Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Zillertal ali Saalbach - tretji teden marec

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Zillertal ali Saalbach - tretji teden marec « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 10, 2017 1:34 pm    Naslov sporočila: Zillertal ali Saalbach - tretji teden marec Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Zdravo,

letos imam "pozen" smučarski teden (med 18.3. in 25.3.) in se odločam med dolino Zillertal ter Saalbachom. Želja je sicer (nisem jo še zavrgel) Francija, ampak menim da sta obe avstrijski področji zelo ustrezen nadomestek Trem dolinam.

Zakaj dilema? Če bi recimo šel smučati v zimskih mesecih (mraz), ne bi imel težav in bi brez pomišljanja izbral Saalbach. Razlogi za izbiro so dokaj enostavni: boljša infrastruktura, boljše zasneževanje, večje povezano smučarsko področje, več ski-in-ski-out namestitev... Sicer je Zillertal večje smučarsko področje, vendar so smučišča v tem področju nepovezana in se moraš voziti od enega do drugega (z ski-busom ali vlakom) ter tudi ski-in-ski-out namestitev je precej manj (razen na Gerlosu).

Zdaj pa...Kot kažejo zadnje vremenske napovedi se za prihodnji teden obeta konkretna otoplitev in se mi zdi Saalbach s smučišči do 2000m (v resnici pa med 1800 in 1000m) prenizko. Kot kaže napoved niti ponoči ne bo pomrznilo vse do višine 1800 oziroma zna biti ničta izoterma nad 2000m.

Tukaj pa pride nazaj v "igro" Zillertal, saj ponuja smučišča med 2500-1300m, plus ledenik Hintertux je zelo blizu...

Pri obeh destinacijah imam možnost ski-in-ski-out namestitve za neko razumljivo ceno. Francija sicer ostaja možnost, vendar bo po vsej verjetnosti letos odpadla, ker se mi ne da vozit tako daleč...

Kaj bi vi izbrali? Mislite, da bo sneg v Saalbachu preveč gnil (težak južen sneg) za normalno smuko in da bo v Saalbachu čofta? Ali bo zadeva ok?

Ali pogledam še ostala visokogorska avstrijska smučišča?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 10, 2017 2:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Mislim da si si že sam odgovoril. Glede na pozni termin bi jaz zagotovo izbral Zillertal, v sili ti še vedno ostane Hintertux. Pa tudi po drugih smučiščih se zna najti kaj severnih in ne prepolnih prog (tako iz prve: Ahorn, Gerlosplatte, delno Hochfugen). Tistih nekaj 100 višincev na pomlad ni tako zelo pomembnih kot lega prog in gneča na smučišču. V S-H pa sta 2/3 prog na sončni strani doline ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 10, 2017 2:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Hja... res ima S-H 2/3 prog na južni strani, po drugi strani pa sem nameraval smučati zjutraj "vzhodne in južne" (=južna pobočja S-H) proge, popoldne pa "severne in zahodne" proge (=Leogang, Fieberbrun, severna pobočja S-H)...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
udi
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2017 10:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Sep 2011 11:49
Prispevkov: 107


Tud Mayrhofen ima odlične proge obrnjene tako, da niso neposredno izpostavljene soncu in imajo zadosti visoko nadmorsko višino za termin ob koncu marca. Tako da če uleti normalno topel marčevski teden imaš Mayrhofen in Hintertux.

Tudi HochZilertal je čist ok varianta, meni sicer v tem primeru globoko na tretjem mestu v Zilertalski dolini. Zjutraj izkoristiš HochZilertal, potem pa se premakneš v HochFugen.

Zilertal Areno bi pa vsaj jaz gladko izpustil. Daleč najslabša opcija od štirih smučišč v dolini. Edina sreča je, da odpelje veliko smučarjev

S-H je pa šala v tem terminu in v kategoriji BergDoktorja. Ugodno edino za barvo dobit in rdeča lička od Weizenpiva.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2017 11:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


@udi: hvala za mnenje .

Saalbach bo letos definitivno odpadel.

Hm... zanimivo. Sem bral na drugih forumih (pa tudi tukaj), da sta Konigsleiten in Hochkrimml zelo OK, je pa res da je to področje bolj za srednje dobre smučarje, saj ima veliko modrih in rdečih avtocest. Glede na to, da moram paziti tudi na "prikolico", ki ljubi modre in rdeče proge, se mi zdi Zillertal Arena OK. Poleg tega Konigsleiten za ta termin ponuja veliko ugodnih ski-in-ski-out namestitev, ki so v drugih predelih (Mayrhofen, Kaltenbach, Fugen) zelo omejene. Dodaten plus za Konigsleiten je tudi dokaj visoka nadmorska višina (1600m) in da se smučišča raztezajo med 2300 in 1500m.

Mayrhofen, Kaltenbach in ostali kraji v Zillertal dolini so na nadmorski višini 500m in naslednji teden znajo biti temperature že preveč "poletne" za smučanje. Temperature sicer ne bodo poletne na njihovih smučiščih (ki se raztezajo med 2500m in 1300m), ampak tudi zjutraj ko se zbudiš, "paše" da leži sneg okoli hiše .

Edina slabost, ki jo ima Konigsleiten je dokajšnja oddaljenost od Hintertuxa, ampak si bomo že vzeli en dan za izlet do njega (+ izlet do Mayrhofna in HochZillertala).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
udi
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2017 11:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Sep 2011 11:49
Prispevkov: 107


Zillertal Arena seveda ni slabo smučišče.
Meni osebno(pa tudi vsem ostalim, ki smo januarja 2017 smučali tukaj) je bilo slabše od ostalih, ki so vključena v Zillertal SuperSki karti.
Glavni razlog je ta, da so smučišča v primerjavi z ostalimi ožja in da vsa raja, ki jo je ogromno(je le največje smučišče v dolini) potuje več ali manj samo v dveh smereh. Vse te proge so zelo obremenjene, zato je potrebno poiskati tiste robne, ki niso povezovalne. Ostane ti jih pa za eno spodobno koroško smučišče, predvsem na območju Konigsleitna, ki pa tudi nima take višine kot ostala smučišča. Gerlos je po mojih izkušnjah v marcu čofta in zorana njiva. Enako velja za proge proti Zellu z izjemo dvosedežnice.
Na splošno je meni v pomladnih smučarskih razmerah med 1700 in 2100 metri ogromna razlika.

Pa še to : Mayrhofen nima prog v dolino tako, da smučaš v glavnem nad 2000 metri. Na Finkenberg boš šel pač zgodi zjutraj ali še bolje sploh ne greš. Tudi v Kaltenbachu slovito po imenu Eberharter piste v dolino gladko spusti, ker je povsem brezvezna in če bi jaz Eberharter, bi Schulza dobro opral, da za tako traktorsko vleko uporabi moje ime.

Če že imaš apartma na Koenigsleitnu(tega nisem dojel), potem se kar drži tega območja. Jaz sem mislil, da boš stacioniran v dolini.
Če pa imaš SuperSki, pa le kakšen dan izkoristi tudi za ostala smučišča.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2017 12:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


Priporočam Zillertal in prenočišče nekje v dolini (med Tuxom in Kaltenbachom), da imaš vsa smučišča hitro dostopna. Če se ti da vsaj malo voziti je Zillertal tudi sicer zame boljša izbira kot Saalbach, ne le v pomladnih mesecih. Pa še ledenik Hintertux imaš blizu (vključen tudi v skupno karto za celotno dolino), tako da imaš tudi v primeru toplejšega vremena rezervno varianto Pa lep dopust
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2017 2:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Konigsleiten ni najboljša izbira. Do smučišč v Zillertalu je daleč in (vsaj zame) prezoprna vožnja za vsak dan. Če bo pa vroče, bi bil pa tudi jaz raje na drugih smučiščih doline ali na Tuxu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Zillertal ali Saalbach - tretji teden marec
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB