Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Obertauern 2013/14

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 Obertauern 2013/14 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 12, 2016 9:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Danes nas je na OT zjutraj pričakala megla. Prvih par voženj je izgledalo da iz vsega skupaj ne bo nič, ker se nekoliko višje ni videlo 10m vnaprej. Po premiku na Plattenkar in Schaidbergbahn, ki sta bila v celoti izven megle se je pa začela super smuka. Megla se je počasi dvigala, tako da se je dalo na vse več napravah smučati pri normalni vidljivosti. Sneg je bil odličen, brez ledenih plošč, tudi popoldne so se našli deli, kjer se je dalo na polno carvat.

Gneče nobene, h čemur je seveda pripomoglo vreme. Največ je bilo za počakat 2-3 sedeže. Okoli 13h se je začelo kazati še sonce, tako da je bil pod črto zelo soliden smučarski dan, za piko na i pa bi moralo sodelovati še vreme




_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 11, 2016 9:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


V soboto sem bil na Obertauernu. Sicer sem najprej nameraval it v petek, pa sem potem videl, da je v soboto smučarski dan, ko so celodnevne karte za 25 evrov, in me je to nekako premamilo. Nisem pričakoval, da bo toliko gužve - praktično največ ljudi, kar sem jih do sedaj videl na Obertauernu, še s parkingom je bilo precej na tesno, ampak mi je na koncu vseeno malo po balkansko uspelo parkirat čisto zraven Panoramabahna.

Frend mi je par dni prej poročal o super snegu in dobro pripravljenih progah in tud v soboto se je videlo, da imajo osnovo dobro zrihtano. Je pa veliko število smučarjev tej osnovi pač precej hitro prizadejalo poškodbe v obliki kupov in ledenih plat, tako da sami smuki težko dam ravno visoko oceno. Je bil pa popolnoma soliden prvi dan sezone, zdaj bom pa pomojem počakal, da še kaj zapade.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2017 8:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Evo, danes sem si šel prvič v tej sezoni ogledat pravo zimo in si ob tem precej popravil okus od prejšnjega obiska.

Med vožnjo mimo Villacha in Spittala je bilo vreme precej klavrno, za Katschbergom pa šajba, kot da bi odrezal. Tudi sneg se začne nekje tam, s tem da ga do malo pred Obertauernom ni kaj dosti. Na Obiju pa pravljica - ogromno pršiča, zjutraj na prvih nekaj vožnjah na Gamsleitnu II je šel krepko čez kolena. Sicer s(m)o do konca dneva zvozili bolj ali manj vse flanke blizu prog, tako da se do naslednjih padavin zaradi tega niti ne splača hodit.

Je pa tudi na progah bil prav prijeten dan. Lepo je spet smučati po naravnem snegu, ki je ostal bolj ali manj nepredelan do konca. So se pa po poldnevu seveda naredile precejšnje grbine. Ljudi ravno dovolj za prijetno vzdušje, na napravah nisem nikoli čakal, na progah mi pa tudi nihče ni bil v napoto.

Ker grem v Avstriji med smučanjem bolj redko na kosilo, sem bil prijetno presečen nad kočo Hochalm - prijeten ambient in fina hrana.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snoxey
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 05, 2017 6:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Feb 2017 21:43
Prispevkov: 30


V soboto smo navkljub precej vetrovni napovedi bili na Obertauernu in moram rečt, da je bila to zelo dobra odločitev. Očitno je napoved prestrašila marisikoga hrkati pa je bila tudi menjava gostov tako, da je bil za Soboto obisk precej povprečen in razen na najbolj obljudenih žičnicah ni bilo čakanja.

Po branju par repportov iz ostalih smučišč smo očitno naredili dobro izbiro, saj je do pol 4h delovalo vse edino Gamsleiten so ugasnili okoli 2h, hkrati pa so pokrovi poskrbeli, da nas ni pretirano prepihalo.

Drugače pa snega dovolj in do 1h super, potem pa je počasi začelo spuščati, čeprav je veter nato okoli 3h prav fino speglal proge.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 05, 2017 7:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Jaz sem se pa tolažil, ko sem se malo pred 16h peljal čez prelaz, da očitno tudi na Obertauernu ni delovalo precej naprav, ker ni bilo več gor sedežev/kabin
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snoxey
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 05, 2017 7:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Feb 2017 21:43
Prispevkov: 30


Ja res so ekspresni, 10min pa imajo pospravljeno sedežnico, skoraj malo prehitri tako, da je bilo nakoncu nekaj poganjanja, da smo prišli do drugega konca kjer smo meli avto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 12, 2017 12:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Včeraj (v soboto) odlične razmere na Obertauernu. Sicer so se proge kmalu razrile + kar velika gneča do 12:00, ampak offpiste + vreme + prvi dve uri na mehkih progah brez ledenih plošč. Perfekcija!

Sliki sta bolj "slabi", ni bilo časa za fotkanje.



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simo
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2017 10:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 14:45
Prispevkov: 189
Kraj: Prlekija

Tudi mi smo včeraj smučali na OT...vreme za malenkost slabše kot je bilo napovedano, ampak čisto ok.
Ljudi je bilo za torek ka precej, vendar razen 1 min čakanja na Zentralbahnu okrog 12ih ni bilo. Večina prog je dobro vzdržala do konca, proge ob gondoli Zehnerkar so bil odlične še ob 16.15, ko smo zaključili
Super v glavnem, snega veliko, priporočam

Lp
_________________
2022/23: 2x Mb. Pohorje, 1x Rogla, 1x Stuhleck
2021/22: 2x Kranjska Gora, 1x Rogla, 6x Jahorina, 1x Mb. Pohorje, 1x Golte
2020/21: 2x Mb. pohorje, 1xRogla, 6x Jahorina
2019/20: 1x Rogla, 1xKreischberg, 6xJahorina
2018/19: 2x Rogla, 1x Osojščica, 1x Golte, 3x Mb. Pohorje, 1x Kranjska Gora, 1x Vogel
2017/18: 4x Jahorina, 3x Rogla, 1x Trije Kralji
2016/17: 5x
2015/2016: 8x
2014/2015: 8x
2013/2014: 6x, 2012/2013: 10x
2011/2012: 9x, 2010/2011: 11x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 08, 2018 10:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Po Mokrinah in Grossecku sem vikendaške eskapade danes zaključil na Obertauernu. Nevem zakaj, ampak zdi se mi, da se obisk tukajle precej bolje razporedi kot v Nassfeldu, tako da navkljub nemalemu številu ljudi (relativno, seveda, vseeno se pozna, da se bližamo koncu sezone, tako da nekega stampeda itak ni bilo), nisem praktično nikjer čakal. Še na Zehnerkarju, kjer je ponavadi na spodnji postaji kar hektično, si lahko popolnoma ležerno prišel v drugo ali tretjo kabino. Pod to kabinko so bile tudi najboljše proge, s snegom, ki ga sonce in temperature še niso konkretno povohali. Na drugi strani ceste se je kar hitro zmehčalo, tako da sem potem užival v zelo ležerni pomladanski smuki, ki mi je, ker sem imel danes malce težav s hrbtom, kar prijala.

Še notica: naslednji vikend je Tauern Skitag, z dnevnimi kartami za 28 evrov. Gužve bo verjetno malce več, ampak bi utegnilo biti čisto OK.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simo
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2018 4:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 14:45
Prispevkov: 189
Kraj: Prlekija

V Obertauernu so pognali konjenico...tak da je kar megla po hribih od sneženja
_________________
2022/23: 2x Mb. Pohorje, 1x Rogla, 1x Stuhleck
2021/22: 2x Kranjska Gora, 1x Rogla, 6x Jahorina, 1x Mb. Pohorje, 1x Golte
2020/21: 2x Mb. pohorje, 1xRogla, 6x Jahorina
2019/20: 1x Rogla, 1xKreischberg, 6xJahorina
2018/19: 2x Rogla, 1x Osojščica, 1x Golte, 3x Mb. Pohorje, 1x Kranjska Gora, 1x Vogel
2017/18: 4x Jahorina, 3x Rogla, 1x Trije Kralji
2016/17: 5x
2015/2016: 8x
2014/2015: 8x
2013/2014: 6x, 2012/2013: 10x
2011/2012: 9x, 2010/2011: 11x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 Stran 3 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Obertauern 2013/14
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB