Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » kakšne smuči

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 kakšne smuči « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 22, 2015 10:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Tako sem tudi računal. Servis stane 28-42 eur (cenik Igorsport), izposoja 15 eur/dan (cenik Kranjska Gora). Ljudje se napačno odločajo, ker ravnajo na pamet.

Izposoja: 5let x 6 smučanj x 15 Eur = 450 Eur
Nakup: 300 Eur+ 5x30Eur servis = 450 Eur

Če bi smučal manj, izposojal smuči za več dni skupaj (recimo, da smučaš samo na počitnicah) ali bi bil servis bližje zgornji meji, je razlika v prid izposoje. Pa se ta prednost, da imaš vedno smuči po želji.

Za 5 smučanj na leto pa si na istem šele po 7 letih:
35*15=525
300+7*30=510

Od tega, da kupiš stare smuči in jih ne daš nikoli na servis, ja pa ceneje samo to, da pozimi sediš pred televizorjem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sarimari
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 22, 2015 12:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2012 18:52
Prispevkov: 64
Kraj: celje

Jst ti predlagam elan blacK magic, ker sem jih tudi vozila, sicer so bile za mene premehke in sem sla na elan speed magic fusion.
black magic ti priporocam, ker so zelo vozne, pravi uzitek je smucat na njih, sploh pa ne zahtevajo nekega dobrega znanja, ampak za normalno rekrativko, ki smuca parkrat retno odlicna izbira.
_________________
2012/2013 21X: Golte 5x, Areh 1x, Les Sybilles 6x, Krvavec 2X, Kope 1, MB Pohorje 4X, Vogel 2x

2013/2014 Molltaler 1X, 1x Golte, 15xRogla, 1xNassveld, Cerkno 2x

2014/2015 Rogla x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
biba
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 12:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Feb 2015 12:55
Prispevkov: 3


Hvala vsem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bobi
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 04, 2015 5:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 19:57
Prispevkov: 35


živjo

si bom drznil sposoditi bibino temo še zase

Rabim druge dile.
Sedaj sem se mučil z Elan S8 - za učenje mularije so bile ok. Otroci se že kar dobro smučajo in sedaj bi tudi ata kakšno dol udaru (progo mislim).
S8 absolutno premehka. Sem zadnjič vozil prijateljeve Atomic SL II, katere so mi sedle, edino kar se bojim je da bom omagal po dveh urah smučanja pa pri hitri vožnji naravnost nisem bil ravno siguren v svoja kolena. Sprobaval sem tudi Elan "emfibio" beločrne, katere me niso ravno prepričale.
Zelo vesel bi bil kakšnega namiga. Za dile sem pripravljen odkartat cca 300 bruseljčanov +-. Visok 185, lahek 80. Smučam občasno, kadar grem sam z otroci, drugače sem na boardu.
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 04, 2015 6:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


ja boš omagal po dveh urah. sam druge ni. zahtevnejša dila, te bolj ožame. se jo pa navadiš. potem gre pa tudi dalj časa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bobi
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 06, 2015 9:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 19:57
Prispevkov: 35


hvala jungche

poznavalce bi fehtal za nasvet kaj sprobat, ker na testiranjih običajno dobim kakšen ološ za sprobavat, oz. vse zamudim

ali je kakšna vmesna dila, za igrat se, trda odzivna in prijazna do uporabnika

aja pa pozabil povedat, da sem včasih treniral pa se polomu, tako da nekaj tehnike je še v nogah, imam pa težave s kolenom (zato vglavnem board), tako da bi malo bolj nežno od zgoraj omenjene dile.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bronco
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 06, 2015 9:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 11:31
Prispevkov: 176
Kraj: Maribor

bobi je napisal/a:


ali je kakšna vmesna dila, za igrat se, trda odzivna in prijazna do uporabnika



hm... tole mi nekak ne gre skup... bolj je smučka trda in odzivna, manj napak dopušča uporabniku in posledični zanj ni najbolj prijazna...

morda pogledaš kaj od "vsestranskih smuči", recimo Amphibio od Elana,
Progressor od Fischerja, ali pa kakšno Dynastar CR serijo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alesko20
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 22, 2015 8:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Okt 2015 7:40
Prispevkov: 1


Lep pozdrav,
po nekje 10-13 letih se vračam na smuči, vmes zaradi športa "nisem" smel, sedaj pa me zanima kakšne smuči mi priporočate, ker se moram ponovno naučiti smučati..
23let,194cm,95 kg, če vam bo kaj pomagalo
hvala za pomoč, pa se mogoče vidimo na belih strminah
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 27, 2015 5:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


Najbolje, če kje najdeš elan amphibio 12 lanske/predlanske/predpredlanske izdelave s 176 cm dolžine, top smučka za take korenjake.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2 Stran 2 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » kakšne smuči
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB