Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Kronplatz

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 62, 63, 64  Naslednja
 Kronplatz « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2017 12:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

softiči
_________________
Rossi Radical RX WC, Elan GSX WC, Elan SLX WC, Stockli Laser GS, Fischer WC SG, Rossignol Radical WC ZB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2017 12:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Alen Luzar je napisal/a:
na EP, 18. decembra, je bila ob cca 10 dopoldan in jasnem vremenu skoraj cela zadnja strmina na soncu. Vsaj (po progi navzdol gledano) levi 2/3

Sonce je bilo tam decembra le dopoldne. Vem da sem en dan smuko začel tam in smo naredili par perfektnih voženj na soncu, potem smo se preselili na Piculin, pred poldnevom pa je bilo že celo smučišče v senci. Poglej sliko v mojem prispevku iz 28.12. Slika je bila posneta 22. 12. ob 12. uri ob povsem jasnem vremenu. Čeprav na sliki ne izgleda slabo, je bila vidljivost zelo slaba, snežne podlage sploh nisi videl, slabše kot na kakšen meglen dan. Skrbel me je drugi tek. Me veseli, če bo danes vidljivost boljša.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2017 10:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

SeekK je napisal/a:
prav nagravžne slike...

so pa progo speljali bolj po levi strani gledano od spodaj, ki je položnejša..


Na desni strani gledano od spodaj je Erta zelo (spodaj sploh) nagnjena proti levi. Sem se spraševal kako bodo potegnili progo, za to sem si jo 21.1. ko sem odhajal s Kronplatza dobro ogledal.
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2017 10:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ja, je bil pa zato Hudomalj prav smešen, ko je med celim prvim tekom razlagal, da je proga spodaj nagnjena in da je ekstremno strma. Prva proga se je pa izognila tako največji strmini kot nagibu. Je šla pa druga bistveno bolj levo (pa še vedno ne čez najbolj strm del) in bila zato bolj strma in nagnjena. Pokazalo se je tudi, da je bil tudi januarja spodnji del v senci in v takšnih razmerah se gladke podlage ne vidi dobro. Kar nekaj smučark je imelo težave ravno ob prehodu v senčni del, čeprav jim je organizator pomagal z zarisanimi črtami.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alja_snow
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 28, 2017 11:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2012 22:34
Prispevkov: 60
Kraj: Maribor

Kljub pomanjkanju naravnega snega, je Kronplatz vrhunski ! Je bilo kar noro smučati med tekmo svetovnega pokala.





_________________
2017-2018: 1x Sölden, 3x Rogla, 14x Mariborsko Pohorje, 1x Turracher Höhe


2016-2017: 1x Sölden, 1x Katschberg 1x Tauplitz, 22x Mariborsko Pohorje, 3x Rogla , 4x Helm- Rotwand, 1x Kronplatz, 1x Innichen, 1x Cortina d'Ampezzo, 1x Dorfgastein -Grossarl, 2x Bad Hofgastein - Bad Gastein

2015-2016: 1x Mölltal, 1x Sölden, 4x Rogla, 1x Weinebene, 18x Mariborsko Pohorje, 5x Sextner Dolomiten, 1x Alta Badia, 1x Cortina d' Ampezzo, 1x Kreischberg, 1x Schladming, 2x Hochkönig
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hribček
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 8:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2009 19:49
Prispevkov: 18


Selim iz teme Rogla. Nekoga je zanimalo glede družinskih kart na Kronplatzu. Mogoče pride še komu prav.
Obstajajo družinske karte za Kronplatz (ne vem, če tudi za Dolomiti Superski) in sicer za tiste, ki imajo otroka starega do treh let. Pomeni da si lahko starša oz cela družina kupi karto, kjer imata starša svoj skipass, katerega si menjata (ne moreta smučati istočasno), drugi starejši otroci (do cca. 8 let) pa dobijo svoj brezplačen skipass. Starejši otroci rabijo otroško karto.
Mi vedno kupujemo karte pod Miaro in kar tam povemo, da imamo otroke, pogleda dokumenta in nam naredijo. Vedno brez problema. Pride pa cena karte malenkost dražja, če jo koristita oba. Zdi se mi, da 1€ na dan (se pravi za 7 dnevni skipass plačaš 7€ več kot je takšna karta po ceniku).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kikach
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2017 6:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2015 19:39
Prispevkov: 26


Kakšne nove informacije iz Kronplatza? V kakšnem stanju so proge?
_________________
2018/19: 2x Saalbach, 2x BKK, 1x Schladming, 1x Gerlitzen, 1x Kreichberg, 1x Peca
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spicek
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2017 9:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 15:29
Prispevkov: 142
Kraj: Krim

Sem šel gor za en dan v torek 21.2. Mislim, da se od takrat ni kaj dosti spremenilo edino, da so temperature malo padle. Na vseh progah še dovolj snega, edini dve ledeni plošči so bili na progi Sylvester. Kamnov ni bilo opaziti. Ogromno ljudi predvsem na položnejših progah Alpen, Belveder... Na napravah se ni čakalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 01, 2017 8:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Medtem ko so naša smučišča (in, da bom fer, tudi velika večina avstrijskih) že zdavnaj pospravila topove, se na Kronplatzu tudi 1. marca še trudijo za svoje goste :




_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 06, 2017 12:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

A mislite, da bo ta konec tedna še gneča na Kronplatzu? Odločam se med podaljšanim vikendom (petek-nedelja) na Kronplatzu ali pa v Val di Fassa? Verjetno bo na san pellegrinu in ostalih malih smučiščih manj gneče, sam bi pa z vidika vožnje raje šel na kronplatz....kaj mislite?
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 06, 2017 9:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Glede na izkusnje iz Scladminga ta vikend je ze veliko bolje kot en vikend prej. Če imas možnost pojdi od sobote do ponedelka, naceloma manj gneče.
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 11, 2017 10:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes sem nekajdnevni dopust v Dolomitih začel na Kronplatzu. Na spodnjih delih sončnih prog v dolino je bil že zjutraj gnilec, ampak je bilo prvih nekaj voženj, dokler se ni popolnoma razrilo, prav fino.

Na zgornjem platoju je še do pol petih popoldne sneg ostal popolnoma zimski, tako da mi je bilo potem kar malo žal, da sem sploh rinil do Piculina, ki je bil kar precejšnja njiva. Proga proti Perchi v dolino je bila tudi do konca zelo spodobna, medtem ko je bila tista proti Brunicu na zadnji vožnji v dolino obupna, polna ledenih plošč in narinjenega umetnega.

Ljudi kar nekaj, ampak v mejah normale, na sedežnici Plateau se je ponavadi čakalo par minut, na drugih napravah niti ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2017 12:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

Od petka do nedelje na Kronplatzu. V petek malce slabše, ker je čez noč padlo nekaj novega snega in se je potem hitro razrilo. V soboto in nedeljo pa poezija. Čisto na vrhu si lahko v soboto vozil do zaprtja po lepem terenu, v nedeljo pa verjetno tudi...sam sem zaključil že malo po 12ih. Tako dobrih razmer letos še nisem imel. Sicer je bilo malo več ljudi, kot sem pričakoval, ampak vseeno je šlo.

Edino proge v dolino so po par urah ratale neužitne, ampak to je ob kar visokih temperaturah in pajsanju na soncu za razumeti. Nekje do 1800 m.n.v je bilo okej, nižje pa bolj žalost.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nikolaj
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 30, 2017 10:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2007 17:09
Prispevkov: 133


Že kar nekaj let hodimo na Kronplatz, zdaj pa razmišljamo, da bi zamenjali lokacijo?
Katero smučišče v Dolomitih je recimo primerljivo z Kronplatzom (po pripravljenosti prog, modernosti naprav, veliko modrih prog)?

Hvala za pomoč

Lep pozdrav
Nikolaj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Cimet
PrispevekObjavljeno: Čet Avg 31, 2017 5:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jul 2015 6:34
Prispevkov: 22


Jaz bi potem izbral Alta Badio. Msilm, da ima največ modrih prog.

In če si ti zalušta, vzameš Super Ski in nato raziskuješ naokoli, brez da si vezan na kakšno vožnjo z avto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 62, 63, 64  Naslednja Stran 52 od 64

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Kronplatz
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB