Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smuči za večjega smučarja

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Smuči za večjega smučarja « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
ales74
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 16, 2015 2:30 pm    Naslov sporočila: Smuči za večjega smučarja Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Feb 2015 14:13
Prispevkov: 4


Imam 200 cm, 115 kg.
Smučarsko znanje je skoraj odlično (15 let tekmovanja), trenutno vozim Atomic Beta Race 10"22", 194 cm, tekmovalna veleslalom.
Ker sem sedaj na smučiščih bolj z otroki ( še bolj začetnika) je tudi hitra smučarija bolj odpadla in bi si omilslil kaj bolj okretnega
Imam pa dilemo - glede na mojo velikost so veleslalomke na mojo dolžino slalomke ...

Če bi kupoval kakšne tekmovalne smuče, me močno mikajo slalomke - ampak najdaljše so mislim da 170 cm. Kar mislim da je vseeno prekratko.... ali kako.... sploh če bi se vseeno kdaj pa kdaj vseeno hotel peljati malo hitreje

Drugače me pa mikajo Progressor 900 - 180 cm (večjih tako ali tako ni).

Kaj drugega bi mi še priporočili - no, smučarija izključno po urejenih smučiščih...

Hvala in lp


Nazadnje urejal/a ales74 Pon Feb 16, 2015 7:00 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 16, 2015 4:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Najboljše, da kupiš skakalne. Bodo pri tvoji višini ravno veleslalomske.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ales74
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 16, 2015 7:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Feb 2015 14:13
Prispevkov: 4


no duhovitež,
se ti ne zdi, da bi bile 170 cm sl smuče zame vseeno prekratke?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 16, 2015 7:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


ja za dirkat ne bodo, za froce lovit bojo pa najbržda dovolj dolge. edino čez kuclje ti bodo pobegnili, dok ne rečeš keks. sporbaj še trde rekreativne dile. saj izposojajo na smučiščih.

"Edit admin: prosim, ne citiraj."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ales74
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 16, 2015 9:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Feb 2015 14:13
Prispevkov: 4


Kuclji mi nikdar niso bili vseč... pač zajebani za dolžino mojih smuč....
tista stevilka v nicku je namreč moj letnik, torej suličar... (in 215 cm veleslalomke so bile totalno neprimerne za kakšne gozdne in gornji del bivše enosede na poligonu v podkorenu)
Pred dvemi leti sem si v Kr.Gori sposodil neke wave flex (ne spomnim se modela) - možakar trdil, da so smuči trše (dobre) rekreativne...šel na poligon in nič kaj dosti bil navdušen nad gumicami pod nogami...
Prejšnji vikend v Cerknem vozil atomic redster gs 184,super smuča za hitre zavoje, ampak bi si vseeno želel kaj bolj okretnega - nekako se mi je zdelo da s trenutnimi smučami krajše zavoje še vseeno lažje furam...sicer čudno že zaradi same dolžine (razlika 10 cm) in dejstvu da redster ima manjši radij - verjetno samo posledica nenavajenosti.
Teren je bil pa sicer čisto mehek -dež in temperature okoli 5 stopinj.
Vozil sem tudi neke salomonke - x-pro (ne vem kater model) dolžine 169 cm- madona je blo čudn...
Problem namreč je poloviti vsa ta testiranja na smučiščih...izbira boljših smuči je (vse) bolj klavrna, sploh daljših - kakor koli nabijajo, da se ne gleda več na višino osebka, še vseeno je pomembna....

Torej, rabim odgovor nekoga - ali je prebavljivo voziti "trgovinske tekmovalne" slalomske smuči 30 cm krajše od tvoje telesne višine.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 17, 2015 8:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Je prebavljivo. In tisto, da se ne gleda na visino smucarja cisto drzi Odlocis se kaj zelis smucati in kupis temu primerno dolzino, ne glede na to koliko visok si. Drugace pa se da tudi 165cm SL smucmi odpeljati kar hudo hitre zavoje, dovolj hitre, da si hitrejsi kot 99% ostalih na smuciscu, je pa res, da je GS dila neprimerno lazja in bolj udobna, ko prides do taksnih hitrosti. Vendar vsaj jaz osebno za na easy prevazanje po smuciscu in lovljenje otrok ne bi nikoli izbral GS ampak izkljucno SL smuco.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 17, 2015 9:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


maš tudi midfat(80-90mm pod čevljem) smuče, katere so torzijsko zelo stabilne, z rockerjem pa pri malih hitrostih okretne kot sam satan. so nekje bolj veleslalomskega značaja in zelo solidno držijo tudi pri hitrostih. je pa treba na širok stat pa vmes so rahlo nepredvidljive, se je treba navadit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 17, 2015 5:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Zdaj pa resno. PJ ti je lepo povedal, čeprav ni čisto res, da višina ni pomembna. Recimo Elanov ski selektor te vpraša po višini, ampak tam nekje od 175 cm telesne višine ni več sprememb. mislim, da je v tvojem primeru bolj kot višina pomembna teža, zato bi smuči morale biti malo trše. Npr. kakšne amphibio 14 ali pa slalomke. Mogoče se ti smuči zdijo bolj mehke tudi zato, ker si navajen še suličarske tehnike z intenzivnim razbremenjevanjem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smuči za večjega smučarja
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB