Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Großglockner Resort Kals-Matrei

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Großglockner Resort Kals-Matrei « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
josi
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2015 9:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2013 9:38
Prispevkov: 25


Kaj pa nočna smuka v Matrei-u; a imajo?
Veljajo za nočno smuko normalne dnevne kart (če kupim 5v7)?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
josi
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 27, 2015 2:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2013 9:38
Prispevkov: 25


Smo bili.
Enkratno smučišče, imeli smo cel teden lepo vreme, lepo urejene proge in celotno smučišče.
Smučali smo v glavnem na Matrei strani, enkrat dnevno pa smo se zapeljali v Kals, se zapodili dvakrat po Blauspitze in nazaj na Matrei-sko stran. Skratka enkratna smuka.
Nočne smuke pa ni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 27, 2015 5:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Hm, malo pretiravaš. Če si smučal prejšnji teden, je prejšnjo soboto snežilo kot pri norcih in bila megla, to soboto sem se pa spet peljal mimo, je pa snežilo ob sončnem vremenu in +8 stopinjah. Sem pa še v petek na drugi strani tunela v megli in snegu poslušal, da je sonce v vzhodni tirolski. Sicer pa ja, tudi zame je sneg lepo vreme.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
josi
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 19, 2015 10:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2013 9:38
Prispevkov: 25


Malo pozno odgovarjam.
V soboto dopoldan je res snežilo, mi smo takrat prišli tja, smučali pa smo od nedelje do vključno četrtka. Vreme vse dni super, na smučišču okrog 0 st C. Skratka super smuka vseh pet dni. Nobenega sneženja od nedelje do petka, razen enkrat ponoči 3 cm.
Ja, v petek pa smo šli v Kitzbuhel na tekmo in je bil na drugi strani tunela res čisto drug svet (sneg, megla), medtem ko v Matrei-u spet sončno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 22, 2015 9:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Medtem, ko se je miki boril na Peci s sneženjem, smo midva danes uživala na popoldanskem sončku, pravzaprav že na dopoldanskem. Začetek tu je bil z občasnim sneženjem, tako da sva zjutraj večinoma smučala na štirisedi Hapeck, ob enajsti pa se je že pokazal prvi sonček na Cimarossu, malo pred poldnevom pa sva odšla v Kals (miki, gozdna pot je res dobro zasnežena), kjer sva uživala v samoti. To se mi ni zgodilo še nikoli tukaj, nekajkrat nisva srečala nikogar na poti v dolino, škoda samo za počasni sedežnici. Medtem je nebo postalo plavo, in konec današnjega smučanja na Cimarossu je bil enkraten. Tudi gostov je bilo manj, kot jih običajno na tem smučišču. Upam, da jutri končno začneva smučati v St.Jakobu, kjer sva stacionirana v odličnem družinskem hotelčku.

Nekaj slikovnega materiala











Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 10:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

josi je napisal/a:
Malo pozno odgovarjam.
V soboto dopoldan je res snežilo, mi smo takrat prišli tja, smučali pa smo od nedelje do vključno četrtka. Vreme vse dni super, na smučišču okrog 0 st C. Skratka super smuka vseh pet dni. Nobenega sneženja od nedelje do petka, razen enkrat ponoči 3 cm.
Ja, v petek pa smo šli v Kitzbuhel na tekmo in je bil na drugi strani tunela res čisto drug svet (sneg, megla), medtem ko v Matrei-u spet sončno.

To sicer ni nič neobičajnega. Hribi med Koroško in Salzburško večkrat zadržijo oblake na severu. tako je običajno na S več snega, na J pa več sonca. Spomnim se enkrat, ko sem na povratku iz Gsteina na avtovlak v resni zimi in snegu zapeljal z verigami, na drugi strani pa je bilo vse že zeleno in so pri skoraj 20 stopinjah v kratkih rokavih gledali, če se je voznikom zmešalo, da imajo na kolesih verige.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 28, 2015 10:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

vceraj in danes smo smucali v Matreju. Vceraj je bilo na samem smuciscu kar nekaj liudi, ampak ni bilo nobene guzve. Prevladovali so Nizozemci in pa selo veliko je bilo Slovencev. Danes pa prazno smucisce. Imel sem obcutel da so bili domacini in pa nekaj Slovencev.

Soncka smo imeli oba dne bolj malo, bil je zjutja, potem so se pa privlekli oblaki.

Proge pa tako, vceraj so se mi zdele kljub vecjemu obisku, boljse kot danes. Danes se je pojavilo kamenje (sploh proga v Kals) in pa sneg ratuje juzen.
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Apr 11, 2015 7:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Včerajšnji dan v Matreiu je bil za dva razreda boljši kot četrtek na Katschiju. Saj ne vem točno zakaj, toplo je bilo enako kot dan prej, mogoče zato ker je v Matreiu manj novega snega, ali zato ker je sneg že enkrat dodobra spustil in ponoči spet pomrznil. Kakorkoli, do treh sem smučal brez pavze in brez strahu da bom zletel iz pancarjev .

Nekaj minut čez deveto, proge na Cimarossu še betonske (in odlično steptane):


Seveda sva začela na sončni vzhodni strani, prvo uro je bila črna do vmesne postaje gondole iz Kalsa prava poezija, zgoraj še povsem zimska, v strmini pa tisti 'moj' centimeter putrčka:




Proga v Kals je še vedno debelo zasnežena, v senci seveda trda, na soncu že okoli 10. ure pocasta. Zanimiv pogled na Kals:


V 'starem' delu Kalsa se nisva dolgo zadrževala, Blauspitz je od ponedeljka zaprt (zaradi pomanjkanja smučarjev, ne snega), proge na Figolu pa še meni premehke. Raje sva se pobrala nazaj, najprej na desno progo do vmesne postaje (ob pol dvanajstih odlična):


Opoldne pa nazaj na Matreisko stran, kjer so proge šele takrat začele malenkost spuščati. Cimaross še skoraj pretrd:


Goldried pa ob enih z ravno pravim snegom:


Ko je še Goldried spustil, pa nazaj na Cimaross, tam se je dalo tudi še ob treh zelo dobro smučat. Ravnina je malenkost spustila, strmina pa je bila tudi takrat še bolj trda kot ne:


V dolino seveda z gondolo, proga do doline je že vsaj dva tedna zaprta (BTW, od torka je zaprt tudi Happeck, tudi ta zaradi pomanjkanja smučarjev, snega zgleda še dovolj):

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 13, 2015 8:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Miki, da si šel ti enkrat z gondolo v dolino je pa res presenečenje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 29, 2015 6:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Včerajšni vtis iz smučišča je bil precej boljši kot dan prej v St.Jakobu. Zjutraj in dopoldne brez posebne gneče, proti koncu dneva pa se naberejo trume smuke željnih. Kamenčkov presenetljivo malo, nekaj topov je celo delalo do pol enajste ure, povezovalna pot do Kalsa pa zelo dobro zasnežena, tokrat brez kamenja. Slika na smučišču identična vsem neledeniškim smučiščem, bele stezice na travnikih in v gozdu. Sneg presenetljivo dober za ta konec, edino proga v Kalsu na sedežnici je v relativno slabem stanju. Tako kot povsod se proge zdrsajo v popoldanskem času, in takrat pridejo do izraza dobri robniki. Jaz imam tokrat s seboj več parov dil, ker se mi ne da pretirano ukvarjat z servisom. Midva sva s smuko tukaj bila kar zadovoljna, en dan nazaj pa najina znanca precej kritična, koliko kamnov je bilo, gneča itd., vsake oči imajo svojega malarja.

Nekaj slikovnega materiala:
Goldried



Na Cimarossu




Proti Kalsu



Kals



Kje so tiste bele stezice, ki so včasih bile, zdaj pa rastejo zelene trave..


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 29, 2015 9:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Citiram:
Midva sva s smuko tukaj bila kar zadovoljna, en dan nazaj pa najina znanca precej kritična, koliko kamnov je bilo, gneča itd., vsake oči imajo svojega malarja.
Pa še res je - namreč to da imajo vsake oči svojega malarja. Za moj okus najslabša smuka tega dopusta, in to ravno iz razlogov ki jih navajata tvoja znanca: kamenje in gneča . Solidna smuka je bila za moj okus edino tam kjer se tebi ni dopadlo, namreč v Kalsu na sedežnici . Res pa je da sva tam smučala od 9. do 10. ure po sveže pripravljeni progi. Goldried je glede snega tudi še zadovoljiv, kamnov tam skoraj ni, je pa čisto preveč smučarjev. Cimaross šodrast da je hudo, in to na najbolj bedastih mestih, recimo na 'cesti' od izstopa iz sedežnice do Adler Lounge - ja, pa na povezavi proti Goldriedu. Zgleda da so strmine znali zasnežit, za ravninske dele pa so se zanašali da 'bo že nekako'. Posebna poslastica pa proga pod gondolo proti Kalsu, in to ne odsek od vmesne postaje proti dolini - tega so solidno 'nastreljali' - ampak od zgornje proti vmesni postaji. Če smo natančni, zgornje pol proge med zgornjo in vmesno postajo: trava, kamni, grbine. Absolutno ne priporočam!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 14, 2016 2:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Evo pa smo se probali Matrei, sicer samo 1 uro potem pa se je v hčerko zaletena ena borderka in rezultat zlomljena roka in obisk bolnice v Lienzu

Drugace pa kar nekaj kamenja na progah, sneg čuden, cel kup mladih ki se ucijo smucat.
Sicer sedaj sneži, tako da upam da ga pade vsaj 10, da bo v naslednjih dneh ok....
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 17, 2016 4:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Danes zjutraj nas je že spodaj pričakalo četrt metra novega snega in seveda celec na progah. Kljub sneženju in slabi vidljivosti so se po progah valile številne skupine. Smuko sem seveda kmalu zaključil, je bil pa zato toliko boljši zajtrk, ki sem ga zadel na Bergfexu .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 22, 2016 12:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Še dve sliki:

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 27, 2016 9:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Po včerajšnem "čudnem" smučanju v Lienzu, smo danes smučali v Matrei-u....

Kar me tukaj fascinira, so začetniki... imam občutek da 75% vseh smučarjev začetnikov/tečjanikov... kar je fajn ker je Cimaross prazen
Drugač epa danes ni bilo preveč gužve se je dalo fajn smučat.. zjutraj je bilo vreme zimsko, okoli podlneva pa lepo pomladansko.....

Proge pač primerne letnemu času, čeprav tudi ob 3 se je še dalo lepo vozit...
Pod črto en boljših dni letos... upam da bo jutri enako
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 7 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Großglockner Resort Kals-Matrei
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB