Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » pancerji

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 52, 53, 54, 55  Naslednja
 pancerji « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2016 10:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

čemu? A zato ker tekmovalci tako delajo?

130 flexa pri -5....začno se neprecenljivi užitki na snegu, ko začne nogo stiskat....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2016 11:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Če jih sploh lahko spraviš gor. Kolega jih je čez noč pustil v avtu, pa jih ne bi mogel obuti, če mu ne bi jaz pomagal. Je hotel iti v izposojevalnico po nove. tako da jaz jih dam raje na grelce kot v zmrzovalnik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zanm
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2016 6:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2009 0:44
Prispevkov: 91


fischerpro3 je napisal/a:
čemu? A zato ker tekmovalci tako delajo?

130 flexa pri -5....začno se neprecenljivi užitki na snegu, ko začne nogo stiskat....

se mi zdi da do -5 še gre

naprej pa je res kriza
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2016 7:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

tako ja ....od -5 naprej se začne veselica..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 01, 2017 4:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

pa obuvate te čevlje 130 flexa in naprej z vložkom? Tekmovalni čevlji imajo bistveno bolj zaprt vstopni kot, zato jih je bistveno lažje obuti z vložkom na nogi.
Večji problem je v mrazu zjutraj spraviti 3. in 4. klipsno skupaj
_________________
Rossi Radical RX WC, Elan GSX WC, Elan SLX WC, Stockli Laser GS, Fischer WC SG, Rossignol Radical WC ZB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2017 12:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Daj tole malo razloži prosim. Kako to misliš obuvanje z vložkom? Jaz svoje včasih težje snamem, kot obujem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2017 10:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Da pac najprej das gor notranji cevelj, zavese vezalke in nato pa vse skupaj porines v skoljko. Meni jih drugace kot to niti ne uspe dobiti gor (Atomic Redster WC 170 in Rossi Hero WC SI ZC)... pa naj bo cevelj se topel ali pa ce je ze prisel na "sobno temperaturo" smucisca... no takrat je tezko tudi na tak nacin. Za dol pa ni panike, odpnes klipnes in vzames nogo skupaj z notranjim cevljem ven
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ravensburger
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2017 10:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Nov 2015 10:48
Prispevkov: 47


To nima nič veze s puščanjem pancerjem za eno noč v avtu na minut pet.

Potrebno je vedeti samo pravilen postopek. Gre se za zmrzovanje in potem ohlajanje na sobni temperaturi, da ne bo nesporazumov tu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2017 10:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

pj je napisal/a:
Da pac najprej das gor notranji cevelj, zavese vezalke in nato pa vse skupaj porines v skoljko. Meni jih drugace kot to niti ne uspe dobiti gor (Atomic Redster WC 170 in Rossi Hero WC SI ZC)... pa naj bo cevelj se topel ali pa ce je ze prisel na "sobno temperaturo" smucisca... no takrat je tezko tudi na tak nacin. Za dol pa ni panike, odpnes klipnes in vzames nogo skupaj z notranjim cevljem ven

Pri mojih (Dolomite) je to težje. Notranjega čevlja ni najlažje vzeti ven že v sobi brez noge v njem. Problem je v ozkem in trdem zunanjem čevlju. Jaz to rešujem tako, da čevelj razširim z obema rokama in vmes zagozdim jezik notranjega čevlja, potem pa čevelj potegnem gor in si pri tem pomagam z ročaji na notranjem čevlju. Včasih se noga na pol poti zagozdi in potem boli kot hudič.

Naj omenim, da sem si znal že tudi nategniti hrbtno mišico med zapenjanjem klipsen. Če še komu pomaga, jaz sedaj zapenjam z obema rokama in sicer tako, da druga roka (tista, ki drugače ne bi zapenjala) prime primarno za pancerjem nad zapestjem in naredi nekakšen vzvod.

Pancerjev na vezalke pa nimam že od približno leta 1970.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2017 10:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

NOTRANJI čevelj (liner) je na vezalke...ne pancer....kaj tega še nisi videl marko??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2017 12:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Fischer, a ti pa očitno še nisi videl smeškota?
To je tale znak in pomeni, da si ali dobre volje, ali pa se hecaš. A res misliš, da sem mislil, da PJ na svojih veleslalomkah podi v gojzarjih?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borci
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2017 3:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2007 11:37
Prispevkov: 132


za takšne modele,ki si težko obujejo čevlje ima Lange
nahrbnik s stolčkom
http://www.lange-boots.com/SL/SI/lange-backpack-seat_LKFB104_product_equipment.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2017 10:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Za vse tiste, ki imate tekmovalne čevelje z +150 flexa itd. Koliko časa pa potem s temi čevlji lahko smučate? Verjetno imate tudi tekmovalne smuče, tako da je zadeva z vidika napora še hujša... Pa samo ne mi reči, da ste na smučišču od 8:30 do 16:00 pa še brez pavze
P.s. Mogoče kdo ve ali imajo trenerji v WC tudi obute tekmovalne pancarje ali imajo obute rekreacijske- glede na to, da so lahko v pancerjih tudi po 8h na dan (govorim o tekmah), bi bilo dokaj neumno imeti neudoben pancar, sploh če ga 90% ne rabiš za na smuči.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2017 10:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Jaz s SL smucmi lahko smucam kaksne 2 do 3h max... pac da smucam zares ne da se prevazam naokoli. Z GS pa ponavadi tam nekje od 8:45 do 14:00, 14:30.
Kar pa se tekem tice, pa ima vecina trenerjev in ostalih na tekmah AT pancarje. Jaz osebno imam Dynafit TLT6... ko prvo se da normalno hoditi v njih, neprimerno manj stiskajo (kar je pri mrazu ko samo stojis na progi kar fino), pa se podplat imajo tak, da skoraj da ne rabis derez
PS: Race pancar zares sploh ni neudoben. Sicer verjetno ni cloveka, ki bi dal nov pancar na nogo in sel smucat, ampak ko imas enkrat postimanega stvar sploh ni tako neudobna kot si kdo predstavlja. Stisne ze, pa za kaksno stevilko premajhen je tudi, pa se mrzel je, ker je notranjega cevlja zgolj za vzorec, ampak to igra vlogo zgolj ko dolgo stojis v njem. Za smucanje samo pa ni problemov s tem ker stiska po celi nogi enakomerno. Problemi se pojavijo, ko te tisci na kosti, ampak to zgolj pomeni, da ni dobro postiman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2017 9:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

Vozim Rossi ZB (cca150flex, 92mm last) plug in čevlje, pa moram reči da sploh ni tako hudo. Ko sem kupil nove sem desnega takoj raztegoval na treh točkah (pri Belčiču na trstenjakovi) in ja prvi dan na snegu je svinsko stiskalo...
nart, tetive, podplati... po približno 3-4 dnevih se je čevelj "usedel", od takrat naprej imam problem le še na prvi dan sezone prvih par urc-podplati. Zeblo v čevlju me ni še nikoli.

Čevelj je kot pravi PJ dejansko udoben, ko se navadiš "na knap" občutka Je pa res, da vedno odpenjam vse klipsne, kar sem delal tudi že prej na trgovinskih čevljih...

Drugače smučam normalno od 8:00 pa tudi tja do 16:00, skoraj exclusive na FIS GS (r27) dilcah, SL FIS gre 1h-2h max... (problem so samo šunke, ne da me pancarji tiščijo )

Grem pa tut vsake 2h z veseljem na pirček/radler vmes
_________________
Rossi Radical RX WC, Elan GSX WC, Elan SLX WC, Stockli Laser GS, Fischer WC SG, Rossignol Radical WC ZB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 52, 53, 54, 55  Naslednja Stran 53 od 55

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » pancerji
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB