Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » PUY SAINT VINCENT

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 PUY SAINT VINCENT « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
charlie
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 28, 2014 11:11 pm    Naslov sporočila: PUY SAINT VINCENT Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Nov 2014 23:03
Prispevkov: 1


Pozdravljeni. Je kdo prisoten, ki je bil v zadnjih letih sredi januarja v PUY SAINT VINCENTU in je pripravljen deliti izkušnjo?

hvala, lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
__Ziga__
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2014 4:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Avg 2010 10:18
Prispevkov: 216


Sam sem bil nekaj let nazaj......vreme smo imeli skorajda pravljično...vsak dan sonce, kar je za januar redko. Za Francijo "dokaj mejhno" smučišče. 2x smo tuki smučal, otalo smo se pa vozil okol.kar vključuje karta: Sestriere, Mongenevre, Les 2 Alpez, Ahpe de Huez.

Spodaj sta 2 hitri sedežnici, na vrh pa 3 sicer nove ampak fiksne 4-.sedežnice. Otalo vlečnice.... Snega je bilo dovolj, za žur pa tud neki malga tm en lokal.....
Skratka za to ceno, ponuja kar nekaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
udi
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2014 4:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Sep 2011 11:49
Prispevkov: 107


Žiga, eno vprašanje glede tedenske karte v Puy St.Vicentu/Montgenervu/Serre Chevalieru.

Prav potiho oglašujejo, da njihova tedenska karta velja tudi v "bližnjih" smučiščih :
- Montgenerve
- Sestriere
- Serre Chevalier
- Alpe d'Huez
- Les 2Alpes

A to velja za en ali mogoče dva dneva po izbiri ali se lahko praktično vsak dan odpelješ na drugo smučišče ?
Ali ti čip karta od Puy St.Vincenta kar velja na ostalih smučiščih, ali jo moraš ob prihodu na drugo smučišče zamenjati ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
__Ziga__
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 01, 2014 11:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Avg 2010 10:18
Prispevkov: 216


Ne spomnim se prav dobro, ampak mislim, da je tako, da lahko vsak dan smučaš na drugem smučišču. Ampak na vsakem samo po 1x.
Če se prav spomnim, veljajo na smučiščih Serre Chevalier ,Alpe d'Huez in
Les 2Alpes kar te iste karte. Med tem ko za Sestriere in Montgenerve zamenjaš na lokaciji in dobiš drugo. Najbolje se pred smuko pozanimati v centru samem.
Pa še ena posebnost je. Sestriere in Montgenerve je v bistvu eno veliko povezano smučišče. Glede teh kart pa tukaj velja tako, da lahko smučaš 2 dni-torej v vsakem posebej po 1 dan, če pa koristiš povezavo, pa lahko smučaš v obeh skupaj samo en dan. Sem napisal razumljivo? Na blagajni te vprašajo kaj bi.....

Drgač se pa splača še na ta ostala smučišča it smučat, če si že tolk daleč. Niso ravno blizu, daleč pa tudi ne. Serre Chevalier 30 min, Montgenerve 45 min, Les 2Alpes ura in pol, Alpe d'Huez slabi 2 urci. Vsaj del poti greš po isti cesti, tako da jo znaš že na pamet.
Vmes pa lahko s to karto (tu dobiš drugo) koristiš tudi smučišče oz.gondolski sistem La Grave...vendar mislm da je to bolj za turne smučarje po celcu. Po vrhu se potem pride na vrh ledenika Les 2Alpes. Mal te ratrak vleče pa 1 vlečnica...zanimivo..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 01, 2014 2:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


__Ziga__ me je prehitel, točno tako je, kot je napisal - jaz imam tudi tako izkušnjo nekaj sezon nazaj.
Mi smo šli v L2A in SC, kar je idealno, da na lastni koži preizkusiš in vidiš kakšna so še ostala smučišča. V L2A so nekaj motovilili s kartami in smo nato vozili z njihovo dnevno karto (po defaultu bi morali s "svojo" iz Puy-a).

Puy-a sem se naveličal v treh dneh, zato je ta razširjena karta zlata vredna.

Po pripovedovanju drugih me Serre Chevalier ni navdušil, ker pa sem ga sam preizkusil (sicer le za 1 dan), bom letos prviš ponovil destinacijo 2 leti zapored.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » PUY SAINT VINCENT
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB