Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kanin » Rekonstrukcija smučišča 2015

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 70, 71, 72  Naslednja
 Rekonstrukcija smučišča 2015 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2015 11:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Marko, oprosti, šel sem predaleč!

p.s.
Kmalu bosta na Koroškem skorajda le še Mokrinje in Bad Kleinkircheim. Poglej kako jih zapirajo, vsako leto eno ali dve. In ja, pri nas bi bilo pol za zapret, pa nisem proti smučariji.

@Nikolaj, točno to!
Pri nas je fora v tem, da vsak, pa res čisto vsak do dna plačilne lestvice nekako privzgojeno na skrivaj pričakuje, da bo iz koruptivnega krožnika nekoč lahko pobral kako drobtinico in potem na volitvah podprejo ideje o vsesplošnem subvencioniranju, ki v glavnem temelji na seminarskih nalogah in navadno nima nič skupnega z stvarnostjo..., rezultat je pa to, da je Ruanda konkurenčnejša od nas, Ruanda! Mi pa še kar sanjamo, da smo raj na zemlji in le malo državne podpore, pa se bodo investitorji celega sveta zgrnili k nam. Gute Morgen!

Naj nehajo preko bank zafrkavat privatne iniciative in iskat oslove dlake v vsakem perspektivnem privatnem poslu in naj pustijo crknit kar je crkovina, ne glede na regijo in priimek lastnikov!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2015 4:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Opravičilo sprejeto. V bistvu mi je bilo malo bad nič drugega, samo to, da si se delal norca iz mojih stališč in mojih sanjarij. A veš, jaz tudi recimo na tekaškem in kolesarskem forumu ne pametujem, da naj nehajo zapirati ceste, na morjeplovskem, da je premajhen davek na plovila in podobno. Zanimivo, da je pa tule več negativcev (lahko jim rečeš realisti) kot pozitivcev. Pece je kao super škoda, Kranjsko goro naj pa kar zaprejo, ker je brez veze.

Mislim, da lahko vsaj sanjarimo, da bomo tudi čez 10 let imeli še kakšno smučišče v razdalji 100 km.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2015 4:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

Ko sem prebral tole debato sem prišel do zaključka, da je najbolje, da vsa slovenska smučišča zaprejo. Ker se bomo tako na dolgi rok izognili neprofitabilnemu delovanju smučišč. Saj kdo jih pa rabi? Pa zakaj? Tam, kjer je sedaj proga, bomo posadili drevesa in ko bodo ta zrasla dovolj, bo zapela sekira, ter s pravimi avtohtonimi konji, dneve in noči v dolino spravljali les. Ko bo zima bomo pa ob mrzli peči šteli Evrčke in se junaško tokli po prsih, da čez 30 let ga bomo pa še več pridelal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2015 4:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

Leopold samo eno vprašanje ker imam problem v lastnem poslu.

Kako si vi predstavljate, da lahko še tako uspešno podjetje, pa recimo za ta primer, da je to podjetje proizvajalec športne opreme in se odloči, da bo investiralo v izgradjo smučišča.
In banko zaprosijo za dolgoročni kredit v višini 25mio Eur. Pa to je ena dobra daljša gondola, dva ratraka, pa še sekret,ki ima toplo dilo za mrzlo smučarsko rit.

Kako naj podjetje oz. lastnik, prepriča banko da dobijo odobritev kredita?

Pri takih ogromnih projektih, kjer je vstopna investicija zelo velika, ne gre brez poroštva države. Tudi germani so tako ravnali, ko so začeli obnavljati svojo gospodarstvo in turizem.
Aja, njim se je 1956 z Marshallovim sporazum, itak odpisalo ogromno dolga do drugih držav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zlatko83
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2015 5:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 10:29
Prispevkov: 168


ledenko, pretežno so tvoji posti dobri, ampak z zadnjimi brcaš v temo. Najlažje je rečt, vse zaprimo. Pa ni tako, razen, če želimo, da Slovenija postane vazal tujega kapitalizma. kakšne možnosti pa sploh imamo? Lahko postanemo le še Kitajci z poceni delovno silo (kar sedaj ni) in umazano industrijo, ki je nihče noče.
Pa nazaj k žičnicam. Jaz jih razumem, kot ifrastrukturo, ki omogoča razvoj ostalih povezanih gospodarskih dejavnosti. Tako je vsaj v tujini. Od dnevnih gostov, tudi avstrijsko smučišče ne preživi. In po moje, ravno te povezanosti pri nas manjka. Tudi nobena cesta ni rentabilna, pa jo potrebujemo, da se odpeljemo v Portorož in tam trošimo. Če bi vsaj 30-50% DDV država vrnila v financiranje različne infrastrukture, potrebne za turizem, bi gotovo bili bolj konkurenčni. Jaz mislim, da je turizem perspektiva v Sloveniji. Vsaj polovica denarja, potrošenega v turizmu, je zasluženega zunaj Slovenije in se priliva k nam, tudi DDV! Imamo možnosti, amak z našo miselnostjo ne bomo prišli daleč, to smo že dokazali, večkrat.
Letos pomladi sem bil na Kopaoniku, po 25 letih. Kaj so tam naredili, skoraj so mi izpadle oči. Tam je država ustanovila podjetje, ki gradi in upravlja žičnice, z državnim denarjem. Če so bili 10
let za nami, so sedaj 20 let pred nami. Vsako leto poberejo samo davka za eno žičnico.

Zdaj pa redlagam, da se vrnemo h Kaninu, tole temo pa lahko obdelujemo v kakšni drugi temi.
Morda skupaj poiščemo kakšne dobre ideje za našega ministra


Nazadnje urejal/a zlatko83 Čet Okt 01, 2015 6:02 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joško
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2015 10:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Avg 2015 10:41
Prispevkov: 244


Ta je pa dobra.

Če so žičnice državna infrastruktura, potem bi pod državno infrastrukturo lahko uvrstili še stavbe v katerih so hoteli in gostilne, pa plače zaposlenih bi lahko recimo obesili državi itd. Skratka, vse kar prinaša kakršnekoli stroške naj bo državno, privat naj bo le čisti dobiček. Tako kot je to v Bovcu in prav nikjer drugje na svetu kot v Bovcu.

In ne mi omenjat avstrijskih smučišč, ker ni niti enega samega samcatega smučišča, kjer bi žičnice plačala država. Država res pomaga, a le do neke mere, lastniki turističnih kapacitet pa morajo še vedno jemati kredite in krvavo garati, da jih odplačujejo ter zanje jamčiti z vsem premoženjem.

Ne bi se razburjal, če bi šlo res za neko ubogo in zaostalo regijo. A temu ni tako. V Bovcu je ogromno kapitala (koliko novih hotelov je bilo zgrajenih samo v zadnjem desetletju?), tam imajo nepremičnine skoraj vsi vplivnejši politiki in ker se v kapitalizmu prvenstveno rešuje probleme bogatih je potem to tako kot je.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 02, 2015 1:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

MSIN je napisal/a:
Leopold samo eno vprašanje ker imam problem v lastnem poslu.

Kako si vi predstavljate, da lahko še tako uspešno podjetje, pa recimo za ta primer, da je to podjetje proizvajalec športne opreme in se odloči, da bo investiralo v izgradjo smučišča.
In banko zaprosijo za dolgoročni kredit v višini 25mio Eur. Pa to je ena dobra daljša gondola, dva ratraka, pa še sekret,ki ima toplo dilo za mrzlo smučarsko rit.

Kako naj podjetje oz. lastnik, prepriča banko da dobijo odobritev kredita?

Pri takih ogromnih projektih, kjer je vstopna investicija zelo velika, ne gre brez poroštva države. Tudi germani so tako ravnali, ko so začeli obnavljati svojo gospodarstvo in turizem.
Aja, njim se je 1956 z Marshallovim sporazum, itak odpisalo ogromno dolga do drugih držav.

To ti lahko tudi jaz odgovorim. Pred leti sem delal v banki, kjer smo odobrili 2 kredita smučiščem za nujno umetno zasneževanje, brez katerega bi hitro propadli. Na srečo meni ni bilo treba odločati, ker bi moral biti proti. Obe podjetji sta propadli in kredit ni bil vrnjen, banka je postala lastnik. Kredita sta bila zavarovana s premoženjem podjetja. Formalno v redu, a to premoženje po propadu rata malo vredno.

Banka bo danes upam dala kredit le, če bo podjetje lahko zagotovilo zadostne prilive za odplačilo. En Vogel, kot razmeroma dobro smučarsko podjetje, bi recimo dobil kredita kvečjemu za nakup enega teptalca, pa še tega bi moral zastaviti v zavarovanje. Ce pa bi recimo vsaj pol vrednosti sedežnice dobili iz evropskih skladov ob slovenski soudeležbi in bi recimo občina sklenila, da se del turistične takse namensko nameni odplačevanju kredita, bi del lahko financirali s kreditom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 02, 2015 2:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Saj ne pravim, da je treba vse zapret, le skoz okno je brez veze denar metat!
Če je država soudeležena pri dobrem projektu kot sovlagatelj ni nič narobe, saj dobi denar nazaj. Hudič je pomoč pri kateri se vnaprej ve, da je vstran vržen denar. Kanin je izjemno lepa destinacija, ampak teh 5 mio vsaj po znanih podatkih nima nobenega drugega namena kot črv na trnku, saj se nihče ne more slepit, da bo z tole obnovo celotna regija dobila ta denar kadarkoli nazaj. Morda je za nekoga 5 mio majhen in smiselen denar, ampak to je letna plača 2.000 evrov bruto-bruto za 200 ljudi, oziroma nekajkrat več od tega zaradi česar se trenutno blamiramo pred Švedi okrog slabe banke! Verjetno nihče od nas forumskih nakladačev ne ve kaj imajo zadaj, ampak po znanih informacijah je to navadna potuha in za kaj takega je le preveč ojrotov v igri.

@Marko, z tvojim zadnjim odstavkom bi se takoj strinjal, saj je v igri relativno uspešno podjetje z lučko na koncu tunela in nekaj takega precej uspešno počnejo avstrijci.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 02, 2015 12:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

Citiram:
Pred leti sem delal v banki, kjer smo odobrili 2 kredita smučiščem za nujno umetno zasneževanje, brez katerega bi hitro propadli. Na srečo meni ni bilo treba odločati, ker bi moral biti proti. Obe podjetji sta propadli in kredit ni bil vrnjen, banka je postala lastnik. Kredita sta bila zavarovana s premoženjem podjetja. Formalno v redu, a to premoženje po propadu rata malo vredno.


Marko predvidevam, da je bilo to pred bančno krizo 2008, ko se je podelilo veliko kreditov na lepe oči.
Ker po novih kriterijih vrednotenja investicijskih projektov, trenutno ni smučišča v Sloveniji, ki bi opravičil obsežnejšo dolgoročno investicijo v smučarsko infrastrukturo na podlagi preteklih finančnih izkazov in finančnih planov.

Neoliberalna logika ne funkcionira vedno in povsod.
Veliko slovenskih občin je odvisnih od državnega financiranja, da normalno funkcionirajo in niso sposobne ustvarjati profita. Pa jih še vedno mamo več kot 200.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
skijat
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 03, 2015 8:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Avg 2015 16:31
Prispevkov: 133


Primerjat razvoj smučišč v Slovenji z tujino je nesmiselno. Mogoče s Čehi. Pri nas se do sedaj ni nikoli delalalo tako kot zunaj. V začezku 80 sem hotel odpreti šolo smučanja. Na občini so me gledali kot bi padel z lune. Si predstavljate investitorja, ki hoče naredit smučišče pri nas. Avstrici so to delali postopoma in sicer v interesu domačinov in lastnikov zemljišč z ciljem preživeti. obdržati kmetistvo in ljudi na podeželju in seveda tudi zaslužiti.V takem vzdušju se da marsikaj narediti. Pri nas zasebni investitor nima šans.
Kanin bi lahko bil rentabilno smučišče, če razumemo pod to tudi ves dohodek in razvoj ter standard doline. Kar velja tudi za Slovenijo. Večkrat sem že omenil, da so usmeritve obnove Kanina zabloda in metanje denarja.
_________________
2017/18 42 dni
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 03, 2015 1:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

MSIN je napisal/a:
Citiram:
Pred leti sem delal v banki, kjer smo odobrili 2 kredita smučiščem za nujno umetno zasneževanje, brez katerega bi hitro propadli. Na srečo meni ni bilo treba odločati, ker bi moral biti proti. Obe podjetji sta propadli in kredit ni bil vrnjen, banka je postala lastnik. Kredita sta bila zavarovana s premoženjem podjetja. Formalno v redu, a to premoženje po propadu rata malo vredno.


Marko predvidevam, da je bilo to pred bančno krizo 2008, ko se je podelilo veliko kreditov na lepe oči.
Ker po novih kriterijih vrednotenja investicijskih projektov, trenutno ni smučišča v Sloveniji, ki bi opravičil obsežnejšo dolgoročno investicijo v smučarsko infrastrukturo na podlagi preteklih finančnih izkazov in

Ja bilo je pred 2008, ampak šlo je za privatno banko, ki denarja načeloma ni poklanjala. Bolj je bil problem, da referenti niso (niso znali) računali denarnega toka in so se v lovu za posli zadovoljili z zavarovanjem z nadvrednotenimi hipotekami.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 05, 2015 1:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

http://www.primorske.si/Novice/Goriska/Kanin-je-ze-v-katalogih-za-zimo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 05, 2015 3:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Iz tega clanka: "Upravljalca bomo v širšem prostoru iskali ta mesec"
Glede na to, da je do sezone se dober mesec, predvidevam da bo sla stvar nekako po nacinu iskanja upravljalca bike parka na Pohorju, ki ga bodo, ce bo vse po sreci, za letosnjo poletno sezono odprili cez kaksen teden ali dva Upam, da je Pohorcem ze kdo povedal, da je letosnje mtb sezone ze bolj kot ne konec, prav tako pa upam, da je ljudem okoli Kanina ze kdo omenil, da se smucarska sezona zacenja v zelo bliznji prihodnosti... ker predvidevam, da sami tega se niso opazili... ne eni ne drugi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
buly kass
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 12, 2015 9:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 21:53
Prispevkov: 326


Zima je pred vrati.Pohvalim lahko izvajalca ki je speljal cesto do Cpostaje,ter uredil temelje stebrov prav tako do C postaje Vprasal bi Leopolda,kaj pa ostalo na sami zicnici ni napredka,kdaj se bo montiralo nove sornike ,akse,varnostno linijo,vprasljiva je tudi varnost pred plazovi.Na smuciscu se vedno ni prisotna POMA? Mislim da je kar preveliko problemov in zapletov,kaj se dogaja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 12, 2015 10:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


V naslednjih dneh jih bo dobesedno zalilo. Upam, da ne tudi česa odneslo, recimo nove ceste.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 70, 71, 72  Naslednja Stran 12 od 72

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kanin » Rekonstrukcija smučišča 2015
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB