Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Smučarsko zavarovanje v tujini - Corris ali kaj drugega?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 Smučarsko zavarovanje v tujini - Corris ali kaj drugega? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 22, 2016 8:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

No kakor kdo. Meni osebno bolj malo pomaga kaj jaz verjamem ampak kaj pise v pogojih. In v pogojih ni nikjer omenjeno da ti krijejo stroske iskanja in resevanja pac pa zgolj prevoz do bolnice (to ni isto kot iskanje in resevanje) ter iz bolnice v domovino. In zares stane iskanje in resevanje (ura helikopterja je lahko tudi 10.000eur) ne prevoz do bolnice. Ko enkrat pride do tega, da stvar rabis (ja tudi jaz upam da samo brez veze placujem za to, pa za zavarovanje za avto in hiso prav tako), je za zavarovalnice, njihove odvetnike ter tiste v racunovodstvu, ki odobrijo ali zavrnejo zahtevek pomembno izkljucno tisto kar pise v pogojih, ne kar ti je obljubljal agent.
Zares vzemi to kar sem napisal kot nasvet, da ne bos negativno presenecen, ce bi slucajno rabil to. Pa upam da nikoli ne bos... ne ti in ne jaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 22, 2016 9:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

pj je napisal/a:
FAAC je napisal/a:
Torej, junaki zavarovanj.

Na vašo pobudo sem še enkrat prebral kompletne splošne pogoje za turistično zavarovanje ZT in prav nikjer nič ne piše o izključitvi odgovornosti za noben šport, dokler se pri tem ne uporablja motorno vozilo, plovilo ali letalo in se ne udejstvuje na tekmovanju, oziroma organiziranem športnem dogodku.

Nikjer niti z besedo ni omenjen ekstremni šport, off piste, plezanje, padalo ...

Torej junak zavarovanj... si prebral kaj vec? Ja ne izkljucuje off piste, je pa problem da ga pri tem paketu sploh ni potrebno izkljuciti, ker sploh ni namenjen temu. Danes sem sel brat pogoje, ker je pocasi cas, da si boljse kot do sedaj uredim tole in to pri Triglavu je dobesedno turisticno zavarovanje. Ko na morju v Turciji pohodis jeza, gres lahko k zdravniku in oni krijejo to. Ko se (magari na smuciscu) polomis bos najprej dal par 10.000eur za helikopter, ki te bo spravil do bolnisnice od tam dalje pa bo poskrbel Triglav. Pri vseh teh stvareh potrebujes Search and Rescue (SAR) opcijo. Takoj ko se nesreca naredi izven ceste (ne bos verjel ampak dovolj je da avto zdrsne v graben pa ze potrebujes SAR), ni vec navaden bolnisnicni prevoz ampak je SAR. In tega ne krije ne Triglav ne Zavarovalnica Maribor pri svojih turisticnih zavarovanjih. Generali pri svojem Turist zavarovanju ga, ampak je kot sem napisal omejeno in za off piste neuporabno.
Torej po tem sodec jaz ostajam na obstojecem plus clanstvo v Avstrijski planinski zvezi za cca 60eur/leto pa imam pokrito vse.


Iz druge roke lahko povem da Triglav krije helikopterski prevoz do bolnisnice... se je otrok poskodoval in je sla se mami z njim v Lienz.....

Iz prve roke, pa da so na klicnem centru (Na Polskem), prvo vprašali če rabimo prevoz do bolnice.. ali bomo lahko sami prisli...
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 22, 2016 10:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Hm... splošni pogoji ZT imajo to definirano:

(2) Za stroške potrebne zdravniške oskrbe v smislu teh pogojev veljajo
izključno stroški:
.
.
g) prevoza do bolnišnice;
.
.

V točki (3) pa piše:
(3) Za stroške prevoza v smislu teh pogojev veljajo izključno:
a) povečani stroški prevoza zavarovanca v domovino, ki ga odredi
zdravnik, če v obiskanem kraju ali v bližnji okolici ni mogoče nuditi
zadostne medicinske oskrbe in to lahko vpliva na poslabšanje
bolnikovega zdravja. Poleg tega se povrnejo tudi dodatni povečani
stroški za spremljevalca, če je zdravniško spremstvo potrebno ali
predpisano z zakonom;
b) v primeru smrti - potrebni povečani stroški prevoza v domači kraj, ali
nujni povečani stroški, ki so posledica pokopa v tujini, vendar največ
do zneska, dogovorjenega v zavarovalni polici.
Povečani stroški v smislu zgornjih določil so:
- v primeru prevoza bolnika v domovino tisti, ki so dodatno nastali
zaradi nastopa zavarovalnega primera ob vrnitvi domov;
- v primeru smrti tisti, ki presegajo stroške, ki bi nastali ob smrti
zavarovanca doma.
c) stroške prevoza zavarovančevega otroka, mlajšega od 18 let, do stalnega
oziroma začasno urejenega bivališča, kot tudi stroške prevoza
njegovega spremljevalca v primeru zavarovančeve hospitalizacije ali smrti.


Torej ja... mogoče res velja, da ti ZT pokrije tudi reševanje (znotraj točke (2) in člena (g)), ampak nisem prepričan. Ampak krijejo ti do višine 20.000 na paketu C.

Sam bom v prihodnjih dnevih na vseh zavarovalnicah (ZM, ZT, Corris, Generali) poslal zahtevo za ponudbo zavarovanja, ki mi bo pokrivalo tako morebitno iskanje + reševanje + zavarovanje zunaj urejenih prog + zdravljenje.


@pj: kako se pa včlaniš v avstrijsko planinsko zvezo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 22, 2016 10:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Preko weba, placas pa s kreditno Pol minute pa cca. 60eur
http://www.alpenverein.at/portal/service/mitgliedschaft/index.php
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FAAC
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 22, 2016 11:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 23:21
Prispevkov: 128
Kraj: Ljubljana

Dobro preveri Alpenverain, tudi ta ima omejitve.
Sem ga dolgo plačeval, k sreči nikoli potreboval, iz "druge roke" pa info, da jih je za izplačilo treba trdo prijeti. Na koncu so sicer plačali vse, a brez brezhibne nemščine, te kot "taspodnjega" gladko odpikajo.
Sam sem jih zamenjal izključno samo iz finančnih vidikov. Družinski paket sem imel Coris, zase za offpiste pa AV. Ko je obe opciji združil Triglav, sem pač vzel to opcijo, ki je bistveno cenejša.

Je pa AV posledica včlanjenja v AT planinsko zvezo, iz tega naslova ti pripadajo tudi nekatere druge ugodnosti, kot popust pri uporabi koč planinske zveze, nabavi opreme v nekaterih trgovinah, ...


Kar se tiče opevanega pojma "search&rescue", na search pozabi. Računaš lahko samo na tovariše !

In še zelo pomembno dejstvo :
Za AV potrebuješ še kreditno kartico z ustreznim limitom, ker račune plačaš in ti sredstva vrnejo kasneje po predložitvi računov in !!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 22, 2016 11:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Vem za omejitve in tudi vem zakaj je namenjen... na zalost se vedno rabis nekaj zraven tega.
Tisti SAR ni v smislu da te bodo pod plazom iskali... ja te bodo ampak takrat te ne bo vec brigalo. "Search" spada ze to, da te "najdejo" na progi na smuciscu ter te potem "resijo" in prepeljejo do tja, od kjer velja "prevoz v bolnisnico". Konec koncev, kot sem napisal prej. Gres v Celovec v shopping, z avtom zapeljes s ceste in se poskodujes. Tisto sekundo, ko avto in ti v njem zapusti tistih par m pasu ob cesti, ki se steje kot cesta, to kar naenkrat postane "iskanje in resevanje" in ne prevoz v bolnico s kraja nesrece.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FAAC
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 22, 2016 11:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 23:21
Prispevkov: 128
Kraj: Ljubljana

Upam, da ni čisto tako, kot navajaš, ampak OK.
Zadeva zaključena, zadnjih 5 postov nismo ugotovili nič novega.

LP.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2017 5:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Zdravo,

na koncu sem se odločil za zavarovanje pri Planinski Zvezi Slovenije z doplačilom celoletnega Corisa in mi velja eno leto. Znesek je cca 100 EUR brez upoštevanja popustov (članarina A + Coris).

Zakaj sem se tako odločil:
1.) V zavarovanje je všteto reševanje (do višine 25.000 EUR)
2.) V zavarovanje je všteto tudi reševanje kolega, če je le-ta nepoškodovan)
3.) V zavarovanje je preko Corisa všteta zdravstvena asistenca (do višine 25.000 EUR)
4.) Eksplicitno je navedeno, da velja zunaj urejenih prog in do višine 6500m in je eksplicitno navedeno reševanje in nato zdravljenje (preko Corisa)

Več na tej zgibanki:
http://www.pzs.si/javno/clanarina__zavarovanja/%C4%8Clanarina%202016/clanarina_pzs-zgibanka_2016.pdf

Boljšega deala nisem našel, ne verjamem pa v "dobrotljivost" in "razlago členov v prid zavarovancu" zavarovalnic v primeru nezgode. Take stvari je potrebno imeti že poprej razčiščene.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2 Stran 2 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Smučarsko zavarovanje v tujini - Corris ali kaj drugega?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB