Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Kronplatz

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 52, 53, 54 ... 62, 63, 64  Naslednja
 Kronplatz « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 04, 2017 1:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

nikolaj je napisal/a:
Že kar nekaj let hodimo na Kronplatz, zdaj pa razmišljamo, da bi zamenjali lokacijo?
Katero smučišče v Dolomitih je recimo primerljivo z Kronplatzom (po pripravljenosti prog, modernosti naprav, veliko modrih prog)?

Hvala za pomoč

Lep pozdrav
Nikolaj

Nobeno. Po napisanih kriterijih nobeno smučišče ne dosega Kronplatza, ampak prav daleč pa niso nikjer v Dolomitih
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 01, 2017 7:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Kronplatz je spet daleč pred vsemi. Že 79% odprtih prog, če ne bi zraven šteli še par vaških smučišč, bi bil odstotek še višji. V celih Dolomitih je odprtih 139 km prog od 1200. 2/3 jih odpade na Kronplatz, 1/3 na vse ostale.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 05, 2017 9:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Pravkar iz moje dvodnevne otvoritve sezone s Kronplatza. Seveda so zgodnjo zimo izkoristili z vsemi rokami in je bilo odprto skoraj vse, razen Herrnegga, Lorenzi in Ertre, ki je že odprta, konec tedna pa bodo oprte VSE proge... Vreme kičasto, v nedeljo pod -10, v ponedeljek se je malo otoplilo in zapihalo in še kakšen oblaček je prišel. Proge niso bile ravno za 10, zgoraj mešanica naravnega in umetnega, spodaj samo umeten sneg in trša podlaga, ne pa poledenelo. Vse proge sevea urejene v polni širini. Se še dosnežuje, zato so bili ponekod "fleki" trdega snega. V nedeljo se je še koga srečalo, v ponedeljek privat smučišče Še sreča da sem bil bolj v vlogi učitelja, drugače bi mi noge odpadle.

Pa še slikovni material:
Belvedere:

Marchner - desna proga 27:

in še leva

V Olang, rdeča 22


Alpen

Furcia

Rdeča Furcia, žal an vrhu polna grudic

Costa:

Miara:

Mogoče bom ta breg dočakal zasnežen:

Pre da Peres

Letošnja novost, 6 sedežnica Sonne, ogrevani sedeži, žal samo prozorne kupule in ta mali nasloni za noge

Ponedlejek smo pričeli spodaj na kabinki Korer, čez noč nastreljan umeten mehak prišič

Plateou:

Silvo

Pramstall

Picullin - odlično, rahlo je na strmini spustilo da je prav fajn prjel

Piz de Plaies

Ertra in tribune za tekmo

Danes pa še malo bo Brunecku


Fantastična smučarska dneva, škoda ker ni dost kondicije. Navkljub temu da ni bilo veliko ljudi je bilo skoraj vse odprto in zrihtano 100%, vsi lokali tudi odprti, v Brunecku pa gar gužva. Nazaj grede smo se ustavili v Kranjski gori, vse zaprto, razen enega jurčka in WCjev v kontejnerju in mrtvilo...
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 07, 2017 10:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


Jaz že komaj čakam na naslednji vikend... samo upam, na vreme brez padavin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xninox
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2017 8:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Feb 2017 18:04
Prispevkov: 6


Mene pa zanima ali ste že imeli kdaj težave se z avtom pripeljat do smučišča zaradi preveč snega na cestah? Ali ste vsi z 4×4 mašinami, tisti ki hodite na taka smučišča Sem bolj nov v teh vodah, zaenkrat kaj več od Rogle še nisem sprobal, letos pa definitivno bom, zato me zanima kako so kaj urejene ceste do smučišč? Plužijo redno? Imate v prtljažniku verige za vsak slučaj? Prosim za odgovore, nasvete. Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2017 9:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


izhodišča za kronplatz so vsa v dolini....tako da se ni za bati..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 12, 2017 7:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Jaz sem ketne natikal za Katschberg in Bad Gastein, za Kronplatz še ne. Bi se to lahko tam zgodilo bolj izjemoma. Recimo med Lienzom in Bruneckom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xninox
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 12, 2017 9:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Feb 2017 18:04
Prispevkov: 6


marko je napisal/a:
Jaz sem ketne natikal za Katschberg in Bad Gastein, za Kronplatz še ne. Bi se to lahko tam zgodilo bolj izjemoma. Recimo med Lienzom in Bruneckom.

Imaš avto na štirikolesni pogon? Ali tistim v takih primerih ni treba keten?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spicek
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 13, 2017 9:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 15:29
Prispevkov: 142
Kraj: Krim

Ketne je vsekakor priporočljivo imeti v avtu že zaradi miru da imaš še dodaten kos pomoči v snegu s seboj. Do Kronplatza pa načeloma ne rabiš verig ker ne greš čez noben prelaz. Se je pa že kolegu zgodilo da je moral natikati ketne za dobrih 50m da je lahko prišel do apartmaja ker je bil ta v hribu in ledena cesta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 27, 2017 10:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81



Ried



Pramstall


Letos popolnoma druga pesem kot lani


Erta


Krona



_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 29, 2017 1:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

xninox je napisal/a:
marko je napisal/a:
Jaz sem ketne natikal za Katschberg in Bad Gastein, za Kronplatz še ne. Bi se to lahko tam zgodilo bolj izjemoma. Recimo med Lienzom in Bruneckom.

Imaš avto na štirikolesni pogon? Ali tistim v takih primerih ni treba keten?

V resnici ne razumem prav dobro tvojega vprašanja. Nimam 4 kolesnega pogona, je pa cel kup elektronike, ki pomaga. Poanta je v tem, da do tja ni strmih klancev in cestarji delajo dobro. Se pa vseeno lahko zgodi kakšen metež, a je vse skupaj tako blizu, da lahko to pričakuješ in greš domov kakšno uro prej ali pa pozneje, ko je že spluženo. Jaz imam ketne vseeno v prtljažniku.

Itak je pa tam zmeraj sonce. Jaz sem bil tam prejšnji teden in smo poslušali poročila o sneženju na Tirolskem in megli v Ljubljani, na Kronplatzu pa spet idealka. Ampak počasi vse več ljudi spoznava, da je Kronplatz v decembru daleč spredaj. Daleč od gneče, ampak sam pa tudi več nisi. V istem času recimo v Val Gardeni in Alta Badii kljub obilju snega še vedno ne delajo vse žičnice. Na Saslongu sem si uspel celo podrsati dile na kamnu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2018 10:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ali kdo kaj ve, zakaj Skiline za Dolomite ne dela. Ko registriram karto, mi sicer zabeleži, kdaj in na katerem smučišču sem smučal, ni pa podatkov o višincih in žičnicah. Izginili so tudi ti podatki iz prejšnjih smučarij, ne pa tudi iz avstrijskih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2018 12:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Imel sem podoben "problem": meni pa številke karte noče prepoznati.
Vsaj na bmw-mountains.com je šlo, da smo si lahko veleslalomske rekorde pogledali.
_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 15, 2018 8:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Danes smo imeli res fajn dan na Kronplatzu. Zjutraj je bilo nekaj megle na "sredini", na vrhu pa je bil lep sončen dan. Proti poldnevu pa se je čisto spucalo. Kič, itak !

_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spicek
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 16, 2018 10:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 15:29
Prispevkov: 142
Kraj: Krim

Stane60 je napisal/a:
Danes smo imeli res fajn dan na Kronplatzu. Zjutraj je bilo nekaj megle na "sredini", na vrhu pa je bil lep sončen dan. Proti poldnevu pa se je čisto spucalo. Kič, itak !


Uff kr fovš. Lep dan ste mel
Upam, da ostane tudi drugi teden tako
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 52, 53, 54 ... 62, 63, 64  Naslednja Stran 53 od 64

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Kronplatz
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB