.

Moje mnenje je da odsmučaj letošnjo sezono na teh pancarjih in testiraj še par izposojenih dilc (različne dolžine, radiji in geometrije, znamke...), drugo leto kupi pancarje flexa 100-130 (odvisno od znanja in fizične pripravljenosti) in glede na podlagi testiranj kupi na smučarskem sejmu pred sezono dilce za cca 100-200€, orientiraj se na to kar ti je na testiranih najbolj ustrezalo. Raje glej par let stare modele, za malo € dobiš že marsikaj, glej da niso suhe na ploskvi in da imajo še dovolj robnika.

Na hervis pozabi. LP

Jaz pa pravim čisto drugače. Za povprečne moške smučarje se priporoča flex 70-90. Ker Cemmac ni med največjimi, domnevam da tudi ni posebno težak je za prvo leto nekoliko mehkejši pancer boljši od pretrdega, na katerem bi se navadil smučati na stegnjenih kolenih. Flex 100-130 je za odlične smučarje, pa še to samo, če imajo dovolj moči in dovolj trde smuči. Deklice smučajo na 40-60, pa še to samo če imajo že nekaj znanja. Sicer pa kakšno veliko preskušanje boljših smuči z obstoječimi pancerji nima velikega smisla. Trdota pancerjev in smuči morata biti usklajeni. Če z mehkim pancarjem voziš tekmovalno smučko, lahko koleno potisneš do tal, pa ne bo zavila. Če bo premehka smučka, pa se bo upognila še preden boš upognil koleno.

Sicer pa ne glede na to, da tudi jaz ne maram Hervisa in podobnih trgovin, izdelek (iste znamke), ki ga kupiš tam, je povsem enak kot v kakšni butični trgovini (z izjemo občasnih ponaredkov).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Cemmac
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 24, 2018 8:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jan 2018 1:10
Prispevkov: 5


Ok hvala vama za ideje.
Po vsej verjetnosti mi jih bo iz svoje zbirke starejših za kakih 50eur prodal kolega. Baje ima neke mehkejše tudi možno za učiti.

Drugo leto pa na snežniko po kaj bolj na trdo. Kar je za višino pa glede na mojih 176cm, dobra smučka 160-165cm (brada-nos)..

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 25, 2018 7:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

marko očitno nimava istih meril kaj je povprečni smučar. Za mene osebno povprečen moški velik 180cm in težak 80kg enostavno potrebuje flex 100-110, če je nek normalen smučar. Če zna smučati agresivno z zarezno tehniko, bi mu svetoval flex 120+, prav tako če ima željo smučati na zgoraj omenjen način in je tudi fizično fit.

Je pa seveda odvisno kaj bi kdo od smučarije rad odnesel, če greš na krvavec na 7 pirčkov je vseeno če prideš v gumjastih škornjih gor. Če pa bi se rad naučil dobro smučati enostavno potrebuješ opremo temu primerno. Je proces bistveno lažji in hitrejši.

Cemmac odvisno kaj ti paše, oz kako bi rad smučal. Krajše smuči so načeloma bolj odzivne, bolj agresivne in manj stabilne pri malce večjih hitrostih. Pri daljših smučeh z večjimi radiji, je ravno obratno, smuči v zavoj vstopajo počasneje in so bistveno bolj stabilne, je pa treba malce več hitrosti.

Slalom smuči si pravilno določil, nekje brada-nos, za veleslalom je merilo stisnjena pest na vrhu glave(cca +5-10cm) na tvojo velikost. All round nekje vmes. LP
_________________
Rossi Radical RX WC, Elan GSX WC, Elan SLX WC, Stockli Laser GS, Fischer WC SG, Rossignol Radical WC ZB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nedr
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2018 9:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Jan 2015 18:15
Prispevkov: 8


Pozdravljeni,
zanima me, če je kdo imel priložnost voziti tole "marcel hirser" smucko - slalomsko varjanto 157/164. Kakšna je v primerjavi z dabldeck 3.0 in ostalimi sc pro,slx itd. lp lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
__Ziga__
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2018 10:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Avg 2010 10:18
Prispevkov: 216


Pa še moje subjektivno mnenje: Testiral sem res že vsemogoče varijante....:
-za celodnevno (večdnevno) smučanje raje mehkejše zadeve..... flex max 110, raje manj, pa tudi smučke ne najtrše.
-za nekajurno smučanje in potem pa komot najdražje, najbolj trde smučke in najtrše pancarje z max flexa, ki so prodaji.......

Pač oprema se kupuje glede na znanje. Pravijo, da obvladam, sam pa imam sebe (le) za dobrega povprečnega smučarja.... visok sem 189 cm in imam slalomke 165 cm. In ne slx, pač pa sl.... bolj za uživanje, kot pa slx, ker enostavno je tisto potem preveliko matranje po cele dneve.....
To je to, uživanje na snegu, uživanje v naravi in v lahkotnost smuči, ki pa so seveda še veedno zelo odzivne
Opažam, da ima veliko naših smučarjev predobro opremo za nivo znanja....in to opremo potem pač ne izkoristi maksimalno......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 27, 2018 12:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Še moje mnenje, kupi pancerje takšne ki so ti udobni in imaš dober občutek v njih, vse ostalo je drugotnega pomena.

Sam imam pancerje flex 90, ravno zato ker so mi udobni (sem nakupu posvetil kar nekaj dni) in imam kljub temu dovolj občutka v njih, da lahko agresivno vozim z SLX. Res pa je, da bom SLX počasi menjal za Amphibio 14 ali 12, ker od kar smučam manj kot 30 dni na leto, noge ne zdržijo več kot 3 ure, potem pa se pričnejo krči.

Imel sem tudi tekmovalne pancerje, amapk že težavno vstopanje v pancar in nato odpenjanje/zapenjanje vsako vožnjo .... ne hvala. Čeprav tudi zdaj pancarje občasno odprem na sedežnici, ker imeti cel dan max zategnjene pač ne gre.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 55, 56, 57 ... 62, 63, 64  Naslednja Stran 56 od 64

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB