Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Schladming

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Naslednja
 Schladming « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 22, 2006 12:24 pm    Naslov sporočila: Schladming Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Po mrzli in sneženi soboti na Pohorju sem si v nedeljo privoščil malo spremembe, pa smo se zapeljalii v Schladming. Niti ni tako hudo daleč, od doma do gondole na Hauser Kaibling sem vozil 2 uri 20 minut, nato pa še 10 minut do gondole na Reiteralm v Gleimingu.

Nekateri smučišče dobro poznate, za ostale sem na hitro našel eno precej bogo slikico, ampak saj ste še mladi in dobro vidite :


Več informacij najdete na http://www.sportregion.cc/, potem pa poklikajte linke k posameznim smučiščem.

Načeloma se da v enem dnevu prevoziti vse 4 hribe v obe smeri, ampak je kar napeto. Jaz pa sem že v tistih letih ko hočem kako lepo progo prevoziti tudi večkrat, pa sem se odločil da bova presmučala smučišče v eno stran, nazaj pa z brezplačnim skibusom. Boljše proge in hitrejše žičnice so od Reiteralma proti Hauser Kaiblingu (na slikici: od desne proti levi), zato smo parkirali na najzahodnejšem robu smučišča, pri novi gondoli na Reiteralm v Gleimingu. V obratni smeri, torej od Hauser Kaiblinga proti Reiteralm, je povezava bolj tako, najprej se na Hauser Kaiblingu potiskaš po zelo položni cesti, sledijo precej počasne žičnice na Planaiu (fiksna štirisedežnica in dve vlečnici), pa vožnja z dvosedežnico v dolino - skratka, meni je prepočasi. Malo sem računal - od gondole Reiteralm do Hauser Kaiblinga potrebuješ vsaj pol ure manj kot v obratno smer.

Vreme je bilo perfektno, zjutraj globoko pod ničlo, popoldan pa rahel plus. Sneg dopoldan še pršič, popoldan na soncu nekoliko ojužen, v sencu pa še suh. Ljudi kar precej, zjutraj smo na šestsedežnici Reiteralm čakali do 5 minut. Po dvanajsti pa nič gneče.

Za začetek parkiranje: seveda brezplačno, predvsem pa vzorno urejeno: samo trije redarji so vsak avto v nekaj sekundah pripeljali do prostega parkirnega mesta, nobene anarhije, nobenega kroženja, iskanja parkirnih mest, zaparkiranih avtov, frajerjev ki bi puščali avte na avtobusnih parkiriščih itd. Če to primerjam s pohorjem, kjer redarji v glavnem postopajo okoli in tiščijo roke v žep ... ali pa s kreteni v Kranjski Gori, ki so le skomigovali z rameni in raje gledali vstran, medtem ko so živčni vozniki iskali parkplac, trobili, vozili naprej in nazaj ... pa pustimo to!

Izbor fotk tukaj, več na Alpinforumu:
http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?t=15695

Finale Grande, pred 3 ali 4 leti na novo zgrajena proga z Reiteralm v dolino. Ali naj raje rečem avtocesta? Ravno prav strma, brez prečnega nagiba, žirafe na obeh straneh. Edan mojih glavnih adutov ko mi kak mariborski ekolog trdi da 'nikjer več ne gradijo novih prog pod 1000 (ali 1500) metri' . Voila, nova proga na 800 metrih:




Štirisedežno kabinsko žičnico iz Gleiminga so letos menjali z novo, mnogo zmogljivejšo osemsedežno, v spodnji postaji je vse kar tja sodi: športna trgovina, izposoja opreme, sanitarje, blagajne. V zgornjo etažo, kjer štarta žičnica, vodijo tekoče stopnice.

Zgoraj na Reiteralm sta dve sodobni žičnici (štiri - in šestsedežnica), pa tudi 1700 metrov dolga vlečnica, katere zamenjavo napovedujejo približno tako dolgo kot Pohorci progo v Ruše




Proga v Pichl, kjer je spodnja postaja povezovalne gondole na Hochwurzen, je pravo naspritje prej omenjene Finale Grande: mestoma ozka, poševna, speljana preko cest in mimo kmetij. Ampak 100% zasnežena, kot vse proge na Reiteralm:




Na vrh sosednjega Hochwurzna pripeljeta dve žičnici - štirisedežnica in nenavadna kabinska žičnica (nemško Gruppenumlaufbahn, pametnega slovenskega prevoda ne poznam) s štirimi garniturami po 5 kabin za 15 oseb in podzemno gornjo postajo. Zanimivo, a ne posebej uspešno, naprava ima premajhno kapaciteto, kabine brez sedišč so neudobne. Ta tip žičnice, novost iz zgodnjih 90ih, se ni prav prijel (imajo jih npr. še v Saalbachu in na ledeniku Pitztal) in jih (skoraj) ne proizvajajo več.


Še enkrat 'Gruppenumlaufbahn' Hochwurzen, spodaj položna planota Rohrmoos s šestsedežnico, čisto spodaj Schladming:


Iz Schladminga na Planai peljeta dve stari dvosedežnici, spodnja gre skozi predor in jo je treba uporabljati v obe smeri, ker ob njej ni proge. Proizvajalec obeh je Girak, spodnja je zelo podobna tisti na Zvoh (zeleni sedeži, stranska zapirala), tudi zgrajena je bila približno istočasno. Zgornja je delno obnovljena, s trakom in novimi sedeži. Ni še potrjeno, ampak zelo verjetno je, da bodo letos obe demontirali in zamenjali z osemsedežno kabinsko žičnico. Vsaj ta zgornjo bi z veseljem videl kje na Videcu ali Bolfenku


Na Planaiu sva se odločila, da ne bova nadaljevala na Hauser Kaibling, ampak sva raje prevozila obe progi v dolino s Planaia (popoldan dober spomladanski sneg, južen, ampak ne gnil), si ogledala pred dvema letoma zgrajeno šestsedežnico Planai 6er in preizkusila 'njene' proge:


Malo pred pol peto sva v ciljni areni pod Planaiem zaključila prekrasen smučarski dan, počakala avtobus in čez 15 minut sva bila spet pri avtu v Gleimingu. Ena najboljših smuk sezone!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.


Nazadnje urejal/a miki Sre Jan 03, 2007 3:33 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 22, 2006 12:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

Pohvalno,dobro si izbral,tudi slike in opis super,pa še nekaj novega,klub letni karti ki jo imaš za Pohorje,ti si tapravi užitkar.Sam pa bom nekaj napisal o Obertavnu,ki sem ga obdelal v torek,nedelja pa na ledeniku Moelltal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2006 3:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

To pa je bil izčrpen opis, ni kaj. Lepe slike in opisi. Bom moral tudi sem smučat, čeprav mi karta ne velja. Pa vseeno, po vsem videnem, se splača riskirat......Sem pa bil istočasno v Katschbergu in je bila ena letošnjih najboljših smučarij. Predvsem na Diretissimi sva ga z ženo "žgala" do onemoglosti, potem pa za ohlajanje na trosedežnico proti St.Margarethen (ne vem kako se ji reče, kar je moja slaba stran, presmučam progo 10 x, imena pa si ne zapomnim). Ta je bila pa cel dan trda.....Na Tschanek me ni niti malo vleklo.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2006 5:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

fischerpro3 je napisal/a:
To pa je bil izčrpen opis, ni kaj. Lepe slike in opisi. Bom moral tudi sem smučat, čeprav mi karta ne velja. Pa vseeno, po vsem videnem, se splača riskirat......Sem pa bil istočasno v Katschbergu in je bila ena letošnjih najboljših smučarij. Predvsem na Diretissimi sva ga z ženo "žgala" do onemoglosti, potem pa za ohlajanje na trosedežnico proti St.Margarethen (ne vem kako se ji reče, kar je moja slaba stran, presmučam progo 10 x, imena pa si ne zapomnim). Ta je bila pa cel dan trda.....Na Tschanek me ni niti malo vleklo.....
Čak zdaj mi pa nekaj ni jasno. Saj edina troseda je ta nad diretissimo. Iz St. Margarethe je dvoseda (in vlečnice).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 24, 2006 8:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Marko, prav imaš. Tako kot sem rekel, imena posameznih prog in število sedežev ni moja najboljša stran, zelo rad kaj zamenjam. Sem bolj okupiran s samim smučanjem in številom kvalitetnih voženj. Sicer pa sem letos bil na toliko napravah v različnih centrih, da mi boste to, upam oprostili.......Naslednji projekt v aprilu je smučišče Heiligenblut, nato pa do konca aprila pride v poštev še samo Molltaler Gletscher (do 2.5.2006), nato pa karta več ne velja in se tudi zame uradno zaključi sezona. Drugo sezono pa vsekakor reskiram en dan za Schladming. LP izpod Kobanskega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 24, 2006 9:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1016


fischerpro3 je napisal/a:
nato pa do konca aprila pride v poštev še samo Molltaler Gletscher (do 2.5.2006), nato pa karta več ne velja in se tudi zame uradno zaključi sezona.


A ni do 14.5.2006 ?
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 24, 2006 10:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

fischerpro3 je napisal/a:
Marko, prav imaš. Tako kot sem rekel, imena posameznih prog in število sedežev ni moja najboljša stran, zelo rad kaj zamenjam. Sem bolj okupiran s samim smučanjem in številom kvalitetnih voženj. Sicer pa sem letos bil na toliko napravah v različnih centrih, da mi boste to, upam oprostili.......Naslednji projekt v aprilu je smučišče Heiligenblut, nato pa do konca aprila pride v poštev še samo Molltaler Gletscher (do 2.5.2006), nato pa karta več ne velja in se tudi zame uradno zaključi sezona. Drugo sezono pa vsekakor reskiram en dan za Schladming. LP izpod Kobanskega.

Jaz zato zbiram prospekte smučišč, pa lahko kaj pogledam. Na Heiligeblutu sem bil pred 14 dnevi. Eno lepših smučišč, ko le ne bi bilo tako daleč. Jaz bi šel letos rad enkrat še v Malnitz (pa seveda parkrat v Mokrine in Moeltal). Karta pa velja do 14.5., tako piše na avstrijskih spletnih straneh in tako je bilo prejšnja leta. Je pa res na straneh Skipass travel (SLO prodajalec kart) pisalo, da veljajo karte do 2.5., ampak to se po moje nanaša na skupinske karte.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 24, 2006 11:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Ravno zaradi dolžine poti, sem Heiligenblut prihranil za aprilsko smuko, saj je primerno visoko. Ko sem novembra kupoval karto na Koralpah, mi je teta rekla, da velja karta do 2.5., po pravici povedano pa tudi nisem najbolj zainteresiran za kasnejšo smuko,(okrog 01.05. vedno končam na kakšnem ledeniku), saj imam motor in se takrat začne ta prava sezona izletov doma in na tujem.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 24, 2006 12:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Najbrž je skrivnost v tem, da takrat že zaprejo večino smučišč, mnoge pa še prej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 24, 2006 2:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Na Heligneblutu je že sedaj fest južno. Ta spodna proga je komaj prevozna tko da pride v poštev edino ta zgorna gondola in enoseda. Pa mogoče vlečnica ki gre do 2900m
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 24, 2006 3:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Bo že še kak hladen in sončen vikend, brez skrbi........
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 24, 2006 6:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


Za vse malo starejše ali tiste, ki ne vidijo spet tako dobro, sem dodal še dva
malo večja načrta tega smučarskega področja, da si boste lahko lažje
predstavljali Mikijevo sicer lepo fotografirano smučarsko reportažo.

Začel je v Gleimingu na desni strani načrta, končal pa v Schladmingu na levi.

(Gleiming-810m > Reiteralm-1860m > Pich-800ml > Hochwurzen-1850m >
Schladming-745m > Planai-1894m > Schladming-745m)



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zelenec
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2006 8:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 14:17
Prispevkov: 192


Miki, ali si štel čas vožnje do Šladminga po Pyrnski AC, lali si šel okoli na Bruck. Koliko stane predornina na tem odseku?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2006 8:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Tja sem šel skozi predor, cestnina 6.5 Evrov, nazaj pa čez Bruck. Na smučanje se mi vedno mudi , nazaj pa manj. Trenutno na odseku južno od Brucka potekajo gradbena dela, tako da je vožnja malo bolj zoprna - gradijo manjkajoč odsek hitre ceste. Bo pa čez dve leti šlo hitreje ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matiček
PrispevekObjavljeno: Pon Jul 17, 2006 10:22 pm    Naslov sporočila: Re: Schladming, 19. 3. 2006 Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 16:48
Prispevkov: 499
Kraj: Ljubljana

Citiram:
Na vrh sosednjega Hochwurzna pripeljeta dve žičnici - štirisedežnica in nenavadna kabinska žičnica (nemško Gruppenumlaufbahn, pametnega slovenskega prevoda ne poznam) s štirimi garniturami po 5 kabin za 15 oseb in podzemno gornjo postajo. Zanimivo, a ne posebej uspešno, naprava ima premajhno kapaciteto, kabine brez sedišč so neudobne. Ta tip žičnice, novost iz zgodnjih 90ih, se ni prav prijel (imajo jih npr. še v Saalbachu in na ledeniku Pitztal) in jih (skoraj) ne proizvajajo več.




Zanimivo. To ni gongola ampak dejansko kabinka. Takih naprav še nisem videl..
_________________
Letos smučal: 1x Stari Vrh, 1x Kranjska gora, 3x Soriška Planina, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Naslednja Stran 1 od 16

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Schladming
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB