Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Lienz Zettersfeld

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Lienz Zettersfeld « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 07, 2014 9:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


No, po dopoldanskem Hochsteinu sem danes popoldne šel pogledat še na Zettersfeld. Tudi ta del lienškega smučišča mi je bil precej všeč, spominjal me je na Heiligenblut v malem. Tukaj je bil sneg na celem smučišču odličen (kar je nekako potrdilo moj vtis s Hochsteina, da se nad 1500nm začne the real thing), vendar pa malo bolj zvožen, ker je bilo le več gostov. Vseeno je bila smuka še ob 15:30 odlična, predvsem na najvišjih sidrih. Pa še vreme se je izboljšalo, tako da je na koncu dneva kar dobršen del neba prekrivala modrina.

Se komu sanja, kaj je poanta Doppelmayerjeve štirisede brez ročic za noge? Prvič sem videl kaj takega...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 02, 2015 10:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Prvi letošnji dan sva smučala na 'domačem' smučišču, med novoletnim smučanjem sva bila stacionirana kakšnih 20 metrov od Zetterfeldske gondole, vendar sva čas našla šele prvi dan letos, hehe. Prav pravi topel dan je bil po teh sibirskih dnevih. Kot vedno me tole malo smučišče spet ni razočaralo, kljub temu, da kar nekaj prog ni odprtih. Prav velike gneče ni bilo, mogoče pred poldnevom kakšno uro, potem pa se je izpraznilo. Po sivestrovanju nama je kar pasalo na easy pokurit vso pijačo in jedačo, pa še sonček smo imeli.

Nekaj slikovnega materiala.






Lep pozdrav


Nazadnje urejal/a Age Pet Jan 09, 2015 11:52 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 06, 2015 11:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Še od mene nekaj fotk s Zettersfelda, kamor sva zavila zadnji dan najine vzhodnotirolske ture v nedeljo, 4. 1. Dan sva začela sicer na Hochsteinu, kjer pa so bile proge tako neužitne, da sva bila že ob 10. na Zettersfeldu. Tabla na spodnji postaji ne ustreza realnosti, tako štirisedežnica Wartschenbrunn (Z6) kot tudi vlečnica Schoberköpfl (Z4) sta obratovali:


V štirisedežnici Wartschenbrunn, v bistvu je uporabna samo za povezavo, ker proga ob njej še ni zasnežena:


Niti piškavih 150m od izstopa sedežnice do Familienabfahrt niso zasnežili, k sreči je teren travnat:


Modra proga 8 Faschingalm do istoimenske šestsedežnice, nekaj novega snega je dalo vsaj filing zime :




Rdeča 8a (Pecheim), podlaga steptana, nov sneg prejšnje noči (10 - 15 cm) so pustili nesteptan, meni je kar pasalo:


Ob štirisedežnici Steinermandl:


Prvič v sezoni so pognali tudi vlečnico Schoberköpfl, proge levo od vlečnice kjer je samo premalo naravnega snega so pustili nesteptane, ampak je bil sneg preveč napihan in skorjast da bi bila smuka po njem kak poseben užitek:


Linez od zgornje postaje štirisedežnice:


2 x zoom na Hochstein:




Medtem ko se je dopoldan sonce menjavalo z oblaki in snežnimi plohami, se je okoli pol dveh povsem zjasnilo, samo veter je ostal. Od štirih prog ki se dajo presmučat iz te štirisedežnice je bila žal odprta le prva na levi, druga z leve je delno zasnežena in je zgledala za silo prevozna, obe desno od sedežnice sta še zaprti in v tej sezoni še nista videli topa:


Še enkrat na vlečnico:


Po treh prijetnejših dnevih (1., 2. in 3. 1.) so v nedeljo temperature ob močnem vetru spet postale arktične:


Panoramaabfahrt (št. 9) od vlečnice do zgornje postaje šestsedežnice, kot proga nič posebnega, ampak ozemeljsko lepa:




Pogled nazaj ... vihar:


Zadnja fura na šestsedežnici:


... in po progi Famnilienabfahrt (št. 1):


Lušno je bilo, nobenega čakanja na žičnicah in vse odprte proge so bile v dobrem stanju, žal je odprtega zelo malo: ena proga ob štirisedežnici, ena in pol na šestsedežnici in povezave med obema. Ne vem, ali imajo premalo topov, ali premalo vode, ali jih je pri zasneževanju oviral veter, ali enostavno 'šparajo'? Po moje bi v tednu polarnega mraza morali zasnežiti kakšno progo več ... ? Še kaj pridemo, ampak upam da bo takrat več snega.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 30, 2015 10:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Današnji dan sva preživela kar na 'domačem' smučišču nas Lienzom. Seveda na Zettersfeldu, Hochstein v tej sezoni za navadne smrtnike ni obratoval niti en dan. VSE vremenske napovedi so za V Tirolsko obljubljale sončno vreme, ampak že zgodaj zjutraj se je iz smeri Koroške navlekla nizka oblačnost in vztrajala ves dan. Ko sva ob devetih prišla na smučišče, je segala natančno do zgornje postaje kabinke na 1800 m:


Ker gre za malo bolj 'eksotično' smučišče, pripenjam plan prog: http://ski.intermaps.com/osttirol/skimap.asp?map=Lienz&Aktuell=Lifte&startdata=lifte

S počasno fiksno štirisedežnico Wartschenbrunn (brez naslonjal za noge) navzgor; za razliko od najine zadnje smuke na istem smučišču 4. januarja, je proga pod sedežnico tokrat odprta, sicer bolj na ozko, ampak brez zemlje, kamenja in podobnih zadev:


Glavno križišče na Zettersfeldu: naravnost modra 8 prodi šestsedežnici Faschingalm, desno modra 1 priti štirisedežnici Steinermandl:


Na modri 1:


Nekaj fotk s štirisedežnice Steinermandl, kjer sva največ smučala. Poleg modre 1 je odprta spet samo še ena proga, to je rdeča 4/4a. Še ena varianta je delno zasnežena in še zaprta, ostale (3, 2, 2a) so še kopne.


Proga 4: razen nekaj zelenjave na drugi strmini (kamnov na teh travnatih terenih ni prav veliko) je bila v zelo dobrem, skoraj odličnem stanju. Vsekakor veliko bolje kor karkoli včeraj v Kalsu in Matreiu:


Pod sedežnico pa tako:


Ampak smuka je bila zjutraj res odlična, čakanja na sedežnici pa nobenega:




Po modri 1 proti šestsedežnici Faschingalm:


Rdeča 8a, zasnežena malo bolj na ozko, ampak dovolj na debelo:


Modra 1 s sedežnice Faschingalm:


Spet modra 1, bila je še kar polna in posledično se je kar hitro zdrsala do ledenih plošč:


Žal je bila spodnja tretjina proge na Faschingalm cel dan v megli oz. pod njo, zato tam nisva dosti smučala, še manj pa se mi je ljubilo slikat. Raje sva se pobrala nazaj na Steinermandl:


Megla se je čez dan dvignila še za dobrih 100 višinskih metrov in občasno zagrnila tudi spodnjo postajo Steinermandla, poskrbela pa tudi za zanimiv pojav ko je tik nad zgornjo mejo meglenega morja iz modrega neba naletaval droben sneg:




Okoli 13. ure so čisto spodaj, na 1800m, zagnali prve topove, medtem ko s(m)o na zgornji postaji 400 višincev višje še vedno lahko pri +2 sedeli zunaj na sončku:


Nenavadna svetloba ob vožnji s kabinko navzdol: medtem ko je na višini 1800 m na Zettersfeldu še kar vztrajala meglena plast, je na Lienz posijalo sonce:


Pod črto: malo smole je bilo z meglo (če bi bila zgornja meja 300 višinskih metrov nižje bi napisal da je bil dan perfekten), drugače pa prav soliden dan, z lepo pripravljenimi progami in malo gneče: samo enkrat smo na Faschingalmu čakali 3 minute, drugače pa največkrat nič, če pa je na postajo ravno pred nama pripeljal smučarski učitelj s skupino pa 2 ali 3 sedeže. Priporočam!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H2o
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 30, 2015 10:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 22:18
Prispevkov: 398


Bolj kot ne po naključju sem naletel na podobno sliko ob 14:00 na foto-webcam, ko sem malo gledal, kako je kaj v AUT:




_________________
22/23: 2x
21/22: 49x
20/21: 11x
19/20: 36x (čista jeeeba)
18/19: 59x
17/18: 50x
16/17: 49x
15/16: 56x
14/15: 51x
13/14: 28x (žled)
12/13: 55x
11/12: 56x
10/11: 50x
09/10: 82x
08/09: 45x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2015 1:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ha, ha, plagiat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 13, 2016 7:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Danes prav lep dan na Zettersfeldu... Zjutraj sicer malo oblačno in malo vetrovno,..potem pa sonček in brezveterje.

Odprte so vse proge,.... sneg je bil se ob 14h ok,... guzve pa nobene,.. najvec kar smo cakali na Faschingalmbahnu (ta desna 6 seda), ene 2x je bila vrsta do avtomatov....

Je pa zanimivo kako se napoved sremnija sedaj kaze na kar lep teden
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
__Ziga__
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 11, 2017 7:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Avg 2010 10:18
Prispevkov: 216


Je mogoče že kdo letos smuču gor?
Nisem še bil, pa me zanima kako izgleda približno...
Vozi iz enega dela smučišča na drug del bus? (levo in desno na panoramski karti)
Kakšno je smučišče po velikosti in progah v primerjavi s Katschbergom ali mogoče Višarjam?
Hvala za vsak info.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matic
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 11, 2017 7:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


Žiga zdravo, jaz sem bil gor mislim da predlani. Najlepši dan na smučanju ki ga mam v spominu, mam od tam. Čez noč je padlo pol metra snega, spali smo zgoraj, drevesa so bila tak obtežena da so se nagnila/polomila ob trasi gondole in gondola ni vozila. Zato smo tam do 11ih smučali samo tisti, ki smo se zbudili na smučišču.

Kakorkoli, bili smo samo na Zettersfeldu, nisem niti prepričan ali bi karta na Hochstein-u delovala. Torej za avtobus ne vem. Za en dan je bil Zettersfeld čisto dovolj velik. Drugače pa kolikor imam v spominu lepo smučišče. Sploh tista najdaljša sedežnica ma eno dolgo in fajno progo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2017 10:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Jaz pa še nisem bil tam, ampak sem poizvedoval v primeru, da bom v kratkem tam...

Na spletni strani upravljavca piše, da velja za obe smučišči enotna smučarska karta. Na spletni strani turističnega združenja pa je na voljo tudi vozni red brezplačnega avtobusa med smučiščema - v bistvu vozita dva avtobusa, iz vsake smeri en. Tukaj imaš pdf z voznim redom, ki je rahlo čuden.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 21, 2017 11:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Danes sva se na poti v italijanske Dolomite, kjer bova preživela prihodnji teden, ustavila še na 'domačem' smučišču v Lienzu. Ni se nama preveč mudilo, prišla sva šele malo do pol desetih, pa sva kljub temu dobila parkirno mesto le 20 metrov od spodnje postaje kabinke na Zettersfeld. V tem stilu je potekal ves dan: sončno, brez vetra, temperature skoraj idealne (termometri so kazali med -2 in -5 stopinj), predvsem pa zelo lagodno vzdušje, vrst praktično nobenih, samo ob 11 smo na šestsedežnici enkrat stali do avtomatov (ob dvanajstih pa je bil itak ves folk po kočah). V glavnem domačini, nekaj Nemcev, dvakrat sem slišal tudi slovenski jezik. Nobenih Nizozemcev, Hrvatov, Poljakov, predvsem pa nobenih prepotentnih divjakov katerekoli narodnosti.

Sneg na progah, ki so odprte, je odličen, kompakten, ampak nikjer leden. Tudi ob dveh ni bilo nikjer niti ene plošče, povsod je prijelo, pa nimam zakaljenih robnikov brušenih na 86.5 stopinj . Tudi preparacija na dolomitskem nivoju, nobene stopnice, nobene grude. Ampak: glede na dolžino mraza je odprtih malo prog, dveh najbolj direktnih na štirisedežnici se niso niti dotaknili. Saj imam raje manj prog pa tiste dobre, ampak letos sem pričakoval več (topovi pa v mrazu stojijo brez dela).

Lienz s simbolično snežno odejo (= manj kot v MB):


Na šetstedežnici sta odprta modra 8:






... in rdeča 8a:


Na štirisedežnici pa rdeča 4 z 'obvoznico' 4a ... :


... in povezava proti šestsedežnici:


Vlečnica Schoberkopfl je zaprta:


Proga 7 pod fiksno štirisedežnico Wartschenbrunn je letos 'Funslope' (ali: za kar nekaj prog je škoda snega, za tovrstna sr***a pa ne):


Črna 2 in rdeča 2a recimo v tej sezoni še nista videli topa :


Pod črto: kljub nekaj kritikam zaradi nezasneženih prog je bilo prav lepo, kar je odprto je odlično, ponudba pa ravno prava za pol dneva - in to sva danes tudi iskala. Od jutri dalje pa v Dolomitih 'na polno' .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 29, 2019 1:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Jutri poleg 4 sedežnice Steinermandl zaženejo še 6 sedežnico Faschingalm.
V primerjavi s Turrachom in Sillianom se mi tole zdi boljša ponudba, za Meli pa vreme žal ne bo primerno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bste
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 29, 2019 10:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Dec 2013 0:29
Prispevkov: 3


tomi je napisal/a:

V primerjavi s Turrachom in Sillianom se mi tole zdi boljša ponudba, za Meli pa vreme žal ne bo primerno.


Tomi, kaj pa je na sillianu odprto ta vikend ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 01, 2019 7:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Ne morem verjeti, od zadnjega prispevka v temi so minila skoraj 3 leta . Slik bo zato tokrat več, čeprav niso tako lepe kot Mikijeve.

Torej, ta vikend so bile na razpolago naslednje možnosti:
- Turrach, poročila točno potrjujejo moje napovedi, le obstreljevanja s topovi nisem predvidel,
- Sillian: samo 6 sedežnica in dolinska proga do vmesne postaje sta se mi zdeli premalo,
- Meli: zelo slaba napoved, a nato sonce, predvidevam pa, da je bilo zelo mrzlo in vetrovno,
- ostal je torej Lienz in mislim, da je bila to prav dobra odločitev.

V soboto je bilo seveda sončno, dopoldne skoraj brez vetra, popoldne je že zapihal šibak jugozahodnik, ki so ga izkoristili mnogi jadralni padalci.
Obratovali sta 4 in 6 sedežnica. Na prvi je bilo treba dopoldne počakati kakšen sedež ali dva, popoldne praktično nič, na šestki kakšnega več, le okrog 11h nekaj več. Odprte so vse možne proge in povezave v celotni širini, gneče na progah seveda ni bilo. Snega je ogromno, tudi v Lienzu so na parkiriščih velike gore snega, in zaenkrat ni nobene potrebe po zasneževanju, bi pa prav prišla vsaj majhna dodatna pošiljka z neba. Proge so namreč zaradi odjuge in dežja kar trde, ocenil bi jih s +4 . Zanimivo, vceraj je bilo malenkost grudasto samo na spodnjem delu 6 sedežnice, danes pa ob 4 sedežnici. Gre pa za res drobne grudice.
Zdaj pa k napovedanim slikam:

































Danes žal ni bilo tako lepo, že zjutraj oblačno, a je kmalu posijalo sonce:







Ljudi je bilo seveda precej manj, tudi na šestki je že čakal prazen sedež. Ko se je popolnoma pooblačilo se je poslabšala tudi vidljivost, tudi veter je bil kar hladen, zato sem zaključil že pred koncem dopoldneva.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 01, 2019 8:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Dobra odločitev, Tomi (čeprav so nas vremenarji za soboto malo na**gnili kar se tiče Melija).

Za progo desno od štirisedežnice na sliki ... :


... se nikakor ne morem spomnit kdaj (če sploh ?) sem jo videl odprto. Mislim da se bomo v tej sezoni še kaj videli na Zettersfeldu!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Lienz Zettersfeld
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB