Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Katere smuči za rekreativca?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Katere smuči za rekreativca? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2017 10:16 am    Naslov sporočila: Katere smuči za rekreativca? Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Kupujem nove smuči.
Visok sem 175 cm, težak 80kg, srednje dober smučar, cca. 15 smučarskih dni na leto.
Trenutno vozim Fischer super comp 160cm, R14, ki pa so mi z leti postale nekako prekratke in nestabilne pri višjih hitrostih.
Take (oglas ni moj):
http://www.bolha.com/rekreacija-sport/zimski-sporti/smucanje/moske-smuci-vezi/smuci-fischer-1312283196.html

Zadnjič sem pa testiral Elan Amphibio 14, 172 cm allmountain in sem bil navdušen. smučka je dolga, široka in stabilna. Zato zdaj iščem nekaj v tej smeri in prosim za kak nasvet (ni nujno, da je Elan).
Trenutno najdem tole:
http://www.bolha.com/rekreacija-sport/zimski-sporti/smucanje/moske-smuci-vezi/moske-smuci-elan-amphibio-84-xti-in-amphibio-14-ti-1313355096.html?aclct=1486321900

http://www.bolha.com/rekreacija-sport/zimski-sporti/smucanje/moske-smuci-vezi/odlicne-smuci-elan-waveflex-13-dolzina-176cm-1313398240.html?aclct=1486365910
_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2017 1:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Na stabilnost pri višjih hitrostih vpliva predvsem dolžina in radij. Je pa nekaj razlike med smučkam, ki jih gledaš tudi v širini smuči "pod pancarjem". Ožja smučka se hitro in brez težav prelaga iz kante na kanto, na ravni podlagi, za širšo smučko pa takrat rabiš malo več odločnosti in energije. V južnem, mehkem, napluženem snegu pa imaš s širšo smučko več občutka kje voziš, ožja pa povzroča lahko malo več težav, ker se bolj ugreza. Pa še sprednji del je pri all mountain smučkah bolj mehek- roker in se upogiba, lažje plava po mehkih, južnih, slabih podlagah. Pri ožjih, bolj "race" smučkah, pa je cela smučka trda do špice in zato uporabna na trdih podlagah, na ledu ipd., kjer pa all mountain smučka pri zavijanju rada trese, vibrira - predvsem sprednji del.
Verjetno ti bo najbolj ustrezala "univerzalna" smučka s širino 72-75 mm pod pancarjem, enojni ali dvojni titan, dolga kakih 5 cm manj od tebe, radij pa okoli 16 m.

Ne pravim, da vse vem o smučanju in da sem najbolj pameten. Take so moje izkušnje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2017 1:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

Če si z fischerjem zadovoljen testiraj fischer rc4 worldcup rc pro. Dolžina 175 bi ti imo najbolj odgovarjala. Od te smuče boš dobil točno to kar iščeš.

Malo poglej/povprašaj, se da dobiti za soliden denar tudi lanski ali celo predlanski model. LP
_________________
Rossi Radical RX WC, Elan GSX WC, Elan SLX WC, Stockli Laser GS, Fischer WC SG, Rossignol Radical WC ZB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2017 3:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Če si bil navdušen nad Amphibio 14, potem seveda kupi to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xninox
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2017 6:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Feb 2017 18:04
Prispevkov: 6


Pozdravljeni. Prosim za malo pomoči

Po treh smučanjih sem se odločil da tokrat nabavim svoje prve smuči.
Trenutno sem smučal z izposojenimi elan amphibio 14 168 cm, pa so mi kar kul, nevem pa kako se kaj obnesejo druge smuči.
Vglavnem, nagledano imam tole: http://www.bolha.com/rekreacija-sport/zimski-sporti/smucanje/moske-smuci-vezi/smuci-fischer-1311455863.html?aclct=1486660746&kw=smu%C4%8Di+fischer

Ker nimam pojma za kakšne smuči gre, predvidevam da tekmovalne (torej so verjetno tudi med tršimi), pa koliko so stare (lastnik pravi da 2 leti).
Če je res kar piše v oglasu, da so vožene samo štiri krat, je to potem dobra cena?

aja pa visok sem 178cm, tehtam 95kg.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2017 10:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Ne da sem nek strokovnjak glede smuči od Fischerja, ampak: dizajn v zadnjih 8 sezonah pri Fischerju nikoli ni bil podoben temu, ki je na sliki. Kot 2. se 4X vožene tekmovalne smuči ne bi prodajale v kompletu za 200€. A, pa če prav vem je tekmovalna dolga 165cm in ne 166. Po mojem občutku je tvoja zdajšna Elanka Amerika napram teli Fischerci.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nedr
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2017 12:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Jan 2015 18:15
Prispevkov: 8


to so rx race smuci (to je bolj kultivirana varjanta fischerjeve rc4 klase smuci) .. stare vsaj 8 let (kot pravi ki9) in po mojem mnenju ne ravno vredne 200 e.. za ta denar dobis 2,3 leta stare amfibio, razne progressorje in se kaj. Ce bi rad kaj v stilu teh rx 10, potem vzami kaj od superior klase (fischer), so malenkost bolj sportno naravnane kot amfibio

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xninox
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2017 4:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Feb 2017 18:04
Prispevkov: 6


Hvala za odgovor, in ja, sem našel po hrvaških forumih že, da baje rx serije fischer ne proizvaja že več od leta 2010, pa še baje so te smuči bile delane samo za hervis. Vglavnem, prodajalec me je hotel fajn nategnit, sicer bi mi jih dal za 150€ pa še palice zraven, ampak ne hvala. Raje reskiram nekaj več € za nove(jše) smuči.

Kaj od tega bi mi bolj priporočali, glede na to da imam rad in kratke in dolge zavoje, če bi moral izbirat raje kratke. Aja pa imam se za srednje dobrega smučarja, če ravno sem smučal komaj 3×, se vidi da je ostalo nekaj znanja v meni še od rane mladosti (beri 15+ let nazaj). Recimo proga jurgovo na rogli mi je trenutno tista, na kateri izboljšujem svoje znanje, ostale so mi postale hitro prepočasne.

Da ne bom predolg:

1. https://www.intersport.si/shop/zimski-sporti-44097/alpsko-smucanje-44134/smuci-44222/smuci-allround-head-natural-inst-ab-plus-pr-11-5821b758c38b37ff048b4e68

2. https://www.intersport.si/shop/zimski-sporti-44097/alpsko-smucanje-44134/smuci-44222/smuci-allround-atomic-noma-colt-arc-l-plus-xto12-5645cb2fc38b37a1248b45cd

3. https://www.intersport.si/shop/zimski-sporti-44097/alpsko-smucanje-44134/smuci-44222/smuci-allround-atomic-redster-x-plus-xto-12-aw-5832d150c38b378c268b456e

4. https://www.intersport.si/shop/zimski-sporti-44097/alpsko-smucanje-44134/smuci-44222/smuci-allround-fischer-progressor800-plus-rs11-pr-5832d153c38b378c268b459b

5. https://www.intersport.si/shop/zimski-sporti-44097/alpsko-smucanje-44134/smuci-44222/smuci-allround-head-supreme-inst-ti-plus-pr-11-5821b756c38b37ff048b4e5f

6. https://www.intersport.si/shop/zimski-sporti-44097/alpsko-smucanje-44134/smuci-44222/smuci-allround-fischer-rc4-prem-sc-plus-rc4-z11-pr-5821b6e2c38b37ff048b497e

7. https://www.intersport.si/shop/zimski-sporti-44097/alpsko-smucanje-44134/smuci-44222/smuci-allround-fischer-rc4-super-pro-plus-rsx12-pr-5821b6d5c38b37ff048b48f4


torej gledam nekje v rangu 300€, lahko tudi kaj več, lahko pa tudi kaj manj

kar se tiče dolžine, vidim da mi za različne modele, "ski finder" predlaga različne dolžine, tako da tukaj ne vem kaj izbrati :/ najprej sem mislil da mora bit za mojo višino 178 cm, dolžina smuči 160 cm, ampak po prebiranju foruma vidim da bolj zagovarjate da naj so raje malo daljše, ker dobim več stabilnosti pri večjih hitrostih, ampak z druge strani spet manj okretnosti pri nižjih. :/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirkuma
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 22, 2017 12:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Dec 2006 19:43
Prispevkov: 93


@xninox
300 EUR kar tako na lepe oči zapravit in se potem tolažit v primeru nezadovoljstva je bolj tako, tako.
Poglej na Elanovo stran, strani smučišč itd. Razkiraj za karto ali dve takrat ko ima smučišče na voljo testiranje smuči in jih temeljito testiraj.
Le tako boš videl kaj od trenutnega v trgovnski ponudbi ti sede glede višine in znanja ter načina vožnje in šele potem kupi smuči, dasiravno bo malo dražje celokupno gledano.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xninox
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 22, 2017 5:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Feb 2017 18:04
Prispevkov: 6


hmm res ne vem kaj naredit...večino testov sem na žalost že zamudil, ta teden ne morem na smučanje (Cerkno)...pa mislim da se zdaj najbolj splača kupit nove smuči ko je povečini -40% ali celo -50% popusta...mah ne vem...

saj ravno zato sem napisal da trenutno vozim elan amphibio 14 iz sezone 13/14 ampak niso moje ampak mi jih je posodil bratranec, pa so mi kul...zato me zanima ali so lahko tako velike razlike med smučami?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 22, 2017 6:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Jaz bi na tvojem mestu upošteval mirkumov nasvet in bi skušal najprej testirati čim več različnih smučk in se šele nato odpraviti v trgovine po nakup.

Glede samega časa, pa je po mojem mnenju najbolj primeren čas za nakup maj-junij (trgovine prvič praznijo skladišča z zimsko robo), ter meseci oktober-november (trgovine praznijo skladišča z neprodano zimsko robo pred začetkom nove sezone).

Sam sem nove smučke skupaj z vezmi dobil za 350 EUR (oglaševana cena skupaj z vezmi je bila 800 EUR, priporočena cena pa 900 EUR) v mesecu maju!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xninox
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 22, 2017 7:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Feb 2017 18:04
Prispevkov: 6


Torej mi drugo ne preostane kot da počakam z nakupom. Edino problem še vedno ostane, namreč za večino testov smuči sem prepozen, da bi se pa vozil 300 km v eno smer (po možnosti še v tujino) za testiranje smuč pa raje reskiram pa kupim na "blef".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Katere smuči za rekreativca?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB