Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Novosti Slovenija 2015/2016

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 Novosti Slovenija 2015/2016 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2016 6:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Saj me ne begate toliko s tem "koroškim mogotcem" kot pa z smučiščem Verditz kjer naj bi bil tudi lastnik. Sem pred štirimi leti tudi sam smučal tam in se privlekel iz doline s precej staro sedežnico pa mislim, da bi se najprej lotil tiste. Sploh pa sem tudi lani in predlani pogledal kako je tam (v dolini), a mislim, da stvar pozimi sploh ni delala (tudi na Bergfexu smučišča ni več opaziti). To sem opravil skoraj mimogrede, saj je reč le malo od križišča za Klosterle (Gerlitzen). Ali kdo kaj ve, je Verditz v zadnjem času sploh delal? .
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2016 6:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


@Marko, že dva dni imaš zs.

Nihče ni padel na glavo, da bo dal znaten denar v smučišče, za katero se niti ne ve za koliko je zadolženo. Trenutno Krg visi nad glavo 6 mio evrov, ki jih je treba prolongirat ali vrnit. V taki situaciji tudi "Markovi" gostinci in "šefi deponij" ne bodo stopali v lastniško strukturo preko svojih najboljših naložb. Čisto nekaj drugega je zakockat Verdutz, kot napravit težave dobro stoječemu podjetju.

Konec koncev se je brez veze tu prerekat in tekmovat kdo ima več vedeževalskega znanja. Žal ne morem niti komentirat, niti razlagat načrtov skupine, ampak Marko tvoje tolmačenje Tonijevega statusa me pa zbode, ker zaničuješ človeka, ki ima visok status v evropskem zimskem truizmom in sanjaš ne iz koga si norca delaš! Ko je bil v sedemdesetih Kronplatz majhno smučišče na robu bankrota, je ravno on zastavil svoje imetje, da so pričeli z tem kar imajo zdaj. Vseskozi je bil ravno on tisti, ki je narekoval korak občutno njegovega Kronplatza. In zadnji večji pridobitvi kot je železniška povezava do Helma in direkten dostop do smučišča iz železniške postaje, sta tudi njegovo delo, tako da mi ne o nekem gostinčku, ki z svojo druščino igra waten!
Ob vsem tem se morajo najprej tako ali drugače dogovoriti z Tomazinom in kakršen koli bo ta dogovor, bo boljši kot pred kratkim aktualna varianta z občinskimi vlaganji, ker bi kmalu pripeljala do novega Kanina, ali nove Koble! Predvsem slednja je imela obilico zvez okrog nepovratnih sredstev, pa jim nič ni pomagalo.

Pa še to, da tisti, ki imajo denar niso radodarni. Ja valjda, zakaj bi se pa šli socijalo? Kjer vidijo možnost vlagajo, drugo pustijo da crkne in kaj hočeš boljšega? Točno za Krg imajo že nekaj časa začrtano pot obnove v kateri je zamišljeno katere naprave združit z eno večjo in podobno, vse v cilju napravit smučišče primerljivo uspešnim na zahodu. Marko, morda veš, da ima Krg več kot trikrat večje število redno zaposlenih od Kronplatza, kjer samo na Bruneckovem odseku smuča v povprečju 14.000 smučarjev dnevno? Vsa ta množica se poleti velikokrat "šlepa" tako, da jih posodijo enemu od proizvajalcev opreme pri gradnji žičnic ali zasneževanja širom juge. Kako boš potem konkurenčen, kako boš za konkurenčno ceno nabavil opremo od nekoga, ki ti je dal poleti delo...
Ob taki situaciji ne moreš pričakovat da bo nekdo šel v večji riziko kot z Verditzem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sob Jul 02, 2016 6:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

6 mio ni tako huda reč. To je vrednost ene ne najboljše žičnice. Se mi zdi, da je bolj problematično vse drugo, o čemer pišeš, da je preveč prikoritarjev, da se ne ve kdo pije in kdo plača in se najbrž resnim investitorjem ne ljubi iti naložbenega oviratlona. Je pa najbrž res, da če so Južnotirolci spustli zraven Korošca, ni nič čudnega, če so spustili še Slovstralca, sploh takega, ki ima že nekaj izkušenj z alpskimi zahojenci.

Kot sem že napisal, se ne norčujem iz nikogar, če sem napisal, da je gostilniča Je to na tej strani Alp poleg župnika najbolj spoštovana funkcija na vasi. Se pa malo hecam iz tega, da ima tako pomemben možak pičlih 12% v podjetju, ki ima pičlih 30 % Kranjske Gore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Sob Jul 02, 2016 8:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


marko je napisal/a:
6 mio ni tako huda reč. To je vrednost ene ne najboljše žičnice. Se mi zdi, da je bolj problematično vse drugo, o čemer pišeš, da je preveč prikoritarjev, da se ne ve kdo pije in kdo plača in se najbrž resnim investitorjem ne ljubi iti naložbenega oviratlona.


Ja!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2016 8:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

@Stane60: Verditz že nekaj let ne dela, mislim, da je zadnjič obratovalo v sezoni 2010/11. Smučišče so zaprli, spodnjo sedežnico in poletno sankaško progo podrli, kaj je z zgornjo ne vem. Zanimivo, da so ljubiteljem prodali kar precej sedežev po 100 evrov. Smučišče je bilo res bolj bogo, a so na kritičnih mestih imeli umetno zasneževanje z dokaj novimi topovi. Na zgornji sedežnici si pa dobil odejo, da na dolgi vožnji nisi zmrznil.

Nekaj je v tem članku:

http://kaernten.orf.at/news/stories/2525065/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2016 3:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Hvala za informacije tomi, ja, res je bilo tako z napravami in progami, čeprav mi je bila ob obisku (je res že pet let-u matr kako čas šiba ) proga v dolino kar všeč.
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Čet Jul 28, 2016 7:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

Danes sem v časopisu prebral da ima smučišče Gače novega lastnika.
Vrednost nakupa 280.000eurov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 Stran 3 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Novosti Slovenija 2015/2016
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB