Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Großeck - Speiereck

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Großeck - Speiereck « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2012 1:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Všeč mi je sploh tista slika nad katero piše 'Speiereck', razkriva krasen teren, žal še nepreizkušen z moje strani. Letos mi ga verjetno ne bo uspelo ujeti, no, če bi cel preostali del tedna zmerno padalo bi bil mogoče za vikend-v nedeljo nared..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zzzverca
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 22, 2013 12:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2010 0:30
Prispevkov: 39
Kraj: Celje

V soboto sem bil na tem smučišču (Gigasport akcija prevoz+karta 36?).

Ob 8.30 smo prispeli v Mautendorf, kjer nas je pričakalo jasno in sončno vreme. Parkirišče je bilo še praktično prazno in tudi čez dan ni bilo nobene gneče na nobeni napravi.

Proga v dolino proti Mautendorfu dobra, le malce moteči so bili kupi nastreljanega snega sredi proge v spodnjem delu. Proga v dolino proti St. Michaelu pa (vsaj zame) razočaranje. Vsepovsod kupi nastreljanega snega, ponekod širina le 2-3 metre, neravna in pa dosti ledenih delov. Ostale proge ( vozil se nisem le v dolini na vlečnicah) pa super pripravljene. Manjši kupi so se proti koncu dneva pojavili le na progi z vrha Speierecka, vendar se je dalo še vedno lepo smučati. Najbolje je zdržala proga pod trosedo Sonnenalmbahn, ki je bila ob koncu dneva skoraj takšna kot zjutraj.

Prva vožnja s štirisedo


Ceuc teren desno od vrha štirisede so v soboto kar dobro zvozili


Proti vrhu Grossecka


Zgornja postaja trosede Sonnenalmbahn, v ozadju vrh Speierecka

_________________
Sezona 09/10: 3xRogla
Sezona 10/11: 1x Cerkno, 1x Celjska koča
Sezona 11/12: 1x Krvavec, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 03, 2013 1:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


V petek na smučišču Grosseck-Speiereck že kar tradicionalno krasen smučarski dan. Začeli smo v St. Martinu pri St. Michaelu. Proge so bile cel dan v dobrem stanju, le tista proti St. Michaelu je zaradi južne lege že okoli poldneva postala ojužena. Le tu je bilo tudi kar nekaj kucljev. Zopet so navdušile tudi proge ob štirisedi na Speiereck, odprt je bil tudi zgornji del črne proge. Vreme je bilo sončno, brez oblačka, morda nekaj stopinj pretoplo, a vsekakor krasno zgodnjepomladansko. Gneče seveda ni bilo. Ponovno me je zelo navdušila proga proti Mauterndorfu, ki je dolga, ovinkasta, a široka in odlično pripravljena...skratka odlično smučišče, predvsem takrat, ko je drugod na okoliških smučiščih gneča, na Grossecku je še nisem doživel.
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
yoichi
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 10, 2014 5:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Maj 2012 22:38
Prispevkov: 87
Kraj: Ljubljana

Jutri imajo na tem smučišču akcijo odrasli 20e otroci 11e pa me zanima koliko je to smučišče priljubljeno kaj pri avstricih? Namreč bojim se kakšen prehude gneče vendar se mi center zdi nekako stisnjen med večje centre, tako, da vseeno upam da nebo preveč hudo. Kakeršnokoli mnenje bi bilo v redu.
_________________
Sezona 2012/13: 1x Višarje, 1x Krvavec, 2x Stari Vrh, 1x BKK, 1x Rogla, 6x Les Sybelles,1x Mb. Pohorje
13/14 1x Vogel 1x Grosseck-Speiereck 6x Les Sybelles 1x Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
yoichi
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 11, 2014 9:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Maj 2012 22:38
Prispevkov: 87
Kraj: Ljubljana

No danes smo navkljub pomislekom le odšli na Grosseck-Speiereck. Z malo muke smo nakoncu le našli gondolo, nevem prav spretno so skrili vse oznake Še dobro, da je bila tale akcija bolj skrita pred slovenskim narodom, ševedno nas je bilo veliko ampak proti vrstam za Nassfeld smo zelo dobro čez prišli. V glavnem, snega vsaj po progi pod Sonnenbahnom zelo malo in zelo kopen, če nebo kakšne ohladitve bodo morali že razmišljati o zaprtju zgoraj pa s snegom ni bilo pretiranih težav vendar kar precej kamenja. Ljudi pa, če primerjam z drugimi prispevki na forumu več kot običajno, sicer pričakovano vendar je bilo po 11h že vse razrito. Najbolša proga dneva po mojem okusu pa v dolino do vasi Mauterndorf, zaradi senčnosti je še najdlje zdržala in pa tudi kopnin ni bilo.
_________________
Sezona 2012/13: 1x Višarje, 1x Krvavec, 2x Stari Vrh, 1x BKK, 1x Rogla, 6x Les Sybelles,1x Mb. Pohorje
13/14 1x Vogel 1x Grosseck-Speiereck 6x Les Sybelles 1x Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 17, 2015 7:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes sem bil prvič na Großecku in prišel domov z zelo lepimi vtisi. Ko sem se zjutraj zapeljal skozi Karavanke, me je že malo zaskrbelo vreme, saj se je vse do Spittala nekaj kuhalo, a se je potem le zjasnilo. Od Katschberga naprej je bilo brez oblačka, tako da je proga v dolino (St. Michael) ob visokih temperaturah ob prihodu dajala že zelo spomladanski vtis, sploh glede na to, da Avstrijci niti nad 1000nm niso ravno preskrbljeni s snegom, tako kot sem že zadnjič v Heiligenblutu odkril.

Gužve spodaj ni bilo kaj dosti, pa tudi potem čez dan na smučišču ne. Saj ne da ni bilo ljudi (bilo je ogromno britanskih otrok, pa precej Nizozemcev), ampak so se kar porazgubili po progah, pa nekako smučali v valovih. Na štirisedežnici je bilo treba nekajkrat malo počakati, potem sem se pa opoldne kar direkt na sedež zapeljal.

Zmagovalna proga je bila strma pod štirisedežnico, ki je do enih ostala trda, s suhim snegom, ob strani je bil pa napihanec za še večji užitek. Kaj dosti ni zjutraj zaostajala niti avtocesta v dolino proti St. Michaelu, ki sem se jo zaradi bojazni, da bo hitro premehka, lotil takoj. Med dvemi vožnjami navzdol nisem prehitel niti enega človeka, pa ne smučam ravno počasi, kar je verjetno dobra ilustracija gužve oziroma odsotnosti le te. Dolinska proga v Mauterndorf je bila malo slabša, saj se je tu in tam našla kakšna ledena plošča.

V glavnem, tole smučišče mi je bilo zelo prijetno. Super kulisa, ne preveč ljudi, ugodna cena (30 za dopoldansko!) in dobre proge. Tokrat za spremembo pripenjam tudi par fotografij.







Nazadnje urejal/a JakaB Pon Dec 30, 2019 10:30 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2015 10:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


Danes je bil na smučišču Grosseck-Speiereck v Lungauu akcijski dan - cena karte za odrasle 19 EUR, za otroke pa 9,5 EUR Temu primerno je bila tudi gneča za odtenek večja kot ponavadi ob sobotah v tem letnem času. A seveda ni bilo prehudo, smučarski dan je bil prav odličen. Za to je poskrbelo tudi vreme, ki se je po bolj oblačnem jutru že tekom dopoldneva spremenilo na bolje. Tako je bilo večino dneva sončno in mrzlo za ta letni čas. Proge? Neverjetno, odprte so praktično vse. Ojužile so se nižjeležeče in pa seveda prisojne v zgornjem delu smučišča. Sicer so ostale do konca v odličnem stanju, ne glede na to, da je bil zjutraj zlasti v zgornjem delu smučišča na njih kak cm novega snega. Potrebno je pohvaliti zlasti dejstvo, da je še vedno odprta proga 2b v St. Michael, ki sicer hitro postane južna, a na njej ne glede na vse ni večjih rjavo-zelenih zaplat. Gre za izrazito prisojno progo, ki je tudi najnižja na smučišču. Kot kaže jo zelo izdatno zasnežujejo, saj so ob njej številne žirafe in nekaj topov. Marsikje drugje, celo na bolj znanih smučiščih, so v tem času že zaprte višjeležeče osojne proge, kar kaže na to, da so se na smučišču Grosseck-Speiereck svojega dela lotili zavzeto, polno truda in seveda na roko zlasti tistim, ki si smuke po celotnem smučišču želijo še pozno v pomlad. To pa smo kar vsi mar ne? Skratka smučišču Grosseck-Speiereck le pohvale

Zgornji del proge 2b


Pa še njen spodnji del


Na progi 1b proti Mauterndorfu


Na edini odklopni štirisedi smučišča proti najvišjemu vrhu Speierecku


Pogled proti dolini s proge 4a, ki poteka po grebenu s Speirecka


Pogled s trisede na Grosseck - proga pod njo je bila odlična


Zgornji del proge z Grossecka - v ozadju zeleni Lungau


Na črni progi, ki se na sredi odcepi od proge 4a


Pogled proti vrhu proge 4a, nekje z njene sredine


Dolinska proga 2b proti St. Michaelu nekaj po 16.30

_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2015 2:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Ha, nikol si ne bi mislu, da je še odprta proga v St. Michael. Svaka jim čast!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DagiDadi
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2016 6:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2015 17:59
Prispevkov: 135


A se je mozno izogniti placilu tunela pri Katcbergu, ce grem na to smucisce?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2016 6:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Da, zaviješ dol iz avtoceste pri izvozu za prelaz Katschberg, greš čez v St. Michael in si na smučišču, lahko pa se zapelješ na drugo stran (15min) do Mauterndorfa in proti Obertauernu in začneš tam.
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2017 1:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes (oziroma zdaj že včeraj) sem bil na Großecku na dopoldanski. Dan je minil v znamenju precej napačne vremenske napovedi - zvečer so vse napovedi napovedovale sonce, dejansko pa sem večino časa smučal pod oblakom, ki se ni in ni hotel premakniti stran od vrha Speierecka. Na Katschiju in Goldecku ni zgledalo vremensko nič boljše, medtem ko je Obertaueren, po arhivu z bergfexa sodeč, imel kar veliko sonca. Se mi zdi, da je kar pogosto tako.

No, vseeno super smuka. Kot se za relativno vaško smučišče spodobi, je bilo ob pol desetih na parkirišču le par avtov, tudi proge so bile večino dneva bolj prazne kot ne. Snega manj kot sem pričakoval, je pa vse skupaj vseeno zelo kvalitetno pripravljeno. Sploh obe progi v dolino sta lahko marsikateremu drugemu smučišču (*kreh*Goldeck*kreh*) kar v vzor. Proti St. Michaelu je bilo sicer v spodnjem delu kar nekaj nerazgrnjenih kupov umetnega, ki so onemogočali popolnoma sproščeno vožnjo, ampak s tako pridnostjo bo tudi letos proga v dolino očitno odprta še, ko bodo okoli nje že cvetele prve rožice.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurij7
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2017 9:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 17:02
Prispevkov: 129
Kraj: maribor

No jaz pa sem imel pred dvema tednoma drugačno izkušnjo. Ob vožnji mimo Mauterndorfa nebo brez oblačka na Obertauernu pa cel dan oblačno z rahlim snegom. Me je že mikalo ob prihodu na Obertauern, da bi se obrnil in zapeljal do Grossecka. Napoved za Obertauern pa je bila - sonce.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 08, 2018 10:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


V soboto sem dva prijatelja peljal na Grosseck, ki, glede na pomanjkanje aktivnosti v tejle temi, med ostalimi forumaši očitno ni ravno najbolj priljubljeno smučišče. Nevem sicer zakaj, jaz se tule bolj ali manj vedno res odlično nasmučam.

Naj najprej začnem kar z najbolj impresivnim delom celega dne - proga v Sankt Michael je bila ta vikend, torej zadnji vikend obratovanja, torej že kar globoko v aprilu, še vedno odprta! Pred odhodom nisem niti gledal seznama odprtih prog, ker sem bil prepričan, da so progo v dolino že zaprli, tako da sem se pri vožnji s Katschberga kar nasmehnil, ko sem videl tisto belo kačo, ki se vije proti dolini med že zelo zelenimi polji. No, proga ni bila le odprta, temveč prvo uro, dve tudi smučarsko zelo legitimna. Prijetno spuščen, ampak ne gnil sneg, ki se zaradi zelo malo ljudi ni razril. Še celo ob dveh, ko smo se po kosilu spustili v dolino, je bila stvar popolnoma korektna, razen na tisti ožini, kjer je bilo že več zemlje kot snega, ampak zaradi narave podlage (samo trava in zemlja (in malo gnoja od kmeta, ki je pričaral pravo vaško štimungo)) ni bilo panike. V glavnem, še enkrat znova svaka čast upravljalcu, zaradi katerega razna sprenevedanja s progami v dolino na drugih smučiščih ter debate o neugodnih legah in nadmorskih višinah res izpadejo kar smešno.

Ljudi ni bilo kaj dosti, niti enkrat nismo čakali nobenega sedeža, na progah smo bili pa večino časa tudi bolj kot ne sami. Proga v Mauterndorf je bila izmenično trda, nekako z rahlo odpuščenim betonom, in pa mehkejša, odvisno pač od orientacije odseka. Na zgornjem delu smučišča se niti ob enih nikjer še ni res zagnojilo, strma pod štirisedo je bila v bistvu še relativno zimska. Brez proge v Sankt Michael, ki je bila navkljub vsemu že relativno na meji, bi bila smuka kvalitetna vsaj še kakšen teden, če ne celo dva.

Par fotk, se opravičujem za kvaliteto, mobitel še vedno ne ostri, ob dobri družbi in šajbi se mi pa tudi s kompozicijo ni dalo ravno veliko ukvarjat .


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 26, 2018 6:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Spet jaz z Grossecka! Danes smo semle bežali pred gužvo. (Je sploh kje dejansko bila? Pri teh praznikih nikoli ne vem, kaj naj pričakujem na smučiščih. Na Katschbergu je bilo videti precej polno...)

Misija uspešna, ob devetih smo parkirali 30 metrov od blagajne in potem gladko prišli v prvo kabino. Dolinska v St. Michael zjutraj fenomenalna, snega je na celem smučišču dovolj. Zgoraj malce bolj puhast, proti Mauterndorfu malo bolj betonski, ampak vse bolj ali manj za desetko. Tole smučišče ostaja ena mojih najljubših poldnevnih opcij.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 27, 2018 9:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


Kot že povedano je bila včerajšnja smuka na področju Grosseck-Speierecka odlična. Kljub prazničnemu dnevu je bila gneča znosna, v solidnem stanju pa tudi praktično vse proge. Večino dneva je bilo sončno, zgoraj pa je občasno tudi nekoliko bolj zapihalo, a vse v mejah normale. Skratka lep zimski dan

Odprte so vse proge in naprave


Dolinska proga v Sveti Mihael je absolutno ena mojih najljubših


Pogled proti osrednjemu delu smučišča z najstrmejšo progo 4c, na kateri ni bilo nobenega kamenja, le nekaj travnih bilk


Gondola in fiksna troseda se sekata, tako da gre za pravi mini ˝Ischgl˝, le z nekoliko starejšima napravama


Panoramska proga 4a s Speierecka


Pogled z vrha proge 4c proti Grossecku


Dolinski gondoli obratujeta do 16.15 - zadnji spust torej okoli 16.30 ure

_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Großeck - Speiereck
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB