Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Ehrwalder Almbahn-smucanje pod Zugspitze

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Ehrwalder Almbahn-smucanje pod Zugspitze « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
boki74
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2016 8:21 pm    Naslov sporočila: Ehrwalder Almbahn-smucanje pod Zugspitze Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Jun 2013 9:45
Prispevkov: 22


Dokaj lepa vremenska napoved me je prejsnjo sezono 2015/16 odnesla v Tiroler Zugspitz areno tocno v Ehrwald.

Z 27km progami je Ehrwald manjse vendar dokaj priljubljeno druzinsko smucisce s strani nemcev(blizu nemske meje) in nizozemcev(nekateri pravijo na en meter snega pride 10 nizozemcev).

Lifti:

8 EUB Ehrwalder Alm
6 KSB Ganghofer Blitz
6 KSB Gaistal
6 KSB Issentalkopf
2x SL

Načrt smučarske proge Ehrwalder Almbahn / Ehrwald

http://www.bergfex.si/ehrwald/panorama/







Pogled na sosednje smucisce Lermoos-Grubigstein



Nasproti za mene najboljsa proga:Panorama-abfahrt









V ozadju se vidi smucisce Seefeld





Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2016 8:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Hvala za fotke s tega smučišča na katerega Slovenci bolj poredko zaidejo. Lušno zgleda, simpatične proge, dobre žičnice, lepa kulisa in predvsem sončna lega.
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boki74
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2016 9:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Jun 2013 9:45
Prispevkov: 22


Miki,dobro si napisal.Tukaj slovenci res redko zaidejo.Vecinoma so tukaj nemci iz okolice Stuttgarta,Ulma,Kemptena in pa seveda nizozemci ko so pocitnice.Jaz sem verjetno edini iz SLO.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 15, 2016 3:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Sneg izven prog, to pa je nekaj, kar letos redko vidimo. Kdaj pa je tam zapadel?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DagiDadi
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 15, 2016 4:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2015 17:59
Prispevkov: 135


marko je napisal/a:
Sneg izven prog, to pa je nekaj, kar letos redko vidimo. Kdaj pa je tam zapadel?


Ce si opazil je bilo to prejšnjo sezono...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 16, 2016 10:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

To sem opazil šele pri tvojem drugem prispevku. Je zdajle tam podobna žalost kot pri nas. Z eno razliko, da je temperatura zdajle (zjutraj) prijetnih -10 stopinj. Sem pogledal na kameri:
http://www.almbahn.at/de/winter/skigebiet/anlagen-pisten/

Mi je pa ob ogledu tvojih slik spet prišlo na misel to, kar sem že večkrat ugotavljal. Nemci so en bolj smučarskih narodov, ampak v smučišča ne vlagajo prav dosti, čeprav imajo za to kar nekaj primernih hribov. Tudi tale Ehrwalder bi lahko povezali z nemško stranjo (Zugspitze) in če bi vse skupaj povezali z Garmischem bi imeli Nemci vsaj eno spodobno smučišče s cca 100 km prog.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boki74
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 16, 2016 8:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Jun 2013 9:45
Prispevkov: 22


Plan povezave med Ehrwaldom in Zugspitze ze obstaja.Na Zugspitze bi speljali eno 6 ali 8-sedeznico(blizu Gaistal sedeznice).Ko bi ti bilo dost smucanja na Zugspitze bi nazaj prismucal skozi tunel,ki naj bi bil dolg okoli 300metrov.Samo do tega sigurno nebo prislo,ker so zeleni v Nemciji proti temu projektu.Skoda!!!Kolk so zeleni "mocni"je dejstvo,da se umetno zasnezevanje ni dovoljeno na Zugspitze!!!
_________________
SEZONA 2016/17:1xFlachau,1xHochzeiger,3xBad Gastein,Bergbahnen Berwang,Ehrwalder Almbahn,Fellhorn-Kanzelwand(Oberstdorf),Nebelhorn(Oberstdorf)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Ehrwalder Almbahn-smucanje pod Zugspitze
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB