Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Bad Kleinkirchheim 2017/2018

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Bad Kleinkirchheim 2017/2018 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 04, 2017 12:24 am    Naslov sporočila: Bad Kleinkirchheim 2017/2018 Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Da bodo s poročili pokrita skoraj vsa delujoča koroška smučišča .

Včeraj nisem bil v ravno najboljšem stanju , zato sem izbral toplo gondolo, možnost hitrega skoka "domov"...:











Na zgornjem delu je bilo nekaj cm novega snega, na spodnjem pa kar trdo. Vsekakor je bil na Turahu danes sneg precej boljši, no, jaz tudi .

Jasno, zasnežujejo na polno in naslednji teden bo verjetno odprto vse.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 19, 2018 10:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Vem da BKK med slovenskimi forumaši ni preveč priljubljen (kar med drugim dokazuje skromno število objav v tej temi), in danes bom še jaz naredil negativno propagando. Saj se mi skoraj smilijo .

Včeraj ob vprašljivi vremenski napovedi nisva imela kake pametne ideje, pa sva se zaradi treh kabink in pretežno gozdnih prog odločila za Bad. Zjutraj je bilo vreme celo boljše od napovedi, že nekaj minut do devetih se je nad Kaiserburgom kazalo sonce:


Proti sobotni Peci je bila situacija na kabinki balzam za dušo, na prvi in drugi furi smo dobesedno stopili v prvo kabino. Proga je bila zjutraj odlična, na steptani podlagi 2 do 3 cm pršiča, lepo se je dalo karvat. Se mi je pa že na prvi furi začelo dozdevat da so pod novim snegom skrite prav zlobne ledene plošče. Okoli pol enajstih (folk v badu je pač bolj lagodne sorte) so se proge napolnile, enkrat smo na kabinki čakali tudi 10 minut, predvsem pa so se po progah prikazale večje in manjše ledene plošče, pa tudi kakšno travico ali kamen si našel. Glede na to da imajo letos po daljšem času dovolj naravnega snega (čeprav manj kot na Pohorju ali na Peci na isti višini) kar majhno razočaranje. In če govorim o ledenih ploščah, tudi mislim ledene plošče, tiste grde sive:


Popoldne smo se prestavili na St. Oswald, proge za spoznanje boljše kot na Kaiserburgu, predvsem pa je bilo neverjetno prazno. Na obeh kabinkah brez čakanja, na sedežnicah pa je bil zaseden mogoče vsak 3. sedež:




Zanimivo, pod Maibrunnbahn je bilo še 15 minut do štirih polno (proga pa verjetno najslabša od vseh v Badu, zgoraj ledeno zdrsana, spodaj pa na zadnji strmini najdeš zaplate trave in grude zemlje, in to 5 m od žirafe:


Klamerca, zjutraj perfektna, pa tudi še ob štirih solidna:


Občutki skratka malo mešani. Smučišče je veliko in dovolj zanimivo za celodnevno smuko, pa za glavno sezono je zelo malo gneče. Na progah sem slišal Avstrijce, Nemce, Slovence, Madžare, Čehe/Slovake, ampak niti enega Italijana, to je za Bad povsem neobičajno. Ne vem ali so jih vsi italijanski gostje zapustili ali jim je bilo včeraj preslabo vreme in so raje zavili v terme? Tudi samo teptanje je bilo zjutraj solidno, zagotovo pa se niso pretegnili pri zasneževanju. Od prog bi pohvalil Wiesernockabfahrt in pogojno Klamerco, 'zašimfal' pa Kaiserburg in predvsem Maibrunn. Se pa najdejo ledene plošče praktično na vseh progah in vseh višinah.

Aja, malo pod zgornjo postajo Sonnwiesen 1 je nova prehranjevalnica, preizkusili je nismo:

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2018 2:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Miki, ali si kaj videl, kako je s tisto progo levo od Kaiserburga (če gledaš gor), star FIS-ka. Mislim, da je še vedno označena kot ski route in včasih ni bila zasneževana, zelo redko prevozna in teptana?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kikach
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2018 7:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2015 19:39
Prispevkov: 26


Verjetno misliš progo št.6? Jaz sem jo presmučal v petek. Ni bila sveže teptana, vendar je bila ok. Mi je pa konfiguracija proge odlična. Nadležna je samo "cesta" do gondole. Lahko si zapeljal tudi čez kakšno kamenje.
_________________
2018/19: 2x Saalbach, 2x BKK, 1x Schladming, 1x Gerlitzen, 1x Kreichberg, 1x Peca
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 21, 2018 11:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ja tisto mislim. Tudi jaz imam progo v odličnem spominu. Enkrat mi je celo uspelo voziti po njej kak dan po tem, ko je bila na njej tekma in je bila preparacija odlična. Mislim, da v nobenem normalnem smučišču ne bi tako dobre proge prepuščali naravi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 21, 2018 12:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Da ne bo zgledalo da ignoriram Markovo vprašanje: po omenjeni progi/skiroute nismo smučali, imel sem ta boljše smučke in sem kar slutil da je situacija takšna kot poroča kikach. Jo pa po poročanju kolegov z AF teptajo vsak 2. ali 3. dan.

Se pa povsem strinjam z Markom, sploh z delom kjer piše 'v nobenem normalnem smučišču'. Na nobenem normalnem smučišču tudi nimajo 18. februarja pri več kot pol metra naravnega snega kopnin 5 m od brezdelnih žiraf. Nobeno normalno avstrijsko smučišče primerljive velikosti tudi ne bi v letu 2015 zamenjalo sedežev na prastarih dvosedežnicah in v letu 2017 obnovilo postajnih poslopij štirisedežne kabinke, ampak bi staro železje zamenjali z novimi napravami. Škoda, ozemeljsko mi je BKK zelo všeč, precej bolj kot opevan Turrach, žal pa ima totalno neambiciozno vodstvo. Kar se žal pozna tudi na obisku, potem pa je začaran krog (ni gostov - ni denarja za investicije - še manj gostov - še manj denarja za investicije ... ).
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 23, 2018 2:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Hvala tudi tebi, Miki. Se čisto strinjam. Meni so všeč tudi tereni. Pa smučišče ima kar precej prenočišč in toplice, tako da bi bilo tam lahko super tudi za kak daljši oddih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 6:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Če sem dva tedna nazaj precej težil zaradi razmer v BKK, so se mi včeraj v pretežni meri rehabilitirali. Dosti je k temu pripomoglo vreme, sonček brez konca in (zame, še bolj pa za boljšo polovico) idealne temperature, na vrhu stopinja ali dve pod ničlo, pri spodnjih postajah prav toliko v plusu.

Dilemo na kateri strani naj začneva je elegantno rešilo vreme, sam Bad in z njim seveda spodnje postaje žičnic na Kaiserburški strani je prekrivala megla, že pred spodnjo postajo Nockalmbahn pa se je pokazalo sonce. Prvo uro sva smučala samo tam, Priedrofabfahrt je bil odličen:




... Wiesernock pa še boljši, sneg lepo 'grifig', idealno za hitre dolge zavoje:




Gneča na kabinki ni bila omembe vredna, maksimalno do čitalcev kart, kar ustreza 1 - 2 minutam. Je pa kabinka res že boga, ne samo da je počasna, očitno ne more več obratovati z vsemi kabinami na 'zajli', vsaj 10 kabin je ne glede na obisk vedno garažiranih v postaji. Enkrat okoli pol enajstih je megla za kratek čas segla tudi do spodnje postaje Nockalmbahna, seveda sva se prestavila navzgor na sedežnice, sneg odličen, za čakat pa največ minuto, pogosto nič:






Proga dneva je bila včeraj črna 21, Radentheiner Streif, zaradi severne lege je sneg ostal odličen tudi še ob pol štirih:


Do Nationalparkbahn megla ni segla, so bile pa proge zaradi sončne lege že pred poldnevom zmehčane. Ko se je zgornja ojužena plast zdrsala se je dalo prav lepo smučat po 'hodnikih' iz zglajene podalge:


Kljub temu sva malo po 12. pobegnila nazaj na sedežnice, kjer je bil sneg boljši, gneče pa po 13. nobene:




Stanje proge na Millstätter See Bahn enkrat okoli 15. ure:


Pod črto: neprimerno bolje kot 2 tedna nazaj. Zdaj pa najbolje da z Badom za to sezono zaključiva (kar glede na vremensko napoved najverjetneje tudi bova), da končava s prijetnimi spomini .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 27, 2018 7:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Pretekli teden sem bil 2X v Badu. In moram priznati, da je bila v četrtek tako malo ljudi, da se ne spomnim, kdaj je bilo ob tako lepem vremu tako malo smučarjev. Razmere na progah pa res izjemne. Prav škoda, da je sezone skoraj že konec.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 03, 2018 6:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

miki je napisal/a:
(...) Zdaj pa najbolje da z Badom za to sezono zaključiva (kar glede na vremensko napoved najverjetneje tudi bova), da končava s prijetnimi spomini .

Toliko o zarečenem kruhu . Včeraj po katastrofi na Turrachu nama je preostal samo še beg v Bad, da rešiva vsaj polovico dneva. Jasno mi je bilo da se v dolino ne bova kaj dosti vozila, zato sva se spravila v St. Oswald na sedežnice in vlečnico Spitzegg. Za dušo je bil pravi balzam, žičnice in proge prazne, snega še vedno dovolj. Kvaliteta pa tako - tako (saj tudi na Turrachu ni bila vrhunska), ob dvanajstih ko sva prišla so bile severne in zahodne proge trde (kar bi se dalo preživet) in grudaste (kar je vsaj meni precej moteče), vzhodne v dolino že povsem spomladanske, še najbolje je bilo na Spitzeggu in predvsem obe na Schartenbahn, tam je ravno začelo malenkost spuščat:




Ura je pol ena, pa sem še na več mestih našel ostanke rebrc:


Šele enkrat po 14. uri je sonce začelo mehčat progo ob Millstater See Bahn, do treh je bila odlična:




Severna 'Radentheiner Streif' na Wiesernockbahn pa je ostala trda do konca:


Da je bila zadnja fura po Wiesernockabfahrt ob štirih spomladansko - čoftasta, ne mislim zanikat ... sicer pa mi je prav pasalo, letošnja pomlad je bila do pred enim tednom tako mrzla da skoraj nisem imel priložnosti smučat v spomladanskih razmerah:


Namesto konca en komentar: pogosto je slišati razlage da je Turrach primernejši za konec sezone ker da so proge 'bistveno višje' kot v Badu. Nazadnje mi je to včeraj popoldne razlagal kolega s katerim smo skupaj preživeli dopoldan na Turrachu. Pa mi ni dalo mira in sem na Lift - World malo preveril podatke žičnic na obeh smučiščih:
Znamenita žičnica na Kornock ima spodnjo postajo na 1784 m, zgornjo na 2197 m. 'Ovca' gre od 1770 na 2068 m, Zirbenwaldbahn gre od 1621 m na 1892 m, vlečnica Weitental od 1650 na 1954 m. V Badu pa: Schartenbahn od 1648 m do 1908 m, Wiesernockbahn podobno, Millstatter See Bahn od 1765 m na 1972 m. Razen zgornjih 200 višincev na Kornocku torej povsem primerljive višine, sploh kar zadeva višine spodnjih postaj. 'Bistveno višje' zame pomeni nekaj drugega ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 04, 2018 4:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Glede na to, da sva nevede z Mikijem ubrala enako taktiko (beri beg iz Turracha) bom še jaz dodal eno malo poročilce.
Po slikah sodeč je bilo stanje prog v St. Oswaldu boljše kot v Badu, čeprav je tam senčna stran in bi pričakoval boljšo snežno površino. Logično je, da je bil spodnji Kaiserburg popolnoma južen. Tudi zgornji del ni bil kaj prida, od strmine naprej so bile namreč kar velike grude (kot bi smučal po krompirju). Solidna je bila proga ob 4-sedi, enako pa lahko rečem tudi za progo ob 2-sedi. Konec koncev, ne rečem da je bil sneg na Turrachu malce boljši, ampak v BKKju sem imel občutek, da so imeli kakšnih 10% gostov napram Turrachu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Bad Kleinkirchheim 2017/2018
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB