Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Brunnalm - St.Jakob im Defreggen

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Brunnalm - St.Jakob im Defreggen « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 9:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@miki, hehe, mali jutranji trik, Ti bom povedal (ZS), kako se pride pred turisti na vrh skupaj z delavci koč in smučišča. tako mi uspe narediti fotke, kjer ni nobenih sledi smučarjev in deskarjev . O zamenjavi se še nič ne govori, vsaj tisti, s katerimi sem jaz imel kontakt še ne vedo nič konkretnega.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 10:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

miki je napisal/a:

@gas: če ste šli v kočo ob spodnji postaji šestsedežnice, ste izbrali napačno etažo. V zgornjem nadstropju, kjer je bar, se kadi, v pritličju kjer je restavracija pa ne. To niti ni tako neumno, dim iz 1. nadstropja eno nadstropje nižje sploh ni moteč (če ima lokal v isti etaži eno kadilsko in eno nekadilsko sobo, se mi zdi da se vonj po čikih prej ali slej zavleče tudi v nekadilski prostor).


Smo na koncu pogruntali ja Vemo za drugic
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 19, 2015 10:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Včeraj sem se na poti v Cortino ustavil v St. Jakobu, kjer sem smučal prvič. Proge so bile odlično pripravljene, zjutraj je bila tudi tista v dolino tako prijetna, da je doživela 4 ponovitve, čeprav se ponavadi raje zadržujem nad gozdno mejo. Zgoraj pa itak nepopisno dobro, res imajo dober sneg, kot ste že napisal. Pod trisedežnico so bila še popoldne ob robu rebrca, saj ljudi ni bilo kaj dosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 03, 2015 7:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

St.Jakob 03.04.2015 Perfektno, zimska idila, pomladi tu še ni...















Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Apr 11, 2015 8:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Age, danes pa sva se midva potepala po 'tvojih' revirjih. In to v precej bolj pomladnih razmerah kot si jih imel ti teden dni nazaj. Zjutraj je bilo sicer sončno, brez oblačka, ni pa imelo nebo več tiste lepe temnomodre barve kot včeraj in predvčerajšnjim, ampak je bilo bolj mlečnomodre barve ... kar dišalo (oz. smrdelo) je po spremembi vremena.

Proge so bile zjutraj speglane in trde, robniki so na rebrcih sicer prijemali, vseeno pa mi je bilo malo preveč betonsko:


Je pa lepo, ni kaj ... :




Proga v dolino je bila med deseto in pol dvanajsto fenomenalna, tam je ravno prav spuščalo:










Ko sva malo do dvanajste prišla do šestsedežnice, so tudi tam proge začele po malem spuščati, žal pa so se od jugozahoda začeli kopičiti oblaki:


Nekaj fur po sončku se je še izšlo ... :




Od dvanajstih do enih se je sonce borilo z oblaki ... :


... potem pa je oblačnost žal zmagala. Seveda sem še smučal skoraj do pol štirih, in ni bilo slabo, ampak slikat se mi pa ni dalo. Žal je bila tam, kjer je bil sneg do konca najboljši (= ob zgornji vlečnici), tudi najslabša vidljivost. Eno snežno ploho z lepimi šestkotnimi kristali in eno ploho 'stiropora', torej sodre, smo tudi preživeli.

Sem pa ugotovil, da lega prog, kot je v St. Jakobu (= vse proge bolj ali manj paralelne in obrnjene na sever), za pomladansko smuko ni nujno najboljša: ko je beton, je povsod beton, ko pa je spustilo, je v roku pol ure spustilo vse. Recimo včeraj v Kalsu / Matreiu je spuščalo lepo postopoma, zjutraj na vzhodnih progah, medtem ko so zahodne 'držale' dolgo v popoldan.

Tako, jutri pa zaključiva (še ne veve kje ) neledeniško sezono, razen Melija in dela Turracha z jutrišnjim dnevom zaprejo vsa smučišča koroške karte ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 12, 2015 6:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

hehe miki, maš srečo, da se niso najine poti križale. Če žena ne bi imela včeraj službe bi sigurno prišla sem za ta konec tedna, tako pa sva danes pobrala v Jesenicah še tomija in smo jo družno podurhali na Mölltal, kjer pa so tudi že posledice otoplitve. O tem pa več v drugi temi.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 27, 2015 9:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Pri takih snežnih in vremenskih razmerah, me tole smučišče ponavadi ne razočara. Danes pa sem le doživel trenutek, ko je tudi tu zmanjkalo snegeca. Na zgornjem platoju pravo pomanjkanje snega, tudi na progah. Na spodnjem delu na gozdnih progah pa je zasneževano kar v redu, šele ko se zvozi čez dan pogledajo kamni, ki jih pa spet ni toliko. Sama struktura umetnega snega je za te razmere 'odlična'. Na zgornjem sončnem delu čez dan zaradi nezasneženih prog gneča, na spodnejm delu pa relativno prazno. Slikal prav veliko nisem, ker sem bil kar precej razočaran na današnjimi pogoji. Nekaj starih gostov smučišča je danes kar precej kritiziralo zdajšnjega lastnika z njegovim odnosom od modernizacije zasneževanja do prenove naprav, itd. Sicer na splošno Schultz tako ravna na vseh treh vzhodno tirolskih smučiščih (še GG resort in Sillian), katerih lastnik je. Tako nas prisili, da več hodimo na Mölltal, ki si ga tudi lasti. Sej razumem, da bo nekdo spet pametoval, da je to logika kapitala, ko je.. te, ki tako razmišljajo.

Še nekaj slikovnega materiala današnjega smučarskega dne.












Lep pozdrav
P.S.: upload ne dela dobro, ker kritiziram, me cenzurirajo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 13, 2016 5:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Zima se je vrnila na Brunnalm, odličen zimski sneg, kljub manjšim snežnim padavinam ponoči. Vreme je bilo danes mešano, zjutraj oblačno, pozneje dve uri sončno, potem pa je popoldne spet nastala oblačnost. Lep smučarski dan, malo obiska, in vremenska napoved za naslednji teden, ki ni tako slaba, kot je kazalo, če se premikaš malo po okoliških smučiščih.

Danes so končno prvič to sezono odprli zgornjo vlečnico, tako da je bilo na voljo še nekaj 'ceuca' za povozit.



Pred Egger hütte


Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2016 9:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Še malo novic iz zasneženega Defreggentala. Včeraj smo v glavnem smučali v sneženju, tako je smuka potekala bolj po gozdnih progah. Sneg je bil v teh razmerah meni zelo ugoden za smuko, še vedno dosti utrjen, kar meni paše. Tak dan se tukaj običajno konča v Kuhtalli na žuru pri spodnji postaji gondole.
Danes pa se je vreme precej polepšalo, zjutraj, ko smo prišli na gornji plato se je razvedrilo, potem ko nas je zjutraj v vasi pričakal nov sneg. Izven prog ni bila prav ugodna smuka, kljub temu da je nov sneg, na progah pa je bil precej mehak, ki se pri večini prog razkupal, tako da je danes prišla do izraza dobra kondicija in vsestransko znanje. Najboljša smuka je bila popoldan na dolinski črni progi, kjer je bil še najbolj utrjen sneg.
Obisk na smučišču je precej manjši od pričakovanj, še največ smučarjev je bilo danes, pa še vedno ni bilo vrst na napravah. Še za Veliko noč aprila je tukaj več obiska. Ne vem kako je po ostalih okoliških smučiščih, ampak pomoje je zelo podobno.

Še nekaj slikovnega materiala včerajšnega in današnjega dne:



Današnji dan, proge so zelo lepo popedenali, samo so se do pol enajste precej razrile.












Lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2016 4:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Da še mal sam seb pišem: nekaj slikovnih utrinkov iz današnjega dopoldansko jasnega neba in popoldanskega s sneženjem.






Lep pozdrav v deževno/snežno Slovenijo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2016 5:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Hvala za vtise, izgleda super!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 27, 2016 8:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Še moj pozdrav iz vzhodne Tirolske. Tukaj sem od petka naprej, vreme je zelo pomladno nestanovitno, v glavnem pa sončno, ali pa so na nebu tanki koprenasti oblaki, ki preprečujejo odjugo. Temperature so tudi pomladanske, pri kočah se lahko čez dan sončiš v majicah, sneg pa je še vedno pravi zimski. Včeraj zjutraj smo imeli sneženje, tako da je bilo zgoraj kakšnih 4 cm novega snega na pomrznjeno podlago, hecna smuka, zgoraj mehko, podlaga pomrznjena, vseeno pa si lahko delal široke zavoje brez problema pri hitri brzini tudi potem, ko smo vse zvozili. Zgodaj popoldne se je nebo popolnoma odprlo, kar je posledično pomenilo, da je spustilo malo tudi zgoraj na platoju.
Danes, recimo je bilo čisto nebo zjutraj in dopoldne, potem pa so se privlekli tanki oblaki in celotno smučišče jo je odneslo brez odjuge. Slikal do danes nisem nič, saj je že tako dovolj slik iz tega malega smučišča. Obiska je kar nekaj, se vidi, da so bile ta teden velikonočne počitnice za kar nekaj držav in družine, sploh iz Nemčije, tukaj tradicionalno smučajo ob tem času. Še ena tradicija pa se drži mene, tukaj se mi ne nikakor ne izide to, da nebi vsaj enkrat pucal sneg iz mojega avta, pa je to lahko tudi konec aprila.

Samo nekaj razglednic iz današnjega dne





Spet smo v bundah, ker se je privlekel en večji oblak, potem se je spet razvedrilo, tako da jih kar nekaj končalo smuko ob štirih.

Moja zadnja ob pol štirih, proga v dolino.


Jutri bo spet približno podoben dan velikonočni smuki, mal sonca, mal oblakov.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2017 9:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes perfekten dan na St. Jakobu. Sonce na 100%, padavine včeraj so bile kar obilne, nekaj centimetrov smo ga dobili na proge ponoči, tako da je bila ob devetih kar mala gneča za gondolo, pozneje pa je bilo prihodov bistveno manj, tako da ni bilo kakšnega občutka 'gužve'. Že podatek, da sva se danes z ženo večinoma vozila na napravah sama, pove dosti. Sneg je tukaj za razred boljši, kot na Sillianu, naraven sneg, v dolini zmešan z umetnim, tam sem popoldne tudi začutil ledene plošče ob spodnji vlečnici. Res je bilo precej mehko danes, popoldne, ko so noge bolj utrujene, je že zapeklo. Zgornji del smučišča je zdaj že do poznega popoldneva v soncu, danes sva nehala šele malo pred 16 uro, pa je bila črna proga v dolino ponekod še vedno v soncu. V času teh štirih dni praktično nisva srečala Slovencev, kar me je po svoje kar veseli, imaš vsaj občutek, da si nekje drugje. Sva pa danes presenetljivo križala poti z eno od naših najboljših smučark, o tem pa ob slikah.

Ker je bilo danes res kičasto, ob ogledu slik priporočam, da nataknete sončna očala , da ne bo preveč bolelo, hehe.

Tole je druga vožnja na črni progi v dolino, pri prvi nisem imel časa slikat,, ker se nas je preveč zagnalo.

Zgoraj so nas čakale še precej nezvožene proge, prav luštno je peljat po takem

Okoli pa še dosti 'ceuca'

Mooseralm Hütte

Osrednji del proge na šestsedi

Razcep na progi šestsede proti trisedi

Postavljena veleslalomska proga tam kjer je leta imel postavljeno progo zagrebački klub z neumornim Ivotom, danes pa je tu trenirala Ana Drev.

Osrednja proga na trisedi

Rdeča proga v dolino je bila dopoldne kar obljudena, čeprav še v senci

Direktna proga na trisedi, pravzaprav sredinska.

Ana na delu, v živo, ko jo gledaš je res elegantna in eksplozivna, so pa hitro nehali, po pogovoru z njo ni bila ravno zadovoljna, ker je bilo danes premehko

Panorama iz koče na Eggeralmu, kjer običajno obedujeva tukaj

Popoldansko sonce na rdeči progi v dolino, odlično.


Panorama na Kleine Leppler, nekaj takega, hehe. Nekaj nižje je Moseralm, ki je odlično mesto za počitek ob pivu z dobrimi razgledi.

Na desni progi trosede pozno popoldne.


Zgornji del črne proge v dolino.

Luna je že ušla...


Lep smučarski pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2017 9:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Zadnji dan vzhodno tirolske smuke na St.Jakobu se je nadaljeval od včeraj, zjutraj sonček, popoldne so se prikazali oblaki, ki pa še niso pokvarili ugodnega ambienta. Sneg danes že sprijet in zato precej bolj trda podlaga, še vedno prijetno mehko zjutraj, dokler nismo zvozili. Podlaga je ostala v odličnem stanju tudi popoldne. Za mene je tak sneg, kot je trenutno najbolj idealen. Smučarjev dopoldne zelo malo, po kosilu so se že razmnožili, kar meni ni jasno, ampak tukaj je bila to v preteklosti stalnica. Če se slučajno kdo odloči ta konec tedna za kratko smuko tukaj bo zelo zadovoljen, sneg je odličen, vreme bo izgleda sončno, smučarjev malo, vendar se v soboto začnejo počitnice na Tirolskem in Koroškem in zna bit veselica čez vikend. Slik ne bo veliko, saj bi se ponavljal.

Jutranja iz šestsede, naši Ani Drev so se pridružila še druga dekleta, meni neznana, tudi trening je deloval precej bolj resno.

Še zadnja vožnja na dolinski progi, danes sva zaključila bolj zgodaj (14:30), vožnja v LJ traja vseeno 2 uri in 40 minut, če ni kakšnih zastojev. So se pa pojavile popoldne ledene plošče na nekaterih mestih na črni progi. Vem da je bilo tukaj za novo leto res ledeno (točno 27.12). Komentar prijatelja je bil: peljali smo se z gondolo popoldne, cela proga v rebercah, samo zelo svetlečih.


Tudi tukaj se lahko praktično pripelješ do avta, samo zgodaj moraš parkirat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 05, 2017 12:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Od nedelje 26.02 do petka 03.03.2017 sva spet uživala na najinem najbolj priljubljenem vzhodno Tirolskem smučišču. Več ali manj sonček, razen v torek, ko je zapadlo med 25 in 30 cm novega snega. Skoraj vse dni smo imeli nad smučiščem manjše skupine oblakov, vendar ima tukaj sonce lego malo bolj iz strani in je na smučišču čez dan lepo sončno. Zdaj je sonce že dovolj visoko, da je zgornji plato ves dan v soncu, črna proga v dolino pa delno osončena. Temperature so bile v glavnem zimske, jutranje v vasi med -7 in 0. Samo v nedeljo je bila inverzija in je bilo na 2500 nm +2 stopinje zjutraj, v dolini pa mraz. Na smučišču je zdaj dovolj naravnega snega, tako da so razmere na progah perfektne. Pozna se, da je Defreggen ena od najbolj hladnih dolin v AUT, tudi čez dan ni bilo v tem času odjuge več kot plus štiri stopinje. Pomladansko sonce je že močno, na prisojnih pobočjih je ves novo zapadli sneg izginil v dveh dneh. Na smučišču je bilo kar nekaj obiska, na srečo tukaj niti ne preveč Nizozemcev, kot v Sillianu in Matreu. Posebej v nedeljo in v sredo po sneženju je bilo kar živahno, tudi vrste na žičnicah in to po 14 uri. Mislim, da je zdaj glavni počitniški naval mimo in bo povsod gneča počasi manjša.
V vsem tem času sem menjal kar nekaj tehnik smuke, od fino utrjenega naravnega snega s carvingom, ozkega hodnika v 'gužvi', do 'cevca' in prebijanja kupov mehkega snega po sneženju, na koncu pa še spomladanska smuka v Kalsu .

Za info: V vasici za St.Jakobom, Maria Hilfe je zelo priljubljena nočna smuka. Ob zadostnem snegu je proga podaljašana do glavne ceste, dugače pa se pri cerkvici zavije na levo do parkirišča. Do zgornjih dveh gostišč kjer je začetek proge je cca dobrih 30 min hoje. Lahko te pripeljejo gor s traktorjem na gosenicah ali kombijem, odvisno od snežne podlage. V koči kjer najameš sani (3EUR) so za AUT kar priljudne cene, da se povečerjat, kaj popit, potem pa na sanke v dolino, zelo prijetna izkušnja.

Slike so kronološko po dnevih:





















Če strnem vtise te počitniške smuke, sva imela zelo lep smučarski teden, s perfektnim snegom.
Statistično s šestimi sončnimi dnevi, enim snežnim, kar imam jaz rad in včeraj pogojno sončnim, vedar v danih možnostih kar zadovoljivim.
Zraven pa še sauna, nočno sankanje, fashing (pustovanje), nočni smučarski tek, se nimam kaj pritoževat .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 6 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Brunnalm - St.Jakob im Defreggen
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB