Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Poseka-Ravne

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Naslednja
 Poseka-Ravne « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Lenuh
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 05, 2018 10:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 21:51
Prispevkov: 126


Marko, podrobno si oglej posnetek iz Lecha in hitro boš videl da se določene številke ne ujemajo. Nebom objavljal nobenih testov od nikogar. Sprehodi se kdaj po terenu in odčitaj podatke iz različnih topov v različnih pogojih in si ustvari svojo sliko.
_________________
LP XD
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 06, 2018 5:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Žal se ne spoznam dovolj, da bi opazil razliko. Čudi pa tudi mene, da je bilo Sherp v Lechu tako malo, ko sem bil nazadnje tam, če so tako navdušeni. Resnici na ljubo tudi drugih topov ni bilo videti toliko kot kje drugje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 06, 2018 7:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Lenuh,


Oprosti za malce daljši prispevek.

Tole o požaru na Poseki sem izvedel od starejšega gospoda, ki je celo kariero poklicno vpet v dogajanje okrog Ravenskega DTKja in sploh ne dvomim v njegove besede. Čeprav nima nič proti njegovega imena na forumu ne bom navajal.

Tisti gospod iz Lecha ni na kaki moji valovni dolžini, je klasičen kupec. Na Innsbruški univerzi je dobil doktorat ravno zaradi tega kar počne in kar ti negiraš v tvojih dopisih. Zaradi tega početja je dobil najvišja avstrijska odlikovanja in od njihove gospodarske zbornice je dobil nagrado kao avstrijec leta ravno za tovrstno početje. Osebno ga toliko omenjam, ker ga spoštujem, imam rešpekt pred njim in vedno kadar ga srečam izvem kaj novega.

V Lechu so kupili 5 Sherp in to so zadnji kupljeni propelerski topovi v Lechu. Za zadnjo zimo smo se dogovorili o desetih Sherpah, a je Supersnow v obupu, ker na zahodu nič ne proda ponudil Lechu 10 topov brezplačno za 5 let in to brez vsakršnih obligacij za kupca! Uporabnik bi bil seveda neumen, če ponudbe ne bi sprejel in nakup Sherp so posledično prestavili. Ob tem oboji, tako prejemnik kot donator zelo dobro vedo, da bo šlo teh 10 topov po petih letih nazaj v Supersnow.

Vse moje navedbe okrog testov v Lechu držijo, se jih da preverit z obstoječo dokumentacijo in so točni. Če tega ne moreš brat ti jaz ne morem pomagat.

Če pogledaš le topove prodane v zadnjih treh letih, teh 24 v Sloveniji prodanih Sherp sploh ni tako slab odstotek na trgu.

Na posnetku v Lechu kjer smo postavili skupaj Supersnow 900, Demac Titan, Demac Evo in Sherpo po vnaprejšnjem dogovoru ni bil pomemben vodni pretok pri različnih temperaturah. šli smo se kateri bo delal sneg pri najvišji temperaturi in Sherpa je z naskokom zmagal. Imeli smo zaloge za 1 oC, ko je Supersnow 900 ulil dež ali drugače, imeli smo nad 90 l/min pretoka, ko se je od drugega ulilo. Demacovi so povedali, da se pod -3 oC ne gredo več in na sestanku po testu pripomnili, da se njihovih testov ne sme javno objavljat.

In na hitro nekaj pretokov ob temperaturi vode 4 oC, 100% vlagi, vodnim tlakom nad 8 bar, ter specifični masi snega 450 kg/m3
-1,8 oC = 55 l/min
-2,5 oC = 80 l/min
-3 oC = 100 l/min
-4,5 oC = 150 l/min
-6 oC = 200 l/min
Ti podatki so pobrani iz programa in imajo vgrajene precej rezerve. Če toliko hodiš po terenu veš, da se včasih dejanski rezultati določenega topa hudo razlikujejo med sabo, četudi so vsakič navidezno enaki pogoji. Zakaj je tako boš moral sam ugotovit. Tole zgoraj zajema tiste najslabše pogoje, lahko je le bolje. Lahko je tudi 150 l/min pri -2 oC vlažne temperature, lahko je tudi start pri -1,2 oC in ne pri -1,8 oC vlažne temperature.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tdm
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2018 6:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Jan 2007 21:18
Prispevkov: 60


No in spet smo pri kompetencah mi je povedal starejši gospod, ki pa ga tu ne bom povedal. Jaz ki delam tu pa o tem ne vem nič. Zanimivo Ledenko. Vidim pa tako kot veliko forumašev, da imaš problem s konkurenco in si zelo užaljen če ti ne dobiš biznisa, saj je samo tvoje najboljše in sploh in oh. Pridi na Poseko in povej kateri top je zgorel, lahko z ali brez starejšega gospoda.

Pa lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2018 7:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


tdm, ko začne govorit, ga ne ustaviš in skoraj celo kariero dela na DTKju ali tam okrog. Mislim, da veš o kom je govora.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lenuh
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2018 8:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 21:51
Prispevkov: 126


Lednko,

Sicer nevem kaj sem negiral glede gospoda v Lechu, mi je pa zanimivo to tvoje navajanje kako ste se dogovorili o nakupu 10 topov nato pa je Supersnow "podaril" 10 topov, je bolj zgodbica za lahko noč. Ne bom rekel da ne drži ampak, kot v veliko tvojih zapisih okoli poslov in tega nekaj "ne štima".
Še vedno pravim da zame si strokovnjak kar se tiče tehničnega snega zelo močno podkovan s teorijo in tudi s prakso ampak imam občutek da pri tebi še vseeno močno prevladuje teorija in zato je tudi tako kot je.

Praviš da ste se dogovoril. To je tako kot bi se jaz z nekom dogovoril za neko delo tako slučajno nato pa bi delo prevzel nekdo drug, jaz bi pa začel govoriti čez tega izvajalca del kako je nevem kaj naredil zastonj da je prišel do dela. Nevem ali tem ljudem v Lechu res tako zaupaš in vrjameš temu ali pa so Poljaki res tako obupani nad prodajo, nevem ampak če si za neko delo dogovorjen, dobiš naročilo je zadeva zaključena.
To da si prodal teh 24 Sherp ti lahko samo zaploskam, rad bi jih pa še videl in slišal komentarje od uporabnikov.
No in smo zopet pri tvojih številkah.
Par strani nazaj navajaš podatek kako Sherpa zmore pri -1,8WB 155 l/min. Sedaj pa pišeš kako ima pri -1,8 pretoka 55l/min.
Vem da so določena odstopanja ne pa tako velika kot si ti napisal.
Tako ogromno ne hodim po terenu, ker mi to niti čas ne dopušča ampak sem toliko prisoten v tem da vem kako zadeve stojijo v praksi.
Me pa nekaj zanima, veliko krat si se tukaj pohvalil da je Sherpa imela 94l/min pretoka ko se je poljak "uscal". Koliko pa je mel takrat pretoka poljak?
Vidiš Ledenko to mene moti pri tebi, ker tukaj nisi kot diskutant ampak kot človek ki ne zna pohvaliti nekaj kar niso naredile njegove roke.

Pa brez zamere, ker ti ne prikimavam kot večina uporabnikov in te ne "pljuvam", kot nekaj uporabnikov, ampak želim diskutirati s tabo.

LP
_________________
LP XD
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2018 8:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Lenuh je napisal/a:

Me pa nekaj zanima, veliko krat si se tukaj pohvalil da je Sherpa imela 94l/min pretoka ko se je poljak "uscal". Koliko pa je mel takrat pretoka poljak?


Imel je 50 l/min dežja. Na naši spletni strani http://www.sherpa.si/ si poglej film o tem. Po petdesti sekundi si poglej poljakov izraz, ko so merilci tehtali Sherpin sneg, pri njih pa ni bilo več česa tehtat, je vse steklo iz pladnjev.
Na tem videu vidiš zelo visokega človeka iz Demaca, tudi poljaki so imeli hudo zastopstvo in misliš, da bi mirno gledali tale filmček, če ne bi bil resničen? Vsi so se z podpisi strinjali z rezultati ki jih navajam, le svoje so istočasno prepovedali objavljat, zato do danes nisem pisal poljakovega pretoka. Več od tega podatka ne bom tvegal objavljat javno, da me ti ali Božičnik ne "zatožita". (Ne mi ti o želji po konstruktivni diskusiji...)

Oboje okrog 55 l/min in 155 l/min pri -1,8 oC Wb drži. Preberi še enkrat kaj sem zapisal. Prvi pretok je tisti, ki v vsakih pogojih pomeni sneg, drugi je bil pa na testu, kjer so se poklopili vsi pogoji in sneg je šel še pri 0,9 oC WB, kar je tudi dokumentirano. Kateri so ti pogoji ti ne bom pisal, morate sami ugotovit. V praksi se da to dokazat vedno, kadar se ti pogoji pokrijejo. Splošno je znano, da se to navadno dogaja v drugi polovici zime ob sončnem vzhodu, je pa še nekaj dejavnikov.

Aja, saj tisto naročilo je zapečateno in še velja, le zaradi poljskega darila se je premaknilo za nekaj časa in nisem imel nič proti.

Uporabnike vseh v Sloveniji delujočih Sherp boš lahko našel na naši spletni strani, ko se odločimo to objavit. Tule se mi ne da na široko pisat o tem, so pa recimo na Soriški, v Kranjski Gori, na MB Pohorju, v Murski Soboti, v Medvodah, v našem kraju, na Šentjoštu nad Horjulom, na Rogli, na Ribniškem Pohorju...

Zdaj bo pa z mojr strani dovolj te Poseke!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lenuh
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2018 9:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 21:51
Prispevkov: 126


Ledenko sedaj si me pa nasmejal. Kdo pa je napisal da video ni resničen? Glede videa sem napisal da podatki iz posnetka, se ne ujemajo s podatki ki jih navajas na forumu. Je pa zanimivo da določenih priimkov kompetentnih ljudi ne želiš zapisat, sedaj pa si napisal priimek človeka, ki sploh ne sodeluje v tej debati? Škoda da v nas forumaših vidiš sovražnike in ne ljudi ki jim je do pogovora o temah katerih jih zanimajo.
Forum je forum. Delo je pa delo.
Pa lep pozdrav.
_________________
LP XD
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2018 10:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Lenuh je napisal/a:
Je pa zanimivo da določenih priimkov kompetentnih ljudi ne želiš zapisat, sedaj pa si napisal priimek človeka, ki sploh ne sodeluje v tej debati?


Tebe ne briga kdo je to, vpleteni so pa zagotovo zelo dobro razumeli namig kdo naj bi to bil in to štorijo je slišalo več ljudi, tudi taki, ki so po TV velikokrat komentirali športne uspehe naše šampionke. (Nov namig za vpletene.)
Božičnika sem omenil ker je zastopnik Supersnowa, ti mu pa po prispevkih sodeč pomagaš.

Zdaj je pa res dovolj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2018 11:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3117


https://www.vecer.com/po-nadzornikih-o-ravenskem-sportnem-zavodu-se-revizorji-6421762
https://www.vecer.com/zupan-hvali-napredek-javnega-zavoda-6424462
Če še kdo dvomi v sumljivost projekta "nadgradnje" zasneževalnega sistema, no za "podgradnjo" sploh ne vem če obstaja kakšen izraz v slovenščini, ampak v Ravno prav to storili. Morda pa v SSKJ pride kakšen izraz namenjen njihovim investicijam. Seveda jih župan podpira, sami pa so pridobili revizijo projekta. Zdaj vidite zakaj vse skupaj malce smrdi v tej temi, kjer strastni zagovorniki brezglavo podpirajo ta projekt.

No trije študentje pa so zaslužili 78 tisoč evrov v enem letu. Ve kdo slučajno kje se prijavit za takšno delovno mesto? Mislim da se takšnega delovnega mesta ne bi branil tudi kakšen redno zaposlen.


Nazadnje urejal/a lenko Ned Mar 25, 2018 11:44 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2018 11:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Zdaj so imeli obe sezoni srečo s temperaturami, pravo vrednost pa bo zasneževalni sistem pokazal ob običajnih toplih zimah. Upam, da se bo tudi ob toplih zimah smučalo v Ravnah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tdm
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 30, 2018 11:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Jan 2007 21:18
Prispevkov: 60


Lenko, Lenko, vsaj prebral bi lahko pravilno. Če bi, bi vedel, da so trije delali preko študenta in to vsak dan. Ne da so bili samo trije zaposleni preko študenta in so si razdelili ta denar. Zraven tega je le mali del prispevka o smučišču in to tisti da bo revizija, kar je popolnoma pravilno. Večina govori o celotnem zavodu, kjer je vključen tudi gostinski lokal in tam delajo večinoma preko študenta ter še nekaj v bazenu. Na samem smučišču pa ni zaposlenih preko študenta temveč po pogodbi - so prestari za študente Za vsako tako investicijo bi na koncu morala biti revizija, da se vidi kako in kaj. Potem pa če ne bi bilo kaj vredu, pa odgovorne tožit. Revizija ni sramota.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Tor Jun 12, 2018 5:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Na Poseki so odprli nov bike park: https://www.facebook.com/BikeParkPoseka/

Ampak nič ne piše, če obratuje tudi vlečnica za vleko koles. Upam, da čimprej uredijo še to, ker bike park brez vlečne naprave je dokaj nezanimiv.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Tor Jun 12, 2018 6:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


V prispevku s 27.5. piše, da še ne obratuje, bo pa kmalu in da bodo obvestili ko bo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 12, 2018 9:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Prihaja kar nekaj dni mraza in upajmo, da se zasneževalni sistem izkaže, da bo naslednji vikend že mogoča smuka.

Trenutno je -3,4C 86%, topovi bi tu že nekaj naredili, kaj pa bodo žirafe dale od sebe bomo pa videli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Naslednja Stran 18 od 20

Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Poseka-Ravne
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB