Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine/Nassfeld 2017/18

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Mokrine/Nassfeld 2017/18 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 15, 2017 10:39 am    Naslov sporočila: Mokrine/Nassfeld 2017/18 Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

No pa smo odprli Nassfeld za to sezono Ljudi skoraj vec kot sredi januarja ko smucisce obratuje, smucanje pa neprimerno boljse kot v guzvi sredi februarja, pa ceprav se zaenkrat moras se malo pomatrati in zasluziti tiste zavoje dol




Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cresh
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 15, 2017 10:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2008 11:59
Prispevkov: 172


Ah dej no, pismo a morš rajcat, mah vse mi je dol padl .
Prva fotka je top, se da dobit v full size? Bi za ozadje ponucu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 30, 2017 9:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Začetek sezone prestavili na 2.12. Obratovalo bo

Millennium-Express (1,2,3)
Tröglbahn
Sonnleitnbahn
Mössernbahn „Warm Up“
Rudnigsattelbahn
Rossalmlift

Gartnerkofel in Madritschen od 7.12 naprej.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cresh
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 03, 2017 10:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2008 11:59
Prispevkov: 172


Kdo bil včeraj gor?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 03, 2017 11:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Včeraj ne, pač pa danes. Obratuje to kar je napisal že Leopold. Mokrinam sva danes dala prednost pred Turrachom ali Osojščico zaradi dveh sedežnic s kuplo + gretjem in ene kabinke, sneg pa je verjetno itak povsod odličen. Tako dobrih Mokrin za začetek sezone že nekaj časa ne pomnim, snega je ogromno (naravnega in nastreljanega) in odlične kvalitete. Proge so bile - glede na količino naravnega snega nekoliko presenetlijivo - ravno prav trde (pričakoval sem da bodo premehke in se bodo hitro razrile), lepo urejene, skoraj idealne. Kamna v 5 urah nisem videl, ledu pa tudi ne, edino ponekod kjer so ponoči zasneževali in potem zjutraj vozili z ratraki se je našla kakšna manjša grudica. Večine svežih kupov, ki so jih proizvedli po večernem teptanju, pa se k sreči zjutraj niso več dotikali. Drugače pa odprtih prog čez dan niso zasneževali, tistih nekaj topov ki so delali ob robovih odprtih prog pa so obrnili vstran, na odseke ki so še zaprti.

Artilerija na delu na progi v dolino. Vse Lenkote ki so tu stali na stebrih so zamenjali s Sufagi, je pa še ostalo nekaj mobilnih:


Mossern, obe progi za prste polizat:


Rudnik, tudi odličen, za odtenek trši kot Mossern:




Klasična slika z Madritschna:


Zimska idila na Troglu (kjer sva se na sedežnici brez kupol sicer bolj malo vozila). Pa sploh nisva bila edina ki sva tako razmišljala, medtem ko sta bili obe novejši sedežnici (Mossern in Rudnik) dobro zasedeni in smo občasno tudi počakali kakšno minuto, za Trogl in Sonnleiten ni bilo posebnega zanimanja ... :


Gartnerkofel so še pripravljali, osrednjo progo pod sedežnico so že na fino teptali, drugi dve še pridno zasnežujejo. Glede na količino snega se ne bi čudil če bodo v četrtek odprli kar z vsemi progami:




Na nasprotni strani so danes pripravljali rdečo progo pod Trogkofelbahn, ostale pa so na polno zasneževali:


Tudi na Sonnleitnu so vse lenkote s stebrov zamenjali, tukaj pa z rumenimi TF10 in TR8:




Za konec ena za Tomija, ne vem če te bom ravno razveselil: skoraj na 'tvoj' parkplac so postavili nov steber z novim TR8. Saj so kar tihi v primerjavi s starimi modeli, vseeno ne vem pa če boš navdušen če ti bo celo noč 'prepeval' dva metra od kombija :


Pod črto: odlično za prvi konec tedna v decembru, upam da se bo sezona podobno nadaljevala ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 16, 2017 9:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Miki, letos pri tej količini snega ne bo problema, ga lahko kar zapakirajo .

Danes krasen zimski dan na Mokrinah . Kljub kakšnim15cm svežega pršiča je bil snežna podlaga dobro utrjena. Pravzaprav je po tisti odjugi podlaga zdaj pretrda, kar se je pokazalo predvsem kasneje, ko se je na strmejših delih zdrsalo. Uživali smo tudi po celcu. Gneče ni bilo sploh .
Slike tokrat brez komentarja:







































Prestavljen vstop na gondolo Trogkofel:



Presenečenje:



Izkazalo se je za pozitivno, čeprav sem s slalomkami hitro prišel do gladke betonske podlage. Bolje je bilo zato ob progi, kjer je bil spodaj še mehak sneg od prejšnjega sneženja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 18, 2017 10:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Citiram:
Miki, letos pri tej količini snega ne bo problema, ga lahko kar zapakirajo .
Na Mokrinah niso ničesar zapakirali , čeparav mi snega ni nikoli dovolj sem se včeraj kar začudil ko sem videl da dela vsa artilerija od Trogla, Madritschna, Mosserna, Rudnika, Trogkofla do proge v dolino. Izjema je bila edino 'leva' stran prelaza, torej Gartnerkofel in Garnitzen. Ponoči so delali bolj ali manj vsi topovi kar jih premorejo na Mokrinah, čez dan pa preko palca polovica. Za razvajene mariborske (in druge) jamravčke: ja, tudi na odprtih progah. V glavnem so jih sicer obrnili tako da so 'streljali' na zunanje robove proge in se jim je dalo izogniti, tu in tam pa si tudi zapeljal skozi 'tuš':




Sicer pa so bile razmere podobne kot jih opisuje Tomi: izgled je seveda povsem zimski, z dosti podlage in novim snegom na vrhu, vseeno pa je odjuga povzročila kar nekaj škode, ne toliko na količini kot na kvaliteti. Tisti perfektni (naravni in nastreljan) sneg izpred dveh tednov se je spremenil v konkretni beton, predvsem pod približno 1500 metri, recimo na zadnjih strminah proti prelazu. No, z zasneževanjem se zadeve spet izboljšujejo. Tudi včeraj ni bilo gneče, razen jutranjih 3 minut na Milleniumu nismo čakali nikjer.

Izbor fotk:
Tako je prav: kup od nočnega zasneževanja so pustili nedotaknjen, samo z nekaj palicami so ga označili. Enakih kupčkov je bilo po celem smučišču na desetine. Za kvaliteto proge je to mnogo bolje od jutranjega razgrinjanja sveže nastrenljanih kupov, ki ga žal ponekod še vedno prakticirajo:


Skale pri zgornji postaji Trogkofla so dobesedno pokrite z ledeno glazuro, torej je v ponedeljek in torek celo tukaj na 2000 m vsaj nekaj časa deževalo:


Nekaj vtisov s prog, slabo seveda ni bilo :












BTW, 'Tomijeva' črna proga pod kabinko Trogkofel je bila zaprta, in to kar konkretno z mrežo, ne samo z znakom, je pa že bila delno poteptana in seveda so jo zasneževali na polno.

Tudi v dolino gre prav dobro, tu in tam malo ledeno, v glavnam pa sveže nastreljan sneg:



_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
helsinki
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 19, 2018 10:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2012 9:50
Prispevkov: 89


Zdravo
Zanima me, če za nedeljo napovedujejo veter N7-8
ali se splača iti?
_________________
2012/13 : 6x Nassfeld, 1x Rogla, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ski tomzy
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 20, 2018 11:17 am    Naslov sporočila: NASSFELD Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2018 3:15
Prispevkov: 96


MAL POZEN DRUGAČ PA: 12.1.2018 BILO MALO MEGLE. PO 12 SE JE POČASI RAZKADILA DRUGAĆ PA PROGE TRDE DO SREDINSKE POSTAJE KABINKE RAZEN V DOLIN PA KATASTROFA.
GRADIVO:
















Nazadnje urejal/a ski tomzy Sob Jan 20, 2018 9:05 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ski tomzy
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 20, 2018 11:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2018 3:15
Prispevkov: 96


helsinki je napisal/a:
Zdravo
Zanima me, če za nedeljo napovedujejo veter N7-8
ali se splača iti?


TO SE NE SPLAČA IT VETER ČEZ 80 KM/h
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 20, 2018 7:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Danes ok smučanje v Nassfeldu. Kljub Skipassovi akciji (je množičnost akcij povzročila boljšo razporeditev smučarjev in ni več velikih bumov ljudi kot je bilo včasih?) je bilo ljudi malo. Ne vem če sem kje čakal več kot dve minuti. Sneg soliden, nekje so kukale ven tudi že ledene plošče- predlagam da se pred samim obiskom "zrihta" robnike.
Verjetno, pa danes nisem bil samo jaz gor, tako da bo še kdo kaj pokomentiral ter dodal slikce.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 20, 2018 10:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Ki9, pri izbiri smučišča se zadnje čase kar ujemava, glede ostalega pa absolutno ne. Za obisk je moja ocena huda gneča, v taki to sezono še nisem smučal. In slab sneg, cukrast z ledenimi ploščami. Še najboljše je bilo na progi v dolino, ki je bila sveže zasnežena.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 21, 2018 2:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


tomi je napisal/a:
Ki9, pri izbiri smučišča se zadnje čase kar ujemava, glede ostalega pa absolutno ne. Za obisk je moja ocena huda gneča, v taki to sezono še nisem smučal. In slab sneg, cukrast z ledenimi ploščami. Še najboljše je bilo na progi v dolino, ki je bila sveže zasnežena.


1. Nassfeld mi ni prav ljub, zato sem tam zelo redko in ponavadi, ko sem bil tam, se je na žičničah čakalo po +5 minut. Včeraj pa sem npr. na Sonnleitenbahn (ali kako že točno je ) kar padel na sedežnico, prav nobene vrste.
2. Strinjam se, da je bil sneg za dva razreda slabši kot pretekli teden na Goldecku. Bilo je nekaj ledenih plat, vendar res ne bi rekel da je bilo ledeno... Bi se pa strinjal, da bi kakšnih 20 cm novega snega pomagalo konkretno izboljšati zadeve. Aja, ko gledam smuči vidim da mi je uspelo zapeljati na kamen, ki mi je naredil kar lep ris na drsni ploski ter tudi na robniku
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 09, 2018 4:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Mokrine v nedeljo že malo po 9. uri metrski kuclji. Ne vem, ali tam sploh teptajo proge. En smučar je rekel, da je že cel teden tako. In za tak šmorn naj bi dal skoraj 50 EUR.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 09, 2018 7:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Po obilnem sneženju v petek in v soboto, je normalno za pričakovati velike kuclje na progah, saj sneg še ni utrjen. Pred tem fenomenom ni imuno nobeno smučišče. Tudi v Dolomitih sem imel metrske kupe po obilnem božičnem sneženju leta 2014...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine/Nassfeld 2017/18
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB