Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Obertauern 2013/14

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Obertauern 2013/14 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 1:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Uradno je najbolj strma Manni Pranger v Berger Almu (102%), drugo mesto pa si delita Diretissima na Katschbergu in Gamsleiten 2 v Obertauernu (obe 100%). Harakiri in Zwölfer Nord sta daleč zadaj z 78% oz. manj kot 70%...

Drugače pa k splošnim nasvetom... Če ste prvič v Obertauernu, je najboljše, da oddelate en krog, t.i. Tauernrunde. Sledite tablam z oznako S7. Na ta način boste smučali na vseh zanimivejših progah v Obertauernu. Če ste kolikor toliko zverzirani in ne bo gužve, boste končali krog do 13h. Potem pa se odločite za najljubši košček - načeloma je najmanj gužve na Schaidbergu, Zentralbahnu in Panoramabahnu, nasploh je tisto zame najlepši del Obertauerna (Seekareck, Seekarspitz, Hundskogel). No, vsekakor se popoldne izogibajte Gamsleitnu (1 in 2), Grünwaldkopfu in Edelweissu...
Em, pa še nekaj glede obsmučarskih dejavnosti. Glasno je ponavadi pri spodnji postaji Gamsleitna 1, pod vrhom Plattenkarja in na Hochalmu. Ostale postajanke so bolj umirjene.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gapi202
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 3:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2320


Sicer off topic ampak:Kako pa se to računa da pride čez 100?
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spicek
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 4:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 15:29
Prispevkov: 142
Kraj: Krim

45° je 100%klanec, na enmu metru dolžine se vzdigneš za en meter, tako se označujejo cestni klanci in pomoje je tako tudi na smučiščih, no ja oni radi pretiravajo bl v ekstreme.

Nazadnje urejal/a spicek Tor Feb 24, 2015 4:33 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 4:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Ker je v procentih - 100% = 45 stopinj.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Charlie Uno
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 5:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 18:09
Prispevkov: 327


Še en odgovor na isto temo, za tiste, ki se še spomnite kotnih funkcij:
pri cestarjih šteje tangens in ne sinus...
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 5:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

[BISI] je napisal/a:
Uradno je najbolj strma Manni Pranger v Berger Almu (102%), drugo mesto pa si delita Diretissima na Katschbergu in Gamsleiten 2 v Obertauernu (obe 100%). Harakiri in Zwölfer Nord sta daleč zadaj z 78% oz. manj kot 70%...



Glej, proge, ki sem jih naštel sem vse razen Prangerja že velikokrat prevozil. Lahko, da občutek tudi vara, ker lepo teptana proga z lepim iztekom izgleda bolj položna, ampak bolj verjetno je, da tudi naklone merijo podobno kot na Pohorju sneg. Pranger se reklamira za najbolj strmo progo, pa si lahko pogledaš na youtubu:
https://vimeo.com/10427079
da je tisto o 102% najbrž bolj buča. Gamsleiten mislim da nima 100%, razen na posameznih neteptanih flehah. Te pa ne štejejo. Harakiri je precej bolj strm od naštetih in ga tudi oglašujejo za najbolj strmo teptano progo v Avstriji. In ta je zgoraj, ko še top nameče nekaj snega res okoli 100%, drugače pa najbrž manj od deklariranih 78%. Na spodnjem delu proge 38 (Diretissima) v Kitzbuhlu je tudi znak za naklon, mislim, da nekaj čez 70, ampak je na vrhu strmina večja, kjer pa znaka ni. Diretissima na Katchbergu ni v tej ligi. Zwolferhoren nord ima dva krajša odseka, ki sta podobne strmine (bolj strma od Gamsletna), pa še zoprna sta, ker sta velikokrat ledena in iztek ni tako lep kot recimo na Harakiriju. Sicer je Harakiri po moje kljub temu, da je najbolj strm najmanj zahteven. Tam je edina nevarnost, da te sesuje kakšna kamikaza, ki je padel pod vrhom in se ne more ustaviti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 5:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 359


A niso bile te stvari na forumu že parkrat predelane? Smo prepričani, da se pri nekaterih progah ne meri povprečnega, pri drugih pa največjega naklona?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 7:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

No, najbolj strma proga je tista, ki ima pač največjo strmino - in te so zgoraj naštete; torej Manni Pranger, Diretissima na Katschbergu in Gamsleiten. Najbolj zahtevna pa je lahko tista, ki ima največjo povprečno strmino in/ali druge specifike (npr. ožina, poledenelost, itd.).

Mimogrede, to je tema o Obertauernu in ne o vaših subjektivnih ocenah avstrijskih prog...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Vantage
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 7:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2011 12:28
Prispevkov: 60


Hvala za izcprne odgovore in poduk o progi katero bom opazoval zgolj od dalec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 10:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Pravilna odločitev!
Meni je bila popolnoma nesimpatična... Na nasprotni strani (na sončku) so precej boljše.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lansan
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 11:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Jan 2015 1:53
Prispevkov: 4


S sončne strani je tudi lep razgled nanjo. Npr. s Schaidberga. Od daleč je tako lepa in vabljiva
http://www.gamsleiten2.at/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vantage
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 28, 2015 3:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2011 12:28
Prispevkov: 60


Evo se mini report od vceraj. Vreme fantasticno, -7 stopinj, sonce in popolno brezvetrje...Kulisa smucisca neopisljiva, tisti 2+ tisocaki in sneg povsod. Sicer ne vem od kod jim 180cm snega, ker ga niti v zametih ni vec kot meter...Prog toliko, da ze glava pece, naprave pa moderne in predvsem hitre in hitro pozirajo guzvo Sedaj pa k stanju na progah...Do 11 ure se kar se da prevozne, po tej uri pa samo mucenje nog in psihe Toliko padcev, ko sem vceraj videl nisem videl zadnje tri sezone skupaj...Res, da se naravni sneg ne da speglat kot umetni in da je dosti cehov in nizozemcev, samo, da ze skoraj vsak drugi skoci na tistih meterskih kupih, vsak tretji pa pade je pa malo zalostno...En zenska je podrla sodelavca, ker ni mogla vec kontrolirat hitrosti na tistih kupih tako, da si je pri padcu zlomil dve rebri in poskodoval ramo...Resevalni helikopter sem videl trikrat pristajat in vzletat...Prog imajo toliko, da bi brez problema zaprli kaksno za uro in vsaj strm del poravnali z ratrakom. No, vglavnem par kilometrov oddaljen Katschi mi je dosti bolj vsec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2015 10:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Tipično za Obertauern. Če ne maraš gneče, so smučišča med OT in Aineckom še bolj primerna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 08, 2015 11:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Danes na OT. Sončno vreme, prijetne temperature, razen na vrhu Gamsleitna 2 in gondole nobenega vetra. Proge v odličnem stanju, pretirane gneče ni bilo, sploh po 12h se je lepo spraznilo. Zaenkrat ostaja moje najljubše smučišče pri severnih sosedih, kar se nam bližnjih smučišč tiče, čeprav opažam da tu na forumu ni najbolj priljubljeno. Morda sem imel samo srečo glede gneče, ker vedno pridem marca, ali pa decembra.












_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 08, 2015 11:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 359


Meni je OT tud super. Sploh, če ujameš take dni, ko ni preveč gužve. Pa meni ena najlepših kulis, tako kot je Vantage napisal. Se mi zdi, da Obiju veliko ljudi zameri to, da ima relativno kratke proge, meni je pa ravno to všeč. Ravno danes se mi je na Višarjah kolcalo po kratkih sedežnicah, ko sem na začetku za eno vožnjo v dolino porabil skoraj eno uro, če prišteješ še oba prevoza s kabinko.

Plus, ni ga v koroški karti, pa je verjetno tudi zarad tega malo manj popularen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Obertauern 2013/14
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB