Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Turracher Hohe 2014/15

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Turracher Hohe 2014/15 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Vezalke
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2014 10:52 am    Naslov sporočila: Turracher Hohe 2014/15 Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Dec 2014 10:35
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana

Je že kdo bil letos? Koliko snega/odprtih prog?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2014 7:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

No, poglej, če se ti ne da samemu poiskati.
http://www.turracherhoehe.at/de/wintersportgebiet
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2014 9:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Kolega je bil pred 3÷4 dnevi tam.
Za to "revščino" baje cena karte 35 eur...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VMarko
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2014 6:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2013 12:20
Prispevkov: 12


Za soboto planiramo it gor. Vreme kaže sončno. edino veter bi lahko bil problematičen http://www.bergfex.si/turracherhoehe/wetter/prognose/#3
Ima kdo izkušnje s takim vetrom? Delujejo naprave normalno?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
udi
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2014 8:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Sep 2011 11:49
Prispevkov: 107


Tak, kot je trenutno napovedan na Bergfexu za nedeljo, bi bil problem.
Severnik 6 zna hudo žgat čez Turach prelaz.
Osebno mislim, da se bo napoved do vikenda močno umirila.
Na ZAMGU recimo niso tako drastični.
http://www.zamg.ac.at/cms/de/wetter/produkte-und-services/freizeitwetter/schiwetter/kaernten/turracher_hoehe
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2014 5:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Ker je bil napovedan mraz in veter, smo reklli gremo na Turracher smučat, ker majo pokrite sedežnice.

Ko smo prišči je bilo -7 in pa zelo močan veter. Veter je do konca vstrajal,. ob cca 10.30 je pa začelo še snežiti.

Proge na desni strani si bile pogojno ok. Pod žirafami kupi snega, na progah kupi ljudi ... pa še zmeraj bolj mraz je bilo.

Pod črto, ne preveč dober dan za smučat
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2014 5:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Je proga št. 21 odprta- ta desna gledano z vrha navzdol (na Turrachbahnu)? Kakšno je stanje prog- kamenje, ledene plate, ???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2014 6:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Če mislis FIS, potem še ni. Je samo leva...

Kamenja je kar nekaj,....predvsem na Zwirb*** desna če gledaš z vrha,... sicer se ga da obvozit.

Če primerjam z Osojščico na Božiča, potem so na Turrachu, bolj pripravljene proge.

PS: A kdo priporoča kaksen app za 2 odrasla plus 2 otroka?

"Edit admin: Prosim, ne citiraj."
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alja_snow
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 30, 2014 9:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2012 22:34
Prispevkov: 60
Kraj: Maribor

Uf danes pa nas je skoraj odpihnilo. Megla, sneg, močan veter... 3 ure se je pa vseeno dalo smučati. Kljub vremenu pa je bila kar precejšnja gneča.
_________________
2017-2018: 1x Sölden, 3x Rogla, 14x Mariborsko Pohorje, 1x Turracher Höhe


2016-2017: 1x Sölden, 1x Katschberg 1x Tauplitz, 22x Mariborsko Pohorje, 3x Rogla , 4x Helm- Rotwand, 1x Kronplatz, 1x Innichen, 1x Cortina d'Ampezzo, 1x Dorfgastein -Grossarl, 2x Bad Hofgastein - Bad Gastein

2015-2016: 1x Mölltal, 1x Sölden, 4x Rogla, 1x Weinebene, 18x Mariborsko Pohorje, 5x Sextner Dolomiten, 1x Alta Badia, 1x Cortina d' Ampezzo, 1x Kreischberg, 1x Schladming, 2x Hochkönig
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2015 11:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice









Malo za spremembo, slike z včerajšnjega večernega sprehoda. Če je bilo pa tako lepo .
Tudi smuka je bila zanimiva, cel dan je snežilo, popoldne je bil pravi snežni metež, na spodnjem delu Turrachbahna pa je deževalo. Za tako vreme (in napoved) bi pričakoval nekaj manjši obisk . Do večera je zapadlo kakšnih 20cm snega.
Danes zjutraj nas je pozdravilo sonce:





A ni bilo vse tako perfektno. Ne vem točno, kakšne so njihove prioritete, a imam vtis, da jim je bolj kot vzdrževanje naprav pomembno ponujanje cenenega "šampanjca" . Nekaj primerov:

1.) v soboto zjutraj sem, kot ponavadi, usekal bližnjico mimo Zirbenwalda direktno na Turrachbahn. Ob 9.15 sem naletel na stoječo sedežnico, zataknilo se je že pri nalaganju sedežev. Po četrturnem čakanju je s precejšnjim številu postankov in občasno počasni vožnji zadeva le stekla, a z nižjo hitrostjo (dopuščam možnost da zaradi precej močnega vetra na vrhu) in pogostimi ustavljanji.

2.) danes zjutraj se je podobno, sicer za nekoliko krajši čas, zgodilo tudi na Kornocku. Na prvih dveh vožnjah smo na vrhnjih dveh stebrih poskakovali, kot bi bila na kolesnih baterijah kvadratna kolesa. Naslednja vožnja je potekala s hitrostjo polža, da ne pretiravam raje želve . Zato sem se preselil na Panoramabahn, malo kasneje so Kornockbahn že ustavili. Popravilo je potem trajalo kakšni dve uri. Seveda se je ves folk preselil na drugo stran in tu pridemo do naslednje točke:

3. na Turrachbahnu (Zirbenwald sem spet raje izpustil) je seveda nastala kar dolga vrsta, singel špura pa je bila zaprta. Blagajničarko sem vprašal zakaj tako, pa je samo odgovorila "problem". Edini žičničar je bil itak (pre)zaposlen s pritiskanjem gumbov, saj se je sedežnica zelo pogosto ustavljala, tudi sicer pa vozila z manjšo hitrostjo. Zato sem raje izbral kombinacijo smučanja na Englanderliftu in ogleda prenosa smuka na velikem platnu .

4. točka pa se nanaša na pripravo prog. Kljub temu, da je sneženje zvečer oslabelo in ponoči ponehalo, je zadnji ratrak zapuščal pobočje na Kornocku šele ob 7h zjutraj. Proge so bile zato zelo mehke in hitro razrite.

Če se malo vrnem k smučanju . Malo pred opoldnevom so le pognali Kornock, kar sem končno izkoristil za preizkus novih powderk . Po nekaj vožnjah smo večino celca zvozili, množice so se začele vračati z druge strani, zato sem zamenjal smuči in se spet odpravil na Turrachbahn. Za razliko od prej je bilo pred sedežnico vse prazno, sigle špura odprta, a sedežnica se je še vedno pogosto ustavljala. Proga je bila na tej strani bolje utrjena:



Na spodnji polovici je ponoči sneg le malo pobelil in proga je bila trda, a niti ne ledena. Diretissima je bila prav super. No, tudi na Kornocku se je sneg zvozil in utrdil. A popoldne so prevladovali oblaki, pa tudi sicer je smučišče že večinoma v senci.

Zaključek: mogoče bo kdo rekel da s kritiko pretiravam, a gre za dve glavni napravi na smučišču. Vse ostalo pride bolj ali manj v poštev le za popestritev, da ne rečeš, da si dal 40+ evrov za dve žičnici. Še dobro, da jih nisem .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 31, 2015 8:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Danes sem šel na Turrach. Na poti skozi BKK sem opazil, da je tam padlo le okoli 5cm snega. Na Turrachu ga je padlo malce več. Zjutraj sem šel na Kornock, ki je bil na vrhu trd, od S-a navzdol pa je bilo zelo mehko. Zato sem hitro odšel na Turrachbahn. Na FIS-u je bilo malo manj mehko kot na Kornocku, na Eisenhutu pa je bilo odprto le pol proge, ker so tam trenirali veleslalom. Malo pred 11 so se tekmovalci pobrali in pustili odlično progo- sploh se ni poznalo, kje točno so vozili, nobenih lukenj... Po vrh vsega pa je bil njihov teren dobro utrejen Spodnji del Eisenhuta pa je bil malce leden Ljudi pa presenetljivo malo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 15, 2015 1:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Včeraj sem bil na Turrachu. Ljudi je bilo presenetljivo malo, največja vrsta, ki se je naredila je bila do avtomatov. Sneg suh, vendar je bila na spodnjem delu Turrachbahna tudi kakšna ledena plošča (na Tromeji se mi je zdelo glede tega boljše). Vozil sem se le na Zirbenwaldbahn in Turrachbahnu, zato ne vem kakšno je stanje na ostalih progah.
P.S. Prvič odkar hodim gor, se mi je zgodilo, da so sedežnice pognali šele ob 8.50
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 18, 2015 8:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Po sobotnem smučanju tu in presenetljivo malo obiskovalcev, smo se še danes odločili za obisk tukaj. Do enajste ure je bilo videti, kot da ne bo gneče, potem pa se je začelo smučišče hitro polniti, tako da so nastale kar precejšnje vrste pred sedežnicami. Vidi se, da imajo počitnice sosednji štajerci, tako iz naše kot iz avstrijske strani. Na žalost sem moral prekiniti smučanje ob 12 uri zaradi poškodbe roke ene od mojih prijateljic in jo hitro odpeljati domov v LJ na urgenco. Kar škoda za tako smolo v takem lepem kičasto sončnem vremenu. Vseeno pa vsem, ki mislijo v naslednji dveh dnevih smučati tu in ne marajo prevelike gneče, toplo odsvetujem obisk tukaj. Slik danes ne bo zaradi nastalih okolščin.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 19, 2015 4:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Danes ob 15h, ko je na progi ze sama senca :



Ne, me ni tam. Ob takemle sem raje v sluzbi .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 19, 2015 7:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Danes sem bil gor, pa ne zato ker ne verjamem Age-ju ampak ker so to hoteli drugi. Zjutraj ni bilo pretirane gneče, tam do 10.15. potem pa so se ljudje prikazali. Ob pol enajstih smo na Turrachbahnu čakali okoli 10 minut. Nato sem šel na Weitentallift in Sonnenbahn, kjer pa ni bilo pretiranega čakanja. Z vrha Sonnenbahna sem pogledal na Kornock, kjer je bila gneča res velika. Tam me seveda ni bilo Po 12. uri je bilo treba na Turrachbahnu čakati dobri 2 minuti, nič več.
Proge so v primerjavi s soboto slabše, že zjutraj je bilo na spodnji strmini FIS proge kar nekaj ledenih plošč, tekom dneva je bila cela strmina "fino" ledena. Eisenhut je sicer zgoraj dober, vendar se tudi tam se kje najde kakšna plata. Skratka soliden dan, gneča na ostalih napravah je bila veliko manjša, kot prikazuje web-cam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Turracher Hohe 2014/15
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB