Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Val di Fassa

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 Val di Fassa « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2017 9:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Tak je kot si napisal....zje...li so mi Arabbo z novo gondolo, drugač pa slike sila podobne kot tvoje......bil tudi v Pozzi 23.2.2017, tak da limal ne bom sila podobnih slik.....nasmučan.....me na Pohorje sploh ne vleče.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bborutt
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 19, 2017 11:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Nov 2008 2:06
Prispevkov: 6


Živijo,

Glede na to, da se z družino prvič odpravljamo v Dolomite, me zanima kaj menite o tej nastanitvi. Je OK? Je potrebno biti kaj pazljiv...

https://goo.gl/7i8xGw
ali
https://goo.gl/Bqrvyz

najlepša hvala

Borut
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 19, 2017 2:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

To sicer ni ravno ob žičnici, ampak v Canazeiu imaš itak ta problem, da je zaključek proge daleč od žičnice. Jaz sem bil enkrat 50 m od žičnice, pa sem moral vseeno ob koncu dneva veliko pešačiti. Eni to rešujejo tako, da se zapeljejo na Pian frataces, sploh če niso v samem mestu in ne marajo ski-busov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 20, 2017 8:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Mi imamo tudi rezervirano v Campitelu, le kako ulico stran. In seveda smo se že lani odpovedali opciji nastanitve tik ob smučišču/gondoli, ker je pač predrago. V Dolomitih so še posebej v dolini Fassa (po moje) vse opcije boljše kot SellaRonda, zato se kratkomalo usedeš v avto in se odpelješ v Pozzo, Predazzo, Vigo, Carezzo...za samo SellaRondo pa seveda Pian frataces (Lupo Bianco).
Sam apartma izgleda normalno, le to me skoraj povsod moti, da se ne izjasnejo, če imajo sušilce za pancarje. Zame je to najpomembnejši podatek.
_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 20, 2017 11:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1017


Pončo je napisal/a:

Sam apartma izgleda normalno, le to me skoraj povsod moti, da se ne izjasnejo, če imajo sušilce za pancarje. Zame je to najpomembnejši podatek.


https://www.kibuba.com/obutev/dodatki-c2334/grelci-za-obutev-c2288/Susilec-za-cevlje-Therm-ic-Dryer-230V

Pa bo vedno pri roki :-)
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 23, 2017 11:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Pri teh sušilcih v apartmajih je itak tako, da nikoli ne veš prav dobro, kdaj in koliko časa bodo grelci prižgani. Zato sem si tudi jaz omislil eno tako igračko iz Kitajske za par EUR. Je še ena prednost. Če pancer tudi zjutraj dobro segreješ, ga bistveno lažje obuješ, da ne govorim, kaj to pomeni za zmrzljivčke. Nekateri imajo zato grelce na 12V v avtu, jaz pancer segrejem v sobi, zaprem od zgoraj z enim zoknom ali šalom in dam v torbo. Ostanejo topli, tudi če se je treba peljati še pol ure.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 24, 2017 11:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Marko das link prosim?

Bi bilo fajn nekaj narocit
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 30, 2017 5:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Tule imaš trenutno 423 ponudnikov. So pa ti izdelki loterija. Kakšna tretjina takih kitajskih izdelkov že po par mesecih ne dela več. Z garancijo si ne moreš niti nečesa obrisati, ker ni na papirju.
https://www.aliexpress.com/premium/shoe-dryer.html?SearchText=shoe+dryer&ltype=wholesale&d=y&tc=ppc&blanktest=0&initiative_id=AS_20171030074338&origin=y&catId=100001684&isViewCP=y
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 04, 2018 7:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Ne bo nihče napisal, kako je ta teden zmrzoval v Dolomitih? No, bom pa jaz. Eh, mraz je bil še najmanjši problem.

Prihod v Campitello v soboto popoldne +8°C.
Potem pa:
1.dan: Buffaure in Col Rodella
Obupno vreme na Buffaurah: megla in zanič vidljivost. Drugje je bilo še slabše, saj sta dva Slovenca prišla na Buffaure iz Albe. Z avtom.
Vozili smo se samo po Vulcanu in rdeči poleg. Zgoraj si videl samo do prvega količka, zato na Ciampac stran sploh nismo šli. Po treh urah je imela familija dovolj, zato so odšli domov na toplo, norca (mene) pa so odložili na nihalko za Col Rodello. Tam sem bil nagrajen z nekaj razjasnitve. Počasi se je začelo ohlajati…

Smer Belvedere


Smer Seceda


2. dan: Col Rodella in Belvedere
Že na 4 sedi Dita je potegnil severnik in potlačil Hg dol proti -18. Otroci so začeli jamrat, da jih zebe. Ne vem, kdo, saj so bili neprepoznavni pod goro puloverjev, šalov, podkap, n-kratnega spodnjega perila…skratka res smo jih oblekli, pa še ni bilo dovolj. OK, se bomo pa z gondolo vozili. Na Pian Frataces je bila pa že nepopisna gneča za oranžno rondo, zato smo krenili na bela jajčka na Belvedere. Tam smo žulili Kristianio in Diego nekje do treh, potem pa je ugasnilo tudi sonce pod težo oblakov in megle.




3. dan: Alpe Lusia
Na parking smo prispeli ob desetih, pa smo bili med prvimi. Mrzlo ko satan. Klub temu pa smo bili nad smučiščem navdušeni. Ob gondoli perfektna črna proga v dolino Fiamme Oro, potem še črni Piavac na istem hribu. Na sončni strani urejeni progi za kros in veleslalom, na drugem hribu pa dve položni progi fajn za karvat. V Bellamonte gre spet gondola, ta stran je bolj za družine in začetnike. Kljub temu, da se je oblačnost uspešno selila ravno na tisti hrib, kjer smo bili takrat mi, je bil dan odličen. Zato smo se odločili, da ponavljamo

4. dan: Alpe Lusia
Zjutraj na parkingu je v avtu kazalo -17. Vreme pa cel dan sonce. Očitno smo se na mraz že navadili, saj je tamali ob štirih jokal, ker gremo že domov. Fenomenalno smučišče. Nobene gneče.

Fiamme Oro 2




Direttissima Le Cune



Fiamme Oro I


5. dan: Sella Ronda oranžna
Šla sva sama z ženo. Le zakaj? Če pri minus 20 sije sonce, je to čisto nekaj drugega, kot če pri -10 sneži in se nič ne vidi. Naj otroci počivajo na toplem. Bergfex je sicer napovedoval nekaj drugega. Plan je bil, da bova poskusila priti do Secede, vendar sva v St. Christini obupala in se odločila za rondo. NOBENE GNEČE!!! Le zakaj? No v Colfoscu je skozi oblake pririnilo sonce. Tam sva sprobala Col Pradat in Forcelles, potem pa smer Vallon. Ta me je srbel že od lani, ker smo ga izpustili. Od spodaj izgleda res impozantno, ko se pa spustiš po njem, je pa ena srednja žalost. Na Campolongu je že sijalo, da je bilo veselje. Kratek ovinek na Cherz in Vizzo. Potem pa v Arrabo. Proge tam so me prijetno presenetile. Najbrž zaradi sonca in nič čakanja. Odličen dan. Kdor reče, da se je na SellaRondi nasmučal, je v normalnih okoliščinah najbrž čuden. No, midva sva se.

Fodoma v Arabbo


Še enkrat na Belvedere


6. dan: Latemar
Jaz in tavečja dva mulca (mami in tamali sta ostala na toplem), sneg, megla in obupne proge. Najbrž zaradi vlage v zraku. Tak težak pocast sneg. Kljub temu smo takorekoč brez pavze nažigali 5 ur.
Tole je flaša mleka pokonci :


tole pa ležeče:



7. dan: San Pellegrino
Tako kot lani je bil na vrsti na poti domov. Na parkirišču pri nihalki poezija: sijalo je kot da se hoče odkupiti za cel teden. V nihalki se šipe zameglijo (ah to smo mi smučarji zarosili šipe). Jok brate. Gor na Col Margheriti nisi videl nikamor. Nekako smo se pritipali dol do Falcade, vse skupaj ena muka, ki je niti kolikortoliko solidna laVolata ni uspela pozdraviti. Pogled na Cima Uomo ni obetal nič, zato smo spakirali v avto in domov.

Okno v megli


Za konec: res me zanima koliko višincev sem naredil, pa skiline ne dela.
_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorenc2
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 04, 2018 9:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2007 20:41
Prispevkov: 404
Kraj: Gozd Martuljek

Naloži si dolomitisuperski aplikacijo tam delajo višinci!
_________________
2009/10 Kranjska Gora 13X, Flachau 1X, Zauchensee 1X, Obertauern 1X, Kanin 1X, Mokrine 1X, Katcberg 1X
2010/2011 Mollta 2x Kr. Gora 30X, Katschberg 1X
2011/2012 Alta Badija 4xKr. Gora 12X,Bad Kleinkirchheim 2X
2012/2013 Kranjska Gora8x, Bad Kleinkirchheim 1X, Großeck - Speiereck 1x
2013/2014 Alta Badija 4x, Kranjska Gora30X, Mokrine 1X
2014/2015 Kranjska Gora 22X, Katchberg 1X, Molltal 1X
2015/2016 Kranjska Gora 6x Alta Badija 4X
2016/2017 Alta Badija 4X Kranjska Gora 28X Mojstrana 1X
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pončo
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2019 7:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Katera je (časovno) najboljša pot za Lagazuoi? Nastanjeni bomo v val di Fassi (Fontanazzo):
a) Lupo bianco-Gardena-Badia-Armentarola
ali
b) Alba- Col dei Rossi-Arraba-Campolongo-Armentarola?

Kako gre povezava Armentarola-Falzarego Pass? Skibus? Konjska vprega?

Je tam še kaj časa, da presmučaš Cinque Torri?
_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2019 12:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Jaz sem lansko leto iz Armentarole do Falzarega računal na ski bus, pa se potem na licu mesta nisem ravno znašel z voznimi redi, tako da sem šel kar na nek shuttle/taksi, ki je na srečo pripeljal mimo. Tako da se splača prej malo na internetu pogledat za vozni red.

Čas za Cinque Torri bi si pa na tvojem mestu vzel, po mojem mnenju en najbolj simpatičnih koncev tam naokrog.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
moped
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2019 7:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 16:09
Prispevkov: 57


Pred leti smo družinsko izvedli to varianto. Štartali smo na Lupo Bianco malo pred 9 zjutraj. Potem smo šli preko Arabbe, Pralongie v Armentarolo.
Tam so čakali kombiji, ki so na potegnili do prelaza Falzarego (5€/os). Na smučeh smo se spustili do sedežnice za Cinque Torri in se vzpeli do vrha in se potem spustili do prelaza Giau, od tam pa nazaj po levi strani do Col Galline.
Od tam z gondolo na Lagazuoi in zadaj po dolino do Armentarole. Spodaj čakajo konjske vprege, ki potegnejo cca 30 smučarjev (1€/os) do vlečnice v Armentaroli. Od tukaj se spustiš do San Cassiano in potem z jajčki nazaj na Piz Sorega.
Vračali smo se preko Corvare na Piz Boe in preko Arabbe do Pordoia in Belvederja nazaj na Lupo Bianco.
Izlet je prekrasen, če je dovolj snega in lepo vreme, vzame ti pa kar cela dan. Mislim, da smo bili nazaj na Belvederju ob 16:30.

Se splača probat enkrat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stubai
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 15, 2019 1:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 23:40
Prispevkov: 348


Kar je napisal "moped" drži, razlika je le v tem, da je letos prevoz Armentarola - Falzarego 6 EUR in konjska vleka po 2 EUR.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 16, 2019 11:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


v prihajajočem tednu bo ziher ful naših dopustnikov tukaj.
Dajte prosim malo pokomentirat snežne razmere in tole skoraj-odjugo: bodo še zdržale proge za LJ počitnice, ali je bolje krenit v Avstrijo ?
Hvala !
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 3 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Val di Fassa
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB