Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Mravljinci v nogi po smučanju

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Mravljinci v nogi po smučanju « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 1:21 pm    Naslov sporočila: Mravljinci v nogi po smučanju Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

Pozdrav,

zanima me, če se je še komu kdaj v smučarski karieri pojavil fenomen mravljincev v nogi. Pojavijo se mi po par urah smučanja in potem vztrajajo kak teden dni. Mravljinci se ne pojavijo vedno ko smučam, ampak enkrat ja enkrat ne. Prav tako jih imam samo v prstih in pa sprednjem delu stopala spodaj na levi nogi.

S tem se imel težave že nekaj let nazaj, pa sem takrat kupil grelce za pancarje in je pomagalo. Sedaj pa spet isti problem, čeprav mam ogrevanje.

Čevelj me ne tišči, prej nasprotno, je že dokaj star in je podloga kar posedena že, tako da je veliko lufta. Noga se mi kar giblje v pancarju, kar je meni ok, nimam rad stišano.

Več detajlov lahko kasneje še dopišem, sedaj me zanima ali se je kdo že soočil s tem. Na netu maš kup tekačev, ki so mel s tem težavo in potem cel kup vzrokov ter tudi rešitev. V končni fazi bom šel tud do dohtarja če bo kriza. Je pa res, da me nič ne boli, samo mravljinci oz omrtvičenost je nadležna.

LP
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svfilip
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 1:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2012 14:25
Prispevkov: 193
Kraj: Maribor

Mogoce je zivec ?. Se bom probo pozanimat.
_________________
sezona 2015/2016=8dni:3xKaprun, 1xObertauern, 3x Mb. Pohorje, 1x Mb. Pohorje nočna
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 2:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

na netu so največkrat omenjali v povezavi s tem pri tekačih težavo z hrbtenico oz hernia disci....ampak to naj bi ponavadi spremljala bolečina v križu ali pa nogah.
res je čudno, ker se to pojavlja izključno pozimi v smučarskem čevlju in še to ne vedno. poleti ali v drugih obuvalih nimam nobenih težav ali bolečin.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 2:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Ali se mravljinci pojavijo na obeh nogah ali samo na eni. V katerem predelu noge se pojavijo?

S tem bo lažje iskati po anatomskem atlasu, kje potekajo živci, ki delajo probleme ...

Osnovni problem bi gotovo lahko bil diskus hernia, oziroma degeneracija diskusov v ledveni hrbtenici. Samo potem bi bil najbrž prisoten tudi problem bolečine v hrbtenici. Tako, da druga možnost je, da pancarji prekinejo živce ... Zdaj je pa potrebno ugotoviti, kje nastanejo mravljinci, da se ugotovi, kje dotični živec poteka in se ugotovi, kje bi lahko bil problem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 7:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

kot sm napisal, v levem stopalu mi napol omrtvijo prsti in pa sprednji del stopala na spodnji strani - blazinice podplatov so najbolj mrtve. občutek je res smešen, kot da bi mel eno dodatno blazino v pancarju, ki ni del noge, čeprav je
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 7:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Kljub mladosti slabo gledam na ekran ...

Gre za plantarni živec, očitno tako medialni kot lateralni, ki izhaja iz tibialnega živca.

Tibialni živec teče po dorzalni (zadnji) strani goleni, kar pomeni, da bi lahko bil lahko problem v pancerjih, in sicer bi bil zgornji rob lahko preoster, tvoji pancarji pa preveč zategnjeni ... Čeprav je najbrž problem nižje spodaj, ker del živca oživčuje tudi iztegovalke (medicinsko upogibalke) stopala in bi najbrž čutil tudi v tej mišici kakšne probleme (nad ahilovo tetivo). Tako, da mora biti očitno problem nekje v okolici gležnja, na notranji strani, čeprav se mi to ne zdi ravno logično ... Tista prva ideja mi je bolj všeč ...

Tibialni živec sicer prihaja iz medeničnega živca. Ta primarno oživčuje mišice na zadnji strani stegna.

Naslednjič malo poglej, kako je z zadnjimi mišicami na nogi ... Tako na golenih kot na mečih. Te mišice pri smučanju ne delujejo ravno preveč ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 8:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

hmmm tale okoli gležnja na notranji strani je kr dobra. tam mi vedno kr dobro pritiska, ker mam luft v pancarju po straneh. kot sm povedal, se mi je podloga že dodobra sesedla in mi pri ovinkih gleženj pritiska skoraj na plastiko (podloge, kot da ni).

potem je verjetno problem še moj stil smučanja, ker tiščim noge/kolena naprej toliko, da mi vsako leto dlake na piščali depilira do gladkega, včasih mi še kožo tako posmodi, da se lupi. hkrati pa tudi počepnem do tal skoraj z ritjo. vozim k Miller v svojih cajtih skor

torej bo treba probat z drugimi čevlji. pa mal gledat kako smučam. letos me je tole mravljinčenje prijelo po nočni smuki v KG, kjer je bil sam led in sem tiščal na špice smuči kot nor, kar se sklada s tvojo teorijo. pred tem na rogli ni bilo niti približno tako trdo.

mi pa ni jasno, zakaj mravljici oz omrtvičenost ostane tako dolgo cajta in ali je kaka terapija za to...če je to seveda pravi vzrok?
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 8:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

To da tiščih noge naprej je čisto v redu in ni problematično.Baje, da imajo nekdanji smučarji tibio kar nazobčeno, kot žago zaradi pancarjev in prilagoditve kosti nanjo. Tako, da to gotovo ni vzrok. Problem bi bil, če bi smučal preveč nagnjen za nazaj, ker je živec na zadnji strani ... Tako, da je najbrž problem pri pritiskanju na gleženj ...

So pa mravljinci vsekakor povezani z živci, druge možnosti ni. Je pa tako, da če se ti toliko časa stvar ne uredi, je lahko problem v tem, da si pošteno presekal živec in se mora ta vedno znova na novo ustvariti, ker je bil preveč časa ukleščen. Na srečo živec vedno najde pot do tarčnih celic, ker sicer bi lahko omrtvičenost ostala stalna (jaz imam recimo nart desne noge ves čas mravljinčast, ker je kirurg, ki mi je nogo operiral po poškodbi očitno neki zašuštral).

Žal pa več kot to ne znam povedati, ker kot bodoči kineziolog zaenkrat poznam le anatomijo ter fiziologijo človeka ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
holblm
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 13, 2017 10:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Feb 2017 22:36
Prispevkov: 1


Pozdravljeni,

Tudi meni se je isto zgodilo.
Sem smučal 2 dni nazaj, zdaj pa pa imam na blazinici desne noge občutek kot, da je zaspala. In to je zdaj drugi dan po smučanju.
Je pa res, da sem imel precej zategnjen pancer.

Ima kdo kakšno idejo?

hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 14, 2017 7:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Rokxy.

Mogoče bi bilo res pametno razmisliti o novih čevljih. (navedel si, da so že "precej rabljeni"
V Koali bi se lahko pogovoril o teh zadevah.

LP Frenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Mravljinci v nogi po smučanju
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB