Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 62, 63, 64  Naslednja
 Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
scko93
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 09, 2014 2:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2014 2:06
Prispevkov: 5


Lep pozdrav vsem skupaj.

Potrebujem nasvet glede nakupa smuči, in sicer je situacija sledeča. Visok sem 189cm in tehtam 105kg, nivo znanja povprečen (se mi je po cca. 7 letih zaluštalo spet smučat). Namen imam rekreacijsko smučati brez kakega hudega norenja in piljenja tehnik, preprosto uživanje na snegu.

V glavnem me zanima naslednje: Kolega mi po prijateljski ceni ponuja praktično nove smuči Atomic GS-9, višine 180cm. Gre za veleslalomke z radijem 16 (če se ne motim). Kakšno je vaše mnenje? Ali bi znale biti tako dolge smuči pri moji višini preagresivne oz. prehitre, glede na to, da že nekaj časa nisem smučal in težko rečem, da ravno obvladam? Razumem, da so veleslalomke namenjene dolgim ovinkom in hitri smuki, ampak me vseeno zanima ali se da s takimi smučmi (brez nadnaravnega znanja) normalno smučati, ali so njihove lastnosti (hitrost) neizogibne?

Verjetno se bom dogovoril za testiranje, a vseeno kak predhodni nasvet ne bo nikomur škodil.

Hvala za pomoč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 09, 2014 10:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


Ni fora v dolžini, daljše smuči so bolj stabilne pri hitrosti. Fora je v trdoti, tako da kakšne race smuči niso najbolj fajn za cel dan uporabe. Jaz bi predlagal kakšne mehkejše, bo več užitka! Razen, če boš vozil samo plave proge, v tem primeru je vseeno katere smuči vzameš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 09, 2014 2:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


Zadeva je taka.. Če ne obvladaš carving tehnike in boš vozil po starem slogu so te smuči čist ok, če pa hočeš smučo postaviti na robnik potem so pa te smuči stel v prazno za tebe. Za začetek bi ti predlagal all around smuči (Fischer progressor 700, Elan amphibio 12, Atomic Nomad..)dolžine cca 170cm in glede na tvojo težo bi kupil smuči ojačane s Titanalom ter radijem ne večjim kot 16m.

Upam da bo izbira sedaj lažja
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
scko93
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 09, 2014 4:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2014 2:06
Prispevkov: 5


Zdaj mi je malo bolj jasno v čem je fora, hvala za pojasnilo, bom upošteval nasvet. Kako pa je glede vezi? Kako naj vem, da bodo zdržale mojo kilažo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 09, 2014 4:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


Bojo, ker boš rekreativno smučal.

Edit admin: prosim ne citiraj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Corby
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 09, 2014 4:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Dec 2014 17:06
Prispevkov: 5


Zdej sem dobil ponudbo od prijatelja, ki dela v eni izmed trgovin, ki prodajajo smuči. Ponuja mi smuči Volkl RTM 75 lanski model za okoli 150€ - nove. Dolžine so 173cm (js sem velik 187cm) in marker vezi.

Je to uredo smučka za malo ceno za povratnika (nisem smučal okoli 10 let)?
Sem že skoraj ziher, da jo kupim ampak sem še vseeno prišel sem in vas povprašal!
Sem dodal še sliko!


LP


Nazadnje urejal/a Corby Tor Dec 09, 2014 8:31 pm; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 09, 2014 5:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


Na prvi pogled se mi zdi osebno super smučka, sploh za to ceno, tako da nimaš dosti za falit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Corby
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2014 6:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Dec 2014 17:06
Prispevkov: 5


Sem jih danes tudi kupil! Hvala vsem za pomoč! Zdj moram pa še ostale reči nabavit - palice, rokavice, čelado, očala, pancerje, bundo..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fanko
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 11, 2014 3:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2014 14:53
Prispevkov: 11


A mogoče kdo ve, kje bi lahko dobil vezi za Elan Amfibio fusion smuči, so mi jih ukradli s smuči, pa se jih v Elanu ne da dobit, vezi so Elx 11 ali 12?
Mogoče je kdo uničil smuči pa ne rabi več vezi!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
RR07
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2014 11:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Nov 2014 15:46
Prispevkov: 20
Kraj: Gorenjska

Ali ima kdo izkušnje pri nakupu mladinske tekmovalne VSL smuče za odraslega - cca 80kg?

V mislih imam Elan RCG?

Bo to premehko ali je bolje gledati GSX trgovinske modele?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2014 12:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


Najprej povej, za kakšno smučanje to rabiš. Za običajnega smučarja pri 80 kg bo kak amphibio 12 ali 78ti več kot dovolj.

Edit admin: prosim ne citiraj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RR07
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2014 12:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Nov 2014 15:46
Prispevkov: 20
Kraj: Gorenjska

Amphibio 12, progressor 800 so mi premehke ker tresejo na tršem terenu, pa še premalo odzivne, zato iščem nekaj v višjem rangu. Rabim za malo boljše rekreativno smučanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kranjski Janez
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2014 12:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2014 0:20
Prispevkov: 1


Najprej lep pozdrav vsem,

po 15 letih boardanja, sem se odločil da se postavim nazaj na smuči. Smučal nisem 20 let, tako da na carving smučki še nisem stal. Za štart mislim kupiti rabljene smuči, da sploh vidim če mi bo potegnilo. Velik sem 170 in imam 63kg. Na bolhi sem našel smuči ATOMIC SX GT, dolžine 154cm, radij 14m, in me zanima če so primerne zame

- trdota....kar nekaj časa na boardu sem vozil race-a, tako da bi tudi na smučki rad sčasoma izkoristil kanto,

- dolžina.....prekratke za mojo višino? So to slalomske (R14m)? kakšni super kratki zavoji mi ne dišijo preveč.


Če te niso primerne, kaj predlagate?

hvala za odgovor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2014 10:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


154 so čisto prekratke
vsaj 160 vzemi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
carver
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2014 12:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2014 23:52
Prispevkov: 7


Pozdravljeni. Zanima me mnenje o sledečih smučeh, ter ali so primerne zame. : Elan Race Slx Worldcup Waveflex ( na smučkah pa piše tudi FIS approved- kaj to pomeni glede trdote smuči? ). Smučam kar dobro za rekreativca- agresiven karving pri višjih hitrostih.
_________________
Carving only.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 62, 63, 64  Naslednja Stran 45 od 64

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB