Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » pancerji

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 49, 50, 51 ... 53, 54, 55  Naslednja
 pancerji « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Godfather20
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 18, 2015 9:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2011 1:16
Prispevkov: 26


Jap, tudi sam sem imel podobne probleme. 98 širina pancerja pri meni je pomenila super občutke pri smučanju ampak samo do 2h na dan. Pač prekrvavitev mora biti, drugače pa zebe. Ali najdeš tako dolge/zahtevne proge, da boš ''švicala'' in bo kri pognalo v noge ali pa kupiš udobnejše pancarje. Situacijo sem sam rešil tako, da sem kupil še ene pancerje širine 102. Ti so sedaj za celotedensko smučanje in za mrzlo vreme ožji pa za tu in tam.

Je pa še možnost da ti čevelj enostavno ne paše na nogo. Če so ti jih širili predvidevam da so ti tudi izmerili nogo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borci
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 19, 2015 11:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2007 11:37
Prispevkov: 132


Godfather20 je napisal/a:
Jap, tudi sam sem imel podobne probleme. 98 širina pancerja pri meni je pomenila super občutke pri smučanju ampak samo do 2h na dan. Pač prekrvavitev mora biti, drugače pa zebe. Ali najdeš tako dolge/zahtevne proge, da boš ''švicala'' in bo kri pognalo v noge ali pa kupiš udobnejše pancarje. Situacijo sem sam rešil tako, da sem kupil še ene pancerje širine 102. Ti so sedaj za celotedensko smučanje in za mrzlo vreme ožji pa za tu in tam.

Je pa še možnost da ti čevelj enostavno ne paše na nogo. Če so ti jih širili predvidevam da so ti tudi izmerili nogo?


KOnčno nekdo ,ki je videl da obstajajo za turiste širši pancerji
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 19, 2015 4:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

sarimari je napisal/a:
sarimari je napisal/a:
Pozdravljeni

Spet me zanima kakšno mnenje glede pancerjev. Pancerje sem kupila pri Koali, model Head Raptor 90 flexa.

Pancerje sem doma pred smuko mela kar nekaj časa na nogi, da bi se malo prilagodili, seveda se to prilagodi po parih smučanjih.
Ampak prvo smučanje je bilo muka, noga bolela, pekla, zeblo, na koncu sploh nisem več čutila noge. po eni uri v gostilno, pancerje dol za pol ure, potem je bilo cca 10 min smučanje ok, potem spet izsto.

Včeraj sem na rogli presmučala 3x, potem na čaj, pancerje dol, po treh vožnjah, pa sem je bila stvar ista, tako, da sem zaključila za tisti dan.

Noga mi okoli narta čisto omrtvi, mi zateguje, peče... tako da sploh nimam občutka na tem delu noge. Pancerje imam zapete na prvi klipsni, samo toliko, da mi nogo drži ok.

Vem, da sprva novi pancerji niso udobni, ampak tile moji niso za zdržat na smučanju. Res je da imam zelo visok nart in široko nogo, vendar po vseh pancerjih, ki sem jih probala so bili najboljši na nogo.

Hvala za mnenje

LP


Citiram svoj post, da se ve o čem je bilo govora in kje je sedaj problem.

Pancerje sem takrat nesla v koalo so mi notranji plastični vložek pobrusili, med smučanjem pa tudi nisem uporabljala notranjega vložka. Po 4 smučariji se je stanje recimo da umirlo, kar se tiče bolečine oz tišanja. Sedaj imam tudi notranji vložek.

Je pa problem v tem, da ko smučam mi pancerji nogo super držijo in nimam nekega občutka, da bi me kje tiščalo. Vendar me po pol ure začne zebit in mi potem noga kar otrpne na predelu narta. Predvidevam, da če nimam občutka, da bi me kje tiščalo, da ni problem v tem, ampak da me zazebe. Čeprav ponavadi s tem nisem imela problemov, je pa res, da nisem imela ravno ustreznik pancerjev (preveliki).

Uporabljam normalne smučarske zokne, na sedežnici oz. vlečnici si pa klipsne skoraj vedno odprem. Situacijo rešim tako, da po kakšni uri grem na čaj, si dam pancerje dol, zagrejem nogo. Potem pa je po pol ure, uri situacija ista.

Sedaj razmišljam, da bi si nabavila grelnike za pancerje. Predvsem pa rajši prej vprašam, če ima kdo podobne probleme.

LP


meni se v mrazu tud mravljinci pojavijo, pa niso pancarji premajhni. najbolj me uniči, če se takoj zjutraj moram jajcat po vlečnici. če grem na sedežnico, je dosti bolje. ko se po kaki uri ali dveh aktivne vožnje noge zagrejejo, pa mravljinci izginejo.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sarimari
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 20, 2015 4:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2012 18:52
Prispevkov: 64
Kraj: celje

Pri meni je pa tako, da po kaksni uri ze moram dati pancerje dol.

Pri -2 pa me se verjetno nebi smelo zebit Ali pac?
_________________
2012/2013 21X: Golte 5x, Areh 1x, Les Sybilles 6x, Krvavec 2X, Kope 1, MB Pohorje 4X, Vogel 2x

2013/2014 Molltaler 1X, 1x Golte, 15xRogla, 1xNassveld, Cerkno 2x

2014/2015 Rogla x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 04, 2015 11:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

vem, da je poletje....pa vendar...je treba mislit na zimo...da ne okolišim: kje v Sloveniji (najraje Štajerska) bi lahko probal smučarske čevlje Dalbello Scorpion 130?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alessio
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 04, 2015 7:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2008 22:28
Prispevkov: 39
Kraj: Obala

fischerpro3 je napisal/a:
vem, da je poletje....pa vendar...je treba mislit na zimo...da ne okolišim: kje v Sloveniji (najraje Štajerska) bi lahko probal smučarske čevlje Dalbello Scorpion 130?


Pokliči Koalo v Višnjo goro.

http://www.smucarskaoprema.si/329-dalbello

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 05, 2015 8:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

cene imajo pa kot da so zlate.....hvala za link, bom kr počakal na jesen, ko jih dobijo v kako meni bližnjo trgovino (bodo Salomonke še zdržale eno sezono)....pol pa jih drugo spomlad/poletje na ebayu za pravo ceno kupim.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 05, 2015 1:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Dalbello so na splosno vsi modeli (tudi v tujini), kot da bi bili zlati... pa nic kaj hudo posebnega niso, razen cene seveda
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 05, 2015 1:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 241


Koala je imela do cca sredine julija 40% popust na vse letošnje Fischer Vacuum Fit smučarske čevlje. Čeprav ima še vedno banner na prvi strani, pa cene niso več spuščene za 40%.

Sam sem izkoristil akcijo in nabavil, v vročinskem valu , Fischer Progressor 13 Vacuum Fit... Bilo je sicer malo čudno, ker so okrog mene skakale stranke v natikačih, ampak se je (upam) splačalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alja_snow
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 04, 2015 10:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2012 22:34
Prispevkov: 60
Kraj: Maribor

Imam eno vprašanje. Kupila sem Head Raptor 70 junior world cup smučarske čevlje št.24.5, moja številka noge je 37.5. Mogoče res preveč kompliciram, ampak med smučanjem čutim, da mi noga malo preveč ''pleše'' in mislim da so mi preveliki . Prebrala sem, da je možen nakup posebnih vložkov ali boot fitting. Ali veste kaj o tem ? Hvala za odgovor.
_________________
2017-2018: 1x Sölden, 3x Rogla, 14x Mariborsko Pohorje, 1x Turracher Höhe


2016-2017: 1x Sölden, 1x Katschberg 1x Tauplitz, 22x Mariborsko Pohorje, 3x Rogla , 4x Helm- Rotwand, 1x Kronplatz, 1x Innichen, 1x Cortina d'Ampezzo, 1x Dorfgastein -Grossarl, 2x Bad Hofgastein - Bad Gastein

2015-2016: 1x Mölltal, 1x Sölden, 4x Rogla, 1x Weinebene, 18x Mariborsko Pohorje, 5x Sextner Dolomiten, 1x Alta Badia, 1x Cortina d' Ampezzo, 1x Kreischberg, 1x Schladming, 2x Hochkönig
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alja_snow
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 04, 2015 10:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2012 22:34
Prispevkov: 60
Kraj: Maribor

Imam eno vprašanje. Kupila sem Head Raptor 70 junior world cup smučarske čevlje št.24.5, moja številka noge je 37.5. Mogoče res preveč kompliciram, ampak med smučanjem čutim, da mi noga malo preveč ''pleše'' in mislim da so mi preveliki . Prebrala sem, da je možen nakup posebnih vložkov ali boot fitting. Ali veste kaj o tem ? Hvala za odgovor.
_________________
2017-2018: 1x Sölden, 3x Rogla, 14x Mariborsko Pohorje, 1x Turracher Höhe


2016-2017: 1x Sölden, 1x Katschberg 1x Tauplitz, 22x Mariborsko Pohorje, 3x Rogla , 4x Helm- Rotwand, 1x Kronplatz, 1x Innichen, 1x Cortina d'Ampezzo, 1x Dorfgastein -Grossarl, 2x Bad Hofgastein - Bad Gastein

2015-2016: 1x Mölltal, 1x Sölden, 4x Rogla, 1x Weinebene, 18x Mariborsko Pohorje, 5x Sextner Dolomiten, 1x Alta Badia, 1x Cortina d' Ampezzo, 1x Kreischberg, 1x Schladming, 2x Hochkönig
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 05, 2015 9:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Kolikor sem gledal tabele, 24,5cm pomeni št. 38,5! Torej so ti najbrž res preveliki, a je seveda pomembna tudi širina noge. Svetujem ti, da vprašaš v Koalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 03, 2015 8:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Danes sem v Koali nabavil nove smučarske čevlje (stanje po poškodbi gležnja). Pohvale Koali! Sedaj moram pa samo smučat-po pameti!
LP Frenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 04, 2015 10:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Ja Frenk odlično, nam boš spet lahko sporočal o stanju na Rogli !
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 04, 2015 11:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Bom!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 49, 50, 51 ... 53, 54, 55  Naslednja Stran 50 od 55

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » pancerji
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB