Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje-aktualne informacije 2016/2017

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 25, 26, 27  Naslednja
 Mariborsko Pohorje-aktualne informacije 2016/2017 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
andmer99
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2016 11:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 203


lenko je napisal/a:
Brez skrbi, vsako jezero ima svoj vir napajanja. Jezero Arena je veliko 16000m3, napajanje poteka iz sosednjega potoka, ki ima trenutno pretok nekje 2l/s. Jezero na trikotni jasi veliko 5600m3, napaja se iz potoka, ki teče mimo, trenutni pritok nekje 3l/s. Na Arehu sta dve jezeri, eno na vrhu, imenovano Kekec, velikosti 27000m3, napajanje s prečrpališča blizu spodnje postaje Piskra, trenutni pritok je meni neznan, nekaj pritoka je še zanemarljivo majhnega, priteče pa iz sosednjega močvirnatega območja. Kekec pa se še napaja iz nižjega jezera, na spodnji postaji Ruške, ki je veliko 6000m3, trenutni pritok s potoka pod prelomnico Ruške nekje 2l/s.
Se pa očitno nekaj dogaja s prečrpavanjem vode na mariborsko stran, jezero Arena je trenutno blizu polovične napolnjenosti, Glažuta napolnjena do konca, Kekcu manjka cca 1000-2000m3.
Tako da trditi da so kakšne slabe razmere z vodo na Pohorju je trenutno greh. Vendar pa vseeno, jezero na Videcu je nujno potrebno!


Huh, če še znam jaz prav računati, potem rabijo dobrih 90 dni, da napolnijo jezero pri Areni, ter dobrih 30 dni, da napolnijo jezero pri spodnji postaji Ruške. Nekaj pa je....

Še kratek report: še jaz potrujejem, da je bil danes Cojzarica kot navzgor postavljeno drsališče, tudi sonce je ni nič zmehščalo.

In še glede Ruške: vlečnica je dobila reduktor, v nedeljo so jo zaganjali na prazno, sidra pa še vedno manjkajo....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DagiDadi
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2016 8:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2015 17:59
Prispevkov: 135


Danes zjutraj na obhodu po Arehu. -7C in veter, snega je zapadlo okrog 5 cm. Na piskru skoraj vse spihano, dva topa delata v okolici zgornje postaje šestsede, naslednji šele okrog spodnje postaje cojzarce. Zasnežuje se nadaljevanje cojze do spodnje postaje šestsede. Vendar daleč od tega da bi vsi hidranti bili zasedeni. Zanimivo, da pri taki temperaturi delajo titani z 2/7 šob. Nato sem šel pri zadnji strmini po potki nazaj v smeri ruške. Po nekaj ovinkih in vzponu po gozdu sem prišel na povezavo malo pred žirafami. Seveda nobena ne dela, in ta del povezave nima nič nastreljanega snega. Prihod na ruško ista pesem, po zadnji prelomnici se nic ne dogaja, žirafi mirujeta, naprej pa nisem šel. Zasnežujejo pod vlečnico s 3 topi in 4 pa streljajo na progo. Glede na videno, bi v dnevu ali dva bila ruška do polovice pripravljena. Na vrhu dela edina žirafa, ki meče sneg na dva stoječa topa!?!?
Med potjo sem videl kar nekaj nedelujočih topov...


Dobu sem občutek, da se vse dela na pol, povezava jih zgleda še ne zanima, da bi čimprej zagnali šestsedo tudi ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
modri mislec
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2016 8:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 18:14
Prispevkov: 85
Kraj: slovenska bistrica

Tudi jaz sem bil na Arehu in lahko potrdim stanje.Sem pa se pogovarjal z enim zaposlenim in ga vprašal zakaj je tako stanje in mi odgovoril da je prišlo do zamenjave stare posadke topničarjev na Arehu in da je nova posadka na delu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DagiDadi
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2016 9:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2015 17:59
Prispevkov: 135










nekaj slikc, nalagal z mobilcom....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2016 1:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3127


Stanje odzgoraj morda res ni briljantno, je pa danes po mojem mnenju bil dosežen mejnik v zasneževanju.
Namreč, zasnežujejo se skoraj vse glavne pohorske magistrale.
Ruška, čeprav le v polovici, Pisker, povezava na Cojzerico, Sleme, Habakuk, Stadion in Čopka.
Tudi to, da na Arehu deluje 30 topov, se mi zdi zgovoren podatek. Če me spomin ne vara, je to kar rekordna vrednost.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
modri mislec
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2016 9:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 18:14
Prispevkov: 85
Kraj: slovenska bistrica

Na Arehu je v preteklosti delovalo že tudi 35 topov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ynwalen
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2016 1:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2016 13:18
Prispevkov: 109


ventuse bodo vrnili, kupli 8 sherp.. ) noro kake kupe dela sherpa proti demakom
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DagiDadi
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2016 2:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2015 17:59
Prispevkov: 135


ynwalen je napisal/a:
ventuse bodo vrnili, kupli 8 sherp.. ) noro kake kupe dela sherpa proti demakom


od kje to tebi?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2016 3:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1892


To da Sherpa ob vseh temperaturah, ob vseh vodnih tlakih in ob manjši porabi seka Titana je res, ampak za zamenjavo pa zaenkrat ne vem.
Trenutno delamo serijo za Kitajce, da jim jih v aprilu pošljemo tja po ladji in nekaj od teh ročnih topov bomo res dali na Pohorje, da zrihtajo kako progo, ampak to vsekakor ni prodaja topov, je le pomoč nekomu, ki se trudi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan18
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2016 7:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2009 19:04
Prispevkov: 67


čopova se zasnežuje v celoti?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2016 9:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3127


Ne. Zadnja Sherpa stoji pri križišču jonatanke in čopove proge. Torej tam, kjer se na progo priključi cesta.
Drugače pa, če upoštevam enačbo za izračun smučarjev, vzeto od enega izmed naših forumašov, sem prišel do cifre, da je danes na Pohorju smučalo 300.000 mariborčanov.
Kaj preveč manj od tega ne bi smela biti cifra.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andmer99
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2016 10:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 203


Ima kdo kakšno informacijo iz prve roke, kako je po sredinem sneženju z dostopom do Cojzarice? Se še vedno da z avtom pripeljati do Cojzarice po tisti makadamski gozdni cesti od parkirišča pred hotelom Areh, ali pa je preveč zasneženo/poledenelo? V mislih imam normalni osebni avto z normalnimi zimskimi gumami....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DagiDadi
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 31, 2016 7:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2015 17:59
Prispevkov: 135


Snega ni bilo vec kot 5 cm prej manj, sedaj je pa še to zvozeno. Avti so bili parkirani pri cojzarci, tako da nebi smelo biti problem, če imaš vsaj normalne zimske gume.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zlatko83
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 31, 2016 10:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 10:29
Prispevkov: 168


Imam občutek, da na Pohorju nekaj delajo in ne vedo, kaj bi delali jutri. Enkrat tako, drugič spet drugače. Mislim, da bi v starih časih se že lahko peljali med Cojzerico in Ruško. Nekaj se dela, braz pravega načrta, pa kaj bo, bo. Znajo pa dobro demagoško predstavit stvari. Sem se že navadil. Kar povedo, delim z 2 in to je to
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DagiDadi
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 31, 2016 11:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2015 17:59
Prispevkov: 135


Danes 7:30 in -9 C na parkirišču pred gondolo, ob 8 uri pa nad ničlo na trikotni jasi! Malo sem si pogledal trening naših punc in poslikal Čopko.
Na habakuku še nekaj zasnežujejo a do cele šiine je še ogromno. Na levi strani poštele se ne dogaja nič..
Še slike z čopke:
Standard na Pohorju;)

od mesta kjer se zdruši cesta z progo se ne strelja ( ločično saj rabijo cesto za prevoz stvari do proge)

Sherpa z navodili...


najožji del proge

strelja se tudi nad ničlo C


dvojni s ovinek

najbolj položen del proge

Pogled proti gondoli z dvema sherpama

še zadnja dva topa na koncu proge, temperatura - 4



Ker sem imel še nekaj časa preden odprejo trgovine, še skok na stadion:


za zaključek pa ogromen kup izpod Sherpe v ciljni areni


Topi so postavljeni na vsaki 3 hidrant, ker se čopka ne bo odprla vsaj še 10-15 dni, imajo ogromno časa, da zasnežijo celo progo tudi s tem številom propelerc.

Ps: zadnji modeli za srednjo evropo kažejo mrzel oz. zelo mrzel januar. Anticiklon nad evropo slabi in že jutri začne mrzel zrak prodirat v Nemčijo in naprej. Po prvem januarskem vikendu pa bi naj še bolj stisnilo in en čas tako ostalo. Držimo pesti, in da se čudežno napolnijo zajetja, če mogoče ne bo snega:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 25, 26, 27  Naslednja Stran 16 od 27

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje-aktualne informacije 2016/2017
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB