Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smučarske bunde

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Naslednja
 Smučarske bunde « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2014 7:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1016


marko je napisal/a:
Kakšne so sploh prednosti čebuljenja, ....


Dostikrat ob malo teplejšem vremenu prav pride samo goretex + spodaj perilo in kakšen flis... saj kot si sam rekel, je v prvi vrsti pomembna dobra zaščita pred vetrom.

Sam imam podoben Arc'terixov komplet kot ga omenja matejp in od kar ga imam nočem več imeti klasične bunde/jakne z všito podlogo.
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2014 7:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


V bistvu sem jaz čebuljenje razumel bolj v smislu večje fleksibilnosti pri različnih vremenskih in temperaturnih razmerah in uporabnosti tudi zunaj smučarskih strmin.

Preveriš zjutraj vreme in v primeru nizkih temperatur oblečeš več slojev oblačil, v primeru "toplega" vremena (cca okoli 0 in sončno), pa imaš samo shell ali pa midlayer.

Če nabavim smučarsko bundo, sem z njeno uporabo časovno zelo omejen (zimski meseci), medtem pa lahko shell uporabljam tudi spomladi/poleti/jeseni v deževnem vremenu, midlayer pa za spomladi/poleti/jeseni ob lepih ne preveč mrzlih dnevih. Poleg tega pa lahko shell uporabim tudi za kakšne gorske pohode ali jadranje, smučarsko jakno pa malo težje

Zaradi tega sem se odločil tako kot sem se.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2014 12:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Sam imam vaude krypton shell, pa ga za smučarijo ne uporabljam. brez veze se tlačit v polivinil, če ne pada dež, zunanji layer, če gre za troslojno tkanino moraš pa itak impregnirat. še najbolj mi je pomemben kroj.
od vseh zadev sta me najbolj prepričala volneno perilo in primaloft podjakne. katere lahko stlačiš v res majhen zavitek ko postane bolj toplo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2014 12:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Sam imam vaude krypton shell, pa ga za smučarijo ne uporabljam. brez veze se tlačit v polivinil, če ne pada dež, zunanji layer, če gre za troslojno tkanino moraš pa itak impregnirat. še najbolj mi je pomemben kroj.
od vseh zadev sta me najbolj prepričala volneno perilo in primaloft podjakne. katere lahko stlačiš v res majhen zavitek ko postane bolj toplo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2014 1:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Vidiš, jaz imam pa smučarsko bundo izključno za smučanje, pa jo imam zato nekaj let dlje. Prednost nabave take vrste večplastnih oblačil torej ni tako velika. Je pa lahko velika, če smučaš na kakšnem Krvavcu, kjer eno plast odložiš. V tem primeru sem tudi jaz že odlagal bundo. Sem pa v najbolj vročih dneh tudi že smučal v nesmučarskih (beri vsaj 5x cenejših) Windstoperjih. Poleg slabše aerodinamike (nepomembno za rekreativca) je edina slabost razporeditev žepov, predvsem manjka tisti na rokavu za karto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2014 2:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Jaz bom samo tak reko: DKB consulting....LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 08, 2014 3:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Ko bom zadel na lotu, si bom tudi sam kupil bundo, kakršne imate forumaši. Do takrat se bom pa smučal kar s Toprovo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 08, 2014 5:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Za katero si dal 300 EUR, jo uporabljaš nekajkrat na leto in samo na smučišču...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 08, 2014 6:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Ha ha, to je preveč denarja. Dal sem 250 EUR, pa še to se mi zdi preveč za samo ~60 dni na snegu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 09, 2014 12:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

19.marko je napisal/a:
Ko bom zadel na lotu, si bom tudi sam kupil bundo, kakršne imate forumaši. Do takrat se bom pa smučal kar s Toprovo.


Ne rabiš zadet na lotu...mene je komplet koštal 700 evričev(je bil stvar pogajanja v trgovini v Colfoscu) ....ni šans da Andraža dobim za ta denar...sem se naučil skozi življenje, da nisem toliko bogat da bi poceni shit kupoval....kupim kvalitetne stvari, ki mi potem držijo vsaj 4 -5 sezon (pol se pa tako naveličaš kompleta)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 09, 2014 12:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


19.marko je napisal/a:
Ko bom zadel na lotu, si bom tudi sam kupil bundo, kakršne imate forumaši. Do takrat se bom pa smučal kar s Toprovo.

Ma jaz imam komplet za jurja, smučam pa v bundi tam od oka 50-70€. Je bolj praktična pa bolje diha od goretexov in eVentov. Ne sekiraj se preveč za bundo, težje je dobit dobro perilo in rokavice. Oz psihološko težje je dat za base layer ravno toliko kot za bundo. pa še ene tri rabiš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 10, 2014 10:12 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Po moje ni potrebno plačati tako visokih zneskov (jurja ali malo manj), če nimaš denarcev na pretek in nisi težek šminker. Jaz sebe že toliko poznam, da če bi si kupil bundo za jurja, bi se mi najbrž utrgalo, ko bi mi nanjo kapnil šmir ali kečap iz pleskavice (šmir ni iz pleskavice ampak iz zajle ). Sam imam zelo dober Aesse komplet, ki sem ga kupil na razprodaji v factory otletu. Se ne spomnim, koliko je stal, ampak če bi stal kaj več kot 500, bi se najbrž spomnil.

Za manj premožne so pa čisto dobre (zdaj se bodo sicer nekateri križali) tudi bunde iz Hoferja. Z njihovimi bundami sicer nimam izkušenj, so pa na pogled kar dobro premišljene in material ni videti slab. Glede na to, da nekateri njihovi izdelki, ki jih uporabljam za zimske treninge teka, ne zaostajajo bistveno za uglednimi znamkami, po moje tudi smučarska oblačila niso slaba. Vsekakor so mnogo boljša od najboljših, s kakršnimi smo smučali v moji mladosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 10, 2014 10:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Jest imam komplet, ki je skupaj vreden manj kot 400€ in spodaj UA underlayer, pa nimam nikoli problemov, edino za pomladansko smučanje imam gor softshell.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ROBCEK
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 10, 2014 4:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Nov 2014 9:41
Prispevkov: 2
Kraj: MARIBOR

Tudi jaz sem mnenja, da se je malo potrebno pogajat s prodajalcem in kupiš opremo za precej ugodnejšo ceno kot je na listku. Sam sem to uspel tudi pri moji novi DAINESE smučarski jakni. In to še pred sezono za nov model. Poizkusite tudi vi.
_________________
ZA DOBRO OPREMO SE IZPLAČA VEČ PLAČAT
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JeZn
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 22, 2014 11:12 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 18:24
Prispevkov: 76


junche je napisal/a:
19.marko je napisal/a:
Ko bom zadel na lotu, si bom tudi sam kupil bundo, kakršne imate forumaši. Do takrat se bom pa smučal kar s Toprovo.

Ma jaz imam komplet za jurja, smučam pa v bundi tam od oka 50-70€. Je bolj praktična pa bolje diha od goretexov in eVentov. Ne sekiraj se preveč za bundo, težje je dobit dobro perilo in rokavice. Oz psihološko težje je dat za base layer ravno toliko kot za bundo. pa še ene tri rabiš.


Kaj ti pomaga top base layer če daš pol čez zadevo ki ne diha? Se pa strinjam da vodnega stoplca glih ni ne vem kolk za gledat, se je že kdo vprašal kakšen vodni stolpec ima dežnik? Najpomembnejša je paroprepustnost!
_________________
Nordica Dobermann Spitfire EDT XBI CT | Lange RS | Leki | Boeri | Swans | Hestra | Dainese
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Naslednja Stran 10 od 11

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smučarske bunde
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB