Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Sölden

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Sölden « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
alja_snow
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 23, 2014 9:55 pm    Naslov sporočila: Sölden Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2012 22:34
Prispevkov: 60
Kraj: Maribor

Pozdravljeni forumaši !

Se opravičujem za zamudo. Konec oktobra smo bili na prvih tekmah za svetovni pokal v Söldnu in seveda ni šlo brez smučanja. Pogoji so bili res fenomenalni. V Söldnu je res prava čaga okoli worldcup cirkusa. Za mene je to najboljši vikend v letu.








POZDRAVČKI !
_________________
2017-2018: 1x Sölden, 3x Rogla, 14x Mariborsko Pohorje, 1x Turracher Höhe


2016-2017: 1x Sölden, 1x Katschberg 1x Tauplitz, 22x Mariborsko Pohorje, 3x Rogla , 4x Helm- Rotwand, 1x Kronplatz, 1x Innichen, 1x Cortina d'Ampezzo, 1x Dorfgastein -Grossarl, 2x Bad Hofgastein - Bad Gastein

2015-2016: 1x Mölltal, 1x Sölden, 4x Rogla, 1x Weinebene, 18x Mariborsko Pohorje, 5x Sextner Dolomiten, 1x Alta Badia, 1x Cortina d' Ampezzo, 1x Kreischberg, 1x Schladming, 2x Hochkönig
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
underberg
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 09, 2014 10:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2014 22:03
Prispevkov: 4


Lep pozdrav prvo usem tuki

No zdej zadeva je taka, da gremo s kolegi nasledn tedn smučat v sőlden. Zdej pa od vas, ki ste že bili gor me zanima kaka je najbolša možnost za pot do gor. Mal sm že gledu in sm nekak pršu do dveh možnosti, in ena je skos po avtocesti (salzburg, čez nemčijo, insbruck..), druga je pa čez italijo (v avstriji na spittal iz AC pa pol čez lienz do italije, tam pa nazaj na AC pa pol do insbrucka...). Če je še pa kaka druga varjatna bi se pa tut priporoču.
Tak da prosim za kak nasvet

Lp
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 09, 2014 11:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Glede, da sem že večkrat bil ti lahko povem, da ni bistvene razlike.
Če greš čez Italijo, je cesta bolj vija-vaja do brenerske avtoceste.
Čez Nemčijo pa so ponavadi zastoji okoli Salzburga in gužva s kamioni na Inntalski avtocesti. Večji del imaš omejitev 100kmh, in svetujem ti da se jo držite.
Na obeh rabiš smereh rabiš avstrijsko vinjeto, na eni plačaš tunele, na drugi pa Brennercko avtocesto.

Torej je odločitev, kakor se vam zdi..
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2014 1:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Jaz vecinoma hodim cez Salzburg-Rosenheim-Innsbruck, ker mi gre Pustertal mocno na k**. Ja ce imas sreco (kar sem v par 1000km po njem imel v vseh teh letih samo enkrat samkrat) je stvar krasna... sploh z malo mocnejsim avtom. Ce pa je nimas, in kot sem napisal, je skoraj nikoli nimas, pa se cjazis 40km/h tistih slabih 100km do Brixena. V vecini primerov je prometa dokaj veliko, cesta cel cas ovinkasta, tako da prehitevanja niso najbolj pogosta (pa nimam avta ki bi rabil 10sec do 100km/h), tako da se osebno, ce se le da, raje izognem Pustertalu. Ce pa gre lepo, je pa po kilometrih in po casu priblizno isto kot cez Salzburg. No pri meni je se dodaten plus letna karta za Tauern, tako da mi je v eno smer 10eur ceneje cez Salzburg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrabroslav
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2014 2:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Avg 2010 20:27
Prispevkov: 21


Pa potej cesti proti Lienzu znajo biti pogoste radarske kontrole, zato po pameti.

"Edit admin: posim, ne citiraj."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2014 6:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Tole me je prav zanimalo, ker se mi je zdelo, da bi moralo biti čez Lienz bliže. Sem šel malo pogledat, kaj pravijo routeplanerji. Viamichelin ti priporoča pot čez Lienz, ampak če greš po njihovih napotkih boš obstal pred zaprto cesto čez prelaz Timmelsjoch (2500m). Ta pot je sicerskoraj 100 km krajša, ampak rabiš skoraj uro dlje.

Čez Timmelsjoch 425 km 6:47
Lienz-Insbruck 467 km 6:25
Čez Nemčijo 534 km 6:03

Jaz sem se v tirolske doline ponavadi odpravljal čez Nemčijo, je pa v času počitnic Avstrijcev, Nemcev ali Nizozemcev bolje da ob sobotah nisi tam, ali pa da greš ob kakšni nori uri od doma (recimo ob 4:00). Sicer pa se temu tudi v okolici Brunecka in po Insbrucku težko izogneš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2014 6:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1017


Jaz pa od navdiha in razmer na cesti. Pa recimo, če sem bil sam v avtu in ponoči, sem raje izbral čez Brener. Drugače pa se o časovni razlki odločajopromet in razmere na cesti.
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
underberg
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2014 8:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2014 22:03
Prispevkov: 4


no hvala vam za nasvete pa vse te stvari..
No mi bomo štartal ob polnoči iz nedelje na pondelk pa ga užgal počas prot avstriji. Mislim da na neko pretirano gužvo nebi smel nikjer naletet... Se pa mal nagibam k temu da gor bi šli na italijo nazaj pa na nemčijo.
Kake so pa kej razlike glede na cestnine? Ker avstija ma neki plačljivih predorov, italija pa avtocesto...
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 06, 2015 5:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


31. 12. 2014 smo smučali v Söldnu. Vreme je bilo cel dan oblačno z rahlim sneženjem. Bilo je zelo mrzlo. Gneča je bila zelo znosna, sploh za Sölden. Težava je bila le v tem, da je bil vse do druge ure popoldan zaprt ledeniški del smučišča. Presmučali smo praktično vse glavne proge z izjemo proge z Gaislachkogla, saj nismo vedeli, da 3S nanj zaprejo že ob 15:30.

Letošnja novost sedežnica Wasserkar


Blue is the colour


Proti povezovalni šestsedi na Giggijoch


Giggijoch


Proga iz Giggijocha v dolino je bila izvrstna


Na Rettenbachu so bile modre proge urejene, na črni za svetovni pokal pa je bilo kakih 40 cm pršiča


Potem pa proti ledeniku Tiefenbach


Proge na Tiefenbachu pa nekoliko bolj polne


Proga pod 6-sedo je bila neurejena, polna svežega snega


Spust proti ledeniškemu centru


Proga je bila ob 15. uri sveže zratrakirana in izvrstna


Spust proti Gaislachtalu. Topovi so tu cel dan delali s polno močjo

_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 27, 2015 7:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1017


Söldenska klasika za delovno in smučarsko otvoritev sezone 2015/16. Če se po jutru dan pozna...









Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alja_snow
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 27, 2015 9:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2012 22:34
Prispevkov: 60
Kraj: Maribor

Prečudovit začetek svetovnega pokala v alpskem smučanju ! Sonce, top proge, fenomenalno vzdušje






_________________
2017-2018: 1x Sölden, 3x Rogla, 14x Mariborsko Pohorje, 1x Turracher Höhe


2016-2017: 1x Sölden, 1x Katschberg 1x Tauplitz, 22x Mariborsko Pohorje, 3x Rogla , 4x Helm- Rotwand, 1x Kronplatz, 1x Innichen, 1x Cortina d'Ampezzo, 1x Dorfgastein -Grossarl, 2x Bad Hofgastein - Bad Gastein

2015-2016: 1x Mölltal, 1x Sölden, 4x Rogla, 1x Weinebene, 18x Mariborsko Pohorje, 5x Sextner Dolomiten, 1x Alta Badia, 1x Cortina d' Ampezzo, 1x Kreischberg, 1x Schladming, 2x Hochkönig
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 24, 2016 11:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1017


Lahko bi kar ponovil objave prejšnjih let - sonce, super smuka, dobro vzdušje. Super začetek resne seozone!





Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alja_snow
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 27, 2016 9:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2012 22:34
Prispevkov: 60
Kraj: Maribor

Kratki report iz smučanja v Söldnu. Za prve zavoje v novi sezoni so bili res vrhunski pogoji - nizke temperature, 95 cm snega , trda podlaga. TOP ! Udeležili smo se tudi novinarske konference Tine Maze. Lep pozdrav








_________________
2017-2018: 1x Sölden, 3x Rogla, 14x Mariborsko Pohorje, 1x Turracher Höhe


2016-2017: 1x Sölden, 1x Katschberg 1x Tauplitz, 22x Mariborsko Pohorje, 3x Rogla , 4x Helm- Rotwand, 1x Kronplatz, 1x Innichen, 1x Cortina d'Ampezzo, 1x Dorfgastein -Grossarl, 2x Bad Hofgastein - Bad Gastein

2015-2016: 1x Mölltal, 1x Sölden, 4x Rogla, 1x Weinebene, 18x Mariborsko Pohorje, 5x Sextner Dolomiten, 1x Alta Badia, 1x Cortina d' Ampezzo, 1x Kreischberg, 1x Schladming, 2x Hochkönig
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Sölden
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB