Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » WEINEBENE

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 WEINEBENE « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Vaše naj smučišče
Mölltal
30%
 30%  [ 3 ]
Kaprun
10%
 10%  [ 1 ]
Turacher hohe
20%
 20%  [ 2 ]
Weinebene
0%
 0%  [ 0 ]
Koralpe
40%
 40%  [ 4 ]
Skupaj glasov : 10
Avtor Sporočilo
miha7
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2012 3:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 0:53
Prispevkov: 48
Kraj: Slovenj Gradec

Kakšno je kaj stanje gori?
Prvič se podajam na to smučišče in dokler mi ne poženejo Kaštivnika, raje odidem na kakšno bližnje smučišče v Avstriji.

Drugače pa se v nedeljo odpravljamo gor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucisce Janina
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2012 5:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Dec 2011 16:26
Prispevkov: 115
Kraj: Rog. Slatina

Včeraj je bilo vredu nič gneče in 10cm je blo novga snega
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miha7
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2012 6:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 0:53
Prispevkov: 48
Kraj: Slovenj Gradec

Prispeli domov.

Kaj naj rečem, smučišče me je pozitivno presenetilo! Cene kart in kar ponujajo je več kot odlično. Zagotovo najboljša izbira, dokler ne odprejo Kaštivnika na Pohorju.
Nekatere proge so za mene pretrde, veter je dodobra spihal proge in na nekaterih mestih bi prav prišlo nekje 20-30 cm snega.
Presenečen tudi nad snowboard park, kateri je velik in ponuja vsaj po videnem obilico možnosti izvajanja norčij.
Na smučišču je potekalo tudi tekmovanje smučarskih klubov iz sosednje hrvaške in ob zmagi Kosteliča je bilo prava eforija in

Skratka +20 cm snega in bo že preveč kičasto!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
duleman
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2012 2:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2010 19:03
Prispevkov: 12


Hej! Zanima me splača it gor v Nedeljo? Oziroma priporočate kakšno drugo smučišče, da nebi bilo preveč gneče in da je blizu Celja. (2ure ena smer)
_________________
10/11 2x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
duleman
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2012 1:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2010 19:03
Prispevkov: 12


Sem se odločil raje za Gerlitzen
_________________
10/11 2x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AngriT
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 01, 2013 6:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Dec 2013 17:14
Prispevkov: 19
Kraj: Utrecht

Weinebene danes:











Vreme idilično:) proge zelo dobre tam do 12.00, po 14.00 pa še le redki na pisti.

Pod črto: Odličen smučarski dan:)

Lp
_________________
Sezona 2015/16: 10x Zillertal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 01, 2013 7:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 419


Schneeloch je obratoval ?
_________________
*23/24* : 34x
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AngriT
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 01, 2013 7:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Dec 2013 17:14
Prispevkov: 19
Kraj: Utrecht

Ni deloval, Goslerlift pa tam do 11.30!

Lp
_________________
Sezona 2015/16: 10x Zillertal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 02, 2013 9:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 419


"Štart, špar varianta" torej. tnx
_________________
*23/24* : 34x
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 15, 2013 8:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Tistim ki iščete odlično pripravljene proge s pretežno naravnim snegom, brez kamenja in kopnin, ampak tudi brez ledenih plošč, po današnjem obisku toplo priporočam Weinebene. Če vas seveda ne moti da so proge kratke, ne preveč zahtevne in da premorejo samo vlečnice .

Iz različnih razlogov sem za danes iskal ne preveč oddaljeno smučišče, pa sem se odločil za Weinebene. Zadetek v polno! Naravnega snega je bistveno več kot na Mokrinah ali Turrachu (da Osojščice niti ne omenjam), seveda so tudi nekaj zasneževali, sploh na vrhu kjer je svoje naredil veter, ampak na večjem delu prog je perfekten, suh sneg, robniki primejo povsod, je pa že dovolj stisnjen da se ne delajo kupi. Smučišče je bilo kar lepo polno, na Weinofenliftih in Schneelochliftu smo občasno tudi čakali minuto ali dve.

Klasika ... :




Ob pol enajstih ... :


Proge proti Schneelochliftu so bile malo manj perfektne kot smučišča na severni strani, zgleda da je v preteklih toplih dnevih sneg spustil, danes pa je bil pomrznjen, ne najlepše steptan in nekoliko grudast. Saj na kakšnem drugem smučišču bi rekel da je čisto OK, ampak danes sem se na sevrni strani nekoliko razvadil. Spuščalo pa danes tudi na sončni strani ni skoraj nič, škoda :


Hitro sem se vrnil nazaj na Weinofenlift - presenetilo me je, da so tudi zdaj, sredi decembra, na severni strani proge kolikor toliko osončene, bistvena razlika recimo od Pece:


Skratka, kdor trenutno na Koroškem išče res dober sneg, pa se mu ne da vozit na Melija, naj izvoli na Weinebene!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 24, 2013 8:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Namesto na Peco sva zavila na Weinebene in se od desetih do enih solidno nasmučala. Sneg je še vedno odličen, pihalo je konkretno, ampak vlečnice razen Schneelochlifta, ki je bil ves dan zaprt, so obratovale brez motenj. Smučarjev malo, če ne bi bilo slovenskih klubov bi bilo skoraj prazno, tako pa smo na Weinofenliftu občasno tudi malo čakali (ampak to samo zato ker se gospodi ni dalo odpret paralelne vlečnice ... ). Pod črto: ravno prav za poldnevno smuko, več se danes itak ne bi spodobilo.

Nekaj fotk:






Stanje proge ob pol dvanajstih:



_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 11, 2014 5:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

danes tudi jaz prvič obiskal weinebene. prijetno smučišče, čeprav majhno. zjutraj, ko še ni bilo gneče, je bila difuzna svetloba, tako da sem smučal praktično na slepo. sonce se je pokazalo tam proti 11 uri, ampak do takrat se je nabralo že lepo število ljudi, ki so razrili proge. še največ škode pa so nardili slovenski klubi, ki so imeli pol dneva zakoličene proge za sl in vsl na skrajno desni strani smučišča.

med tednom je tole prav dobra izbira za tiste iz mariborksega konca, sploh sedaj ko je v slo revščina s snegom. manjka samo sedežnica namesto tistih dveh glavnih vlečnic.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 30, 2014 9:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Za zaključek sezone še ena fotka posneta s ceste danes ob pol štirih med vožnjo proti domu. Ni težko videti, da je snega še več kot dovolj:


Zanimiv je bil pogled na (hudo blatno) parkirišče: še ob pol štirih je bilo neverjetno zasedeno, očitno je bila Weinebene danes bistveno bolj obiskana kot Koralpe.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 02, 2015 1:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 419


Mogoce ena prednost ; jih ni treba vseh tišat na ruško in cojzo, če maš kakšen bus višek.

iz zadnjega dneva dva14 (bolj zaradi firbca), hladno - kot napovedano, parkirišče precej polno, na progah se precej porazgubilo, zadnja malenkost novega snega kar "zakitalo" pomanjkljivosti, kamenje na spihanih delih in iztekih (še obvladljivo), na trasi zajl občasno precej prosojno, odprto sicer večina razen schneeloch-a in parka; čeprav oglašujejo, da je park odprt (samo dva mini kickerja), zasnežujejo 110%. sicer povprečje... (kot pripopane slike, kot s kakšne modificirane variante kakšnega mobičuka; ne vem zakaj (...ne ljubi se mi več ukvarjati z lanskimi štosi...)

hitro v novo leto !
















_________________
*23/24* : 34x
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2015 6:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Danes na Klippitztörlu:

Napačen naslov? Niti ne: danes neke posebne smuke glede na vremensko napoved niti nisva pričakovala, pa sva se zapeljala na Klippitz. Že na odcepu s ceste proti parkiriščem je redar opozarjal, da zaradi vetra sedežnice ne delajo, da je odprta samo vlečnica. Ker mi nekako ni bilo za tako okrnjen Klippitz, sva se raje zapeljala na Weinebene, kamor sva prispela okoli desetih. Že na parkirišču nas je 'pozdravil' vihar, ki se je nadaljeval na vlečnicah. Na spodnjem delu Weinofenlifta sem še upal naredit eno fotko ... :


... višje na slikanje ni bilo za mislit, tako je vleklo. Po eni vožnji so Weinofenlift zaprli, če sem prav razumel žičkote in škrtanje ki je prihajalo iz njihovih radijskih sprejemnikov se je sidro iz ene vlečnice zapletlo v zajlo druge. Ne me držat za besedo, vsekakor se je gor peljalo nekaj monterjev z ratrakom in lestvijo, trajalo pa je debelo uro. Vmes sva preganjala čas na Göslerliftu, odličen sneg, proge pa seveda kratke in ker Weinofen ni obratoval, je bilo celo nekaj vrste. Aha, celo tu v gozdu je krepko pihalo:






Malo po enajsti so ponovno odprli Weinofenlift, in imeli smo redko priložnost uživati na skoraj nedotaknjenih progah. V tem času se je veter nekoliko polegel, zato pa se je poooblačilo. Proge pa takoo polne ... :


... in pozneje je začelo tudi snežit, tako da sem fotoaparat v nadaljevanju pustil v žepu. Preden sva dokončno zmrznila sva prevozila vse (odlične!) proge ob tej vlečnici, medtem se je veter spet okrepil in ob enih sva imela dovolj. Skratka, vreme je bilo bolj tako, sneg na Weinebene pa zares perfekten - po moji oceni za dva razreda boljši kot včeraj v Badu. Mešanica naravnega in umetnega, lepo utrjen, nobenih plošč ali kamnov. Mislim da še kaj prideva, in to (upam) v boljših razmerah!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja Stran 4 od 7

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » WEINEBENE
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB