Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » kakšne smuči

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 kakšne smuči « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
biba
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 19, 2015 12:57 pm    Naslov sporočila: kakšne smuči Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Feb 2015 12:55
Prispevkov: 3


Pozdravljeni.

Zanima me kakšne smuči mi priporočate: do sedaj sem imela pol-carving (cenovni rang okoli 120 eur), sedaj pa si kupujem nove smuče. Smučam nekje srednje dobro, vendar redko.
Na kaj naj bom pozorna pri nakupu?
Kaj pa cenovni rang? Razmišljala sem tam okrog 200 eur. Kaj mi priporočate?

Hvala že vnaprej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 19, 2015 5:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Sam se sprašujem, če je v takem primeru sploh smiselno kupovati smuči - zakaj si jih raje ne izposodiš? Za nekajkrat letno ... Dobiš zrihtane in nov model. Pa še s shrambo ni križa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 19, 2015 6:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Če greš nekajkrat letno (cca 5x) smučati, se ti bolj splača smuči sposojat (strošek tam nekje 100 EUR).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrej77
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 19, 2015 7:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2014 20:01
Prispevkov: 11


In v dveh letih daš za izposojo toliko kot za nove???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
p800_JAcki
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2015 1:50 am    Naslov sporočila: smuči Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2015 15:13
Prispevkov: 12


270€ Fischer Progressor 800 (nove smuči) 50% znižanje v interšportu (ne vem ali še imajo zalogo)

Mi ni žal, ker vem, da sem jih kupil za dalj časa, imajo pa dvojni radij kar pomeni da lahko voziš slalom in veleslalom.

Ko si omenila da imaš pol karving smučke. Te ne obstajajo. To so veleslalomske smuči.

Na kaj moraš biti pozorna?
- Da ne kupiš mehke smučke, ker te so za začetnika in se pri veliki hitrosti ne obnesejo dobro (trdoto smučkam ponavadi določajo številke. Npr pri progressor verziji 700,800,900,... Elan - 11, 12, 14,....)
- Da kupiš smuči 10 do največ 15 cm manjše kot si sama visoka
- Da imajo poudarjen rocker za lažji vstop v zavoj (priporočljivo)
- Mogoče tudi Elanke Amphibio (Amphibio pomeni da je smučka ločena med levo in desno pri čemer naj bi bilo smučanje tudi lažje)
- Še bolj kot smučke so pomembni pancarji. Če bo ti noga kar skakala noter oz prisegaš na udobje, potem pozabi na smuči, ker jih ne boš mogla izkoristit (potem je itak skoraj vseeno kakšne si kupiš) - rešitev ti je še kakšen dodaten par nogavic na nogah

Ne pozabi pa tega, da je največ odvisno kako znaš smučat. Sama smučka iz tebe ne bo naredila Tino Maze
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2015 8:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Zakaj pa ne bi raje kupila kar FIS dilo? Ljubibog... napise "Smučam nekje srednje dobro, vendar redko." kar v realnosti pomeni bolj kot ne slabo, ti pa ji ponujas skoraj najboljse rekreativne smuci. Idealno da se ti smucanje zagravza in da ne bo smucala redko, ampak nikoli Pri kaksnem drugem sportu je vrhunska ali tekmovalna oprema zgolj metanje denarja proc, ni pa ovira, pri alpskem smucanju pa te oprema, ki je nad tvojim rangom znanja in obvladovanja opreme, dejansko ovira in ti onemogoca normalno smucanje.
Ne ne bom pametoval kaj kupi, ker v taksnem rangu na zalost ne poznam smuci, bi ti pa svetoval, da ne kupuj opreme, 5 razredov nad tistim, kar imas sedaj, ker s tem ne bos smucala ampak se dricala dol in preklinjala vse, ki so ti to "svetovali".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
biba
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2015 10:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Feb 2015 12:55
Prispevkov: 3


Najlepša hvala za mnenja.

Smuči si ne bom izposojevala, ker se mi zdi nesmiselno, da dam vsako leto 100 eur za izposojo, če so cca 200 eur nove. Pa itak jih kupujem za naslednjih 10 let.

Nekako se odločam med temi:
http://www.bokal-sport.si/elan_z_smuci_black_magic_qt

http://www.extremevital.com/sl/smuci/zenske-smuci-voelkl-essenza-plus-vezi-10-0-fastrack-iii-p-14378.html

kaj bi svetovali?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2015 10:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


Glede elank, mislim, da ima v nedeljo na Voglu Elan testni dan, samo vreme bo bolj v %$(!, ti pa toplo priporočam, da smuči prej preizkusiš, sploh če jih kupuješ za 10 let. Da ne kupiš nečesa kar na pamet in potem 10 let bentiš. Se splača riskirat kak dan za to, pa še veliko modelov se da ponavadi preizkusit in dekleta/fantje ponavadi dobro svetujejo. Malo pogooglaj za testnimi dnevi elana, fischerja itd.
Glede volklovk pa mislim, da jih imajo na Golteh v štacuni, tako da jih pokliči, če se da kaj sprobat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
p800_JAcki
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2015 12:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2015 15:13
Prispevkov: 12


pj je napisal/a:
Zakaj pa ne bi raje kupila kar FIS dilo? Ljubibog... napise "Smučam nekje srednje dobro, vendar redko." kar v realnosti pomeni bolj kot ne slabo, ti pa ji ponujas skoraj najboljse rekreativne smuci. Idealno da se ti smucanje zagravza in da ne bo smucala redko, ampak nikoli Pri kaksnem drugem sportu je vrhunska ali tekmovalna oprema zgolj metanje denarja proc, ni pa ovira, pri alpskem smucanju pa te oprema, ki je nad tvojim rangom znanja in obvladovanja opreme, dejansko ovira in ti onemogoca normalno smucanje.
Ne ne bom pametoval kaj kupi, ker v taksnem rangu na zalost ne poznam smuci, bi ti pa svetoval, da ne kupuj opreme, 5 razredov nad tistim, kar imas sedaj, ker s tem ne bos smucala ampak se dricala dol in preklinjala vse, ki so ti to "svetovali".


Bi rad dal repliko na to.

Tudi jaz bi kupil FIS dilo če nebi bila čez 500€. Pa sem se potem za ta progressor 800 odločil, pred tem pa sem vozil otroške še iz moje šolo v naravi izpred 9ih let.

To ni res da se boš s to dilo zmeraj matral. Res je, prvi dan sem se res, ker je nisem bil navajen, ampak ko se ujameš z njo, ti ni žal, sploh zato, če kupuješ za daljše obdobje.

Ocena znanja "srednje dobro" zame niti ni tako slaba. To je ubistvo relativno mnenje, ki si ga lahko vsak posameznik drugače predstavlja

Ampak vzmemimo popolnega amaterja in primer Tine Maze (Expert), se mi srednje dobro niti ne zdi tako slabo.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2015 12:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Recimo da vem pa kaj pomeni voziti prave tekmovalne (te, ki se vozijo na svetovnem pokalu) dile... ker jih pac vozim. In zato sem napisal to kar sem napisal. In zares ti garantiram, da nihce, ki smuca "srednje dobro" ni sposobno normalno voziti FIS GS dile... preprosto, ker moras biti prehiter, preden jo sploh lahko obrnes. Pri SL dili, je sicer hitrost manjsa, rabis pa hudo drugacne naklone, kot jih je sposoben odsmucati nekdo, ki smuca "dokaj dobro", da se smuca upogne in gre v zavoj. Seveda pa lahko z obema brez problema abrucas. To pa ni panike.
"Srednje dobro" je ocena samega smucarja, ampak ker v veliki vecini vsi precenjujejo svoje znanje, sem napisal, da to zelo verjetno pomeni "bolj slabo"... definitivno preslabo za dile ranga Progressor 800.
Ampak se enkrat, ce nekdo brez ustreznega znanja na vsak nacin hoce top dilo, naj si jo kupi. Vsak sebe najboljse pozna
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
p800_JAcki
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2015 1:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2015 15:13
Prispevkov: 12


Razumem kaj želiš povedat, ampak ne moreš pričakovat da boš z racerkam tako vozu po neki urejeni progi kot na tekmovanju, kjer ti bodo ostali smučarji količki, ti jih boš pa tako obvozu, da se bojo potem še 15 min pobiral iz tistga snega ko jih bo vrgl.

GS dila je dila za velik slalom in s tako dilo in nekom, ki je dober smučar ne more it na progo kar tako že zaradi same varnosti, ko se ti kdo pred tabo zapelje in ne moreš hitro reagirat.

Progressor pa ima dvojni radij (slalomski in veleslalomski) in niti ni tekmovalna smučka oz namenjena temu.

Mogoče zanjo boljše progressor 700 enako z dvojnim radijem in je malo mehkejša.

Ampak pravim, da če imaš željo po nekih izivih te bo parkrat vrglo, nato se začne izboljševanje tehnike smučanja, in nenazadnje ti ni žav, da si kupo smučko, ki zahteva nekoliko višjo raven znanja.

"Edit admin: prosim, ne citiraj."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2015 2:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Se enkrat... ne ni res. Ce nimas ustreznega znanja, ne bos normalno vozil smuci, ki so prevec zate. Pa naj bo to Progressor ali pa FIS dila. S smucmi, ki so nad tvojimi sposobnostmi se bos izkljucno matral, tehnike pa ne bos izboljsal. Kot sem napisal prej, za to da lahko normalno peljes dolocen rang smuce, rabis doloceno znanje. In smucanje je na zalost tak sport, ta ce tega znanja nimas, ne bos samo pocasnejsi kot bi bil lahko (kot recimo nek zavaljen rekreativec na 10 jurjev vrednem tekmovalnem kolesu), ampak bos dobesedno smucal slabse, kot bi s slabsimi smucmi, ki bi bile primerne tvojemu znanju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2015 3:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

če pa po kakšnem naključju ob par smučanjih na leto čudežno napreduješ, se boš z zahtevno smučo še vedno precej bolj matral in zmatral, kot z neko malo mehkejšo.

Sicer sem se pa oglasil zaradi nečesa drugega. Tale računica, da dam 300 EUR za smuči namesto 3 leta po 100 za isposojo je napačna. Treba je računati tudi vzdrževanje smuči. potem se pa nakup isplača šele v 5 letih, takrat pa naj bi itak že kupili nove.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
p800_JAcki
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2015 10:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2015 15:13
Prispevkov: 12


biba je napisal/a:
Najlepša hvala za mnenja.

Smuči si ne bom izposojevala, ker se mi zdi nesmiselno, da dam vsako leto 100 eur za izposojo, če so cca 200 eur nove. Pa itak jih kupujem za naslednjih 10 let.

Nekako se odločam med temi:
http://www.bokal-sport.si/elan_z_smuci_black_magic_qt

http://www.extremevital.com/sl/smuci/zenske-smuci-voelkl-essenza-plus-vezi-10-0-fastrack-iii-p-14378.html

kaj bi svetovali?



Biba

Jaz sem podal svoje mnenje ti pa se sama odloči glede na to kar so ti še drugi napisali.

Po teh dveh izbirah ko si jih ponudila pa bi izbral Völkl

http://www.extremevital.com/sl/smuci/zenske-smuci-voelkl-essenza-plus-vezi-10-0-fastrack-iii-p-14378.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 21, 2015 8:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


marko je napisal/a:
če pa po kakšnem naključju ob par smučanjih na leto čudežno napreduješ, se boš z zahtevno smučo še vedno precej bolj matral in zmatral, kot z neko malo mehkejšo.

Sicer sem se pa oglasil zaradi nečesa drugega. Tale računica, da dam 300 EUR za smuči namesto 3 leta po 100 za isposojo je napačna. Treba je računati tudi vzdrževanje smuči. potem se pa nakup isplača šele v 5 letih, takrat pa naj bi itak že kupili nove.

recimo raje 360€. Za 5x na leto je en servis povsem dovolj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » kakšne smuči
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB