Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 62, 63, 64  Naslednja
 Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 11, 2017 2:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Tudi jaz sem imel včasih slalomko (in več moči) in sem z njo z veseljem vozil tudi smuk. Samo 100/h je blazno hitro, ne glede na smuči. Jaz se pri tej hitrosti sploh ne upam več zavijati. Izmerjenih imam pa največ na hitrostni progi 94/h na Seiser Almu. In na smučišču zlepa ne vidim smučarja, ki bi šel hitreje kot 50.

Pri veleslalomu je povprečna hitrost 40/h (wikipedia).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 11, 2017 4:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Lani v Civetti, s freeride smučmi Black Crows Atris. Žal drugih, kot dvojnih "taširokih", nisem mel s seboj:
https://engage.reconinstruments.com/trips/242288
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 11, 2017 10:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Mislim da malo, no precej, pretiravate s problematičnostjo slalomk pri večjih hitrostih. Pri taki hitrosti sem imel težavo edino z ustavljanjem, z vodenjem smuči pa praktično nič. Smuči pa so mladinske slalomke dolžine 150cm z radijem 9m. Tudi pri normalni vožnji z zavijanjem po robnikih je hitrost hitro čez 50km/h, tako pri takih meritvah, kot z GPS.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
plavi
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 17, 2017 9:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Dec 2005 14:04
Prispevkov: 52


Dobrih 10 let že vozim SLX in sedaj se nagibam, da bi menjal. Je morda kdo poskusil Elan Amphibio 16? malo se umirjam na smučeh in zato razmišljam v nižji stopnji. Vsaka informacija dobrodošla. Vsekakor pa bo verjetno potrebno prej na test. Mnenja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 17, 2017 10:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Sam imam SLX, ene 3 sezone stare... lani sem za hec probal to raketo in bil zelo navdušen. Odlično vodljiva, možnost delanja kratkih ter dolgih zavojev, brez tresenja pri malce višji hitrosti, prava igračka. Tisti dan sem vozil tudi GSX in SLX, pa mi je 16-tka veliko bolj sedla. Mi je bilo kar žal, ko sem jo moral vrniti na servis
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 18, 2017 12:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 419


sem slisal, da je vceraj nekdo simonea origonea s slx prehito
_________________
*23/24* : 34x
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 18, 2017 10:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ja, mogoče en, ki so ga iz helikopterja vrgli. Saj če te vržejo iz helikopterja so slalomke še najhitrejše in najmanj te premetava.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 18, 2017 10:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 419


Ja, ja! verjetno bo kaka taka.. edino kompresijo na koncu je treba zdrzat .. za kekca pa je to itak mala malica oz. kvecjemu vredno vsaj prezira
_________________
*23/24* : 34x
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2017 8:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Končna hitrost priprostemi padcu kadavra je okrog 200 km/h za več ga je treba našemit v kaj bolj aerodinamičnega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2017 4:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 419


Ufff, seveda. fizike pac ne gre okrog prinasati ..
_________________
*23/24* : 34x
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2017 2:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

junche je napisal/a:
Končna hitrost priprostemi padcu kadavra je okrog 200 km/h za več ga je treba našemit v kaj bolj aerodinamičnega.
200 je najnižja hitrost, pri letu na glavo je ta lahko 400. Felix je šel pa 1000 ampak na večji višini.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jest20
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2017 11:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Feb 2012 19:36
Prispevkov: 33


Za 400 moraš biti že fino uštiman. Obične vrednosti pri letu na glavo so okoli 300km/h.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2017 5:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Vceraj sem videl da ima letos Mihi Kürner smuči znamke Croc. Pozna to znamko kdo bolj podrobno, so to naši severni sosedje, je smuča ok?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2017 8:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Lani (prvo sezono ko je Croc ski znamka obstajala) in letos so smuci (tekmovalne) vrhunske, verjetno pa se bo to za drugo leto hudo spremenilo in bo verjetno v najboljsem primeru hudo hudo povprecna smuca. Firma je drugace Finska, tovarna oz. realno zgolj race department, ker drugega kot race smuci ne delajo, je pa v Avstriji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2017 10:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Nam lahko pojasnis zakaj naj bi bila drugo leto povprecna? Ce pravis da je samo race verzija- si jo potem sami tekmovalci placujejo? Glede na to da so mala firma... Kaj Elan pa s svojo race razlicico spada v skupino zelo zelo povprecnih smuci?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 62, 63, 64  Naslednja Stran 54 od 64

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB