Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kanin » Rekonstrukcija smučišča 2015

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 52, 53, 54 ... 70, 71, 72  Naslednja
 Rekonstrukcija smučišča 2015 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 08, 2016 9:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2344


No to so se pa kr na hitro organizirali po prejemu dovoljenja. Vsaj nekej.
Kanin welcome back
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 09, 2016 5:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Jaz imam eno resno vprašanje- sedaj so uredili dostavno žičnico. In kaj naprej? Bo smučišče sploh delovalo decembra- so ostale sedežnice urejene/ bodo urejene do novembra?
Pa prosim, ne nabijat tako kot v različnih časopisih kako so požrtovalni, kako delajo in jim vsi nagajajo itd. Bodo realno obratovali normalno to zimsko sezono?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 09, 2016 5:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Ce sem prav razumel se sele pogovarjajo da bi za zimsko sezono zaceli iskati upravljalca, kar glede na to, da smo pocasi sredi septembra pomeni da najbrz ne bo delalo, ali pa bo delalo tako kot lani bike park na Pohorju... zadnja dva tedna sezone. No se dobro, da je na Kaninu lahko sezona do maja, tako da se bo verjetno dalo smucati ze tam nekje med 10 in 17. majem... ce jih ne bo Poma zjebala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 09, 2016 6:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2344


Prevala je mislim da kar zrihtana. Ostali dve sedeznici sta pa se precej v slabem stanju. Od vlecnice podi pa ne vem koliko je sploh se ostalo
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trops
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 09, 2016 9:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2015 7:52
Prispevkov: 195
Kraj: Dol pri Ljubljani

IZJEMEN DAN POD PRESTRELJENIKOM

Bovec, 9. september 2016

Danes je krožno kabinska žičnica Kanin pod Prestreljenik popeljala prve goste, ki so v krasnem dnevu nadvse uživali in vsi po vrsti pohvalili vse zaslužne, da je žičnica Kanin spet v funkciji.

Danes je Občina Bovec pridobila še zadnji dokument, obratovalno dovoljenje, na podlagi katerega je lahko upravljavec Kaskader d.o.o. ob nekaj po 13. uri pognal naprave. Proti vsem pričakovanjem se je za brezplačno vožnjo pod Prestreljenik na nadmorsko višino 2200 metrov odločilo okoli 300 potnikov. Pred zagonom naprav je vse pozdravil župan Občine Bovec Valter Mlekuž, ki je izrazil izjemno zadovoljstvo, da je po vseh posegih in najkakovostnejši rekonstrukciji krožnokabinska žičnica spet v funkciji.

»Ogromno neprespanih noči in napetih trenutkov je za nami, danes pa je za vse nas, ki nam je v dobrem letu uspelo tisto, v kar številni nikoli niso verjeli, res presrečen dan. Najbolj pa me veseli dejstvo, da ste se na naše povabilo odzvali v tako velikem številu, ker to pomeni, da je Kanin vedno ostal v srcih vseh nas dobromislečih ljudi. To danes je samo prvi korak do popolnega uspeha,« je uvodoma dejal župan Valter Mlekuž.

Prva sta se v gondolo usedla in se na vrh popeljala župan Občine Bovec Valter Mlekuž in podžupan Davor Gašperčič, sledile so novinarske ekipe, nato pa vsi ostali gosti, med katerimi je bil tudi častni občan Občine Bovec Anton Bozja.

Čisto na koncu smo prišli na vrsto še člani domače ekipe s poslancem in občinskim svetnikom Danijelom Krivcem, ki je obratovalno dovoljenje danes tudi prinesel z ministrstva naravnost na A postajo krožnokabinske žičnice in občinskim svetnikom Mihom Sotlarjem. Na vrhu je bilo na vseh obrazih zaznati neizmerno zadovoljstvo, da je Bovec zopet dobil svojega zimskega« paradnega konja«.

Kot že rečeno, bo žičnica v jesenskem obdobju delovala vsak vikend, dokler bo vreme to omogočalo.

------------------------------
DELO: Težko pričakovano drugo rojstvo Kanina

------------------------------
24UR: http://www.24ur.com/novice/slovenija/po-treh-letih-in-pol-na-kanin-koncno-spet-z-zicnico.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sneg100
PrispevekObjavljeno: Sob Sep 10, 2016 7:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2015 18:38
Prispevkov: 81
Kraj: Lj

Živijo, ali kdo mogoče ve kakšne so cene za prevoz gor in dol? Jutri bi šli pa nevemo ali je še vedno zastonj kot je bilo v petek ali je že za plačat?

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trops
PrispevekObjavljeno: Sob Sep 10, 2016 9:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2015 7:52
Prispevkov: 195
Kraj: Dol pri Ljubljani

[url=http://obcina.bovec.si/gradivo/Gradivo_12.redne_seje(16.6.2016)/Cenik%20Kaninska%20%C5%BEi%C4%8Dnica.pdf]CENIK[/url]

Povratna 17.00 €, 12.00 €
Enosmerna 14.00 €, 9.00 €
Enosmerna (do postaje B) 9.00 €, 5.00 €
Povratna (z veljavno planinsko izkaznico) 16.00 €, 11.00 €
Enosmerna (z veljavno planinsko izkaznico) 13.00 €, 7.00 €
Enosmerna - gorski kolesarji do postaje B 10.00 €, 6.00 €
Dnevna - gorski kolesarji 22.00 €, 12.00 €
Povratna - skupinska 14.50 € 10.00 €
Enosmerna - skupinska 12.00 €, 7.00 €

Opomba: druga cena je za otroke od 10 do 18 let.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 11, 2016 7:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Ker se je po Sloveniji več ali manj prepovedano vozit po gozdnih vlakah in podobnih kolovozih me zanima kako so urejene kolesarske poti?
Spust iz B postaje bi znal biti kar zanimiv in zaradi milega podnebja verjetno možen še daleč v december, ko sta Pohorje in Peca že davno zaprta za kolesarje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trops
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 11, 2016 9:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2015 7:52
Prispevkov: 195
Kraj: Dol pri Ljubljani

ledenko je napisal/a:
Ker se je po Sloveniji več ali manj prepovedano vozit po gozdnih vlakah in podobnih kolovozih me zanima kako so urejene kolesarske poti?
Spust iz B postaje bi znal biti kar zanimiv in zaradi milega podnebja verjetno možen še daleč v december, ko sta Pohorje in Peca že davno zaprta za kolesarje.


Zakaj pa ne iz postaje C?
A ni Kaskader na novo speljal do tja cesto z blažjim naklonom, v planu je pa nova cesta do postaje D?

To bi šele sekal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 13, 2016 9:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Kolega xxxforce z Alpinforuma je dodbra poslikal situacijo na Kaninu:
http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=13002&start=100

Na nekaterih fotkah na začetku reportaže se kar lepo vidi tudi cesta pod C - postajo ... mene z biciklom tam ne vidijo .
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trops
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 18, 2016 9:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2015 7:52
Prispevkov: 195
Kraj: Dol pri Ljubljani

Danes sem šel v Bovec na tekaško prireditev, pa sem skočil s kkž še na Kanin (da ne bom samo po forumu pisaril).

Prvič sem se peljal s to napravo.
Moram priznat, da sem bil presenečen, vožnja se mi je zdela udobna. Glede na pisanje po forumu, sem misli, da bo bistveno slabše.
Pelje se s hitrostjo 2.8 m/s, končna naj bi bila 4.0 m/s.
To pomeni, da sedanjih ca. 50 min, znese s hitrejšo prestavo 35 min.

Upravljalec do zime je Kaskader, imajo lična enotna oblačila So zelo prijazni!

Na vrhu v postaji okrepčevalnica obratuje. Meni se je zdela lično urejena. Res ni nova oprema, se pa bo, po moje, dalo izpeljat osnovni zimski program.

Sanitarije delujejo. Bo pa treba kako steno še mal posanirat.

Zunaj je bila megla pa še deževati je začelo, zato nisem mogel še ostalega pogledat/poslikat.

Če vas zanimajo slike, bodo par dni dosegljive na temle linku.
Slikal sem z mobitelom, zato niso prav visoke kvalitete, nek vtis si pa vseeno lahko ustvarite.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
skijat
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 26, 2016 11:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Avg 2015 16:31
Prispevkov: 133


Trops. ali lahko poveš kaj več o planu nove ceste na postajo D.
Hvala za odgovor
_________________
2017/18 42 dni
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trops
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 27, 2016 7:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2015 7:52
Prispevkov: 195
Kraj: Dol pri Ljubljani

ww.rtvslo.si: Kanin je pripravljen na zimo in že čaka na prvi sneg

ww.regionalobala.si: SEZONA NA KANINU 1. DECEMBRA: Še zadnja dela na sedežnicah
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trops
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 28, 2016 11:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2015 7:52
Prispevkov: 195
Kraj: Dol pri Ljubljani

skijat je napisal/a:
Trops. ali lahko poveš kaj več o planu nove ceste na postajo D.


O tej temi sem nekaj zasledil v času izdelave poti do postaje C. Omenjeno je bilo, da se naj bi zgradila do postaje D. Več ne vem.

Je pa zanimivo v članku iz RTV SLO, kjer omenjajo, da se z Italijani pogovarjajo o gorskokolesarski povezavi iz Bovca čez Nevejsko sedlo na Kanin z uporabo žičnice.

Se mi zdi malo nerodno napisano. Sam si to predstavljam kot kolesarjenje na način, da se iz Bovca zapelješ s KKŽ do vrha Kanina in se potem spustiš do Nevejskega sedla.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
skijat
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 28, 2016 1:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Avg 2015 16:31
Prispevkov: 133


Hvala Trops.
Mislim, da o cesti ne razmišljajo. Imajo preveč drugih problemov.
Trenutno z upravljalcem. Omenjajo da Promotur noče prevzet upravljanja, kljub temu, da je edini, ki bi lahko imel kaj od tega. Mislim, da jih žuli dolga dostavna pa še stara žičnica, ki bo vsakemu, ki bo prevzel v breme.
Tu je bistvo problema, ki ga nočejo videti. Če bi na naši strani normalno delovale vsaj dve sodobno urejeni progi, ob pogoju, da bi občina financirala dostavno, ali pa da bi bila v ta namen cesta, bi bili še kako zainteresirani.
_________________
2017/18 42 dni
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 52, 53, 54 ... 70, 71, 72  Naslednja Stran 53 od 72

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kanin » Rekonstrukcija smučišča 2015
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB