Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Rogla » Rogla - aktualne informacije 2013/2014

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Rogla - aktualne informacije 2013/2014 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
sarimari
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 10, 2014 11:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2012 18:52
Prispevkov: 64
Kraj: celje

Stane60 je napisal/a:
Ja no, jaz pa sem zadnjo vožnjo na Jurgovem naredil ob pol štirih. Vozil sem zaprto progo za katero ne vem zakaj je bila sploh zaprta (tista ta leva pred talarčki). Ker se nas je le malo vozilo tam, je kar dobro zdržala do poznega popoldneva . Gneča? Kaj je že to? Verjetno je bila res zgoraj ob sidrih-tega pa jaz nisem videl.


Kje se pa potem pride na sedežnico?

Sem bila od četrtka na rogli. Jurgovo katastrofa, sama voda, narit sneg. Sicer je res, da smo dokaj pozno začeli smučati (11ih), vendar so bile proge že vse razrite, precej mehak sneg. Najbolje se je dalo nasmučati na Ostruščici (tastrmi), kjer ni bilo gužve, pa tudi proga je najbolje zdržala. Proga pod sedežnico, je bila danes zaprta, ker so bile že kopnine, poleg tega je pa na tej progi vedno kamenje na smučišču, tako, da če se pelješ po sredini, si lahko kvalitetno uničiš smučke.

Se mi pa zdi, da proge za nočno smučanje ne steptajo. Smučat smo začeli 17.15 proge pa totalno narite. Ve mogoče kdo kej več o tem?
_________________
2012/2013 21X: Golte 5x, Areh 1x, Les Sybilles 6x, Krvavec 2X, Kope 1, MB Pohorje 4X, Vogel 2x

2013/2014 Molltaler 1X, 1x Golte, 15xRogla, 1xNassveld, Cerkno 2x

2014/2015 Rogla x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 8:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Ko prideš do dna te črne variante, te proga zapelje močno desno, prečiš gozd (lahna strmina) in prideš na spodnji del zadnje strmine odprte proge. Vse lahko lepo vidiš na novi informacijski tabli na vrhu Rogle, tam kjer kupiš karte, oziroma na vrhu sedežnice Planja. To je tista tabla z rdečimi in zelenimi lučkami (vsi radi vidimo čimveč zelenih).
Je bilo pa danes vse drugače. Ves dan je držalo po večini odprte proge Jurgovo. Le na tistem srednjem delu se je po 12 urimalo ojužilo in seveda čisto na koncu na dnu. Tako, da sem danes smučal le na odprti progi in se le enkrat podal na zaprto, ki je bila pa danes kar pretrda (jasno, ker je ne teptajo, se zmrznjeni prehodi močno čutijo v nogah). Bil je fajn dan .
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vantage
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 13, 2014 2:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2011 12:28
Prispevkov: 60


Do 11 danes fantastika...Potem pa hitro spusti, samo glede na trenutne temp so imeli letos pri minusu slabso smuko...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 15, 2014 9:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Pa je mimo tedenski dopust na Rogli . Rezime šestih smučarskih dni tega pretoplega dopusta je 138 voženj na Jurgovem in vsak dan še nekaj drobiža po Košuti, Jasi in Ostruščici. Prejužne proge so me stale kar nekaj truda, tudi smuči so utrpele nekaj raz, pa je bilo vseeno lepo.
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 12:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

Danes presenetljivo dobro dopoldne na Rogli. Tisti -1 čez noč je nardil svoje. Vse razen Jase in Košute je bilo zjutraj zelo trdo in se je dalo odlično zavijat. Okoli 10 ure je pa sonce nardilo svoje in proge so postajale vedno mehkejše. Gneče ni bilo nobene. Upam, da še bo kakšen podoben dan


_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sarimari
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 28, 2014 11:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2012 18:52
Prispevkov: 64
Kraj: celje

Kopirano iz facebooka, če mogoče koga zanima:

Posebno sporočilo: od 2.- 6. 4. 2014 bo dnevna vozovnica na Rogli zgolj 1,00?.

Namig: po jutranji smuki se prileže okrepčilo v Hribovski restavraciji Mašinžaga. Deli s svojimi prijatelji:)


Me pa zanima, če je kdo v teh dneh smučo na Rogli, pa kakšno je stanje? Piše do 80 cm snega, po komentarjih sodeč na Fb pa ni ravno briljantno stanje.

lp
_________________
2012/2013 21X: Golte 5x, Areh 1x, Les Sybilles 6x, Krvavec 2X, Kope 1, MB Pohorje 4X, Vogel 2x

2013/2014 Molltaler 1X, 1x Golte, 15xRogla, 1xNassveld, Cerkno 2x

2014/2015 Rogla x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 28, 2014 8:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Najbojle je, da greš pogledat. Saj veš kako je z individualnimi ocenami. Nekaterim nam je še dolgo všeč, nekaterim pa že"dlaka smeta", če poznaš pregovor naših nekdanjih bratov .
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sarimari
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 31, 2014 8:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2012 18:52
Prispevkov: 64
Kraj: celje

Včeraj bila na Rogli že ob 9ih zjutraj. Po moji oceni luksuz. Čez noč je zmrznilo tako, da je bilo zjutri do 10ih odlično. Potem pa je počasi začelo spuščati. Najbolje se je dalo nasmučati na mašin žagi, vendar so na vlečnici zelo na kratko s snegom, tako, da če ne gledaš pod smučke, lahko povoziš kak večji kamen, ki bogleda iz snega, tako, kot sem ga jaz. Na srečo brez večjih risov. Najslabše jo je odnesla Jasa, ki je bila že ob devetih lepo načeta. Na koncu sva par fur odpeljala na položnejši Ostruščici, ki je bila že malo v senci, tako, da ni bil sneg čisto moker.

Glede na temperature in če upoštevam, da smo že konec marca sem zadovoljna z včerajšnjo smuko.

Po informacijah žičničarjev Rogla obratuje do nedelje.
lp
_________________
2012/2013 21X: Golte 5x, Areh 1x, Les Sybilles 6x, Krvavec 2X, Kope 1, MB Pohorje 4X, Vogel 2x

2013/2014 Molltaler 1X, 1x Golte, 15xRogla, 1xNassveld, Cerkno 2x

2014/2015 Rogla x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mraz
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 06, 2014 8:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 22:08
Prispevkov: 72


Včeraj so predvidevali zaključek sezone, a je toplo vreme v zadnjih dneh pobralo skoraj ves sneg.

Torej konec letošnje sezone na Rogli...
_________________
Spletne kamere

Rogla
Krvavec
Kranjska Gora
Vogel
Golte
Stari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Frenk
PrispevekObjavljeno: Ned Jun 22, 2014 1:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Na Rogli so včeraj odprli nov hotel NATURA. Očitno bo višjega cenovnega razreda. Deluje kar okusno in dokaj naravno.
LP Frenk (bergle so dober pripomoček)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BoKy
PrispevekObjavljeno: Sre Jun 25, 2014 10:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Apr 2014 18:54
Prispevkov: 1
Kraj: Croatia

Sosedi,

kakšne so šanse za novu sedežnicu Mašinžaga, za nasledenjo zimsko sezono?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Jun 26, 2014 12:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Nikakršne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 Stran 6 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Rogla » Rogla - aktualne informacije 2013/2014
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB