Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Gače » Gace 2015/16

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Gace 2015/16 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Skimit
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 02, 2015 10:42 pm    Naslov sporočila: Gace 2015/16 Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2014 18:53
Prispevkov: 84
Kraj: NM

Izgleda, da moj optimizem ob zaključku sezone ni bil upravičen
Bojim se, da ko bodo enkrat ugasnili, bo konec za lep čas.
Če sem pošten: svojega denarja ne bi vložil v Gače, tako da nimam pravice od koga drugega zahtevati, da to naredi namesto mene.
Morda je edina kombinacija subvencioniranje s strani dolenjskih in belokranjskih občin, smučišče pa upravlja SD Rog.
Če se tole zmenijo, jim šenkam 500€.

Drži pa kot pribito: kdor je bil gor na lep sončen dan, druga polovica februarja recimo, vsaj dobrega pol metra snega, med tednom, se je smučal na podlagi, ki jo redko srečaš, in se nasmučal do onemoglosti. Pika.
Mi je starosta NM smučarije, ki je na Gačah n-krat kamne pobiral, presmučal tudi marsikaj v tujini, rekel:" Poba, ti še nisi veliko presmučal, zato dobr posluš: glede kvalitete proge in snega so Dolomiti, za njimi Gače ob dobrih pogojih, potem pa dolgo ni ničesar..."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 03, 2015 8:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Ta starosta nima pojma o smučariji, če tako misli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Skimit
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 03, 2015 9:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2014 18:53
Prispevkov: 84
Kraj: NM

Itak da so imele Gače najboljšo podlago ...je treba izjavo razumeti v kontekstu, da je mož n-krat volontersko poleti pobiral kamne, da s(m)o pozimi smučali (večinoma) brez njih, pa da je iz časov, ko so peš hodili do stare proge v dolini, štamfali na "noge"...dobi vse skupaj drugo perspektivo. Je še smučar s table na spodnji postaji gondole na Vogel.
Realno gledano je to za nas Dolenjce in Belokranjce čisto soliden "kucelj za bajto".
Škoda, če ga ne bo več. Res škoda...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 03, 2015 11:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Meni je pa všeč, da je šlo po gobe, saj se je pred petnajstimi leti začelo čisto narobe! Prvi lastnik je recimo mene osebno kot vi doli rečete našajbal za pol mio takratnih DM! Namesto plačila so vrgli podjetje v stečaj, za Krko, ki se je najavljala kot garant posla se je pokazalo, da je vključena posredno in ni noben garant, Begrad kot glavni izvajalec je menda dobil posredno poplačano prek gradnje nekega strašnega filtra za Krko, ostale so nas pa večino našajbali! Klinc pa taka cviček lumparija! Edino zahvaljujoč profesionalnosti Čeferinove ekipe sem dobil delček dolga nazaj.

Kakor prišlo, tako odšlo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Skimit
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 03, 2015 11:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2014 18:53
Prispevkov: 84
Kraj: NM

Očitno ste bili poslovno zraven.Žal mi je, če so vas prevarali...tukaj vam dam čisto prav -poslovno je pa v glavnem tole ena nesrečna zgodba, ki ni nikomur v ponos...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrabroslav
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 04, 2015 9:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Avg 2010 20:27
Prispevkov: 21


ledenko je napisal/a:
Meni je pa všeč, da je šlo po gobe, saj se je pred petnajstimi leti začelo čisto narobe! Prvi lastnik je recimo mene osebno kot vi doli rečete našajbal za pol mio takratnih DM! Namesto plačila so vrgli podjetje v stečaj, za Krko, ki se je najavljala kot garant posla se je pokazalo, da je vključena posredno in ni noben garant, Begrad kot glavni izvajalec je menda dobil posredno poplačano prek gradnje nekega strašnega filtra za Krko, ostale so nas pa večino našajbali! Klinc pa taka cviček lumparija! Edino zahvaljujoč profesionalnosti Čeferinove ekipe sem dobil delček dolga nazaj.

Kakor prišlo, tako odšlo.


Tudi ti si gor ta kratko odnesel. Katera ekipa je pa tebe okrog prinesla?
Se spomnim kako so si gor na Gačah, ene 25 let nazaj, novomeški "ugledneži" parcele za vikende talal.
Potem se je pa s temi Gačami ves čas bolj al manj po kavbojsko upravljalo.
Moram pa priznat, da sem bil letos konec februarja (po dolgem, dolgem času) trikrat gor na popoldanski (mulc je imel šolski smučarski tečaj pa sva malo podaljšala) in sem bil nad pripravo prog prav navdušen. Tudi žičkoti so bili presenetljivo prijazni, tko da zgleda, da so se ti belokranjci kar trudili.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 04, 2015 10:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


hrabroslav je napisal/a:
Tudi ti si gor ta kratko odnesel. Katera ekipa je pa tebe okrog prinesla?


Kaj in kdo je bil v ozadju ne vem, direktor smučišča je bil takrat Peter Henčič, glavni izvajalec pa Begrad, ki ga je smučišče uradno okrog prineslo, zadaj je pa menda dobil poplačano z nekim hudim filtrom ali čistilno napravo za Krko, ne vem več točno. Če se ne motim so z isto potezo nategnili tudi dve belokranjski podjetji. Kako so se oni zmenili ne vem, jaz se nikoli več nisem prikazal v tej deželi, razen enkrat na okrajnem sodišču, kjer je očitno Panjanov brat (En Panjan je bil direktor Begrada, drug pa predsednik sodišča.) uredil, da smo tožbo nerazumljivo izgubili in, ko se je čez leta preselilo v LJ sodišča, so vsi le debelo gledali kako je kaj takega mogoče. Ampak je, še posebej v vaših krajih!
Govorilo se je tudi, da je Kovačič znorel, ker mu je Henčič pred gradnjo zamolčal polovico stroškov in je vse skupaj poslal k vragu, plačali smo pa podizvajalci! Upam, da mi nihče ne zameri, če od takrat naprej na cvičkovo deželo raje gledam kot na ciganijo! V to moje mnenje so me prepričali tudi odnosi delavcev do opreme. Nič čudnega ni bilo videt na bateriji stebra sedežnice dva majajoča se možakarja, skoraj praznim kanistrom cvička, ki je bil pred tremi urami še poln...
Kar niso sesuli delavci, so pa čez noč pobrali "kamperji", ki so imeli takrat svoj tabor pod hribom.

Sicer sem pa že takrat pred začetkom gradnje vse skupaj opozoril, da na tem hribu ne bo kruha! Razlog je nadvse preprost in na daleč viden, a mi nihče ni verjel, še črno so me gledali. Problem ni nadmorska višina, temveč lega! Ko v Kvarnerju zapiha jugo, potegne naravnost gor in adijo sneg. Še Platak ima streljaj od morja boljšo lego od Gač.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrabroslav
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 04, 2015 11:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Avg 2010 20:27
Prispevkov: 21


ledenko je napisal/a:


Sicer sem pa že takrat pred začetkom gradnje vse skupaj opozoril, da na tem hribu ne bo kruha! Razlog je nadvse preprost in na daleč viden, a mi nihče ni verjel, še črno so me gledali. Problem ni nadmorska višina, temveč lega! Ko v Kvarnerju zapiha jugo, potegne naravnost gor in adijo sneg. Še Platak ima streljaj od morja boljšo lego od Gač.


No to je tudi mene vedno zanimalo, zakaj vraga se je tam gori gradilo smučišče. Sploh jim ne bi bilo potrebno delati nekih klimatoloških analiz, le v vaško gostilno bi zavili in bi jim domačini razložili, da vrh v neposredni bližini smučišča imenujejo Topli vrh, ker tam sneg najprej izgine.

Kar se po dolenjske tiče, zarada peščice posameznikov ti ni potrebno imeti tako črnega pogleda nanjo. Tud tle s(m)o fajn ljudje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trops
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 07, 2015 10:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2015 7:52
Prispevkov: 195
Kraj: Dol pri Ljubljani

Delo: Prednost kondenzatorjem pred smučarijo

Očitno (letos) ne bo nič s smuko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Čet Jul 28, 2016 10:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Danes sm pri porocilih na 1 kanalu zasledil da je sc belo kupila obcina v povezavi z podjetjem SMUK , ki ima tudi Macesnovc. Tako da se vraca smuka imeli pa naj bi tudi poletni turizem
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zima1
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 03, 2016 9:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2012 18:35
Prispevkov: 290


http://www.dolenjskanews.com/zimska-sredi-poletja-bela-bo-spet-zazivela/



http://www.lokalno.si/2016/03/19/151869/aktualno/DL_Gace___Bodo_na_Beli_se_kdaj_zagnali_zicnice/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Gače » Gace 2015/16
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB