Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Nasffeld - Mokrine

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 Nasffeld - Mokrine « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Tomaž
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 02, 2006 8:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 9:54
Prispevkov: 221
Kraj: moste

Atomic je napisal/a:
Sej Nassfeld je super. Pa skoraj zmeraj imajo dovolj snega. Samo kdaj pa kdaj so proge zanič uštimane.
Italijani v Dolomitih so zanje carji.
_________________
,Sezona 2010/11, 6 dni na snegu!!Dolomiti so res zakon!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas100
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2006 8:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2006 15:03
Prispevkov: 53
Kraj: Kočevje

Bil v nedeljo 12.3.06. Zjutraj, nas je na poti pozdravil sneg, dopoldne je zgoraj kraljeval zmerno močan veter (kako bi blo fino, če bi ble sedežnice pokrite ) in oblačno vreme, v drugi polovici dneva, pa je blo na soncu, ki je pogledal skozi oblake relativno prijetno.(če nebi veter pihal)
O progah, pa raje ne, saj so ble že ob 9.30 kr pošteno zrite. (mislim da je to posledica novega 5-10 cm snega, ker spodaj je blo kr lepo trdo)

Gužve ni blo na žičnicah, sam na progah, na ozkih predelih, se je včasih mal nabralo.

MaĐarov pa kot na hrvaški obali (pa olike tut nobene , o smučarskem znanju in komolčenju pa v kakšnem drugem forumu)





Polno avtomobilov z MaĐarskimi registerskimi tablicami.
_________________
Elan - Slovenija
08/09:
1x Vogel
2x KG-nočna
3x Krvavec
2xStari vrh - nočna
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2006 5:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

Bravo,da spet kdo pokaže kaj novih slik,drugače bo postalo dolgočasno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 03, 2006 1:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Bil včeraj gor. Kdor bo rekel ah sej je brez veze kaj pa boš delal v tem južnem snegu. Ta se je pošteno zmotil. Do 11.30 je bilo trdo kot strela vendar imam na srečo še odlično napiljene smuči. Šele ob 14. uri je bil južen sneg. Potem pa na Festo the Cuba. Bilo je perfektno pa še za otroke je bilo odlično poskrbljeno. Torej splačalo se je iti. Pa da ne pozabim. Do 14 je bil sonce potem pa je začelo snežiti.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 04, 2006 12:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Ne moreš verjeti, kaj se je meni zgodilo na Mokrinah 26.3.. Sedežnica naj bi delala do 4:15, jaz pridem ob 4:12 po njihovi uri (s tremi otroki). 3 skidate so prekrite, zadnji neprekriti nas spusti skozi, loputa se ne odpre, tam nekje ob hišici leži sumljivo postavljen en znak stop, v hišici ni nobenega človeka. Ob 4:13 se sedežnica ustavi, čeprav so bili gor še eni ljudje. Stoji do 4:16, ko pride mimo ratrak, šofer nekam telefonira in pravi, da ne smemo na sedežnico. Ob 4:17 sedežnico poženejo še toliko, da so spravili dol preostale ljudi. Voznik ratraka nas napoti, da pešačimo čez hrib. K sreči je bila to le tista kratka fiksna 4-seda in nam je preostalo kakih 30 metrov štamfanja, ampak glede na njihov način poslovanja bi se prav lahko zgodilo, da bi ostal tudi v luknji in potem kilometer štamfanja. Kako bi to zmogli otroci (po celodnevnem smučanju) ne vem. Pred 4:20 so bili tudi na dolgih sedežnicah vsi sedeži že v garaži, najbrž so tudi tam zaprli kakšno minuto prej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zelenec
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 04, 2006 3:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 14:17
Prispevkov: 192


Tudi jaz ne morem verjeti, ni mi jasno kaj počneš s tremi otroki na drugem koncu smučišča 3!! minute pred koncem obratovanja...niso vedno za vse krivi žičničarji...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 04, 2006 7:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Danes je dober decimeter novega snega poskrbel za prelepo kuliso, za prav super smuko pa ne. Ampak sonček je odtehtal vse.
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 05, 2006 10:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

zelenec je napisal/a:
Tudi jaz ne morem verjeti, ni mi jasno kaj počneš s tremi otroki na drugem koncu smučišča 3!! minute pred koncem obratovanja...niso vedno za vse krivi žičničarji...
Halo! Zdaj sem jaz kriv, da so predčasno ustavili naprave! Ti si najbrž še hujši balkanec kot uni tam in je zate pol ure gor ali pa dol vseeno. Zame je ena minuta prej še vedno prej. Kvečemu sem do sedaj kjerkoli sem že bil (še posebej pa na Balkanu), doživel, da so raje potegnili še za kakšno minuto. Poznam pa tudi čuda zgodb, ko so posebej za koga zagnali žičnico ali ga peljali s sanmi (npr. po kakšen pozabljen rukzak ali kaj takega). Če te ravno zanima, kaj sem počel tam. Avto sem imel parkiran pod sedežnico, ki gre na prelaz Gartnerkofel. Zato smo šli gor s tisto 4-sedo. Ker smo bili na vrhu ob 4:10, je bilo časa več kot dovolj, da se spustiš tistih 10-20 m in greš na uno kratko sedežnico na Gartnerkofel, ker je bila desna proga v boljšem stanju. Če ne bi bilo dovolj časa bi šel pač po levi progi, ki je bila nekoliko načeta. Časa je bilo še toliko, da bi šel sam najbrž še enkrat kar do doline, itak pa je bila moja žena že pri avtu in bi me lahko šla kam iskat. Sicer pa otroci itak niso neki dojenčki (11-14 let) in 10 višinskih metrov štamfanja ni še nobenemu škodilo, čeprav so bili na koncu dneva že precej utrujeni. V bistvu vsakič ko greš iz plaže na krvavcu štamfaš ene pol toliko. Ne vem pa, zakaj bi moral nehati smučati 15 minut prej. Jaz sem pač tako navajen še iz časov, ko so bile naprave počasne, da iskoristim smuko do konca, če imam le še dovolj kondicije in volje. Če narediš 15 voženj, je ena vožnja 7%, katere sem pošteno plačal.

Prispevek sem napisal bolj zato, da opozorim na površnost žičničarjev. Sem mislil, da se kaj takega lahko zgodi le v Kranjski Gori. Lahko bi tudi kje zares obtičal. Najbrž iz doline šibati kilometer v hrib, ker nekdo ne pozna na uro in ustavi žičnico 5 minut prej ne bi bilo ravno prijetno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Stran 9 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Nasffeld - Mokrine
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB