Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » pancerji

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 47, 48, 49 ... 53, 54, 55  Naslednja
 pancerji « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
scko93
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2014 3:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2014 2:06
Prispevkov: 5


Sem že veliko prebral o tej trgovini, se jo pogosto omenja in verjamem, da je super. Žal imam krepko prenizek budget za Koalo in ravno zaradi tega posegam po rabljeni opremi, zato me zanima kakšno trdoto (flex) naj gledam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2014 3:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


pri pancarju je pomemno izbrati tudi pravo velikost in pravo širino

kaj ti pomeni 130 flexa če imaš 2 številki prevelike pancarje??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2014 3:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

A akat še znate brez Koale??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
scko93
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2014 5:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2014 2:06
Prispevkov: 5


Vem, da je potrebno izbrati pravo velikost in širino, to najbolje vidiš ob ogledu, ko zadevo pomeriš... Imam širok podplat, tako da mi težave z obutvijo niso tuje.
Trdote pa ne moreš "preizkusiti" ob srečanju s prodajalcem (fizično osebo), pač je takšna kot je. Zato me zanima, če ima kdo podobne izkušnje kot jaz in zna povedati, kaj bi bilo primerno.

Drugače pa mi 130 flexa pomeni samo to, da je pancer relativno trd, a pojma nimam kaj to pomeni v praksi, saj se je odkar sem nazadnje kupoval opremo marsikaj spremenilo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sarimari
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2014 5:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2012 18:52
Prispevkov: 64
Kraj: celje

mesec dni nzaj sem kupila v koali pancerje, priporocam, ker ti res zmerijo nogo, sirino itd. In ti najdejo ustrezne pancerje... nato pa ugotovis ker ti najbolj pase na nogo

Blo je receno, da moski pod 100flexa naj nebi imel.

Sama sem razmisljala med 90 flexa in 115 flexa, ker vmesnega ni bilo. Ko sem vprasala za razliko, so mi pojasnili, da pri 115 bi ze smuca reagirala, ce bi ze malo z ramo prevec se obrnala.
Je pa res da je pri flexu vazna kilaza itd.
_________________
2012/2013 21X: Golte 5x, Areh 1x, Les Sybilles 6x, Krvavec 2X, Kope 1, MB Pohorje 4X, Vogel 2x

2013/2014 Molltaler 1X, 1x Golte, 15xRogla, 1xNassveld, Cerkno 2x

2014/2015 Rogla x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DeX
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2014 5:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 16:50
Prispevkov: 211


Tole s fleksom je bolj tako tako - jemlji bolj kot smernico kot nekaj kar bi se strogo držal.

V vsakem primeru bi ti glede na tvojo višino in težo svetoval pancarje s fleksom vsaj 100.

Je pa potrebno vedet, da se te številke razlikujejo od proizvajalca do proizvajalca.. Komot se lahko zgodi, da je pancar pri enem proizvajalcu označen s fleksom 110, pa se v praksi zgodi da je dejansko enako trd ali celo trši kot nek pancar, ki je pri drugem proizvajalcu označen s 130.

Potem so pa tu še tapravi tekmovalni pancarji, kjer je pa spet svoja zgodba. Trdota 130 pri tapravem race pancarju ni čisto ista kakor 130 pri nekem trgovinskem modelu.

Upoštevaj tudi to, da upogibanje pancarjev pri sobni temperaturi ni ravno najbolj verodostojen podatek kako bo pancar dejansko trd pri -10 na smučišču.. Pri 25 stopinjah se vsaka plastika upogiba bistveno bolj kot pri minusu, ne glede na to, ali je fleks 60 ali 120.

Poleg fleksa je sicer potrebno pri pancarjih gledati predvsem, da ti pravilno sedejo na nogo. Tu igra pomembno vlogo širina smučarskega čevlja. Športnejši (npr. trgovinski race) modeli so načeloma ožji kot tisti čisto rekreativni čevlji. Seveda pa se tudi znotraj nekega ranga najde pancarje različne širine. Katero izbereš je odvisno predvsem od oblike tvoje noge.

Zelo pomembno je tudi, da izbereš pravo velikost. Ne kupit prevelikih pancarjev.. Če ti je pancar zelo udoben in imaš npr luft na prstih že takoj ko se obuješ je najbrž prevelik.. Pravilno felik pancar ti na začetku praviloma vedno deluje malo premajhen.. Ampak potem ko ga zatisneš in ko se dejansko nagneš naprej, vidiš da kar naenkrat pri prstih ne tišči več.

Skratka če kupuješ rabljene bi jaz na tvojem mestu gledal, da je flex 100+, da bi izbral primeren model glede na širino noge, da je velikost prava in splošno počutje v njem - mora bit model, ki je primeren za obliko tvoje noge. Ko ga zatisneš mora biti noga v njem fiksna, se ne sme premikat, hkrati pa te nikjer ne sme kaj tako tiščat da bi ti bilo neprijetno oz- bi te bolelo.. Ker če te že na mestu bo takrat, ko boš smučal, še toliko huje.
_________________
Powered by Elan SLX Waveflex Fusion, Elan GSX Waveflex Fusion, Elan 82XTI Amphibio, Fischer Worldcup SL & Fischer Worldcup GS Masters
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sarimari
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2014 8:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2012 18:52
Prispevkov: 64
Kraj: celje

Če je že glih tema o pancerjih iz koale oz na sploh. Pancerji so v koali bli najboljši model kar sem probala, gre za otroški head tekmovalni model. Pancerje oz plastiko so mi tudi mal raztegnal, nekaj dni sem jih doma probala raznegnat, potem pa na smučišču na prvi smuki. Zanima me, po koliko smukah se naj bi pancerji nekako čist prilagodili na nogo, ker meni je noga čisto omrtvela, začelo zebit, tako, da po kakšni uri in pol v gostilno, da je vse skupaj minilo.
_________________
2012/2013 21X: Golte 5x, Areh 1x, Les Sybilles 6x, Krvavec 2X, Kope 1, MB Pohorje 4X, Vogel 2x

2013/2014 Molltaler 1X, 1x Golte, 15xRogla, 1xNassveld, Cerkno 2x

2014/2015 Rogla x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sarimari
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2015 11:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2012 18:52
Prispevkov: 64
Kraj: celje

Pozdravljeni

Spet me zanima kakšno mnenje glede pancerjev. Pancerje sem kupila pri Koali, model Head Raptor 90 flexa.

Pancerje sem doma pred smuko mela kar nekaj časa na nogi, da bi se malo prilagodili, seveda se to prilagodi po parih smučanjih.
Ampak prvo smučanje je bilo muka, noga bolela, pekla, zeblo, na koncu sploh nisem več čutila noge. po eni uri v gostilno, pancerje dol za pol ure, potem je bilo cca 10 min smučanje ok, potem spet izsto.

Včeraj sem na rogli presmučala 3x, potem na čaj, pancerje dol, po treh vožnjah, pa sem je bila stvar ista, tako, da sem zaključila za tisti dan.

Noga mi okoli narta čisto omrtvi, mi zateguje, peče... tako da sploh nimam občutka na tem delu noge. Pancerje imam zapete na prvi klipsni, samo toliko, da mi nogo drži ok.

Vem, da sprva novi pancerji niso udobni, ampak tile moji niso za zdržat na smučanju. Res je da imam zelo visok nart in široko nogo, vendar po vseh pancerjih, ki sem jih probala so bili najboljši na nogo.

Hvala za mnenje

LP
_________________
2012/2013 21X: Golte 5x, Areh 1x, Les Sybilles 6x, Krvavec 2X, Kope 1, MB Pohorje 4X, Vogel 2x

2013/2014 Molltaler 1X, 1x Golte, 15xRogla, 1xNassveld, Cerkno 2x

2014/2015 Rogla x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2015 11:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Pelji nazaj na boot fitting, saj je vključen v ceno?
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2015 11:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

V topli trgovini je vsak pancar udoben.....s tem je treba računat..... So pa drugač raptorce sila lepe...take bele, z rumenimi klipsnami....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2015 11:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


sarimari je napisal/a:
Pozdravljeni

Spet me zanima kakšno mnenje glede pancerjev. Pancerje sem kupila pri Koali, model Head Raptor 90 flexa.

Pancerje sem doma pred smuko mela kar nekaj časa na nogi, da bi se malo prilagodili, seveda se to prilagodi po parih smučanjih.
Ampak prvo smučanje je bilo muka, noga bolela, pekla, zeblo, na koncu sploh nisem več čutila noge. po eni uri v gostilno, pancerje dol za pol ure, potem je bilo cca 10 min smučanje ok, potem spet izsto.

Včeraj sem na rogli presmučala 3x, potem na čaj, pancerje dol, po treh vožnjah, pa sem je bila stvar ista, tako, da sem zaključila za tisti dan.

Noga mi okoli narta čisto omrtvi, mi zateguje, peče... tako da sploh nimam občutka na tem delu noge. Pancerje imam zapete na prvi klipsni, samo toliko, da mi nogo drži ok.

Vem, da sprva novi pancerji niso udobni, ampak tile moji niso za zdržat na smučanju. Res je da imam zelo visok nart in široko nogo, vendar po vseh pancerjih, ki sem jih probala so bili najboljši na nogo.

Hvala za mnenje

LP


notranji čevelj se raztegne po 3-5 smučanjih...potem naj bi bilo ok. vsaj večinoma.
lahko pa zdajle poizkusiš da daš ven vložek in smučaš brez. bo več prostora za nogo.

pri meni je bilo potem ok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sarimari
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2015 11:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2012 18:52
Prispevkov: 64
Kraj: celje

v Koalo še bom tudi poklicala, če se da kej naredit.

Elan, kako to mislite, da daš ven vložek?

hvala za info
_________________
2012/2013 21X: Golte 5x, Areh 1x, Les Sybilles 6x, Krvavec 2X, Kope 1, MB Pohorje 4X, Vogel 2x

2013/2014 Molltaler 1X, 1x Golte, 15xRogla, 1xNassveld, Cerkno 2x

2014/2015 Rogla x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2015 11:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


notranji čevelj ima spodaj vložek..kot vsak čevelj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sarimari
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2015 11:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2012 18:52
Prispevkov: 64
Kraj: celje

ni slaba ideja bom probala naslednjič. hvala za info
_________________
2012/2013 21X: Golte 5x, Areh 1x, Les Sybilles 6x, Krvavec 2X, Kope 1, MB Pohorje 4X, Vogel 2x

2013/2014 Molltaler 1X, 1x Golte, 15xRogla, 1xNassveld, Cerkno 2x

2014/2015 Rogla x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2015 12:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Priznam da otroskih tekmovalnih cevljev ne poznam, ampak ce so vsaj na priblizno podobni tekmovalnim cevljem za odrasle, se stvar ne bo prav nic "raztegnila". Od tu dalje gre za "normalne" odrasle tekmovalni cevlji, ker le te poznam, tako da je za otrosko verzijo mogoce to treba vzeti z malo rezerve.
Torej... pravi tekmovalni cevelj je cisto nekaj drugega kot navaden rekreativen pancar. Mere so druge, plastika je drugacna in neprimerno bolj trda, notranji cevelj je cisto nekaj drugega, obcutek pa tudi. Ce nimas noge cisto po standardih (in verjetno je nima nihce), tega cevlja ne mores nositi brez da se vlozi kar nekaj dela v to (brusenje, raztegovanje...), ker pac zaradi tankosti notranjega cevlja noga pride bolj kot ne direktno na plastiko. Ker tisto, da se cevelj raztegne velja izkljucno za notranji cevelj, pri tekmovalnih cevljih ne igra prav veliko vloge, ker te ne tisti notranji cevelj, ampak plastika, ki pa se ne raztegne, pa ce smucas tri sezone skupaj cisto vsak dan Zato je, v primeru, da te stvari tiscijo tako kot pravis ti, edina resitev pravi boot fitting, pa ne mislim nekih kvazi boot fittingov, kjer te postavijo v 3 razlicne pancarje predlagajo pravo stevilko in posljejo na blagajno, pac pa boot fitting v stilu raztegovanja in brusenja zunanjega cevlja. Prej ko se odlocis in gres to narediti, prej bos normalno smucala. Ker cakanje, na to, da se bo cevelj raztegnil sam od sebe je zares brez veze.
Kolikor sem slisal v Koali to hudo dobro postimajo, ali je to v ceni cevlja ali pa kot dodatna storitev pa na zalost ne vem (svoje cevlje sem do sedaj se vedno postimal sam).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 47, 48, 49 ... 53, 54, 55  Naslednja Stran 48 od 55

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » pancerji
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB