Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smučarske bunde

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Naslednja
 Smučarske bunde « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 04, 2014 3:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


marko je napisal/a:
Tole z vodnimi stolpci je v veliki meri komercialna fora.


Ni fora. Se pa uporablja v podobnem smislu kot watti za sesalce - kao "več je bolje", kar pa samo po sebi seveda ne drži, saj bi lahko preprosto naredili plastično ali gumeno bundo, v kateri bi se skuhal.
Kot si rekel, tudi šivi morajo biti limani, kar se dostikrat spregleda, tako da to je tudi treba upoštevat. Kaj ti pomaga 30k vodnega stolpca, če ti skozi šiv potem teče...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 04, 2014 3:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Glede na nasvete iz linka (hvala NoriSnežak) torej gledam naslednje lastnosti:
- vodni stolpec > 10.000 (ciljam na več kot 15.000)
- dihanje RET<60 (ciljam na 45)
- zlimani šivi
- vsaj 4 žepi
- kapuca
- visok ovratnik
- elastičnost oziroma netogost jakne...

Verjetno pa to pomeni, da me bo v taki jakni pošteno zeblo, tako kot soforumaša nekaj strani nazaj...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 04, 2014 4:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1017


matejp je napisal/a:
Verjetno pa to pomeni, da me bo v taki jakni pošteno zeblo, tako kot soforumaša nekaj strani nazaj...


Ni nujno. Recimo en spodoben gore(ali pa kak drug dober)tex te ne bo prepihal četudi boš imel občutek, da na sebi nimaš kaj prida oblečeno... Edino ko se na kaj mrzlega usedeš, se potem kakšna podložea zadeva bolj pozna.
Lani sem recmo normalno prežvel -30 ko sem spodaj imel dvojno perilo + hlače brez podloge, zgoraj pa tudi dvojno perilo, neke vrste "podbundo" in goretex jakno. Res pa je, da sem malo manj zmrznjen človek.
Pa seveda masko za obraz :-)
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 05, 2014 11:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Smučanje pri -30 (in mogoče še vetrom) z dobro opremo danes sploh ni problem. Prav tako ne smučanje v dežju. Problem za temperaturno občutljive je takrat, ko imaš na vrhu hriba recimo -10, spodaj pa +10 (oziroma še pogosteje zaradi inverzije obratno), ali pa ko je zjutraj -15, popoldne pa +5. Takrat so (vsaj zame) nujni zračniki, da se ne skuhaš. Če bi jaz izbiral bundo, bi tudi izbral tako, ki prepušča manj zraka spredaj, več pa zadaj in od strani. Zakaj. Med vožnjo ti piha veter od spredaj. Če vozš s 40km/h bo temperatura -10 izgledala kot -30 ko si na miru.

Podobno je tudi pri smučarskem perilu, ki mora na nekaterih mestih toploto oddajati, nekje pa zadrževati. Celo več, če to ni samo komercialna fora (pa si po placebo efektu dopovedujem, da res učinkuje), dobro smučarsko perilo med gibanjem (smučanjem) prejema toploto od telesa in jo med mirovajnem (na sedežnici) vrača (v gondoli pa zato crkavam od vročine, če si takoj ne odpnem bunde).

Še enkrat. Ne obremenjuj se z vodnim stolpcem, razen če ne boš bundo poleti uporabljal namesto potapljaške obleke. Za smučanje je povsem vseeno, ali je stolpec 10 ali 15 metrov, oboje je več kot dovolj. Snežak ti je dal primerjavo z Wati od sesalca, še boljše bi bilo s piksli pri pocket kamerah in telefonih. Povečevanje v neskončnost prav tako nima smisla, ker je pomembnejša velikost leče in druge stvari, folk pa tega ne razume in gleda samo da jim čim večja številka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandokan
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 23, 2014 11:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Feb 2007 11:32
Prispevkov: 52
Kraj: Posavje

matejp je napisal/a:
Glede na nasvete iz linka (hvala NoriSnežak) torej gledam naslednje lastnosti:
- vodni stolpec > 10.000 (ciljam na več kot 15.000)
- dihanje RET<60 (ciljam na 45)
- zlimani šivi
- vsaj 4 žepi
- kapuca
- visok ovratnik
- elastičnost oziroma netogost jakne...


Če najdeš kakšno primerno jakno, se priporočam za link. Tudi meni je zelo pomembno, da ima čim boljše dihanje. Vodni stolpec pa niti ni tako pomemben, ob hudem sneženju raje zavijem nazaj v apartma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 03, 2014 10:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Kje v Sloveniji bi lahko dobil znamko Descente?

Namreč, našel sem jakno (Descente Baron), ki mi je zelo všeč, vendar pa nisem našel nobene trgovine, ki bi to znamko ponujala... Tudi sosednje države so opcija...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
capricorno
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 16, 2014 10:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Okt 2013 12:00
Prispevkov: 13


A kdo ve kje se dobi bunde Schoffel, tudi spletna prodaja pride v poštev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 16, 2014 10:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Koala Sport v Ivančni Gorici je imela Schoffel. Vsaj lani vem, da so jo še imeli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
capricorno
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 16, 2014 10:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Okt 2013 12:00
Prispevkov: 13


Hvala, že poizvedujem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 30, 2014 11:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


No po dolgem raziskovanju in menjanju konceptov, ali vzamem samo smučarsko jakno (insulated) ali pa grem v "čebuljenje", sem se odločil za drugo varijanto.

Za drugo varianto sem se odločil zaradi trditev uporabnikov na forumih:
- tale forum
- EpicSki
- Snowheads
- ...
- En kup buying guideov (primer: link)

V glavnem iz odgovorov uporabnikov sem razbral, da je layering system najboljši za tiste smučarje, ki se zelo potijo (to sem jaz) + da se lahko shell/midlayer uporabi tudi za kakšne druge namene in v drugih sezonah.

Glede na to, da sem iskal naslednje lastnosti jakne:
- Vodni stolpec vsaj 20.000
- Zračnost vsaj 20.000
- limani žepi
- visok ovratnik
- Powder skirt
- Žep za smučarsko karto
- Helmet compatibile Hood

se je cena specializiranih smučarskih bund začela pri 500+ EUR. Če sem v zakup dal še design, že ni bilo več razlike med nakupom ene smučarske jakne ali pa nakupu shella + midlayerja.

Po dolgem izbiranju sem se odločil za naslednje:
- Arc'terix Sabre Jacket (shell) (link)
- Arc'terix Atom AR Jacket (midlayer) (link)

Upam, da sem izbral dobro...


Nazadnje urejal/a matejp Čet Okt 30, 2014 12:13 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 30, 2014 12:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


Čestitke, Arc'teryx je menda zelo dobra roba!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ROBCEK
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 9:55 am    Naslov sporočila: JAKNA SMUČARSKA DAINESE A3 Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Nov 2014 9:41
Prispevkov: 2
Kraj: MARIBOR

Ima mogoče kdo smučarsko jakno DAINESE A3. Meni se zdi O.K. Malo sem bolj suhe postave pa se mi zdi da ima Dainese telirane kroje. Da ne bom ravno kot snežak. Jakna ima malo zaščite v predelu ramen. Vesel bom vsakega komentarja na to jakno.
_________________
ZA DOBRO OPREMO SE IZPLAČA VEČ PLAČAT
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iLoveSkiing
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 11:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Feb 2013 18:28
Prispevkov: 130


Jaz rabim jakno ki ima dobro prepustnost zraka, saj zelo švicam med smučanjem, na koncu sem celi moker. Kaj priporočate glede tega?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2014 4:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


Kaj pa, če bi ti IZGINIL s svojim REKLAMIRANJEM?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2014 5:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Pa saj Dainese so res kar dobre jakne, vsaj včasih so bile. Mi pa, ko sem bral matejp-jev post, ki je očitno temeljito razmislil pred nakupom, nekaj povzroča dvom. Kakšne so sploh prednosti čebuljenja, če v glavnem smučaš na smučiščih, kjer začneš na enem koncu in se vrneš po možnosti po drugi poti šele popoldne, tako da ne moreš odložiti ene plasti ali pa na smučiščih, kjer je razlika med zgornjo in spodnjo postajo lahko 10 in več stopinj+veter.

Moje mnenje je tako, da je pomembna predvsem dobra zščita pred vetrom, tako da jaz smučam ponavadi v isti bundi pri -30 in pri +15. Mi je seveda pri +15 vroče ampak takoj ko malo zapiha ali zapelješ v senco, bunda spet pride prav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Naslednja Stran 9 od 11

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smučarske bunde
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB