Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kanin » Rekonstrukcija smučišča 2015

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72  Naslednja
 Rekonstrukcija smučišča 2015 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2017 9:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

Ampak za vsakega fanci gosta, ki porabi 7x, prideta dva enodnevca, ki smučata in gulita sendviče, tako da pridemo nazaj na 2-3x multiplikator
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
buly kass
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2017 10:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 21:53
Prispevkov: 326


Ma ej pubci a se wem zdi tu mesto pravo z wase filozofiranje udprite novo temo ce se wem zdi...sam ne vogel bohinj kanin zmerem ista pasta
ne zemert ma mislem d nimete prow ajd mejte se
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joško
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2017 8:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Avg 2015 10:41
Prispevkov: 244


Se pravi da filozofija Bovca temelji na tem, da je treba privabiti goste, ki jim ne bo težko plačat 200 EUR za polpenzion na dan, hkrati pa bodo gledali na vsak EUR pri tedenski karti?

Rezultat te buške pogruntavščine bo samo ta, da bo morala država v kratkem spet odpreti denarnico in sicer za stroške obratovanja Kanina, ne pa za vzdrževanje ali celo posodobitev...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2017 12:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

zeko je napisal/a:
Marko čakam na uradno razlago multiplikator. Tvojega komentarja ne razumem najbolje kaj sploh hočeš povedati. Edino razumljivo je to, da hočeš povedati da imaš s sabo kanto za bencin, ko greš na dopust. Sedaj ali si že čez 75 let ali pa se še sedaj voziš z avtobusom.

Sem že enkrat razložil, ne bom še enkrat, pa sam poišči kje. Če ti tista razlaga ni dovolj, se pa vpiši na fakulteto (ekonomsko). Če ne razumeš mojega komentarja, ga mogoče preberi še enkrat, pa še par komentarjev predhodnikov, da boš razumel kontekst. Glede kante z bencinom si očitno premlad, da bi razumel. Včasih ne samo, da je bil bencin v Italiji 2x dražji kot pri nas, zanj si moral imeti devize, ki se jih ni dalo kar kupiti na banki. Če si jih že imel, jih prav veliko nisi smel nesti čez mejo, ni pa bilo niti kreditnih kartic.

Ne vem sicer, kaj je po tvoje narobe z avtobusom, vsi bi se morali več voziti z avtobusom ali še bolje z vlakom. Je pa tvoja logika malo čudna: če naj bi se vozil z avtobusom, ne vem zakaj naj bi še vzel s seboj kanto za bencin. Mogoče zato, ker se mi je enkrat res zgodilo, da je avtobusu zmanjkalo goriva (pa ga je potem šofer pretočil iz Webasta).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zeko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2017 2:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2016 13:54
Prispevkov: 135


Marko si me res nasmejal Joško bolje da država denarnico odpre za Bovec, kot pa za žice na Hrvaški meji ali za strežbo beguncev, ki bi jih morali seliti v ameriko in rusijo ne pa v Evropo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2017 4:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1019


Zeko - mislim, da imaš ti eno težavo, živiš namreč v nekem vzporednem svetu, kjer je vse idealno in države poskrbi za vse. Žal trenutno pri nas ni tako in česarkoi se loti država je v večini to polnenje privatnih žepov. in to me moti (pa verjetno še koga drugega). In predno se bo v Bovcu obrnilo 6 mio €, koliko je bila obnova (če lahko temu tako rečeš) bo minilo kar nekaj časa... Da pa se bo ta investicija pokrila z DDVjem pobranem v Bovcu, kot si zapisal v eni od svojih objav... si me nasmejal. Očitno ti ni najbolj jasno kaj pomeni DDV, vstopni in iztopni davek in koliko državi ostane.

In da ne bo pomote, vsekakor bi si želel kakšno resno smučišče pri nas, samo ne na način kot si ti predstavljaš. In verjetno ga žal ni junaka, ki bi bil pripravljen investirat takšno vsoto denarja. Lahko pa počakaš da bo jackpot vsaj 50 mio €, vplačaš zmagovalno kombiacijo in narediš en nov center :-)
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Charlie Uno
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2017 4:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 18:09
Prispevkov: 327


Špik, zekotu ne smeš zamerit, saj je v temi o Krvavcu sam lepo zapisal:
zeko je napisal/a:
Ja se strinjam Junc, Vogel je pa ravno nasprotno od Krvavca po znanju smučanja. Včasih sem smučal brez skrbi, sedaj pa ko imajo vsi čelade pa več gledam nazaj, kot naprej. Pred dvemi leti se mi je v Avstriji en stari od zadaj zapeljal med noge. Je pa res oba sva vozila carving (in takrat nisem gledal nazaj)rezultat je bil, da je on odšepal iz smučišča, meni se pa en kolešček v glavi vrti v nasprotno smer saj sem z glavo udaril v beton ter se po 10 sekundah nezavesti zbudil pri začetni postaji žičnice. Pa ne misli, da se mi je kaj opravičil. Sam sem stopil do njega ter ga povprašal če bo šlo.

Sicer pa upam, da se kmalu oglasi kdo s poročilom o smučanju na Kaninu in da tudi buly kass še kaj napiše.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zeko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2017 5:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2016 13:54
Prispevkov: 135


Ok Špik, kako si pa ti predstavljaš gradnjo smučišča. A misliš da bo kateri privatnik vložil v nekaj kar ne prinaša dobiček. To vloži samo regija ali država, ki celokupno pričakuje + O ponenju privatnih žepov pa ne bi, povsod se polnijo in prav je tako da je privat kapital ter lastnina samo infrastruktura pa mora biti državna ali od regije. Ko kupiš nekaj v trgovini plačaš DDV, trgovec ga sicer zniža z nakupi,razliko pa odvede davčni. A sem zadel Če boš čakal jak pot potem si slab poslovnež. Bolše je kakšnega tajkuna oropat pa bo denar. Je pa tako v vsaki generaciji posamezniki odstopajo od povprečja , častijo jih pa šele vnuki.Na žalost pa v slovniji prevladuje povprečje in zato smo tam kjer smo. Pravkar se je prodalo podjetje za 1miljardo dolarjev - a veš kdo je pokasiral. Zeko je dobi par miljončkov. pa charlie sedaj se koleški vtrijo, da jih ne moreš več ustavit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trops
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2017 5:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2015 7:52
Prispevkov: 195
Kraj: Dol pri Ljubljani

Dnevnik.si:

Na sončnem Kaninu uredili proge do Selle Nevee, za povezavo čakajo na nov sneg

Na našem najvišjem smučišču Kaninu je zdaj mogoče smučati do smučišča Sella Nevea (nekdanja meja z Italijo), kjer pa zaradi pomanjkanja snega še niso uredili povezave. Zato za smučanje na Kaninu veljajo še vedno znižane cene vozovnic. Rafting Team Bovec danes začenja sankanje s kobariškega Stola, za smučarje začetnike, tekače in sankače pa so poskrbeli tudi v Logu pod Mangartom.

Za več klikni na povezavo v naslovu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2017 5:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1019


Zeko, očitno se ti res pozna trk s smulčarjem v Avstriji ;-)

In lepo, da podpiraš polnjenje privat žepov pri državnih projektih, zato pa smo tam kje smo... In naj te ne skrbi zame, ne čakam na jackpot :-) Imam delo, ki me nadvse veseli (včasih še preveč) in vedno več dela opravim v tujini, kjer bolj cenijo znanje kot pa veze in poznanstva in provizije.

In zakaj je nesrečni Kanin tako na tapeti - ker v vseh medijih beremo in gledamo hlavospeve junaški obnovi, nihče pa ne pogleda realne slike kaj smo dobili za ta denar. Jaz mislim, da skrapucalo... pa neki lažni upi, da je to le začetek, da bodo s tem privabili investitorje in podobno.

In glede na tvoje poznavanje vsega - prosim, če narediš nek realen izračun v kolikem času bo davčna v Bovški občini pobrala za 6 mio € od prihodkov iz turizma?

Over and out iz te debate. Oglasim pa se ponovno čez 3 leta in bomo videli kje bosta Kanin in Bovec v zimskem času, v čudeže žal ne verjamem ampak pustimo se presenetiti.
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2017 10:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Absolutno se strinjam s tem, da bi se bilo najbolj pametno umakniti iz te debate (ampak včasih ne ravnamo najbolj pametno).

Samo nekaj bi dodal o dimenziji vložka države v Kanin. Tukaj se v glavnem piše, da je država veliko denarja vrgla v Kanin. Ampak vložila je piškavih 6 mio EUR. Za ta denar komaj postaviš eno sedežnico, nikakor pa ne narediš niti enega majhnega smučišča, ker kje je še zasneževanje, urejanje proge, teptalci, objekti...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2017 12:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Mene sploh ne moti višina vložka, ampak bolj to, da se je za ta denar obnovilo prastaro kabinko, ki je že tako neprimerna za razmere na Kaninu, da vseh kolobocij okoli obnove niti ne omenjamo, še vedno pa je vse skupaj daleč od kakšne vsaj približno resne smučarije.

Poglej moj post malo nazaj, koliko bi dobila slovenska smučišča, če bi ta denar razdelili glede na število naprav. Sem prepričan da bi bilo veliko več od tega denarja.
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2017 1:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Ne verjamem. V Sloveniji je enih 100 smučišč. Če bi 6 mio razdelil med vse, bi lahko kupil par lopat in terenca za direktorja. Če bi delil po številu naprav, bi pa mogoče kakšno lahko kupilo kakšen top, potem pa ugotovilo, da nima vode.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zeko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2017 3:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2016 13:54
Prispevkov: 135


Ja Dolenc in Marko sedaj pa vidim, da razmišljata s slovenskim povprečjem v glavi pa ne mislit, da je kaj narobe s tem, ampak kažeta na neko fovšijo, zakaj pa niso tudi na našem hribu kaj dobili Oba rabita očitno kakšen trk v glavo na smučišču, kot pravi Špik, da bosta potem začela razmišljati tako kot je za slo smučarijo potrebno. To pa je večje vlaganje države v slo smučišča ter gradnja mega smučišča od Soriške planine do Črne prsti v Bohinju. Imam pa sedaj pojasnilo zakaj ste tako proti mega smučišču - zato ker vlečete vsak v svoj konec - tipično za slovence.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2017 3:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 241


Človek... a ti si pismen? Marko je namreč v svojem prispevku zavrnil mnenje Dolenca.

Nazadnje urejal/a matejp Sre Jan 25, 2017 3:52 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72  Naslednja Stran 68 od 72

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kanin » Rekonstrukcija smučišča 2015
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB