Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Poseka-Ravne

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19, 20  Naslednja
 Poseka-Ravne « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 10:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1016


@Maki

Bodi konkreten, ne v stilu sem izvedel od kompetentnih ljudi. To lahko vsi za vse rečemo...
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 10:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Citiram:
Podal sem se na Poseko pogledat sistem in naletel na mladega nadobudnega direktorja. Mi je bil po načinu razmišljanja kar všeč. Z velikim veseljem mi je razložil nekaj stvari.
- 400.000€ je vsota skupaj ocenjena investicija ( objekt za teptalec z lokalom in v spodnjem delu tribuna za stadion ter dostop) (270.000€) - drugo let, če bo denar
Letos so:
- vgradili so nove hidrante (podzemne) z elektro instalacijami in drugimi komunikacijami
- dogradili dva nova voda za vodo (desno)
- postavili bodo otroški poligon z otroško vlečnico na levi strani
- obnovili so strojnico
- obnovili reduktor na žičnici
- postavili nov hladilni stolp
- obnovili strojnico žičnice
- pa še kaj

Dobro, za 60k€ ste postavili nekaj m novega cevovoda, postavili nove hidrante, nov hladilni stolp, itd itd... Povej mi, kdo vam je dobavil nove hidrante, da vam pašejo gor demacove žirafe? Morda demac? Kdo vam je postavil komunikacijske vode, po celotni liniji? Morda demac? Kako to, da boste že izvedli avtomatizacijo sistema, glede na to, da je še vse skupaj v testni fazi? Zakaj ne testirate še ostalih proizvajalcev? Kako to, da glede na to, da imate sedaj porabo 230A namesto 340A in imate očitno še nekaj "lufta" obdržali kakšnega krpana, da bi dejansko prej zasnežili smučišče?
Zakaj pri pretokih skozi cevovode navajate nazivne pretoke, ali slučajno 100% časa zasneževanje delujete pri nazivnih pretokih?
Hvala za odgovore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2017 7:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


Sicer je zelo zabavna debata, a je tudi meni, kot laiku, tu jasno da ga je nekdo pošteno pihnil mimo ... izgleda da bolj pljunil, kot pihnil
@ledenko, @lenko ... kam bi pa prišli če bi bil kakršenkoli posel pri nas izveden transparentno ali da bi kdo, bognedaj, odgovarjal, če kaj ne štima ... trobit svoje do onemoglosti, saj pametnejši ponavadi popusti in gre v pozabo zadeva.
Prišel bo čas, ko bo počilo in bo nekdo naredil rompompom tem zadevam ... vsaj želim si da bi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oja
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2017 2:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Apr 2014 12:48
Prispevkov: 57


mitjaz je napisal/a:
Sicer je zelo zabavna debata, a je tudi meni, kot laiku, tu jasno da ga je nekdo pošteno pihnil mimo ... izgleda da bolj pljunil, kot pihnil
@ledenko, @lenko ... kam bi pa prišli če bi bil kakršenkoli posel pri nas izveden transparentno ali da bi kdo, bognedaj, odgovarjal, če kaj ne štima ... trobit svoje do onemoglosti, saj pametnejši ponavadi popusti in gre v pozabo zadeva.
Prišel bo čas, ko bo počilo in bo nekdo naredil rompompom tem zadevam ... vsaj želim si da bi


Jaz tudi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 20, 2017 1:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Nekaj se šušlja po Guštanu, da je nekega zasneževalca tako razjezila tale nova avtomatika, da je Demacovega Titana globoko in na debelo zamrznil, ter zabrisal do vznožja Poseke.
Saj vem, da ni res, ampak slišal sem od kompetentnih ljudi. Ima kdo kako sliko?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2017 5:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Kje ste sedaj ravenčani?
Ko smo še v Mariboru smučali po obeh progah v dolino, ste vi že zaprli smučišče zaradi manjke snega... Pa ste me že skoraj prepričali, da imate enega izmed boljših sistemov zasneževanja daleč naokoli .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Čet Jun 01, 2017 8:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Že dolgo nič na tem forumu in tole spodaj je za malo veselja ob košnji trave v teh soparnih dneh.

Prispevek sem dal sem ker je bilo nekaj govora o izjemni varčnosti, ter zmogljivosti topov, ki po novem zasnežujejo Poseko.

08. 03. Smo imeli v Lechu nekakšen troboj med Supersnowom, Demacom in nami. Žal so Dermacovi na sestanku po testu prepovedali dajat kakršnekoli izjave o njihovem delu testa, zato bom o njih napisal le osnove in to, kar je enostavno preverit pri nekaterih uporabnikih na terenu.

Pri -10 oC WB je imel Sherpa 345 l/min pretoka, Supersnow 900 je imel enak pretok pri -16,5 oC, Demac Titan pri -10 oC za Sherpo vsaj po videnem zaostaja za skoraj 25%. Manjši Evo 3.0 in Supersnow 700 pa nista omembe vredna.

Titan kot je videt brez grelcev skuri 24 KW, torej z grelci pokuri vsaj 28 KW.
Evo 3.0 kot kaže brez grelcev skuri 19,6 KW, torej z grelci požere vsaj 22 KW, če ne še kakega več. Oboje je precej več kot navaja proizvajalec in pojasnjuje zakaj ima tudi mali Evo soliden domet.

Sherpa je skuril 19,8 KW, kar je pravzaprav primerljivo z malčkom Evo 3.0. Seveda z grelci pokuri 24 KW, kar je upoštevaje 5,5 KW kompresor manj od navedb v katalogu. (Bomo morali našpanat porabo propelerja...)

Supersnow 900 je brez grelcev skuril 24 KW, kar je 2 kw več kot navajajo v katalogu za celotno porabo, ki je v resnici tudi okrog 28 KW.


V mejnih pogojih Demacovi niso več hoteli sodelovat od trenutka, ko je temperatura narasla na -3 oC WB. Ni mi jasno zakaj, a verjetno vedo kaj je dobro za njih.

Ker je modri lepotec (Ddizajn imajo zagotovo vrhunski, še posebej novi "Pininfarina". ) samoiniciativno odpadel, smo se z Poljaki dogovorili, da startamo Sherpo in Supersnowa 900 paralelno, ob tem nič ne gledamo temperature, tlakovo..., temveč izključno pazimo kdaj bo en top pričel delat dež in v tistem trenutku odčitamo vodni pretok od zmagovalca. Ko se je od Poljaka ulilo, je imel Sherpa še 94 l/min pretoka.

Nemoč Demaca se je med drugim pokazala v potezi, ko je med rokovanjem z mano njihov majstor "iz heca" uporabil šolski judo prijem in me položil po snegu. Glede na situacijo smo ga razumeli in nihče ni odreagiral, le vzdevek Rambo se ga je prijel.

Očitno me imajo po tem testu nekateri predstavniki Demac Lenkota ravno tako "radi" kot nekaj Ravenčanov, kar obžalujem in čustev vsekakor ne vračam na enak način, predvsem pa ne pišem stvari, ki ne bi držale.


In še posnetek, ki dokazuje kateri topovi so delali. Vem, da je muzika malce mimo, ampak slika pove svoje.
https://vimeo.com/209936234


p.s.
Stabilnosti nismo preizkušali, ker se ve kateri se na Koroškem avtomatsko prekucne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 05, 2017 5:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Ej inovativci vsaka vam čast.
Tale ideja o avtomatiziranem daljinskem ogrevanju Raven z Demaci je res dobra! Le čiščenje izpustov ob sežgani plastiki še nagruntate in ste zmagali. Prvo zasnežiš, potem se pa še pogreješ. VRHUNSKO!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 05, 2017 6:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Je kak top zagorel? Kako pa kaj kaže s snegom, mraz je bil nekaj dni kar konkreten. Npr v nedeljo je ze ob 17h avto kazal -6 ko sem se peljal skozi Ravne. Pa tudi za danes je podatek, da je bilo -8 zjutraj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 05, 2017 10:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


kotulc je napisal/a:
Je kak top zagorel?


Nekaj se šušlja, da je to menda že drugi letošnji prismojeni Demac na sončni strani alp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 22, 2017 2:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Obvestilo
V petek 22.12. Pričnemo sezono z nočno smuko.
vir. spletna stran
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tdm
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 27, 2017 5:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Jan 2007 21:18
Prispevkov: 60


ledenko je napisal/a:
kotulc je napisal/a:
Je kak top zagorel?


Nekaj se šušlja, da je to menda že drugi letošnji prismojeni Demac na sončni strani alp.


Te moram razočarat, nič se ni kadilo, nič ni zgorelo, vsaj na Poseki ne. Edino kar je blo, jim je eno cev razneslo, da so skoraj imeli poplavo na vrhu. To pa je vse kar je bilo omembe vredno pri težavah s topovi oz. napeljavo.
Glede na tvoje želje oz. veselje ob lažni novici, pa če bi se že to zgodilo, bi smatral da si imel prste vmes. Saj veš, teorija zarote,...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 27, 2017 9:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Ta je dobra!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lenuh
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 05, 2018 12:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 21:51
Prispevkov: 126


Enostavno nemorem več brati ledenkotovih objav v tej temi. Ali je mogoče kdo od vas, ki tako zvesto zagovarjate tega gospoda, si vzel čas in prebral njegove objave?
Zgleda ne.
Ledenko, da v začetku povem da za mene si in boš strokovnjak. To je dejstvo. Tudi to da ogromno veš o zasneževanju je tudi dejstvo. Ampak enostavno imaš prevelik osebni problem s konkurenco.
Ves čas na forumu navajaš določene podatke za katere govoriš kako so točni in nevem kaj vse. Vredu, to vrjetno 3/4 uporabnikov zadovolji in si mislijo dobro če pa to ledenko pravi bo pa že tako.
Vedno, vedno in vedno navajaš Lech...
Vse lepo in prav. Verjetno je gospod v Lechu na podobni valovni kot ti in zadeva špila, tudi tvoja navajanja da je Demac prepovedal dajati kakršne koli informacije glede izida ti vrjetno paše, ker to kar se na posnetku vidi so čisto drugačne številke od teh ki jih ti navajaš. Pretok vode 102 l/min, pri -3.3 WB.
Tako da če bi bila Sherpa res tako dobra kot jo opevaš tukaj na forumu, nevidim razloga zakaj jih je tako malo prisotnih na SLO smučiščih, kakšna je pa slika v tujini pa ne bom komenteral, ker ne poznam.
_________________
LP XD
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 05, 2018 9:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Glej, če imaš kakšne drugačne teste od Ledenkovih, jih objavi in bomo to z veseljem brali. Jasno, da so Ledenkovi komentarji pisani skozi njegovo prizmo, tako kot, če bom jaz napisal, da je zame neko smučišče najboljše, ne pomeni, da je tudi zate.

Glede topov je tako, kot z vsemi izdelki. Ni rečeno, da so najboljši tisti topovi, ki se največ prodajajo. Je dober izdelek treba tudi znati narediti v dovolj velikih količinah, ga znati prodati zagotavljati servis itd. Da ne govorimo o lobijih. Če te pa Ledenkovi komentarji (ali koga drugega) tako motijo, je pa pri vsakem napisano, čigav je, pa jih pač lahko enostavno ne bereš, ampak bolj zanimivo bo, če mu boš kaj napisal nazaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19, 20  Naslednja Stran 17 od 20

Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Poseka-Ravne
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB