Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 62, 63, 64  Naslednja
 Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 03, 2014 3:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

NoriSnezak je napisal/a:
Elanova insomnia fusion je zelo fajn: http://elanskis.com/sl/product/insomnia-fusion.html
Takšna je pa lanska verzija (po konstrukciji identična letošnji): http://www.skieur.com/media/Guide_Matos/Skis_2014/img/elan_2014_insomnia_fusion.jpg


Gledam mal cene teh Elank,.. pa so kar visoke Iščem alternativo, čeprav verjetno ne bo nič cenejse

V oči mi je padel ta model FISCHER Ivory My Style + W 10. se ga da ne ebayu dobiti dosti ugodno.

Oz Salomon Lava
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 03, 2014 6:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

gas je napisal/a:
Da še jest povprašam :-)

Punca je dobra smučarka, do prejšne sezone je smučala na ženskih tekmovalnik slalomskih Fisher smučkah. Potem si je pa strgala križne vezi. Sedaj bi pa kupila nekaj bolj mehkega

velika je 160...kaj predlagate...


Mislim, da bo s katerimikoli turističnimi smučmi razočarana. Predlagam mladinske, oz. otroške tekmovalne slalomke.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borci
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 11:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2007 11:37
Prispevkov: 132


tomi je napisal/a:
gas je napisal/a:
Da še jest povprašam :-)

Punca je dobra smučarka, do prejšne sezone je smučala na ženskih tekmovalnik slalomskih Fisher smučkah. Potem si je pa strgala križne vezi. Sedaj bi pa kupila nekaj bolj mehkega

velika je 160...kaj predlagate...


Mislim, da bo s katerimikoli turističnimi smučmi razočarana. Predlagam mladinske, oz. otroške tekmovalne slalomke.


Če si je poškodovala koleno potem pozabi na slalom smuči.
Se je veliko bolj luštno peljat z vsl smučko ,če seveda znaš dovolj nagnit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 11:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

ja sej, predvsem me je strah kolena,... njo pa tudi verjetno,.... Zato pa ne bi rad trdih smučk,...
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borci
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 2:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2007 11:37
Prispevkov: 132


Predvsem so slalom bolj nevarne za turiste,ker se folk pomakne s težiščem na rit in preveč obremeni repe in te odbije ,ko ti smučka zategne .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 05, 2014 8:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


rekreativne smučke so precej bolj toleratne do napak kot pa tekmovalne.
se bo pa najbrž treba odrečt določenim užitkom in norenju po ledenih progah, kjer gredo hitrosti v nebo. mogoče si ene parkrat magari sposodi smuči, da vidi kaj ji ustreza. če se ne motim večina sposojevalnic smučko celo zamenja med dnevom, če le ni neke prevelike gneče in niso vstali na levo nogo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sarimari
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2014 3:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2012 18:52
Prispevkov: 64
Kraj: celje

Sama vozim Elan Speed magic fusion dilo, pa sem z njimi izredno zadovoljna. Imam pa tudi sama nekaj problemov s kolenom, ampak mi smučka še ni pretrda. Drugače je z moško različico te smuči, ki mi je pa že bila pretrda.

Sem prej vozla Elan Black Magic, pa za neko povprečno dobro smučarko ne priporočam, vsaj če smučarka želi več od smučanja, kar se tiče znanja, probavanja itd.
Je pa odlična izbira za turistične vožnje
_________________
2012/2013 21X: Golte 5x, Areh 1x, Les Sybilles 6x, Krvavec 2X, Kope 1, MB Pohorje 4X, Vogel 2x

2013/2014 Molltaler 1X, 1x Golte, 15xRogla, 1xNassveld, Cerkno 2x

2014/2015 Rogla x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Natassa
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 13, 2014 12:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2010 10:23
Prispevkov: 11


Pozdravljeni!

Kupujem smuči za 17 letno hči. Težka je 56 kg, visoka 170 cm. Do sedaj je vozila 150 cm otroško tekmovalno smučko Elan RSC RACE. Sedaj gledamo Elan SLX http://www.elanskis.com/sl/product/SLX-race.html. Ženskih variant ne želi. Bi bila dolžina 155 cm ok, ali je bolje vzeti 160 cm?

Hvala za pomoč in lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 13, 2014 1:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


slx je čisto pretrda smučka za punco...še za kakšnega fanta je pretrda
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Natassa
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 13, 2014 1:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2010 10:23
Prispevkov: 11


elan je napisal/a:
slx je čisto pretrda smučka za punco...še za kakšnega fanta je pretrda


Kaj potem predlagate? Imam Amphibio Insomnia, staro dve leti, 158 cm...ni ji ni všeč. Predlog?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 13, 2014 1:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


kaj ji ni všeč? trdota?dolžina?geometrija?...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 13, 2014 1:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Bom kar jaz povedal, všeč ji niso občutki pri smučanju. In ji tudi na nobenih turističnih smučeh ne bodo.

Testiral sem obe zgoraj omenjeni smučki. Nad mladinsko slalomko 150cm sem bil navdušen (sicer sem potem ostal na podobnih Fischercah, ki sem jih dopolnil z žensko izvedbo). GSX 155cm pa je skoraj bolj vozila mene, kot jaz njo, imam 65kg in 175cm. No, kakšno uro na dan bi jo bil že sposoben nadzirati tako kot je treba.

Predlagam ženske tekmovalne slalomke dolžine največ 155cm in to bolj mehko varianto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 13, 2014 2:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

pozna kdo te smuči?? http://www.dueltime.it/en/ski/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 13, 2014 2:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

tomi je napisal/a:
Bom kar jaz povedal, všeč ji niso občutki pri smučanju. In ji tudi na nobenih turističnih smučeh ne bodo.

To ponavadi kar drzi... ko si enkrat navajen tekmovalnih smuci je hudo tezko voziti (vsaj po utrjenih smuciscih) z nekim zvecilnim gumijem Kar se mene tice bi predlagal isto kot Tomi... ko preraste otroske tekmovalne smuci je naslednji korak pac odrasla smucka. Poglej za kaksno mehkejso opcijo, definitivno pa glej za zensko slalomsko smuco.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 9:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


ženska slalomska http://www.elanskis.com/sl/product/speed-magic-fusion.html
če je dobra smučarka mislim da lahko vzame 160
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 62, 63, 64  Naslednja Stran 42 od 64

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB