Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2014/15

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 32, 33, 34  Naslednja
 Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2014/15 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
nikolaj
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2015 4:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2007 17:09
Prispevkov: 133


Danes bil gori. Pisker precej trd, pod prelomnico hitro zdrsano.
Ruška meni super, malo grudasta, pa malo bolj grifig sneg.
Partizanka trda, pa kar ljudi.
Videc levi fenomenalen, desni nesteptan in trdo grudast, pa vseeno zanimiv, gužve pa nobene.

Vtaknil bi se pa v mojstre parkiranja. Včeraj v Hebalmu nikjer redarja, avtov en kup, vsi tako kot morajo biti, danes na Pohorju pa kljub redarjem avti na najbolj nemogočih mestih, ko redar opozori, da je z avtom napoti avtobusu, se začne gospod razburjat da kaj ma to veze, ker otrok spi v avtu, in ga on pač ne more postaviti drugam (pa prosta normalna parkirna mesta), ...
V glavnem može seljak iz sela, a selo iz seljaka nikako.
Enako in na Belviju in na Arehu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2015 11:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

No, tole z obratovanjem Radvanja pa je ena hecna zadeva. Na spletni strani niso vedeli nič o tem:


Je komu jasno kaj je z Radvanjem? Ima dovoljenje za obratovanje ali ne? Pred sezono se je iz 'dobro obveščenih' krogov slišalo svašta, da nima obratovalnega dovoljenja pa da sploh ne bo več delala itd. Na Lisici je sedežnica obratovala, to je videlo pol Evrope, in nekako ne verjamem da bi si to privoščili če ne bi imeli vseh papirjev.

Glede Stopa pa sem od prav tako 'dobro obveščenih' slišal razne informacije: po varianti (a) da nima dovoljenja za obratovanje ker bi bilo treba v remont vložiti 150000 evrov, po varianti (b) pa so se pojavile zahteve lastnikov zemljišč ki jih ŠCP pri gradnji sedežnice po svoji navadi ni nič vprašal. Zato ponavljam vprašanje ki sem ga postavil že v svojem poročilu: je kaj od tega res ali je kdo izvedel še za kakšno varianto (c) ?
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alioth
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 10:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Maj 2006 17:02
Prispevkov: 131


Glede Stolpa sem slišal tudi verzijo c:
Jesenšek naj bi bil lastnik (investitor) prenovljene gornje postaje, zato najem ni bil možen pred odkupom tega deleža.
In kot sem rekel na začetku, o tem se le govori za šankom. Tam pa itak vsi lažejo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 2:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


Kje so težave slovenskih smučišč? http://4d.rtvslo.si/arhiv/prispevki-in-izjave-dnevnik/174322548
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zlatko83
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2015 7:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 10:29
Prispevkov: 168


alioth je napisal/a:
Glede Stolpa sem slišal tudi verzijo c:
Jesenšek naj bi bil lastnik (investitor) prenovljene gornje postaje, zato najem ni bil možen pred odkupom tega deleža.
In kot sem rekel na začetku, o tem se le govori za šankom. Tam pa itak vsi lažejo


haha, ta pa je dobra če je mogoče res investiral ( kar dvomim), potem ima tudi prav
Kolikor so mi jeseni zaupali Pohorci, so težave povsem drugje, eni so imeli prevelike apetite, najemnik pa ni nasedel
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alioth
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 04, 2015 1:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Maj 2006 17:02
Prispevkov: 131


Glej-si-ga-no, tudi meni so zaupali Pohorci
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 06, 2015 8:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Danes sem imel lep namen preživeti še en dopoldan na Pohorju, konkretno na progi v dolino. Ampak ob tem pogledu:

... sem se obrnil, odpovedal dopust in se raje odpeljal delat. Bravo, Pohorci: zdaj ko se je konkretno ohladilo so se očitno odločili opustit Stadion. Pojma nimam ali zaradi tiste 2 kvadratna metra velike kopnine ali ker se jim ne da teptat proge? V stanju kot ga vidite na sliki je bila proga seveda povsem neprevozna, neurejena in betonsko trda . Hvala Pohorci, prihranili so mi 16 evrov kolikor stane dopoldanska karta in dan dopusta, sami pa so očitni zelo zadovoljni s svojo ponudbo (brez proge v dolino in brez povezave od Belvija do Videca) in se trudijo pregnat potencialne kupce. Sem mislil da so bili 'branikovci' zadnja leta najslabše kar se je Pohorju lahko zgodilo, pa sem se očitno zmotil - gre tudi še slabše ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 06, 2015 8:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


miki je napisal/a:
Sem mislil da so bili 'branikovci' zadnja leta najslabše kar se je Pohorju lahko zgodilo, pa sem se očitno zmotil - gre tudi še slabše ...



Mar ne veš, da se je treba v kapitalizmu učit od rojstva pa do popolne sproščenosti in umirjenosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 06, 2015 8:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Točno to sem črnogledo tiho napovedal 1 teden pred Zlato lisico.
In sicer, da bodo pred Lisico progo odprli za dan ali dva, pol izpeljali Lisico "u nulo", se hvalili po medijih, kako je zadeva uspela, nato pa na progo praktično pozabili...
Izpeljava Lisice je dokaz, da znajo, če hočejo... In ja, hočejo, a zgolj, da Lisica ponese ime Mariborsko Pohorje v svet, za lokalne smučarje (domačine) jim pa dol visi.
Pa ne šimfam zgolj trenutnih upravljalcev, saj je praktično že 10 let enako. Trenutnemu vodstvu morda malenkost celo odpustim, ker so novembra res začeli v katastrofalnih razmerah...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinosat
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 06, 2015 8:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 21:15
Prispevkov: 29
Kraj: Maribor

kaj pa vem... se mi zdi, da tukaj ni samo to, da ne grejo z ratraki gor, če se tukaj komu kaj zgodi, so lahko odškodninske tožbe , glede na to, kako vse skupaj zgleda...jaz bolj menim, da si bomo Mariborčani morali dat dopovedat, da se v zadnjih zimah na 325 m pač ne da iti smučarije...meni se zdi bolj tumasto, da kot avtobusni prevoznik ne morejo zrihtat , da bi vedno vozila dva avtobusa, sploh letos, ko ni prave povezave med Arehom in Belvijem ...sem pa tak že enkrat rekel, da sem ugotovil, kdaj so zjebali sezone na Pohorju...ko niso Fliserja podprli v tistih cajtih, ko bi lahko Pohorje prestavo https://www.youtube.com/watch?v=_n6kt1IpRi8
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
andmer99
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 06, 2015 11:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 202


Iz druge roke sem slišal, da je bil na radiu city prispevek, da so na pohorju letos prodali nekaj več kot 2000 sezonskih vozovnic, do konca zimskih počitnic pa da je bilo 55.000 obiskovalcev. A je slučajno kdo sam slišal ta prispevek?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 07, 2015 12:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

pinosat je napisal/a:
kaj pa vem... se mi zdi, da tukaj ni samo to, da ne grejo z ratraki gor, če se tukaj komu kaj zgodi, so lahko odškodninske tožbe , glede na to, kako vse skupaj zgleda...jaz bolj menim, da si bomo Mariborčani morali dat dopovedat, da se v zadnjih zimah na 325 m pač ne da iti smučarije...meni se zdi bolj tumasto, da kot avtobusni prevoznik ne morejo zrihtat , da bi vedno vozila dva avtobusa, sploh letos, ko ni prave povezave med Arehom in Belvijem ...sem pa tak že enkrat rekel, da sem ugotovil, kdaj so zjebali sezone na Pohorju...ko niso Fliserja podprli v tistih cajtih, ko bi lahko Pohorje prestavo https://www.youtube.com/watch?v=_n6kt1IpRi8


Tudi na 2000m n.v. se ne moreš iti smučarije, če živiš za en vikend svetovnega pokala in dva tedna šolskih počitnic. Nadmorska višina je daleč najmanjši problem Pohorja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pinosat
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 07, 2015 12:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 21:15
Prispevkov: 29
Kraj: Maribor

Verjamem, a med 2000 in 325 m je cca 10-12 stopinj razlike ( razen ob inverzijah ), ti pa narave in fizike še vedno ne moreš in je ne boš mogel prelisičit...pa lahko imaš ne vem koliko denarja za delat sneg, ko se boš na 2000 m še dokaj ugodno smučal, boš na 325 m plaval, če so zime take kot so danes, pa četudi je sneg umeten...sploh zadnji dve zimi, katastrofa

Nazadnje urejal/a pinosat Sob Mar 07, 2015 1:33 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 07, 2015 1:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Ne verjameš in ne razumeš; se pa rad vrtiš v krogu. Tudi na 2000m n.v. ti nič ne pomaga 10 stopinj manj, če jih ne znaš izkoristiti. Prav tako ti ne pomaga kaj veliko proga na 2000m n.v., če nimaš obiskovalcev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pinosat
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 07, 2015 2:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 21:15
Prispevkov: 29
Kraj: Maribor

seveda te razumem, oz. vem, kaj mi hočeš povedat....meni se le zdi, da se od teh 325-570 m preveč pričakuje, jaz se na areškem delu prav fajn navozim, ampak ne s smučmi...da pa je ogromno stvari, ki se jih da poboljšat, pa tudi jaz vem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 32, 33, 34  Naslednja Stran 28 od 34

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2014/15
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB