Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Polkarving smuči - eno vprašanje

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Polkarving smuči - eno vprašanje « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
kverdy
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2016 9:43 am    Naslov sporočila: Polkarving smuči - eno vprašanje Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Feb 2016 9:36
Prispevkov: 1


Pozdravljeni,

ker sem zgolj občasni smučar mi moje dvojne starejše alpske polkarving smuči Rossignol povsem odgovarjajo in se na njih več kot odlično počutim.

Prvenstveno imam raje hitrejše smučanje z daljšimi zavoji, vseeno pa se mi poraja eno vprašanje prosim:
- prve smuči imajo lok 102-65-93, druge pa 90-65-80.

Katere od navedenih mer so primernejše za kratke agresivne zavoje (npr. pri spustu na strmih progah ali že zdelani progi z nanosi snega kjer je vendarle potrebno malo bolj zavirati)?

Je boljše torej, da imajo smući sprednji in zadnji del širši (za kratke zavoje) ali pa ožji?

Pa prosim ne dajajte mi nasvetov vzemi karving ipd., ker kot sem že rekel, mi te glede na moj stil smučanja in potrebe več kot odgovarjajo.

Hvala že vnaprej in lep dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2016 11:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

Kakšne(model, dolžina?) smuči pa imaš to? ker oboje so karving smuči. (recimo GS smuči imajo tudi danes podobne mere) V kakšni tehniki pa smučaš? se voziš po robnikih ali z oddrsom? če se voziš po robnikih potem je bolje bolj lopatasta dilca z krajšim radijem zavoja, je lažje kontrolirati hitrost...
_________________
Rossi Radical RX WC, Elan GSX WC, Elan SLX WC, Stockli Laser GS, Fischer WC SG, Rossignol Radical WC ZB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2016 12:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 419


Na kratko:

1. kar se tiče loka, prve.
2. bolj so lopataste, lažje zavijaš..


p.s. polcarving smuči praktično ni. le izraz je domača "polposrečena" iznajdba.
_________________
*23/24* : 34x
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2016 3:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Zdelana proga nuca mehkejšo smučo. Zdej pa to ne drži na hitrem ledu. Začneho konci opletat. Gre panz rocker profilom za silo. Doklet so hitrosti majhne. Ene smuče ki bi ugodila tvojim dvem diametralno nasprotnim željam pa pač ni. Mogiče nekaj pod čevljem 85 cm in z okoli 18m radija se proizvaja in da dobit. Okretno pri res majhnih hitrostih ampak ko začne grabit chamber je smuča druga zver.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2016 4:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

streif je napisal/a:
Na kratko:

1. kar se tiče loka, prve.
2. bolj so lopataste, lažje zavijaš..



p.s. polcarving smuči praktično ni. le izraz je domača "polposrečena" iznajdba.


Tako je...to je bil samo modni izraz "kao" nekih trgovcev tipa Hervis, Intersport....so samo smuči z večjim ali manjšim lokom.....tako da še en nateg trgovcev, katerega je narod zapopadel....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 13, 2016 2:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

8 katere mere?
Tiste na katerih se ti boljš počutiš. Imaš 2 para, vzami oba s seboj na strmino in probaj.

pol nam pa ti poročaj katera mera je bila boljša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 14, 2016 1:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

junche je napisal/a:
Zdelana proga nuca mehkejšo smučo. Zdej pa to ne drži na hitrem ledu. Začneho konci opletat. Gre panz rocker profilom za silo. Doklet so hitrosti majhne. Ene smuče ki bi ugodila tvojim dvem diametralno nasprotnim željam pa pač ni. Mogiče nekaj pod čevljem 85 cm in z okoli 18m radija se proizvaja in da dobit. Okretno pri res majhnih hitrostih ampak ko začne grabit chamber je smuča druga zver.

Problem je ravno v tem, da je običajno proga zdelana tako, da se med kupi narinjenega snega pojavijo zaplate ledu. Takrat se po moje kar dobro vidi, kdo zna smučati.

Drugače pa res edini uporaben je Msinov nasvet. Nas tako enostavno vprašanje hitro zapelje v teoretiziranje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2016 10:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


fischerpro3 je napisal/a:
Tako je...to je bil samo modni izraz "kao" nekih trgovcev tipa Hervis, Intersport....so samo smuči z večjim ali manjšim lokom.....tako da še en nateg trgovcev, katerega je narod zapopadel....


Ja, zgolj zato, da se sliši, kot da so novejše smuči kaj bolj "carving" od starih in kupci zato lažje duše odvežejo mošnjiček za nov par, čeprav jim stare smuči povsem odgovarjajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Polkarving smuči - eno vprašanje
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB