Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltaler Gletscher 2016/17

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Mölltaler Gletscher 2016/17 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2016 6:25 pm    Naslov sporočila: Mölltaler Gletscher 2016/17 Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1017


Pa smo otvorili sezono. Super dan, vmes sicer kakšen oblak, smučarija do 12h odlična :-)







Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2016 10:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Ali lahko poves kaj je to odlicna smucarija zate? Zjutraj beton, ki ni spustil do 12tih? Koliko ljudi pa je priblizno bilo na ledeniku- sam poleti se nisem bil in nimam obcutka koliko se vas pride smucat sredi poletja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Čet Jun 30, 2016 8:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1017


Ob 9h je bil zgoraj še beton, spodaj pa že spuščalo. Potem pa vse mehkeje, tako pomladansko. Ob 12h ni bilo kupov in se je dalo še prav lepo peljat (mislim da bi bil Miki kar navdušen nad snežno podlago). Imam pa sam raje malo zmehčano progo, kot pa beton. Smučajo predvsem tekmovalci, turistov nas je mogoče 1/4. Jaz sem se na smučal in uapam, na še bolj supešno nadaljevanje sezone :-)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 04, 2016 8:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Nekaj fotk z včerajšnje otvoritve sezone, ki sva jo preživela v dobri družbi (verjetno bi bilo odveč da napišem čigavi ). Vreme je bilo kar lepo, čeprav smo imeli dopoldan najprej nekaj koprenaste, nato pa kopaste oblačnosti, ampak na koncu je zmagalo sonce. Gneča ni omembe vredna, nekajkrat ko se je na dvosedežnico spravljala truma količkarjev smo počakali 3 ali 4 sedeže, največkrat pa nič:

Aleluja: spodaj na bejbiki so odstranili največje skale in poravnali teren. Vedno sem se čudil da skopuh Schultz tega ni naredil že zdavnaj in da so raje tukaj leto za letom nastreljali neznanske količine snega da so lahko pripravili progo:


Klasična fotka iz gondole:


Prav tako standarden pogled na smučišče. Modra proga je prevozna v celoti in to prav dobro, rdeča samo čisto zgoraj in nato spet v zadnjem delu. Vidi se tudi, da ledenik niti slučajno več ne pokriva celotnega smučišča:


Preostanek ledenika levo od sedežnice je tudi že bolje zgledal:


Modra proga je bila zjutraj konkretno trda, sredi dopoldneva pa je kar hitro spuščala (z izjemo odsekov kjer se je pod snegom prikazal ledeniški led, tam seveda ni nič spuščalo):


Zelo lepo je bilo prvo pobočje rdeče proge ... :


... nadaljevanje pa malo manj, treba je bilo prečit levo na modro progo:


Najbolj se mi je dopadel sneg v spodnjem delu, ko se proga obrne rahlo v desno:


Proti spodnji postaji še vedno gre brez težav, s tem da se deponije še niso dotaknili:


Za hec še malo na spodnji del rdeče proge, tukaj so dopoldan trenirali slalom, popoldan pa pospravili kole. Treba se je spustit malo po sivem ledu:


... spodaj pa je snega več kot dovolj:


Pod črto: prve 'špure' smo potegnili, pasalo je, in če se ne bo ledenik povsem 'pokvaril' prihodnji konec tedna spet prideva. Popoldan pa še skok na (oz. v) Milštatsko jezero, paše po smučanju, in po 15. uri so vstopnice (odvisno od kopališča) po 3 - 3.7 ojra. Raje na Meliju jem iz rukzaka - prehrana v tisti restavraciji me nekako ne prepriča - in si privoščim še dve uri kopanja:

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 06, 2016 9:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

V nedeljo je bilo bilo precej manj ljudi, pa tudi 200% manj dobre družbe . Z vlakca ob 8.30 bi lahko prav vsi šli v eno gondolo, medtem ko je bil v soboto še ob 9h precej poln. Nekaj jutranjih slik:

















Zaradi jasnega vremena je trdota popustila prej:





Po 12. uri so začeli zmagovati oblaki:



Zdaj pa še nekaj slik s sobotne, malo drugačne, vožnje v dolino:





































Kar zanimivo, 1600 višinskih metrov spusta na smučeh bolj težko narediš .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 08, 2016 10:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Fajn reportaža. Upam, da grem v kratkem gor, mal pokarvat.
PS: Konec julija preko 1700 višincev na smučeh iz bivaka pod Mont Blancom:
http://www.obris.si/turno-smucarski-blog/breithorn-castor-in-mont-blanc/
Če imaš srečo lahko proti koncu zime smučaš povsem z vrha in skoraj do Chamonixa, v tem primeru je kar 3600+ višincev.
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Sep 10, 2016 8:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

to se je pa treba vmes že kar kdaj ustavit .

Na Meliju danes podobne razmere kot prejšnji teden, le več beline je izven prog, več črnine pa na progah. Zjutraj:







V drugem delu dopoldneva je bila najboljša smuka po novem, belem snegu izven urejenih prog:



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 15, 2016 7:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Od današnje vremenske napovedi se je uresničil le veter . Pred vstopom na vlakec ob 10.30 so kamere sicer še kazale sonce, a na vrhu ga ni bilo več, veter je preganjal meglice, ki pa niso bistveno ovirale vidljivosti. Glede na oblačno in megleno noč in jutro sneg niti ni bil tako slab. Vendar pa je poudarek na besedi sneg, ki pa ga je nekaj samo čisto na vrhu, še malo na sredini in potem na dnu, torej na slabi polovici dolžine proge. Na ostalem delu je bolj ali manj trd led, na katerem je plast bolj ali manj mokre čofte:









Redka trenutka brez meglic:





Na zadnji sliki je daleč najlepši trenutek, tik pred pred vstopom na gondolo, iz gondole je bilo nato že videti meglo. A se vidi, da so začeli odgrinjati zgornjo deponijo in pripravljati topove. Pa še kolesarje, ki so, za razliko od nekaterih , sami prilezli gor .

Še dobro, da je konec poletja. Sicer prav veliko snega in mraza ne bo, a mislim, da se bodo razmere vendarle izboljšale.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 25, 2016 10:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Ob 10. uri včeraj so bile proge zelo trde, rešitev smo našli na nepoteptanih delih, kjer je bil nov zmrznjen sneg:







Bilo je kar hladno, zato so proge popustile šele opoldne, žal pa ob 14h že ustavijo sedežnico.

Tudi danes sem začel ob 10h:



Poteptali so tudi srednjo progo in včerajšnja rešitev ni prišla več v poštev. Proge so bile popolnoma ledene in zdrsane:





Na slikah sicer izgleda kar vozno, a tista moka povrhu ni prav nič pomagala. Nižje, na ledeniškem ledu je bilo seveda še slabše. Na dnu sem si kar oddahnil, da sem brez padca pridrsal dol. Ker gre osel le enkrat na led sem naredil eno uro premora, nato pa se je že dalo smučati:









Najboljše je bilo spodaj:



Le na ravnini je začelo zmanjkovati snega, deponijo malo preveč šparajo.

Ob koncu se dalo lepo smučati tudi po srednji progi:







In 14. ura je spet prezgodaj odbila :



Za primerjavo stanje en dan prej:



Toplo vreme se bo še nadaljevalo in razmere se bodo spet slabšale. Že sedaj je precej kamenja na zgornji "cesti", včeraj sem se še trudil s pobiranjem, danes pa raje ubiral prečnico malo nižje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FAAC
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 02, 2016 11:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 23:21
Prispevkov: 128
Kraj: Ljubljana

Kako si bicikl gor spravu ?
Kej težav/tečnarjenja ?
Tudi v jajček ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2016 9:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Na vlakec je še žičničar pomagal, na gondoli pa se je držal za glavo, da je kolesariti nevarno..., se posvetoval po telefonu in nato ves zgrožen, z opozorilom na mojo lastno odgovornost, naložil kolo na odprt voziček.

Ampak, zdaj je prišla zima, nekaj je že novega snega, tudi topovi so v akciji .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lukke
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2016 8:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Sep 2010 16:20
Prispevkov: 84


Ena od danes ponoči:

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 13, 2016 8:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Nekaj slik z današnjega, povsem zimskega dneva:



Začetek ob 11h:



Lep pogled navzgor je nato zamenjal malo manj lep navzdol:



Bolj kot (res precej) velik obisk je bil vzrok dolge in počasi premikajoče vrste pred šestsedežnico spet nerazumljivo šparanje: tretjina sedežev v garaži in za prav toliko zmanjšana hitrost, torej nekako polovična kapaciteta

Prava zima:









Na progah je bil kvaliteten umetni sneg, ponekod trd, ponekod mehak:





Tudi po celcu so smučali, sam ob spominu na kamnite razmere ob obiskih v septembru nisem poskusil:





Tako kot septembra, sem tudi danes zaključil ob 14h:



Sedežnica sicer zdaj obratuje do 16h, a me je pregnal močan JZ veter, ki je občasno prinesel tudi meglo. JZ veter tu pri smučanju piha ravno nasproti in rezultanta kar hitro precej preseže 100km/h. Edina proga (tekmovalna je bila pač še vedno cela zasedena s količki) je bila sicer še vedno v dobrem stanju.
Kar se mene tiče, v septembru sem, ob v slabih snežnih razmerah in počasni dvosedežnici, smučišče zapuščal bolj "nasmučan" .

Skoraj sem pozabil še na glavne akterje:



Nastreljali so res ogromno snega, topovi delajo tudi na obeh progah ob Panoramabahnu in na strmini modre proge izgleda že kar lepo. Naprej dol pa vse do priključka črne proge topov ni, tudi na webcamu z Altecka je videti tako. Naravnega snega je tudi za ravnino gotovo premalo, le kaj mislijo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 14, 2016 8:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Lepe fotke, kot vedno pri Tomiju.
Citiram:
Naravnega snega je tudi za ravnino gotovo premalo, le kaj mislijo?
Ja, to je tudi mene zmotilo ob ogledovanju slik na webcamih. Na modri progi ob Panoramabahnu zasnežujejo zgornjo strmino in zadnji del, kjer sta progi že združeni, vmes pa ne. In namesto da bi na polno zasneževali eno progo, zasnežujejo obe na tričetrt, tako da zdaj nimajo nobene gotove. Zelo čudna logika . Sicer pa me na smučišču, kjer ob očitni gneči puščajo sedeže v garaži in obratujejo z zmanjšano hitrostjo, nič več ne čudi ...

PS: tudi v primerjavi z nekaterimi drugimi ledeniškimi smučišči po Avstriji se vidi, da je Meli pri zasneževanju rahlo zaspal. OK, zasneževanje na ledeniku je super, nižje doli pa ne več. Kar nekaj smučišč bo za ta vikend odprlo (ali pa so že odprli čez teden) proge na višinah okrog 2500 m: Gamsgarten na Stubaiu, Alpincenter v Kaprunu, Ochsenalm v Kaunertalu. To vse so lege, povsem primerljive s Panoramabahn na Meliju. Škoda, po 10 dnevih mraza bi človek pričakoval več ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 16, 2016 11:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Človek se vpraša, če bi se jim splačalo odpreti še 2-sedo. Koliko ljudi več bi prišlo na smučanje ob odprti dodatni sedežnici? Pa pustu ljudi, ki imajo letno karto...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 1 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltaler Gletscher 2016/17
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB