Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Novi Goldeck

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 Novi Goldeck « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 10, 2017 1:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Izgleda, da že skoraj dve leti ni bil nihče gor

Ampak, tole je pa zanimivo:

http://de.winter.sportberg-goldeck.at/events-termine/early-morning-skiing?mc_cid=32a4f6e91b&mc_eid=5086df8d0e

Kaj praviš Miki
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 10, 2017 2:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Dokler ne bodo končno spet začeli zasneževat in urejat proge v dolino me ne vidijo, pa si lahko izmislijo zaradi mene polnočno smuko ob polni luni .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 12, 2017 7:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


No pa sem se danes odpravil gor. Gondole so začele že ob 8:45 za kar imajo pri meni prvi +. Niso kot v BKK kjer se 9:00 držijo kot pijanec plota. Sneg mešanica vsega. Na vrhu pri zgornji postaji gondole odličen suh sneg, od vrha Barnabisa tudi suh do ravnine, od tam pa so se začele tudi kakšne ledene plošče, zadnjih 200 metrov proge pa je bilo konkretno trdo- v prejšnih dneh je bil tam sneg že moker in je zadeva samo zmrznila. Moram reči, da sem bil videl smučarja, ki je v spremstvu kolegov ali dveh padel in potreboval medicinsko pomoč. Ko sem šel do žičkotov sem bil negativno presenečen, ker žičko res ni razumel osnovi stavek v angleščini, da oseba na progi potrebuje pomoč. Ampak ko sta zakapirala sta šla takoj v akcijo in čez 5 minut je bil pacient že skoraj v akiju. Ljudi ne veliko, zato je bila smuka konkretna. Proge v dolino ni, imamo pa v dolini 2 kupčka snega, ki so ga naredili- čemu služita pa je dobro vprašanje. Priporočam obisk dokler ne bo prišla odjuga.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 12, 2017 9:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Citiram:
Niso kot v BKK kjer se 9:00 držijo kot pijanec plota.
To sem tudi jaz mislil, pa so me že sredi februarja presenetili ko sva 10 minut pred deveto pripeljala do Nationalparkbahn, pa sem presenečen ugotovil ne samo da žičnica obratuje, ampak se je folk že smučal v dolino. Na Bergfexu res piše da obratujejo od 9. ure dalje, na spletni strani pa tako:
Citiram:
Derzeit haben alle Lift- und Bahnanlagen im gesamten Skigebiet von 08:30 bis 16:00 Uhr geöffnet.

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 12, 2017 11:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Po jutranjem debaklu na Mokrinah sva ujela popoldansko smuko na Goldecku. Na parkirišču sem smučarja, ki sta prišla dol, povprašal o stanju prog in dobil odgovor "eisig". No, vseeno je bil v primerjavi z Mokrinami to drug svet. Na trdi podlagi je bilo nekaj mehkega snega in na spodnjem delu Barnabisa je sonce začelo mehčati sneg, a ponekod so le bile ledene plošče. Pa seveda malo ljudi, brez vsakega čakanja pred sedežnicama:











Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2017 10:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Ki9 je napisal/a:
No pa sem se danes odpravil gor. Gondole so začele že ob 8:45 za kar imajo pri meni prvi +. Niso kot v BKK kjer se 9:00 držijo kot pijanec plota.

Samo za info: gondola Brunnach na Oswaldski strani v BKK-ju začne obratovati običajno ob 8:45 njakasneje ob 8:50, so pa začeli tudi že ob 8:30.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2017 4:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Goldeck je zgleda postal med forumovci spet bolj popularen. Jaz sem bil gor včeraj. Za tistih 10 km prog, ali koliko jih je sedaj, se gotovo ne bi vozil, če ne bi imel 2 kart za porabit. Pa me je smučišče prav navdušilo. Dve moderni sedežnici s 3 progami, primernimi za karvanje in nekaj drobiža, potem pa še krog do stare nihalke in nazaj. Pa veliko možnosti za vožnjo zunaj prog (ki pa je sedaj precej zahtevna). res škoda, da zberejo še nekaj drobiža za zasnežitev proge v dolino.

Sneg je bil zelo trd, ampak ne leden, zmehčalo se je šele okoli ene. Ljudi je bilo kar precej, vrste otrok, domačini in nekaj turistov, tako da skoraj ni bilo praznih sedežev ampak so po 11. že v glavnem nehali. Prav dobra smuka do konca, le spodaj je bilo že nekoliko razrito.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2017 6:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

http://us14.campaign-archive2.com/?u=81bc0b20694d6807729f79283&id=7dd91231db&e=5086df8d0e
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2018 11:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Prvi dan novega leta sva se ob vrnitvi z Vzhodne Tirolske, tamkajšnje razmere sta podrobno opisala Miki in Age, ustavila na Goldecku, kjer so po nekaj letih končno spet uredili progo v dolino. Ker sva prispela v Spittal že pred 15. uro, sem se odločil takoj preizkusit ta čudež in pred koncem dneva naredil dve vožnji z gondolo. Po presenečenju s celcem na Hochsteinu je sledilo novo, snega je bilo tu še več:











Naslednji dan sem naredil najprej nekaj voženj s sedežnico, progo v dolino namreč odprejo šele ob 10h. Sneg je bil presenetljivo dobro utrjen, odličen:





Na vrhu je pihal močan veter, zato zgornja sedežnica ni obratovala, na vlečnici pa sploh ni sider:





Kar mi je prekrižalo načrte s smučanjem po celcu, a sem ga nekaj le našel na trasi bivše vlečnice:





Proga v dolino:























Sneg je bil zgoraj odličen, nižje je bilo ponekod grudasto, tudi kakšno zdrsano mesto, čisto spodaj pa že rahlo južno. Opoldne se je začelo skozi oblake kazati sonce, pognali so tudi zgornjo sedežnico, a sem imel za 11. zaporedni dan smuke kar dovolj .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2018 11:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Tomi ali morda veš, če je proga v dolino odprta, ker je dovolj naravnega snega. a so se letos odločili zasneževati.
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 05, 2018 8:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Sigurno so zasneževali, saj je bila proga odprta že pred zadnjima dvema sneženjema. Naravnega snega je predvsem na spodnji polovici veliko premalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 05, 2018 9:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Na sliki so vidne žirafe na progi v dolino, katerih tja najbrž niso postavili za okras. Zanimivo, še lani pomladi so mi domačini razlagali, da proge v dolino gotovo ne bodo zasneževali, ker se ne splača.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 15, 2018 12:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


V soboto sem šel ob dobri (sončni) napovedi na Goldeck. Kot je bilo ta dan po vsej Koroški, sonca ni bilo, vendar je bila vidljivost še vedno zelo ok. Proge odlično pripravljene, sneg odličen, ljudi ne preveč (maksimalno se je čakalo okoli 2-minute, običajno še to ne). Proga v dolino je bila zaprta, žičko mi je dejal da sicer lahko grem, je pa ledena. Vendar me ta njihova pot v dolino sploh ne mika, sploh ko se spomnim da je bila dve ali tri leta nazaj "peskovnik" in mi je še vedno škoda smuč...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 04, 2018 6:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Ker že kar nekaj časa nisem smučal med vikendom, sem danes kar malo razmišljal, kam naj grem, da ne bo preveč gužve. Na misel mi je prišel Ankogel, pa sem se potem hitro spomnil, da nimajo urnih kart ali pa dopoldanske, cel dan se mi pa tudi ne da biti tam. Do Hochsteina ali Obertilliacha se mi ni dalo vozit, pa sem se potem odločil kar za Goldeck.

Ljudi je bilo nekako toliko, kot sem pričakoval. Jasno, več kot na zgoraj omenjenih smučiščih, ampak še vedno ne preveč. Naprave so tako hitre, proge pa tako široke, da se tudi relativno veliko avtomobilov na parkirišču potem na smučišču popolnoma porazgubi. Na napravah se niti ni čakalo, kvečjemu kakšne pol minute, razen, ko sta se sedežnici ustavljali zaradi prevoza akija (takrat smo počakali kaki dve minuti), na progah pa tudi ni bilo niti najmanjšega občutka gneče. Priprava prog in sneg super, tudi ob 13-ih še bolj ali manj popolnoma zravnane proge, z malo mehkega na utrjeni podlagi.

Proga v dolino je bila odprta. Spodnji del je tudi popoldne še vztrajal v megli, tako da pretiranega obiska ni bilo, sicer pa je bila tudi v malo slabšem stanju kot proge na zgornjem delu smučišča, z nekaj narinjenega snega na ožinah. Nasploh ta proga meni osebno ni baš nešto, sem pa vseeno vesel, da je bila odprta.

V takih razmerah definitivno priporočam za poldnevni obisk na vikende. Med tednom mora biti pa sploh fenomenalno...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 16, 2018 9:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Je bil kdo tale vikend kaj gor?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja Stran 4 od 7

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Novi Goldeck
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB