Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Hochpustertal

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 Hochpustertal « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2016 11:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes super dan za uvod v par dni Dolomitov. V Versciacu malo guzve za karte, potem pa cel dan samo uzivancija. Obe dolinski progi nazaj do izhodisca sta bili perfektni, crna odlicno speglana, z res puhastim mehkim snegom, poloznejsi obvoz pa ena lepsih avtocest, kar sem jih kdajkoli videl. Na najvisji tocki smucisca je bilo malce hladneje, ampak zato tudi bolj kompaktno, na prisojnih progah pa prijetno ojuzeno, brez kakrsnihkoli neprijetnosti. Na rotwandski strani je bilo zaradi lege spet bolj kompaktno, sploh vlecnici sta bili se popoldne zelo nezvozeni.

Smucisce je pustilo zelo lep vtis. Prijetno sem bil presenecen nad zanimivo kombinacijo res strmih crnih prog in prijetno poloznih avtocest. Kulisa je fantasticna, nove naprave so zelo impresivne, osebje ful prijazno, iz koc je pa tudi zelo disalo, moram naslednjic sprobat. Definitivno priporocam kot destinacijo za en ali celo par dni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rosk
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 12, 2017 10:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 14:22
Prispevkov: 8


Lep vikend v Sextnu, proge lepo pripravljene, predvsem tiste na sečnih pobočjih zdržale cel dan, na sončnih legah pa nekje do 12 ure. Ljudi ni bilo veliko, tako da smo se do sitega nasmučali.







Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Cvajs
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 28, 2017 12:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Mar 2009 23:02
Prispevkov: 56


Prejšnji teden smo se na poti na področje Sella Ronde ustavili na tem smučišču.
Vse proge odprte in odlično zasnežene. Ljudi zelo malo, tako da je bilo ogrevanje za naslednje dni odlično.
Še nekaj slikovnega gradiva:
Zaključek proge ob kabinki Signaue

In pa proga na nasprotni strani ob kabinki Drei Zinnen

Zelo strma črna proga z vrha Rotwanda

Odlična proga proti Sexten-u, ki je še tudi pozno popoldne obsijana s soncem

In pa razgibana proga 13 iz vrha Helma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 29, 2017 2:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Letošnja novost je železniška postaja Viersach-Helm neposredno ob smučišču z mostom med železniško postajo in postajo kabinske žičnice. Stvar bi znala biti zelo zanimiva. Iz Olanga traja vožnja dobre pol ure.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
volki
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 29, 2017 3:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Apr 2011 18:54
Prispevkov: 188
Kraj: Maribor

Železniška postaja obratuje letos že tretjo sezono in jo smučarji pridno koristijo. Povezava obeh hribov in postaja je odnesla domačnost smučišča, ki gre vedno bolj v smeri turbo turističnih centrov ala Kronplatz, Sella Ronda, ... . Še dobro, da se na našem Pohorju nič ne spreminja .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2018 4:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Aha, potem je od letos nov samo nadhod čez cesto. No mene že leta od tega smučišča odbija turbo gužva na spodnji postaji žičnice, ki me je vsakič znova prepričala, da sem potegnil do Kronplatza ali Speikbodna. Pa še cena kart, ki je bila tudi pred povezavo (skoraj) enaka boljšim smučiščem.

Sicer pa ugibam, če ni ta vlak smučišču več odnesel kot prinesel. Da se iz sosednjega Innichena pripelješ sem z vlakom še razumem, ampak že iz Villabasse se po moje večina raje odpelje na Kronplatz kot na Helm, ki sta enako oddaljena. Na drugo stran je pa sosednja postaja že Sillian.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oja
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2018 5:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Apr 2014 12:48
Prispevkov: 57


Meni je super smučišče, vse skupaj sem tam smučal petkrat in še nikoli nisem naletel na gužvo mogoče sem imel srečo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2018 6:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Jaz sem se včeraj na poti v Ponte di Legno ustavil tukajle. Gužve za kabinsko na Helmu niti ni bilo, mogoče za kaki dve minuti čakanja, tudi parkirati se je ob devetih dalo še precej blizu. Pripadajoča črna proga v dolino fenomenalna - malo ljudi, odlično utrjena proga s centimetrom ali dvema novejšega mehkega snega. Podobna je bila popoldne tudi črna v Bad Moos.

V glavnem se je cel dan dalo zelo lepo smučati, sčasoma so se zaradi precejšnjega obiska seveda naredili hodniki zdrsanega snega (ki pa je ostal lepo grifig in brez ledenih plošč) in mehkega narinjenca, ampak so bili oboji tako široki, da si si preprosto izbral podlago po želji in normalno smučal naprej.

Poleg omenjenih črnih prog so bile super proge še ob krožničkih pod Rotwandom in na prelazu St. Croce. Tja sem po gozdni cesti tokrat šel prvič. Kar simpatično vse skupaj, sploh kulisa v smrekovem gozdu je bila zaradi novega snega res lepa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2018 11:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Meni so že razlagali, da gneča izgleda samo zjutraj, ko je okoli spodnje postaje cel kup ljudi, ki se še pripravljajo. Pa sem se potem enkrat ustavil in je bilo že na blagajni kakih 10 ljudi pred mano, potem pa še vrsta za gondole. Seveda smo rekli adijo. Se bo treba res enkrat usesti na vlak in pogledati, kako je tam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
volki
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2018 12:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Apr 2011 18:54
Prispevkov: 188
Kraj: Maribor

Moja praksa za smuko na Helmu: ob 8:30 na prvi gondoli, nato pa sedemkrat v dolino po rdeči progi kar znese slabih 35 km in zaključim ob 10:40, ko se začenja gneča. Zjutraj na progi malo smučarjev, povečini nadpovprečno dobri in hitri, zato pa užitek toliko večji. Praviloma rebrca na progi do zadnje sedme fure .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alja_snow
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 21, 2018 10:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2012 22:34
Prispevkov: 60
Kraj: Maribor

Nekaj slik iz smučanja v 3 Zinnen Dolomites resort. Sem že hodimo 8 let in v tem času se je v tem delu veliko spremenilo. Naredili so novo želežniško postajo - povezava do Kronplatza, nekaj novih gondol in prog. Tako so resort razširili na kar 100 km prog. Priporočam !









_________________
2017-2018: 1x Sölden, 3x Rogla, 14x Mariborsko Pohorje, 1x Turracher Höhe


2016-2017: 1x Sölden, 1x Katschberg 1x Tauplitz, 22x Mariborsko Pohorje, 3x Rogla , 4x Helm- Rotwand, 1x Kronplatz, 1x Innichen, 1x Cortina d'Ampezzo, 1x Dorfgastein -Grossarl, 2x Bad Hofgastein - Bad Gastein

2015-2016: 1x Mölltal, 1x Sölden, 4x Rogla, 1x Weinebene, 18x Mariborsko Pohorje, 5x Sextner Dolomiten, 1x Alta Badia, 1x Cortina d' Ampezzo, 1x Kreischberg, 1x Schladming, 2x Hochkönig
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 29, 2019 2:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Buly kass je nalepil kar nekaj prelepih slik s 3Zinnen v temo Badia, arraba, gardena, mi smo pa imeli vse prej kot fotogenično vreme in zanič fotografa (mene), zato mu ne bom delal preveč konkurence. Bi bilo pa smiselno, da kdo uredi ta forum in njegove slike premakne sem.
Nekaj naših:
Stiergarten:

8-seda na vrh Mt. Elmo:

Rotwand:


V primerjavi s Kronplatzem, ki smo ga obiskovali prejšnja leta, slabša preparacija prog. Ker smo bili že v glavni sezoni, kar konkreten obisk, vendar so naprave požirale. V soboto smo pa pred mrazom (otroci) pobegnili v San Candido na kopanje in ko smo se peljali mimo Viersacha, je bila ob 10h taka vrsta za gondolo, da me je skoraj kap. Pričakoval bi tudi kaj več gostinske ponudbe v Sextnu in Bad Moosu v smislu samopostrežne restavracije, take kot je na vrhu Mt. Elmo oz. na vrhu Kronplatza.

Weissensee na poti domov:

_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stubai
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 13, 2020 10:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 23:40
Prispevkov: 348


Na poti v Corvaro sva se v torek ustavila na poldnevni smuku na smučišču Drei Zinnen v Vierschachu. Dan je zaznamoval veter, na Helmu niso delovala zgornja sedežnica, začuda pa so delale vse naprave proti Rotwandu. Proge ledene in spihane, Holzriese 2 zaprta zaradi ledu. Vseeno bolje kot nič.

Slike:
Pri spodnji postaji most do železnice


Veter in oblačno





Zaprta Holzriese2
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 Stran 3 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Hochpustertal
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB