Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Katera očala izmed teh dveh

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Katera očala izmed teh dveh « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
p800_JAcki
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2015 3:48 pm    Naslov sporočila: Katera očala izmed teh dveh Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2015 15:13
Prispevkov: 12


Lp.

Zanima me katera očala so bolj primerna za različne vremenske pogoje (sončno, oblačno, megla). Zanima me tudi če ima katera fotokromatske leče.

Kakorkoli. Samo zanima me za katere očale se naj odločim.

model ( MATTE BLACK BLUE A )
http://www.intersport.si/shop/zimski-sporti-44097/alpsko-smucanje-44134/ocala-44227/smucarska-ocala-bolle-nova-ii-5446d1f3c38b37186e8b4f9c


Ali te


http://www.intersport.si/shop/zimski-sporti-44097/alpsko-smucanje-44134/ocala-44227/smucarska-ocala-atomic-savor-3-ml-5456bbf7c38b37f70c8b4744
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2015 4:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


Jaz bi predlagal Bolle Nova. Šipce "modulator" so po mojem vedenju fotokromatske, saj to tudi piše v opisu (da se prilagajajo jakosti svetlobe). Za atomicove pa bi najbrž tudi pisalo, če bi bile.

Moraš pa pazit na to, da ti bodo očala čim bolj pasala na čelado, da ne bo med robom čelade in očali špranja, vsaj ne prevelika.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2015 4:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Jaz sem si letos kupil očala s povsem prozornimi stekli. Mislim, da se bo v megli z njimi najbolje videlo. Žal sem jih na meglen dan pozabil v apartmaju, tako da še ne morem predati izkušenj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
p800_JAcki
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2015 4:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2015 15:13
Prispevkov: 12


Sem sedaj nekje zasledil, da nimajo vsi modeli fotokromatskih stekelc.

Mislim to najdem na neuradni strani, kjer piše kakšna stekla imajo noter, medtem ko na uradni strani za vsak model NOVA 2 proizvajalec navede enake učinkovitosti očal

Ali kdo ve za kakšna druga očala s fotokromatskimi stekelci za ceno do 72€, ker toliko namreč stanejo ta BOLE 2 barva stekelc in očal, ki mi niso všeč.


Rad bi modra fotokromatska stekelca. Očala pa naj bodo iz slovenskih trgovin, ker se ne mislim še s pošiljko ukvarjat in nanje čakat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2015 5:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


Kupi potem raje bolle z vermillion šipco, mislim da so 55 €, bo čisto v redu za praktično vse pogoje. Ne vem, če se splača dajat 70+ € za fotokromatske...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
p800_JAcki
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2015 5:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2015 15:13
Prispevkov: 12


Kaj pa je točno vermilion?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2015 5:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Vermillion je odtenek rdeče barve.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
p800_JAcki
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2015 5:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2015 15:13
Prispevkov: 12


Potem je pomoje vseeno a kupim ene vermilliovon za 55 € ali pa ene navadne za 20 - 30€
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2015 5:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


Tvoja odločitev, mi ti samo svetujemo. Ni pa treba grdo govorit, če ti kaj ni všeč...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
p800_JAcki
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2015 5:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2015 15:13
Prispevkov: 12


Nee pa sej jaz spoštujem vsa mnjenja

samo ne spoznam se na to ravno. In zdaj če nekdo omeni da je vermillion pač rdeča šipca meni to ravno ne pove velik. Torej je pač rdeča šipca in je to to.

sem zdaj malo raziskal. Vermillion naj bi bil proti difuzni svetlobi. Torej gre se za nek odboj svetlobe v vse smeri.

Ve kdo kaj točno moti smučarja difuzni odboj, da potem z vermillion stekelci do tega nebi prišlo?

"Edit admin: prosim, ne citiraj."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2015 7:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


moti te v bistvu nič, vse sence izginejo in smučišče izgleda perfektno gladko.
te šipe naj pa bi izboljšale/olašale vidljivot teh senc. kako to v praksi izgleda ne vem, ker sem rahlo barvno slep v rdečem spektru.
(nisem verjel na pregledu pri zdravniku, dokler nisem začel smučat in z oranžnimi šipami nisem videl nič).

"Edit admin: prosim, ne citiraj."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vantage
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2015 12:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2011 12:28
Prispevkov: 60


Imam bolle nova tiki modulator in moram povedat, da so super ocala. Edino pri prehodu iz mocnega sonca v senco mine nekaj casa da se sipce osvetlijo in oci navadijo na spremembo. Pri prehodu iz sence na svetlobo se sipce zatemnijo skoraj instantno in ni nobenih problemov. Ima pa kolega ene bolle z vermilion sipco in pravi, da ko se ti oci navadijo ni boljsega, tako da...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
p800_JAcki
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2015 12:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2015 15:13
Prispevkov: 12


Vantage je napisal/a:
Imam bolle nova tiki modulator in moram povedat, da so super ocala. Edino pri prehodu iz mocnega sonca v senco mine nekaj casa da se sipce osvetlijo in oci navadijo na spremembo. Pri prehodu iz sence na svetlobo se sipce zatemnijo skoraj instantno in ni nobenih problemov. Ima pa kolega ene bolle z vermilion sipco in pravi, da ko se ti oci navadijo ni boljsega, tako da...


Hvala

a modulator ima to kar ima vermillion in še več (torej zatemnjevanje,...)
ker ne zastopim teh for z vermilion

sem opazu, da je še nek vermilion gun in pa sami vermillion. V čem je zdaj fora teh vermillion stekelc, ki jih folk tako hvali.

Res se ne vem odločit a je dobro dati teh par € več za modulator
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Katera očala izmed teh dveh
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB