Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Sillian

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja
 Sillian « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 21, 2016 11:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

V soboto je bil res tisti pravi zimski dan, na vrhu je bila temperatura cel dan okrog -10 stopinj, temu primerno je bila tudi snežna podlaga cel dan odlična, nekoliko se je popoldne ojužila le spodnja strmina.






Danes pa popolnoma drugačne razmere, že zjutraj je bil sneg zaradi toplega vetra povsod južen. Kar niti ne bi bilo tako problematično, če nočna ploha ne bi navrgla nekaj cm svežega snega, ki je bil seveda zelo počasen. Takoj zjutraj je ponekod izgledalo kar obupno, odvisno od časa teptanja je bilo "poca" nekje več, nekje manj. Še najbolje se je na začetku dalo smučati na Auservilgratnu, kasneje se je novi sneg pomešal s "starim" in je bilo nekoliko bolje, na progi v dolino kasneje niti ne tako slabo. A ob pol dveh sem imel vseeno dovolj. Proga v dolino na zadnji vožnji:








Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2016 4:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Jutri sem nameraval daljšo vožnjo do Canazeia presekati s smučanjem v Sillianu ali pa na Sextner Dolomiten.

Ima kdo kakšno mnenje, kje bi utegnilo biti manj ljudi?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
volki
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2016 6:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Apr 2011 18:54
Prispevkov: 188
Kraj: Maribor

Za Sillian ne vem, za Helm Rotwand pa ti lahko zagotovim, da ne boš čakal na nobeni napravi. Če boš ob 08.15 začel smuko, boš ob spustih v dolino srečal bolj malo smučarjev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elanfan
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2016 7:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 17:07
Prispevkov: 113


Sillian bo zagotovo popolnoma prazen
_________________
Sezona 2016/17: 34x Topskipass Karnten
Sezona 2015/16: 45x Topskipass Karnten
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2016 9:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Jaz sem šel že vsaj 10x raje mimo Vierschacha, ker je bila spodaj taka gneča (za karte in žičnico), da me je minilo, čeprav me poznavalci vedno prepričujejo, da je tako le zjutraj in tam spodaj. Ampak nikoli nisem šel tako pozno, najbrž je tudi tam že manj ljudi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2016 5:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Hvala za namige. Na koncu sem se odločil za Helm-Rotwand in mi ni bilo žal. Spodaj je bilo za karte res treba potrebno počakati kakih dobrih 5 minut, potem pa nisem cel dan čakal niti minute.

Je pa tudi Sillian izgledal prijetno prazen, tako da ga bom pomojem v kratkem kaj obiskal .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 24, 2016 10:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


No, en teden po napisanem sem Sillian danes res obiskal.

Ljudi je bilo malce več kot sem pričakoval od enega četrtka proti koncu sezone, ampak o kakšni gužvi seveda ne morem govoriti. Že v torek in sredo sem razmišljal o temle izletu, pa sem se potem spravil šele danes, med drugim tudi zaradi najlepše vremenske napovedi. Ta se je potem popolnoma uresničila, imel sem zelo sončen dan z ravno pravimi temperaturami, tudi veter je popoldne popolnoma ponehal.

Snežne razmere so bile precej zanimive. Vsega se je našlo, tudi na eni furi po eni progi: od mehkega zimskega na trdi podlagi, pa pomrznjenih rebrc, pa trdih grudic, do prijetno spuščenega spomladanca na trdi podlagi in ekstremno razorane spomladanske njive. Največ variance je bilo seveda na progi v dolino in deloma na Auservilgratnu, na zgornjih sedežnicah je bilo večinoma še bolj ali manj zimsko.

Ker sem bil danes na Sillianu prvič, lahko povem tudi splošni vtis o smučišču. Kulisa je super, res lep razgled proti Dolomitom, všeč mi je bilo tudi, da imata zgornji sedežnici veliko variant, parking in tehnikalije so pa tudi precej neboleče.

Še par random opažanj:
- prijetna gostilna zraven spodnje postaje šestsedežnice (hrana klasika, ampak zelo fin ambient noter)
- Gadein mora biti ena počasnejših sedežnic, na katerih sem se kdajkoli vozil (pa ponavadi takih stvari niti ne opazim)
- Sillian bi mi bilo idealno smučišče za dopoldansko, za tehle 44 za dnevno se bom pa pomojem ponavadi raje odpeljal še par kilometrov naprej proti Italiji
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 03, 2016 8:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Tako sliko pa je veselje pogledat :
http://www.megacam.at/webcam/bergstation-Ausservillgraten/#/2016/11/03/1830

Da ne bom pisaril v vsako temo posebej: nekaj topov dela še v Kalsu in St. Jakobu, ampak 'na polno' pa od vzhodnih Tirolcev zaenkrat streljajo samo na Sillianu.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 03, 2016 9:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Saj je lastnik Silliana Schulz? Ker se nas je delno usmilil tudi na Molltalu Do vlakca in črna na 2- sedi deluje kar na polno, Alteck in črna do vlakca pa klasično mirujeta
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 25, 2016 6:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Božični da sva preživela na Sillianu. Po moji oceni nas bilo danes večino dneva kakšnih 200 smučarjev, zato sva v glavnem imela cel dan kar svoje proge, odlično pripravljene. Sneg kvalitetnejši kot dan prej v Matreu, vreme tudi nekaj boljše, seveda pa še vedno ne obljubljenih 9 ur sonca na Bergfexu, hehe. Na koncu se je toliko poslabšalo vreme, da sva smučala na dolgi progi v dolino. Od danes naprej delujejo vse naprave na smučišču. Upam, da bo jutri še vedno normalen dan brez gneče in končno obljubljen sonček.










Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 25, 2016 8:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Fuj, kičasto . Slaba preparacija, preveč folka na smučišču, pa proga v dolino je čisto preširoka. Je pa že bilo lani bolje na tistih 5 m širokih jezikih .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2016 6:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@miki, da ne boš preveč srečen , se je slika danes malo spremenila, po dvigu temperature, po prvih prihodih novoletnih turistov in domačinih, ki so izkoristili praznik (Štefanovo). Ni še tiste prave gneče, bo pa po moje v kratkem in to povsod. Danes je bila preparacija zaradi temperaturne razlike in verjetno dežja včeraj zvečer malo slabša, vendar je za enkrat še dokaj dobra podlaga popoldne. Prvič je bil danes cel dan sonček, tako da barva bo, hehe.

Od danes samo ena popoldanska slikica.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2016 8:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Včerajšnji dan sva preživala na Thurntalerju nad Sillianom. Že nekajkrat omenjena kombinacija odjuge, ohladitve in orkanskega vetra je na progah povzročila precej škode, se pa zelo trudijo da bi zadeve izboljšali. Recimo, včeraj so teptali šele proti jutru, ko se je veter umiril (iz sobe vidim direktno na Thurntaler). Vsi vemo da se to navadno ne počne, ampak v tej situaciji je bilo pomoje čisto prav - če bi teptali zvečer, bi veter vse kar so 'spraskali' z ledene podlage takoj pometel s prog, tako pa smo vseeno imeli vsaj dolpoldan nekaj mehkega snega. Na progi v dolino pa je pred vsakim topom in pod vsako žirafo ležal kupček sveže 'moke'. Kamna ali zemlje cel dan nisem videl, ledene plošče pa so se seveda proti popoldnevu prikazale.

Začetek na progi v dolino, ki je bila zjutraj prazna in s svežim snegom pod topovi perfektna, tako da sva jo morala kar trikrat zaporedoma prevoziti:






Zadnjo strmino zasnežujejo z zloglasnim Titanom, ki pa mu vzhodnotirolska klima očitno bolje ustreza kot pohorska ali ravenska, saj proizvaja velike količine odličnega snega. Čudno ... :




Skok v Ausservilgraten, zame prvič po skoraj 2 letih. Lani namreč proga do konca božično - novoletnega dopusta ni bila odprta:


Tudi tu so naselili manjšo čredo žiraf, pred 2 letoma jih še ni bilo. Sneg je bil zaradi omenjene jutranje preparacije precej grobozrnat in nesprijet:


In pa seveda šestsedežnica, za večino smučarjev osrednja naprava na smučišču. Tu smo občasno na spodnji postaji stali minuto ali dve, ampak za sredino božičnih počitnic je to malenkost. Proge so se zaradi velikega zanimanja tu tudi najhitreje zdrsale do ledu, popoldan smo morali tisti nesposobni smučarji ki ne vemo kaj je to brušenje robnikov in ne znamo postavit smučk na kante že dobro pogledati kje bomo zavili:




Malo do štirih so nam na zadnji furi v dolino spet naklonili nekaj 'powdra':



_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2017 8:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Tudi zadnji dan starega leta sva preživela v Sillianu. Razmere se v dveh dnevih niso bistveno spremenile, v zgornjem delu so v preteklih nočeh naredili nekaj novega snega, tako da je bilo na nekaterih mestih mehkeje kot 2 dni nazaj, na progi v dolini pa obratno - tam ponoči kljub primernim temperaturam skoraj nikjer niso 'streljali' in ni bilo tistih lepih kupčkov moke ki sem jih hvalil v prejšnjem poročilu.

Dopoldan je bila proga v dolino odlična (več fotk z rebrci pa ima verjetno Tomi, ki vsako jutro ob 8:30 'razdeviči' progo ):




Ausservilgraten, nekoliko trši sneg kot na progi v dolino, pa tudi bolj prazno. Ta proga je bila najbolj prazna od vseh v Sillianu, najraje pa po njej vozjio domači mulci (in frklje) ki s freeriderskimi smučkami vozijo bolj ali manj naravnost, vmes pa enkrat na nekaj 100 metrov skočijo čez kakšno prelomnico ali kup(ček). Takrat se je najbolje ustavit in hordo spustit mimo, potem pa sper izgleda tako:




Pa še dve z zgornjih prog. Folka je bilo še manj kot dva dni nazaj, da je bila na štirisedežnici 2/3 sedežev praznih se itak vidi na zadnji fotki, na šestsedežnici pa sva pogosto sedela sama na sedežu:




Žal se je s tem prelepim dnevom najin prvi smučarski dopust na V Tirolskem končal, ampak imava navem še kaj prit v nadaljevanju sezone. Ta pravi čas za uživancijo na snegu z daljšimi dnevi, več sončka na progah, prijetnejšimi temperaurami in 'putrčkom' šele prihaja .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2017 12:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

miki je napisal/a:

Dopoldan je bila proga v dolino odlična (več fotk z rebrci pa ima verjetno Tomi, ki vsako jutro ob 8:30 'razdeviči' progo


Jutranjih slik nimam, ker se mi je preveč mudilo 'razdevičit' progo . A mi ni nikoli uspelo, ker je bilo smučarjev s takim namenom letos precej več, vsako jutro se je pred še zaprtimi vrati nabrala skupinica, a so se nas žičničarji usmilili le kakšno minuto ali dve pred poldeveto. Res pa je bilo nato še precej rebrc na voljo nekje do tretje vožnje v dolino.

V Sillianu sva tako smučala kar 7 dni, čeprav sem na tistem torkovem ledu že kar obupoval in razmišljal o premiku na drugo destinacijo, npr. morje . A so me hitro potolažili z večernim zasneževanjem, naslednje jutro je bil tudi na drugih mestih viden učinek teptalnikov in predvsem proga v dolino je bila tako vsak dan nekoliko boljša. Strinjam se z Mikijevo oceno odlično, za oceno perfektno pa je bila vseeno za spoznanje pretrda. Zgornji progi sta bili slabši, ker sta se dopoldne počasi zdrsali, ponekod so bile tudi ledene plošče.

S svežim pršičem so nas razveselili še na novo leto, ko je bil obisk še malo manjši kot na silvestrovo. V ponedeljek kljub mrazu niso več zasneževali, število obiskovalcev je dopoldne hitro naraščalo, a se nato ustalilo na povprečje prejšnjega tedna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja Stran 8 od 11

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Sillian
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB